Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שבר בשמשה קידמית - סקודה קודיאק

במבליק
שימו לב! השרשור הזה בן 624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא יאומן.

לפני 5 שעות, gucci3 כתב:

היתה לי קארוק, במהלך שנה וחצי שהרכב היה אצלי הוחלפו  2 שמשות קדמיות, מניח שבגלל אבנים אבל שנים עושה את אותה הדרך לעבודה וזה לא קרה בשום רכב אחר, חבר של הבת שלי, 3 סופרבים שונים הוחלפו שמשות במהלך השנים.

הזוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.6.2021 בשעה 11:30, במבליק כתב:

אחי קנה לפני כחודשיים סקודה קודיאק חדשה (דיזל).

לפני כשבועיים הופיע לו סדק בשמשה הקדמית בצד הנוסע באזור החיבור של המגב ולאט לאט התקדם כלפי מעלה.

בהעברת ציפורן על הסדק לא מרגישים כלום לא מבפנים ולא במחוץ.

אחי הלך למוסך היבואן בירושלים ושם נאמר לו שהם לא מכירים כזה דבר וזה כנראה מפגיעת אבן חצץ.

לא זכורה לו פגיעה כזו וגם במעבר על מצלמת הדרך לא רואים נסיעה מאחורי משאית וכדו'.

אי לכך הוא נאלץ להחליף שמשה באמצעות הביטוח, שם הפנו אותו לזגגות רכב בתלפיות (על החוויה בהמשך).

למרבה הפלא בתור הממתינים הוא פוגש סקודיאק דומה לשלו עם שבר ממש דומה ועם סיפור דומה (התנערות החברה תוך הפלת האשמה על אבן חצץ).

הועלתה השערה שהמכסה המגן על מנוע הווישר דפק את השימשה ולקח זמן לסדק להתפשט עד שהוא יהיה נראה ובולט לעין.

אשמח לשמוע אם יש עוד אנשים שנתקלו בתופעה דומה

בשולי הדברים ובקיצור: אחי הגיע לזגגות ושם נאמר לו שהם מתקינים רק חילופי. אקצר בהשתלשלות הדברים ואציין שהתברר שהשמשה שהותקנה לא מתאימה מבחינת גודל. תואמה התקנה מחודשת לזכוכית תואמת אחרת, שוב אקצר... שוב התברר לאחר קבלת הרכב שהזכוכית לא תואמת.

לבסוף (התקנה שלישית - פגישה שלישית) הותקנה זכוכית חדשה מקורית. כל החיישנים הקשורים לשמשה בינתיים לא עובדים ותואמה פגישה נוספת (רביעית) לשם סידור הדברים.

גם הבוס שלי עם אותו רכב, דיזל, 2019. זה קרה לפני כשבועיים שאני נהגתי על הרכב, וכשאני חונה אותו בחזרה אני שם לב שיש סדק בשמשה באותו מקום שאתה אומר, בצד נוסע מלמטה...

בינתיים זה הספיק לתפס והגיע כבר עד חצי השמשה. הוא התקשר לביטוח ויש לו תור להחלפה בשבוע הקרב.

אבל יש מה לעשות עם זה?? תביעה משותפת משהו??

• רעיון טוב! 1

אין עוד מלבדו!!!

אבא תודה על הכל!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותו אחד שאחי פגש בתור להחלפת החלון, מנהל של חברה ידועה במשק, טען שהוא מתארגן לתביעה ייצוגית ולקח מאחי את הפרטים.

העברתי את פרטי השרשור לאחי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
  • חודש מאוחר יותר...

לי יש קודיאק, ואתמול בצהריים גיליתי להפתעתי סדק בשמשה הקדמית

ב-100% לא פגעה שום אבן בשמשה ולא משהו דומה לכך

בערב בכלל גיליתי שזה הולך ומתרחב...

גם אצלי לא מרגישים אותה משום צד

הסדק עוטף כמחצית מהמיקום שבו מותקנים החיישנים, יש לי תחושה שמשהו שם לוחץ על השמשה (אם כי זה מוזר, הרכב בן 4+)

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מתחיל להישמע כמו קצת יותק מדי מקרים זהים מכדי שיהיה צירוף מקרים. 

מקרה מאנגליה, אבל בודד

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד בטרייד אין של יבואנית.

קנינו למלאי קודיאק 17.

הרכב נרכש תקין,עמד במגרש כמה ימים באותו מיקום,ובאחד הימים הופיע סדק בשמשה,לא מרגישים מבחוץ או מבפנים.

הרצתי את המצלמות אחורה אולי אוכל לראות מה קרה.

לא ראיתי שום דבר מיוחד,שוב הרכב עומד במגרש ללא תזוזה כמה ימים.

אגב הסדק דומה מאוד בצורה שלו לסדק שצולם פה ,אם לא זהה.

• אהבתי 1

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי מקרה דומה בקיה נירו.
אין סימן לפגיעת אבן וגם לא זכור לי שקרה דבר כזה.
מבדיקה זריזה בקבוצת בעלי נירו, זה קרה גם לבעלי נירו אחרים.
הרכב בליסינג, והחולפה לשמשה חליפית.
הופתעתי לטובה, השמשה תואמת מקור (כולל הפס הכחול נגד שמש, חלונית למספר שלדה וכו'), לא מורגש שום הבדל לאחר ההחלפה, לא בבידוד הרעשים ולא בעבודת החיישנים. לדעתי ספק השמשות היה אילן זגגות (אם אני לא טועה), ההחלפה בוצעה בחניון העבודה(הגיעו אלי), ולקחה כרבע שעה בערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאמין שלכל הפחות שליש מהרכבים הנוסעים במדינת ישראל הוחלפה בחייהם שמשה אחת לפחות.

זה לא נדיר וזו לא תקלה סדרתית. היום זה קודיאק, מחר זה קיה נירו. הכבישים בארץ שלנו מזעזעים, מספיק לנסוע פעם אחת מאחורי

מישהו בכביש מהיר שמעיף עליך אבן עם מספיק כוח רצון. גם לי "אף פעם לא קרה" עד שזה קרה לי ב-A3 שלי.

בהצלחה לכל המחליפים. טיפ: רק מקורי. טיפ 2: זה אף פעם לא ירגיש כמו המקור (אחת הסיבות למה מכרתי את הרכב שלי). 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני החלפתי לשמשה חליפית.

לצערי, הנציג ב'ליברה' ידע להפחיד על מלא שטויות, אבל על שמשה מקורית משום מה לא חשב לנכון לדבר איתי (ואני בכלל לא ידעתי לשאול, פעם ראשונה שקורה לי דבר כזה).

אין ספק שבתמורה לעוד כמה שקלים בחודש הייתי מוסיף את זה.

בתכל'ס לקחתי 'חליפית' כאמור, לא בא בחשבון מבחינתי להוציא כמה אלפי ש"ח על ההפרש.

איכות ההרכבה נראית בסדר, החיישנים כולם פעילים, הבטיחו לכייל הכל ולטפל בכל בעיה אם תצוץ חלילה בהמשך.

כן, היה נראה לי שהשמש מסנוורת יותר בנהיגה הבוקר. זה עדיין שווה לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...