Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיצובישי לנסר 2011 1.8 או אלפא רומיאו 2.2 159 שנת 2010

עוגיפלצת
שימו לב! השרשור הזה בן 1152 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם 

חייל משוחרר מחפש לקנות רכב בתקציב של עד 25 אלף ואחרי חיפושים רבים וייעוץ עם אנשים הגעתי לשתי המכוניות האלו.

אשמח לשמוע חסרונות ויתרונות בנוסף לכמה יעלה תחזוק של שני המכוניות.

עריכה אחרונה על ידי עוגיפלצת
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. למה דווקא שתי אלו?

ב. כנראה שהאלפא תהיה טובה יותר מבחינת ביצועים והנאה מנהיגה, המיצובישי תהיה זולה יותר לתחזוקה ובסבירות לא רעה אמורה להיות גם אמינה יותר ופחות רגישה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, dorsht כתב:

א. למה דווקא שתי אלו?

ב. כנראה שהאלפא תהיה טובה יותר מבחינת ביצועים והנאה מנהיגה, המיצובישי תהיה זולה יותר לתחזוקה ובסבירות לא רעה אמורה להיות גם אמינה יותר ופחות רגישה.

א. יש לי הרבה נסיעות באזור הצפון אזור גליל מערבי גולן ולמרכז (אני מהצפון בת הזוג מנתניה) אז מחפש רכב בעל מנוע חזק שלא יתקשה בעליות, שניהם בתקציב ששמתי לפי המחירון והחיפושים שעשיתי ביד 2.

את הלנסר אני מעדיף מהצד של אמון שיש לי באסייתיות אחרי הרכב הקודם (סובארו אימפרזה 2007) עם כול התחזוקה וביצועים בכביש.

האלפא התרשמתי מהמנוע 188 וקראתי שחווית הנהיגה מאוד מהנה וכן זה משהו שגם חשוב לי, פחות מכיר מכוניות אירופאיות ושמעתי שהתחזוקה יקרה ונוטע יותר לראות מוסך מאסייתיות

ב. התקציב שלי הוא על 25 אלף אז אם אתה ממליץ גם סוג אחר של רכב אשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיר ידני בא בחשבון?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה התקציב שלך אז האלפא לא באה בחשבון,
אמנם עברו הרבה שנים מאז שנזנחה האלפתה בזמנו, ולא החזקתי אלפא מאז,

אבל מקריאה מרובה כאן בפורום ובמקומות אחרים האחזקה שלהם ממש לא זולה, לא למי שהממון לצורך תחזוקת רכב לא מצוי בכיסו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרד מהאלפא, עלויות האחזקה שלה הן גבוהות. קשה למצוא רכב שמור, רובן לא תוחזקו היטב ורגישות להזנחה. לא יודע מה רמת השר שלך אבל התיקונים שמה לא זולים ולא כולם יודעים להתעסק איתה.

הלאנסר היא לא חזקה כמו שאתה חושב, הגיר די מסרס שם את המנוע אבל אכן מדובר ברכב אמין יחסית.

תשקול גם סיוויק 09-11, היא אומנם יקרה מהלאנסר אבל זריזה יותר.

יש אצלנו במשפחה SX4 האצ'בק שנוסעת הרבה לירושלים ובירושלים, מטפסת כמו גדולה ונהנית ממוניטין אמינות מצוין. נופלת מהסיוויק מבחינת איכות חומרים והרכבה, אבל הגיר שלה מתפקד טוב בניגוד לגיר בלאנסר.

עריכה אחרונה על ידי dotan123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האלפא תהיה קשה מאוד לאחזקה, במחיר כזה אני לא יודע אם תמצא 159 שלא שחטו אותה וטחנו אותה עד דק,  נכון זה סוג של חלום עם יכולות דינמיות שהמיצובישי לא יכולה לחלום עליהן אבל מדובר ברכב מנהלים מזדקן עם רוח צעירה וספורטיבית שלא מן הנמנע שגם התייחסו אליה ככה במהלך השנין וכשהיא תכנס למוסך ותאמין לי היא תכנס למוסך (אגב בלי קשר לזה שהיא אלפא) אתה תשלם הרבה כסף.

ועכשיו השאלה המתבקשת- למה לנסר ? אתה מחפש מנוע חזק אבל למרות שאכן מדובר בכלי עם 140 פלוס סוסים התיבה הרציפה רוצחת אותו ובכל מקרה כל קשר בינה לבין יכולת דינמית ו\ או הנאה מנהיגה הוא מקרי לחלוטין, היא כן תיתן לך רמת אמינות גבוהה על הנייר כיוון שבשנתונים כאלו וקילומטראז כזה הכול תלוי באיך טיפלו באוטו ואיך התנהגו אליו עד עכשיו.

אתה מחפש מנוע חזק, שווה לך לחשוב בנוסף גם על הונדה סיוויק האצבק בשנתון הכי גבוהה שיכנס לך בתקציב או על מאזדה 3 מנוע 2000. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דלג על האלפא - לפחות עד שתתייצב כלכלית ותוכל להשתעשע עם אחזקה של רכב שדורש תשומת לב מיוחדת. פערי האחזקה בינה לבין המיצובישי יהיו תהומיים.

תתמקד באסייתיות חמודות ואמינות. אני דווקא הייתי מחפש גם מאזדה 3 בנוסף לשאר ההמלצות מעליי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, dorsht כתב:

גיר ידני בא בחשבון?

לא לצערי, מחפש שגם הבת זוג תוכל להשתמש ברכב

לפני 15 דקות, ZvikH כתב:

דלג על האלפא - לפחות עד שתתייצב כלכלית ותוכל להשתעשע עם אחזקה של רכב שדורש תשומת לב מיוחדת. פערי האחזקה בינה לבין המיצובישי יהיו תהומיים.

תתמקד באסייתיות חמודות ואמינות. אני דווקא הייתי מחפש גם מאזדה 3 בנוסף לשאר ההמלצות מעליי.

כן קראתי את זה ועוד אחד שגם אמר מאזדה 3 אני אחפש גם בתקציב מתאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא נעשה קצת סדר...

אם יש לך מספיק כסף לשים על תיקונים אז אתה גם יכול ללכת על קאדילק cts 2007 עם מנוע 'צנוע' שמפיק כ 300 סוסים שניתן להשיגה בסביבות ה 40 אלף...

ואם אין לך כסף לביזבוזים מיותרים אז גם לא כ''כ כדאי לך לגעת בגרמניות (איביזה , אוקטביה וכו)

עכשיו

מניסיון שלי עם לאנסר 2009 מנוע 1800 אני רוצה לומר לך שזה אחלה רכב מבחינת נוחות נסיעה ולגבי תיקונים - האוטו לא רואה מוסך 

החיסרון היחיד שלו זו צריכת הדלק בעירוני שמגיעה לאזור ה 1 ל 7 ק''מ

ולגבי הביצועים - נכוח שבתחילת הנסיעה (עד 40/50 קמ''ש) הוא לא כ''כ זריז אבל מ50 קמ''ש ומעלה - האוטו חזקקקק מאודדדד !!!! (מגיע ל210 קמ''ש....🤫🤫)

וכן כן !!!!!! הוא לוקח את הסיוויק 1800 !!!!!!!!! (בדקתי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני רכבים מאוד שונים.

לאנסר- אמינה, אין בה שום דבר ספורטיבי, לא התנהגות ולא קו ישר. אנשים בארץ חושבים שמנוע 1800 מחובר למעבורות חלל, במציאות רכב משפחתי רגיל.

159- לטעמי עד היום מדובר באחד הרכבים היפים שיוצרו, עלויות אחזקה גבוהות משמעותית מלאנסר, 2.2 לא מלהיבה בקו ישר אבל אפשר להינות בכביש מפותל (יחסית לסדאן כבדה עם הנעה קדמית).

את האלפא הייתי מוריד מהסיפור, הלאנסר יכולה להיות אפשרות אם היא לטעמך, רק אל תבנה ציפיות לביצועים.

אפשר לחפש משפחתיות עם מנועי 2000 (מאזדה3/יונדאי I30) שיכולות להיות נחמדות בתקציב.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
בתאריך 27.12.2020 בשעה 01:01, דני דין כתב:

בא נעשה קצת סדר...

אם יש לך מספיק כסף לשים על תיקונים אז אתה גם יכול ללכת על קאדילק cts 2007 עם מנוע 'צנוע' שמפיק כ 300 סוסים שניתן להשיגה בסביבות ה 40 אלף...

ואם אין לך כסף לביזבוזים מיותרים אז גם לא כ''כ כדאי לך לגעת בגרמניות (איביזה , אוקטביה וכו)

עכשיו

מניסיון שלי עם לאנסר 2009 מנוע 1800 אני רוצה לומר לך שזה אחלה רכב מבחינת נוחות נסיעה ולגבי תיקונים - האוטו לא רואה מוסך 

החיסרון היחיד שלו זו צריכת הדלק בעירוני שמגיעה לאזור ה 1 ל 7 ק''מ

ולגבי הביצועים - נכוח שבתחילת הנסיעה (עד 40/50 קמ''ש) הוא לא כ''כ זריז אבל מ50 קמ''ש ומעלה - האוטו חזקקקק מאודדדד !!!! (מגיע ל210 קמ''ש....🤫🤫)

וכן כן !!!!!! הוא לוקח את הסיוויק 1800 !!!!!!!!! (בדקתי)

אני למזלי רואה כבישים עירונים כמו שאני רוצה לראות מוסך גג פעמיים בשנה

בתאריך 25.12.2020 בשעה 01:53, המחליף כתב:

הייתי ממליץ על טורבו, נניח איביזה 1.2 טורבו, או אוקטביה.

לא דחוף הטוברו ופחות מתחבר לאיביזה

בתאריך 27.12.2020 בשעה 15:45, o.r כתב:

שני רכבים מאוד שונים.

לאנסר- אמינה, אין בה שום דבר ספורטיבי, לא התנהגות ולא קו ישר. אנשים בארץ חושבים שמנוע 1800 מחובר למעבורות חלל, במציאות רכב משפחתי רגיל.

159- לטעמי עד היום מדובר באחד הרכבים היפים שיוצרו, עלויות אחזקה גבוהות משמעותית מלאנסר, 2.2 לא מלהיבה בקו ישר אבל אפשר להינות בכביש מפותל (יחסית לסדאן כבדה עם הנעה קדמית).

את האלפא הייתי מוריד מהסיפור, הלאנסר יכולה להיות אפשרות אם היא לטעמך, רק אל תבנה ציפיות לביצועים.

אפשר לחפש משפחתיות עם מנועי 2000 (מאזדה3/יונדאי I30) שיכולות להיות נחמדות בתקציב.

בהצלחה.

כן הבנתי מהרוב הגדול פה לא בתקציב שלי כרגע והלנסר הוא אמין, רואה שהוא מספיק חזק כדי לספק (חחח לא מחפש טיל לשגר לחלל)

עכשו איך הולכים ומוצאים רכבים עם כול הסגר הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1152 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...