Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 50 דקות, vladclar כתב:

Nemesis
כל אחד יחליט לעצמו האם המחלה מסוכנת לילדים במצב התחלואה הנוכחי ( ובגרסה הנוכחית , ללא מוטיציה שהחיסון לא משפיע עליה ).

לא מעוניין לענות לך

זה סבבה, אין עם זה בעיה.

אבל אתה כתבת מצד אחד שאין הוכחה שהחיסון אינו מסוכן בטווח הארוך ומצד שני כתבת שהמחלה אינה מסוכנת לילדים, וזה פשוט לא נכון.

כמו שאין מידע אם החיסון מסוכן או לא לטווח ארוך גם אין מידע האם המחלה מסוכנת או לא לילדים לטווח הארוך.

חוסר הוודאות די שווה.

מכאן כל אחד עושה את הבחירה שלו.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נכון , החיסון מגן רק 95% , כלומר מחוסן מוגן פי 20 מלא מחוסן.

אם אני מכניס 100 לא מחוסנים ביחד עם 2000 מחוסנים (פי 20) לשבוע בבית מלון שחלק מהעובדים הם חולי קורונה. 

אז לאחר שבוע אני אגלה (מבחינה סטיסטית ) מספר שווה של נדבקים מבין המחוסנים ומבין הלא מחוסנים.

כלומר יתכן שיהיו 10 נדבקים מתוך ה 100 הלא מחוסנים ו 10 נדבקים מתוך ה2000 המחוסנים.  

עוד דוגמא 

אם אני נערבב 1000 מחוסנים עם 1000 לא מחוסנים  ביחד .. ונכניס אותם לטיול במחלקת קורונה. 

אז לאחר מספר ימים על כל 20 לא מחוסנים שנדבקו יהיה 1 מחוסן שנדבק. 

נניח 40 לא מחוסנים ידבקו ו 2 מחוסנים. 

לכן אם פתאום יתחילו המוני ילדים להידבק... יהיו גם מחוסנים וגם לא מחוסנים שידבקו. 

וזה לא  יהיה טוב.. אבל זה יהיה מעניין 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שהמצב במדינה הוא כמו בדוגמאות שלך?
שכולם בעורבבים יחד ( זאת אומרת, כולם פוגשים את כולם )?
אני מסתכל על המעגל החברתי של הילדים שלי ( הלא מחוסנים ):
בבית אין להם לאן להעביר את המחלה, בבית ספר המגע מצומצם .
ברגע שאין למי להעביר את המחלה האלה ( נגמרים המגעים עם הלא מחוסנים) שרשרת ההדבקה נקטעת.
וזה עוד לפני השאלה, מה מקדם ההדבקה אצל ילדים אסימפטומתיים, מה אחוז הילדים שכבר נדבקו בעבר והחלימו.
בקרוב נראה לאן אנחנו הולכים ( כולם חזרו ללמוד ביחד ).
אבל מה שלא יהיה, בתי חולים לא יקרסו ( כל עוד החיסונים תקפים).
ולמי ששכח/ לא ידע, בשלב הניסוי של פיתוח החיסון , מספר המשתתפים שהם ילדים משמעותית נמוך יותר .

• אהבתי 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תחושה שככל שהתחלואה יורדת מנסים למצוא בכל מחיר מאומתים בקרב הילדים שאינם סובלים מהמחלה. אני גם לא חושב שחיסון יתרום להם. אני דווקא חושב שבוריאנט הנוכחי של הקורונה עדיף שהגוף שלהם יתמודד איתו באופן עצמאי מאשר באמצעות חיסון חיצוני.

אם המחלה לא משפיעה עליהם, ולא גורמת להם נזק, וכל הסביבה שלהם מחוסנת אז כדאי שהחיסון עדר שלהם יתבצע על ידי הקורונה עצמה ולא על ידי החיסון. כמובן שאם תגיע מוטציה שעלולה לגרום להם לנזקים אז צריך לבדוק את הנושא שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, vladclar כתב:

אולי תכתוב אתה מה המטרה של חיסון ( אם זה לא כדי למנוע הדבקה במחלה מדבקת ומסוכנת לאוכלוסיה ).
אם הכוונה שלך שהחיסון כהגדרתו נועד להפעיל מערכת חיסונית ש"תכיר" את המחלה ותפתח נוגדנים ותייצר תאי זכרון. ... - כל עוד המחלה מסוכנת אני בעד החיסון. כל עוד זאת מחלה קלה - מבחינתי מיותר ( במיוחד החיסון שהתקבל באופן בהול ).

אז זהו שלחיסון אין רק מטרה אחת, ולכן אמרתי שבשאלה יש קאץ'.

בין מטרות החיסון:

* התמודדות קלה יותר עם מחלה (מה שנקרא "מניעת מוות" או "מניעת מחלה קשה") - זה ברמה האישית של אותו אדם.

* מניעת העברת המחלה הלאה (עד לא מזמן לא הייתה הוכחה שהחיסון של הקורונה באמת נותן את זה, עכשיו כן יש).

* חסינות עדר - מצד אחד זה מונע הדבקות נרחבות שמאתגרות את מערכות הבריאות, מצד שני זה מאפשר הגנה על כיסים של לא מחוסנים (זה יכול להיות אתה שבחרת לא לחסן את הילד שלך, זה יכול להיות החבר מושתל הכליה שהחיסון לא רלוונטי אליו כי המערכת החיסונית שלו מדוכאת וכו'). כמובן בתלות בגודל הכיסים, ככל שיש פחות כיסים והם קטנים יותר, יש פחות סיכוי שהלא מחוסן יפגוש את הוירוס. אנחנו עוד לא שם, הסיכוי של ילד במערכת החינוך לפגוש קורונה, הוא עדיין גבוה יחסית, זה תוצר של היותו חלק מכיס לא מחוסן גדול מאוד (כמעט כל הילדים עד גיל 16) ובנוסף יושב בבית ספר, שבו הוא פוגש עוד לא מחוסנים כאלה, על בסיס יומי, למשך הרבה שעות.

* מניעת ווריאנטים של וירוס, ככל שיש פחות העתקות, יש פחות סיכוי לווריאנטים, ככל שיש יותר העתקות, יש יותר סיכוי לווריאנטים, ככל שיש יותר סיכוי לווריאנטים יש יותר סיכוי לווריאנט שהחיסון לא מכסה. לכן למשל @korola אמר שאולי היה עדיף לחסן מדינה מדינה ולהגיע לרמות מחוסנים גבוהות יותר, לפני שעוברים למדינה הבאה, כי זו סביבה שפחות טובה לפיתוח ווריאנטים.

אני לא מדבר על המנגנון של החיסון, אלא מה המטרות בלחסן אוכלוסיה.

עכשיו נעבור לשתי שאלות נוספות:

* אתה יודע מה משמעות ה"הליך המזורז" של אישור ה-FDA?

* איך אתה מגדיר מחלה קלה? תסמונת דמוית קוואסאקי (גם באחוזים נמוכים) היא ממש לא נחשבת תסמונת קלה, והיא תוצר (באחוזים מסוימים) של קורונה, בילדים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק הניסוי שעושים עכשיו, רק השבוע פתחו את כל מערכת החינוך.

הבדיקות של מגן ישראל באופן כללי מתחילים השבוע. 

ובקרוב נדע , אם יש הדבקות בבתי הספר אז נשמע עליהם בתקשורת. 

אם מקדם ההדבקה בין ילדים הוא נמוך, אז יגלו שגם אם קצת ילדים נדבקים בבתי הספר הם לא מעבירים את זה הלאה. 

בנוסף, במסגרת הניסוי יש גם מורים לא מחוסנים .. יהיה מעניין לראות האם הילדים מדביקים אותם?

האם כיתות עם מורים לא מחוסנים יותר מועדות להתפרציות .

בכל מקרה הנתונים יתחילו לזרום ונראה. 

יתכן שדווקא האינטרס הוא להראות שילדים נדבקים ומדביקים על מנת לעודד את ההורים לחסן את הילדים בחיסונים שקונו מפייזר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, asix כתב:

יש תחושה שככל שהתחלואה יורדת מנסים למצוא בכל מחיר מאומתים בקרב הילדים שאינם סובלים מהמחלה. אני גם לא חושב שחיסון יתרום להם. אני דווקא חושב שבוריאנט הנוכחי של הקורונה עדיף שהגוף שלהם יתמודד איתו באופן עצמאי מאשר באמצעות חיסון חיצוני.

אם המחלה לא משפיעה עליהם, ולא גורמת להם נזק, וכל הסביבה שלהם מחוסנת אז כדאי שהחיסון עדר שלהם יתבצע על ידי הקורונה עצמה ולא על ידי החיסון. כמובן שאם תגיע מוטציה שעלולה לגרום להם לנזקים אז צריך לבדוק את הנושא שוב.

אני לא בטוח אם זה טרולינג או שאתה באמת מאמין שעדיף שהילד אולי יקבל תסמונת קוואסאקי או תסמונות אחרות, לעומת החיסון שהוא הרבה פחות בעייתי מבחינת תופעות לוואי.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה לגבי הבדיקות עצמן.

בהולנד דוחפים לך את המטוש... או וואה כמה רחוק - ואז עוד קצת, ואז משחקים איתו בפנים.

בישראל אני מחטט באף יותר עמוק מאיפה שהמטוש נוגע.

זה לא משנה? 

מפצים על זה בעזרת ההכפלה הגבוה?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי בסה''כ 4 בדיקות קורונה, אבל בכל פעם רמת ההחדרה הייתה שונה.

הייתה לי תחושה שככל שהבודק מנוסה פחות/חדש במערכת,

הוא דוחף יותר עמוק.

באחת הפעמים הייתי בטוח שדגמו לי ביופסיה למוח.

עריכה אחרונה על ידי איצי בר
  • מצחיק 2

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו נחתם הסכם אם פייזר.  היה ברור.

בדרך חתימה גם אם מודרנה.

לא קראתי עד הסוף.

N12 - ישראל חתמה על הסכם לרכישת מיליוני חיסונים מפייזר (mako.co.il)

חתמו הסכם אם פייזר.jpg

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

אני לא בטוח אם זה טרולינג או שאתה באמת מאמין שעדיף שהילד אולי יקבל תסמונת קוואסאקי או תסמונות אחרות, לעומת החיסון שהוא הרבה פחות בעייתי מבחינת תופעות לוואי.

למה טרולינג? אני באמת מנסה להבין, על איזה תסמונת אתה מדבר? מפורים הכל פתוח ( אם באופן רשמי ואם לא), ילדים הסתובבו ומסתובבים חופשי, כולל בפסח וביום העצמאות ואין עדויות לילדים שחולים קשה. אתה מדבר על תסמונות שונות אך מהיכן ניתן להוכיח שלחיסון לילדים אין השפעה בטווח הארוך על חייהם? גם התסמונות וגם החיסון זה לוט בערפל לטווח הרחוק. ייתכן שדווקא הנזקים של התסמונות יהיו פחותים מהנזקים של החיסון. גם אתה וגם אני לא יודעים מה ההשפעה של החיסון לטווח ארוך ( וגם ה FDA לא ולכן החיסון לא אושר עדיין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, asix כתב:

ייתכן שדווקא הנזקים של התסמונות יהיו פחותים מהנזקים של החיסון.

wat?

מחלת קוואסקי יודעים טוב מאוד מהנזקים ממנה. מספיק בשביל להשליך על הנזקים העתידיים מהמחלה שדומה במאפיינה שקורית אצל ילדים מהקורונה.

• אהבתי 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, David32 כתב:

יש לי שאלה לגבי הבדיקות עצמן.

בהולנד דוחפים לך את המטוש... או וואה כמה רחוק

קשור לבודק, לא למדינה. אצלי הייתה בדיקה אחת לא נעימה אבל נסבלת,

ובדיקה אחרת מהסוג שאי אפשר לשכוח, גירדו לי את המוח. רק מהעלאת הזיכרון אני נתקף כאב.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...