Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה למכונת כביסה

R'n'B
שימו לב! השרשור הזה בן 1272 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמוכן מצאו בעיני 2 דגמים עם פער מחירים לא מבוטל כלל.
אני לא מצליח להבין מדוע יש כזה פער דרמטי בין השנים, והאם יש הצדקה לדלתא בין המכונות?

האחת זאת בוש שעולה .2350
והשניה AEG שעולה כ1600 ש"ח.

הבוש

AEG

מישהו יכול להאיר את עיני מדוע יש הבדל כה דרמטי בין השנים? האם שווה לשלם אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אין לי מושג לגבי ההפרש, אבל יש לי הערה לגבי ה AEG :

מהירויות הסחיטה שלה הן  0/800/1000/1200 - אין לה מהירויות נמוכות כלל !  היתה לנו מכונה עם בעייה כזו, ולנו זה מאד הפריע כי אשתי בהחלט סוחטת גם במהירויות נמוכות.

זה לא אומר שאין את הבעייה בבוש - שם הם רק מציינים "מהירות סחיטה מקסימלית" שהיא 1,200 סל'ד.  בדוק מה המצב בפועל - אם זה חשוב לכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

alex321

מניסיון עבר עם כמה מכונות של AEG (לפחות 2/3 מכונות) רמת האמינות שלהם לא גבוה. (אולי היום זה השתפר) בוש אלה מכונות ברמה יותר גובה מכל הבחינות לאו דווקא הגרמניות (מעדיף גרמניות אולם עולות מעט יותר) שקט מהמנוע, איכות בגדים מבחינת סיבים, רמת ניקיון, ואמינות. לגבי הבדלים, קשה לדעת דרך אתרים כי הם לא מדייקים. הכי טוב לבדוק מול כמה חנויות (ככה אני עושה) ולעשות סיכום בבית מה עדיף עבורך.

דבר אחד בטוח, לא לוותר על אפשרות של סחיטה ב -600 סל"ד (לא ברור איך דילגו על זה) גם מבחינת שבארץ החמה שלנו זה מספיק בהחלט (מלבד בגדים לחיילים/תינוקות שרוצים אותם יבשים מהר) דבר שני, השחיקה הכי גדולה של מכונת כביסה מבחינת עמידות מיסבים וחלקי פנים, זו סחיטה במהירות גבוהה באופן קבוע. אישית לא עובר את 600 סל"ד. בחורף או לשמיכות מעט יותר - לעולם לא במקסימום של המכונה. (זה לשחוט אותה)

דבר אחרון, תעברו לנוזל כביסה לא אבקה - נמס בצורה יותר טובה, לא משאיר בוץ בתוך המכונה (הרס איטי)  נמס באחידות מעל הבגדים ולא משאיר אבקה מעל הבגדים. (גושים על הבגדים מטמפרטורות נמוכות)

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, yogev20 כתב:

alex321

מניסיון עבר עם כמה מכונות של AEG (לפחות 2/3 מכונות) רמת האמינות שלהם לא גבוה. (אולי היום זה השתפר) בוש אלה מכונות ברמה יותר גובה מכל הבחינות לאו דווקא הגרמניות (מעדיף גרמניות אולם עולות מעט יותר) שקט מהמנוע, איכות בגדים מבחינת סיבים, רמת ניקיון, ואמינות. לגבי הבדלים, קשה לדעת דרך אתרים כי הם לא מדייקים. הכי טוב לבדוק מול כמה חנויות (ככה אני עושה) ולעשות סיכום בבית מה עדיף עבורך.

דבר אחד בטוח, לא לוותר על אפשרות של סחיטה ב -600 סל"ד (לא ברור איך דילגו על זה) גם מבחינת שבארץ החמה שלנו זה מספיק בהחלט (מלבד בגדים לחיילים/תינוקות שרוצים אותם יבשים מהר) דבר שני, השחיקה הכי גדולה של מכונת כביסה מבחינת עמידות מיסבים וחלקי פנים, זו סחיטה במהירות גבוהה באופן קבוע. אישית לא עובר את 600 סל"ד. בחורף או לשמיכות מעט יותר - לעולם לא במקסימום של המכונה.

דבר אחרון, תעברו לנוזל כביסה לא אבקה - נמס בצורה יותר טובה, לא משאיר בוץ בתוך המכונה (הרס איטי)  נמס באחידות מעל הבגדים ולא משאיר אבקה מעל הבגדים. (גושים על הבגדים מטמפרטורות נמוכות)

עד כמה שאני הבנתי את המשחק של המותגים, כל מכונה שמיוצרת באירופה (פולין, סלובקיה, איטליה וכו') היא מתוצרת מרלוני אינדסיט (אגב נירכשו ע"י קונצרן ווירפול האמריקאי, לא מזמן). מרלוני גם מייצרים עבור בוש את הליין הפשוט. לכן אני מקפיד להמליץ לאחרים ולרכוש בעצמי רק מכונות המיוצרות במדינות אלו, כאשר אני יודע שמתחת למעטפת מדובר באותו הדבר (מתכוון כמובן למכונות הפשוטות; ברור שיש פס ייצור של בוש בגרמניה עצמה).  יש לי כלל נוסף - מתרחק ממכונות שמיוצרות בסין ובטורקיה.

לגבי מהירות הסחיטה: מסכים איתך ב- 100%.

הפיצ'ר שאותו המוכרים משתדלים להבליט לגבי מהירות הסחיטה לא רלוונטי במדינה חמה כמו שלנו וסתם עולה לנו יותר כסף (אנחנו בבית בכלל לא עולים מעל 400 סל"ד!). חוסך כסף ובלאי מכונה וכביסה.

עוד נושא חשוב - החימום. אנחנו לא מכבסים מעל 40 מעלות בד"כ. נדיר שעושים מכונה של 60 מעלות. נדיר. שוב חוסך המון כסף ובלאי של מכונה וכביסה.

כל הנושאים לעיל, אם תצרפו אותם יחדיו ולאורך זמן, הם הם הסיבה לכך שהמכונות אצלנו בבית מחזיקות 10 שנים. וגם אז בד"כ הכל עדיין עובד בישנה בזמן ההחלפה, פשוט לוקח לה זמן לפתוח את הנעילה של המיכסה, או שיש כבר ממש חורים של חלודה בגוף המכונה, בפח. אבל המסבים, בולמי הזעזועים וכו' - הכל תקין.

לגבי הנוזל: מסכים. אנחנו רק עכשיו עברנו לנוזל, במכונה החדשה.

וכאן אגב יש לי שאלה: המכונה היא מדגם פתח-עליון. אני עדיין לא בטוח שאני פועל נכון כאשר אני שם את הנוזל בתא של האבקה. האם קיים דבר כזה - מכונה שעובדת רק עם אבקה? האם אני טועה כאשר אני ממלא שם נוזל? האם הוא לא יורד מייד אל התוף? מוקדם מדי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו מכונה?

אצלי (אלקטרולוקס פתח עליון בת כמה חודשים) יש צורך להסיט איזו ידית במתקן החומרים כדי להתאימו לנוזל.

כרגיל, RTFM.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, sperial כתב:

איזו מכונה?

אצלי (אלקטרולוקס פתח עליון בת כמה חודשים) יש צורך להסיט איזו ידית במתקן החומרים כדי להתאימו לנוזל.

כרגיל, RTFM.

אינדסיט 5.5 ק"ג, כאמור פתח עליון.
יש לה 3 תאים במיכסה: האחד לאבקה, השני למרכך והשלישי - לא זוכר...
אנסה לצלם מאוחר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לגלות את הידית הייתי צריך להוציא את תא החומרים ממקומו, הידית נמצאת על השפה התחתונה ומצגלה רק כאשר מוציאים אותו.

עריכה: מצאתי ספרי הוראות של כמה דגמי אינדסיט שבהם נכתב שיש למלא נוזל ניקוי ממש לפני תחילת פרק השטיםה. מכל מקום, צריך לדעת באיזה דגם מדובר, בלי מידע זה הכל ניחוש.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו לי 3 מכונות לפחות של LG שהוחלפו במהלך השנים (ביחידות דיור שגרתי) הן היו בסה"כ אמינות

עד השנה השלישית שלהם, ואז התחילו להתקלקל. אבל זה היה במצב של עומס יום יומי, מאמין שבשימוש רגיל

הן יחזיקו יותר. מכונות נוחות עם תוכניות חסכוניות שמוציאות כביסה נקייה וריחנית גם במעלות נמוכות. (זה מאפיין את כל הדור החדש)

שוב, אין צורך באמת בסל"ד גבוה, מיותר והורס את המיסבים ואת המכונה במהירות

וגם שוחק/גומר את הבגדים. שיקול שלך. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, alex321 כתב:

אז אני לא הולך להתעקש על סלד גבוה בעת סחיטה במכונה. 

איך המכונות של LG? מגלות אמינות כמו ביתר מוצרי חשמל של LG?

יש לי של LG F0712WW שעברה חיים קשים, שנה וחצי הייתה מתחת לגגון בחוץ, עכשיו סיימה את השנה השלישית שלה ועובדת מצוין.

הדבר היחיד שנדפק חלקית זה התצוגה (7 Segment) ודווקא הבקר שהוא טאצ' ממשיך לעבוד מצוין (וזה החלק שהפחיד אותי שיתפגר).

אני אגב תמיד עושה סחיטה במהירות המקסימלית (1200 במקרה שלי), מוציא את הבגדים מעט לחים והמייבש עובד פחות זמן (עם חיישנים)

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 שעות, sperial כתב:

כדי לגלות את הידית הייתי צריך להוציא את תא החומרים ממקומו, הידית נמצאת על השפה התחתונה ומצגלה רק כאשר מוציאים אותו.

עריכה: מצאתי ספרי הוראות של כמה דגמי אינדסיט שבהם נכתב שיש למלא נוזל ניקוי ממש לפני תחילת פרק השטיםה. מכל מקום, צריך לדעת באיזה דגם מדובר, בלי מידע זה הכל ניחוש.

תודה על הטירחה.
יש לי בעיה לשלוח תמונות מוקטנות מהנייד, אני מנסה מאז אתמול. התמונה היחידה שהצלחתי להעלות היא במיקרה זאת של התאים השונים, מתוך חוברת ההוראות.
הדגם הוא אינדסיט BTW D551052. פירקתי מהמכונה את מודול התאים ומילאתי מים בימני שמיועד לאבקה (או כאמור נוזל) - זה המסומן בשני קווים.
הוא מחזיק את המים עד הגובה המקסימלי המסומן בו ואז המים יוצאים מטה דרך חריר מעקף כלשהו.
שוב - אשמח לדעת אם התאים הללו מיועדים גם לנזול ואם כן - איך מתבצע השימוש בו. מיותר לציין שאין שום הערה בחוברת לגבי הנושא.
שוב תודה וחג שמח.

20201001_112043_resized.jpg

עריכה אחרונה על ידי ירחמיאל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בכך שמצאתי את ספר ההוראות

בטבלת התוכניות מצויין סוג החומר המתאים לכל תכנית - דווקא יש תוכניות רבות בהן מצויין נוזל ולא אבקה.

חייב לומר שמתקן החומרים מזכיר לי מאד את זה שהיה לי במכונת הבוש שהיתה לי עד לפני מספר חודשים, ובה לא היה צורך לשנות דבר בבחירה בין נוזל לאבקה.

סימנתי לך את האפשרות לנוזל בצהוב

image.thumb.png.42b9566efa09f4a6a4b5e4292c8d5e83.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה sperial, אין כמוך.
עכשיו אני יכול לדעת בוודאות.

אגב, אם הבוש שלך הייתה עם פתח עליון, רוב הסיכויים שמתקן החומרים התאים בגלל שאינדסיט ייצרו אותה, בעצם.

שוב תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב כך. אטם פתח עליון הוחלף בכזה שנשא את לוגו אינדסיט ועוד כמה מהמותגים המיוצרים על ידי מרלוני, אבל לא את מותג בוש.  הוא גם נרכש מחנות חלפים כללית שכן ליבואן בוש לא היה החלק במלאי. מצד שני, הטכנאי שהתקין אותו עבד איזה 3 שעות, כך שאני לא בטוח שההתאמה היתה שלמה. העיקר שאחרי כן המכונה הפסיקה לדלוף.

דרך אגב, מתקן החומרים הזה היה די מזופת. הראשון הוחלף אחרי שנה - שנתיים במסגרת האחריות, והחלופי הפסיק להחזיק את המרכך כעבור עוד שנה - שנתיים, עד שהפסקנו להשתמש במרכך.

דרך אגב, הטבלה הזו צריכה להיות בדף הראשון של ספר ההוראות שקיבלת עם המכונה. אם לא - חיפוש זריז בגוגל יעלה את החוברת בפורמט PDF. הורד ושמור לעת הצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...