Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקעה הכי נכונה של 1.8 מיליון שקל למשך שנה

aviaviavi
שימו לב! השרשור הזה בן 1052 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

מישהי שאני מכיר מוכרת את הדירה שלה, הגיע קונה שמוכן לקנות במזומן ובנוסף מוכן לחכות לזמן הכניסה שלה לדירה החדשה שאמור לקרות מתישהו בסביבות מאי 2022.

מה עדיף לעשות?

יש אופציה לשלם על כל הדירה ובכך לחסוך את ההצמדה למדד תשומות הבנייה בחודשים מסויימים הוא מגיע ל0.8 בשנה שיתורגמו לקרוב ל10 אחוז ממחיר הדירה.

מצד שני ניתן לקחת את הכסף ולהשקיע אותו, השאלה איפה, אני בתור משקיע בבורסה חושב שהבורסה יכולה לעשות תשואה יפה אם נגיד אשים אותו במשהו צמוד לSP500 או DJI אבל לא מוכן לקבל על עצמי מצב שבו היא תפסיד כסף ומן הסתם כל האצבעות יופנו אליי.

מה הייתם עושים? משהו בסגנון VIDEA של לאומי או כל מכשיר חסכון של חברות ביטוח יעשה את העבודה?

כחומר למחשבה, מתחילת השנה שמתי את כל כספי הפנסיה של במסלול עוקב מדד SP500 והוא עשה 10+ אחוז ברבעון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתבטא בעדינות ואומר שלהשקיע סכום של דירה בבורסה למשך שנה זה רעיון לא חכם.

יש תקופות בשנה שהמדדים יורדים 20 - 30 אחוז ולא תמיד התיקון הוא תוך שבועיים - חודש.

תזכור תמיד שאם הבורסה ירדה 30% אז כדי לתקן בחזרה ולהחזיר את ההפסד אתה צריך שהיא תעלה בסביבות 50% .

החכמה היא למכור ולקנות את הדירות באותו מצב שוק כדי להמנע מהפתעות , אם השוק גבוה אז למכור ולקנות באותה תקופה כנל אם השוק נמוך.

במקרה שלך אתם מקבלים תשלום מזומן , אם תעביר אותו לקבלן תחסוך הצמדה של בין 5 ל 10 אחוזים לפי המדדים האחרונים של תשומות הבניה .

אם תשקיע בבורסה על הרווחים תשלם מס רווח הון. לי אין אומץ לשים 1.8 מליון בני"ע ולהסתכן באיבוד 100000 שח או יותר .

אם היית שם את הכסף ומהמר על מדד לתקופה של 5 שנים זה אחרת אבל זה לא המצב פה ובכל מקרה יש פה מטרה אחרת , להגיע ליעד בלי הפתעות ובלי הצמדות מיותרות למדד .

לפני 8 שנים הייתי באותו מצב , כל שקל שקיבלתי מהקונה של הדירה שלנו העברתי ישר לקבלן .

בבורסה אני מהמר על סכומים קטנים יותר שמיועדים לחיסכון לילדים לתקופה של בין 5 ל 18 שנה .

עריכה אחרונה על ידי nepet

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מן הסתם אף אחד לא הולך לשים קרוב ל-2 מיליון שאמורים להיות משולמים לקבלן בעוד שנה במניות.

מה שהתכוונתי הוא האם ללכת על מסלול מפוזר כלשהו כמו קופות גמל שלרוב רק 30 אחוז מושקע במניות, וגם הן בפיזור גדול יחסית.

ועוד משהו שחשבתי עליו, אפשר לשים 75 אחוז מהדירה כך שרק על ה-25% הנותרים יחול ההצמדה למדד הבנייה.

ואת השאר להשקיע בעוקב מדד כלשהו.. שעל פי השנים האחרונות כנראה שיניב יותר תשואה ממדד תשומות הבנייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, לא ושוב פעם לא. כשכותבים לך "לא שמים במניות בשום מצב" זה כולל גם 5% מניות. שתשתלם הכל על הדירה, אין עם מה לשחק פה. השנים האחרונות חסרות משמעות קדימה, ואולי אפילו הפוך- הסיכוי שיהיו עליות קטן יותר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כסף שנועד להתחייבות קשיחה לא מהמרים.

אני הייתי משלם אותו תמורת ערבות בנקאית לפי חוק המכר.

ההסתייגות היחידה זה במקרה ומדובר בקבוצת רכישה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, aviaviavi כתב:

יש אופציה לשלם על כל הדירה ובכך לחסוך את ההצמדה למדד תשומות הבנייה בחודשים מסויימים הוא מגיע ל0.8 בשנה שיתורגמו לקרוב ל10 אחוז ממחיר הדירה.

אתקן אותך. זה לא שיש אופציה. יש רק אופציה אחת ויחידה והיא מה שציטטתי, ובטח בתקופת הזמן הזו שהמחירים של כל הסחורות טסים לשמים וככה גם מדד תשומות הבניה.

החברה היו עדינים איתך, להשקיע בבורסה? התחלקת על השכל?

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, roiei כתב:

תשקיע בביטקוין

@maxcher יכול לעזור

את העצה הזו הייתי נותן לאויבים שלי .

כסף ממכירת דירה הולך לתשלום על הדירה הנרכשת במקומה !

שנה זה תקופה קצרה שאינה נחשבת סבירה להשקעה.

אני הייתי משלם על הדירה וחוסך את מדדי הבניה הגבוהים הצפוים עקב עליית מחירי הסחורות ועלית מחירי הדירות בפרט.

מכיר אדם מקרוב אשר חשב שהוא חכם גדול , הכניס את הסכום שקיבל על מכירת הדירה לבורסה וספג הפסד משמעותי.

עזוב את עלות הטיפולים הפסיכולוגים שהוא לקח על מנת לצאת מהמשבר האישי שזה הכניס אותו , זה עלה לו בבריאות , הלחצים המטורפים שהוא הה בהם .., בקיצור לא , לא מכניסים כסף ממכירת דירה להשקעות קצרות טווח.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, CX25GTI כתב:

שנה זה תקופה קצרה שאינה נחשבת סבירה להשקעה.

לא בביטקוין.

ומי שעושה את זה עם כספי הדירה שלו פשוט מהמר, לא משהו חכם במיוחד ואפילו טפשי.

רוב האנשים הפשוטים לא יעכלו בקלות הפסד בהון שהיה מיועד לקורת הגג שלהם, לא מדובר כאן במשקיעה מיומנת ופוטנציאל כאב הלב גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לעצה הנכונה שלא משקיעים כסף שמיועד לדירה, ושעדיף להקדים את התשלום, הייתי מנסה להשיג הנחה מסויימת מהקבלן על ההקדמה, כי זה חוסך לו עלויות אשראי (1.8 מ' זה סכום מכובד). אבל זה ישים אולי לפני חתימה על חוזה הרכישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...