Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רוצה לקנות רכב שיתאים לשטח

ארכי-נוכל
שימו לב! השרשור הזה בן 1316 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן כרגע אני נוסע על יונדאי I25 ואני רוצה  להגשים חלום ילדות ולקנות רכב שטח , התקציב שלי הוא בערך עד 65 אבל אני יכול לחרוג. מה שאני מחפש  זה לרקוד על כל החתונות מצד אחד שידע להסתדר בשטח מצד שני שיהיה נוח לנסיעה בכביש ולא ישתה לי את כל הדלק. אני חי בסרט או שיש אופציות כאלה בשוק? תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטח זו הגדרה מאוד כוללת.
אין דין בולדרים בנגב כשבילי קקל בשרון, השאלה היא מה אתה מחפש?

מהצד הרך יש לך את הסובארו XV, פורסטר, דאציה דאסטר, שמאפשרים יכולת שטח כזו או אחרת מבלי פשרות כואבות בכיס ועל הכביש

מהצד השני יש את הליגה של הגדולים, אבל התקציב שלך תקבל בעיקר רכב שחוט ועלויות אחזקה גבוהות.

הגימיני היא אופציה למי שמוכן להתפשר על נוחות, גודל אבל מקבל עז הרים עם עלויות אחזקה של פרייבט

מה אתה מחפש?

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שטח ?

כמה אנשים יסעו ברכב וכמה אתה תצטרך את הבגאז לטיולים או לנסיעות יום יום ?

כמה הנסועה השנתית שצפויה לך והאם גיר ידני הוא אופציה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחפש שטח ארקורד מצד אחד אבל מצד שני שהיה לי הרבה אופציות לטיולים בצפון ובמדבר לדוגמא עין עקב ומנזר מאר סאבא.
לגבי אנשים ברכב צריך בגז ולפחות ספסל אחורי. לגבי קילומטרז' אני נוסע הרבה בערך 20 אלף בשנה. ולגבי גיר ידני אני חושב שאני אוותר. תודה רבה לכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קודם כל אתה צריך רכב 4x4, אתה יכול למחוק את הסוזוקי ג׳ימיני מהרשימה בגלל הצורך בבגאז ובספסל אחורי.

תמחק גם דאציה דאסטר מנוע דיזל כיוון שלמרות שיכול היה להיות מושלם בשבילך הוא מגיע רק בגיר ידני.

נשאר לך סובארו vx, מנוע אטמוספרי וגיר רציף מעט רגיש אבל יעשה בשבילך את העבודה.

סוזוקי ויטארה בשנתונים נמוכים יותר גם יכול להתאים.

ממליץ להתרחק מטנדרים מזדקנים כיוון שבמחיר שאתה מחפש יהיה קשה למצוא אחת לא שחוטה לגמרי או אחת מאוד מאוד ישנה.

יונדאי טוסון מאמצע שנות ה2000 בגרסת מנוע v6 והנעה כפולה גם יכול להיות לך אפשרי למרות צריכת דלק אסטרונומית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עין עקב והמרסבא זה לא ביג דיל, הבעיה היא שמאוד סביר שעם הניסיון יבוא התאבון ואז תרצה יותר עבירות. מהניסיון שמאוד מאוד אישי שלי אני יכול להגיד לך שדווקא קניתי רכב ישן (פאגרו 2003), בבערך 30, ושמתי עליו עוד בערך 30 להביא אותו למצב טוב (חצי מזה הלך להגבהה ומיגון, רוב היתרה הלכה לחידוש של המון תושבות/מייסבים/מערכת קירור), ובפועל הוא משמש גם כרכב ראשי כבר שנה וחצי (לא נוסעים 20K אלא יותר בכיוון של 10-13K) כמובן שהנסיון שלי הוא לאו דווקא הניסיון שלך, ואחד הדברים שעבדו לטובתי הוא ששכן מכר את הרכב ככה שהוא לא ניסה בכוונה לשחיל לי רכב דפוק.

יש קבוצת פאג'רו מאוד פעילה בפייסבוק עם המון עזרה מאנשים, אבל צריך להבין שמחיר ההתחלתי הוא בדיוק זה, ושזבלי שום קשר, לרדת לשטח זה מתכון להוצאות. 

בתאריך 23.10.2020 בשעה 12:41, ארכי-נוכל כתב:

עוד שאלה ברור שיש הרבה עניין של מיומנות של הנהג בשטח, איפה יש רשימה של מסלולי טיול שמתאים לרכבי שטח רכים?

הכי טוב זה כל מיני קבוצות וואטאפ, טלגרם שידעו להכווין אותך, ולשל תוכנות ניווט כמו אוף-רוד. לי יש את הספר של יואב קוה, אבל אני חושב שלא מוכרים כבר. בכל מקרה שווה בדיקה אם אתה עם רכב יחסית רך, כי ציר קל לפני שלוש שנים יכול להיות לא עביר פתאום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1316 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...