Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מחליפים שקע?

אלי 12
שימו לב! השרשור הזה בן 1422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עבודה DIY צריכה להתחיל עם ידע תיאורטי בסיסי. מי שלא יודע מה זאת פאזה, באמת עדיף שלא יסכן את עצמו וסביבתו ולא "ילמד" מסרטונים ביוטיוב.

אני חסיד גדול של עבודה עצמית ועושה הרבה לבד (כולל חשמל) אבל לא אעשה שום פעולה מסוכנת אם אין לי ידע תיאורטי בסיסי בנושא.

• רעיון טוב! 2
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 36 דקות, yotams4 כתב:

אף אחד לא נולד יודע ואם לא עושים לא לומדים. לא שאני ממליץ לבצע עבודות חשמל לבד כן? לא לוקח אחריות וכו' אבל.. תבינו לבד

חשמל זה לא ניסוי וטעייה ומספיקה טעות אחת כדי שהוא לא יוכל לנסות יותר לעולם.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, BloodFist כתב:

נכון, אבל.. אם לא נלמד לבד להחליף גופי תאורה, להחליף שקע וכל מיני דברים בסיסיים כאלו נשלם הרבה מאוד כסף על דברים בסיסיים שכמעט כל אחד יכול לעשות.

אם אני זוכר נכון אתה מהנדס מכונות? ז"א שאתה אדם טכני.

את האמת, אתה קורא לחשמלאי עבור כל החלפה של גוף תאורה או שקע בבית?

תשמ'ע,, אני גם בקיא בתחום החשמל/אלקטרוניקה ומתעסק בתחום גם בצורה מקצועית וגם כתחביב כ-30 שנים וקצת.

בתור ילד למדתי מבעלי מקצוע דברים תוך כדאי צפייה בעבודתם+בלבולי מוח אם מדובר על אינסטלציה ביתיית, צביעה וגם חשמל.

לצערי בימינו התפתחה תופעה של תביעות ניזיקין בכול תחום בחיים לכן אני נזהר בייעוץ בעניין חשמל. 

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, מרק10 כתב:

תשמ'ע,, אני גם בקיא בתחום החשמל/אלקטרוניקה ומתעסק בתחום גם בצורה מקצועית וגם כתחביב כ-30 שנים וקצת.

בתור ילד למדתי מבעלי מקצוע דברים תוך כדאי צפייה בעבודתם+בלבולי מוח אם מדובר על אינסטלציה ביתיית, צביעה וגם חשמל.

לצערי בימינו התפתחה תופעה של תביעות ניזיקין בכול תחום בחיים לכן אני נזהר בייעוץ בעניין חשמל. 

ובצדק, גרימת מוות ברשלנות זה לא מעט שנים בכלא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, michaelbe6 כתב:

אם אתה לא יודע מה זה פאזה,אל תעלב, טיפול בנקודה של חשמל זה לא בשבילך.

אין לי מושג מה זה פאזה... מצד שני, אני לא יכול לספור כמה פעמים החלפתי, פירקתי והרכבתי גופי תאורה, מאווררי תקרה, תנורי אמבטיה, מפסקים ושקעים.

מן הסתם, בפעמים הראשונות עשיתי זאת עם הסבר והדרכה של מישהו שיודע (והוא לא היה חשמלאי). 

חבר'ה, בואו, לא צריך לציין כל פעם שרק חשמלאי מוסמך יכול להחליף גוף תאורה, כי 980 אחוז מאנשים הפורום שאינם חשמלאים מוסמכים, עושים זאת בעצמם

עריכה אחרונה על ידי שביט

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאזה זה הפין הימני בשקע החשמל בקיר. צבע הבידוד של המוליך החשמלי לפי התקן החדש הוא חום.

בדרך כלל על השקע/תקע מסומנת הפאזה באות L.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, שביט כתב:

אין לי מושג מה זה פאזה... מצד שני, אני לא יכול לספור כמה פעמים החלפתי, פירקתי והרכבתי גופי תאורה, מאווררי תקרה, תנורי אמבטיה, מפסקים ושקעים.

ואפס? ואדמה? והקשר בין כל אחד מהם?

אנשים לא מבינים אפילו את הסכנה.

לא רק התחשמלות, גם שרפה.

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

L פירושו live, בעברית בדרך כלל "חם". יכול להיות מסומן גם ~  אם כי איני יודע האם זה תקני כיום.

מכל מקום, זה שמישהו "יכול" לבצע עבודה מסועימת זה עדיין לא אומר שהוא רשאי לבצע אותה ושרצוי שהוא יבצע אותה. על אחת כמה וכמה, מישהו שאין לו מושג בחומר, ושתוצאות עלוחות להיות מסוכנות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, שביט כתב:

מן הסתם, בפעמים הראשונות עשיתי זאת עם הסבר והדרכה של מישהו שיודע (והוא לא היה חשמלאי). 

חבר'ה, בואו, לא צריך לציין כל פעם שרק חשמלאי מוסמך יכול להחליף גוף תאורה, כי 980 אחוז מאנשים הפורום שאינם חשמלאים מוסמכים, עושים זאת בעצמם

גם אני לא חשמלאי וגם אני מחליף גופי תאורה ומבצע עבודות חשמל לכשצריך אבל יש לי ידע וניסיון של שנים שהתחילו מלימוד ועבודה עם בעלי מקצוע מוסמכים בהזדמנויות שונות ואני מבין את החשיבות של הארקה והורדת מפסקים בעבודה בקו חי וכו... (וכן, לא לדעת מילה בסיסית שמדובר על חשמל מצביע על חוסר ידע עמוק וחוסר הבנה של מסוכנות העבודה).

בעבודות שקשורות לגז (ויש לי גם כיריים על גז וגם מערכת חימום מים בגז) אני לא מעז לטפל ולו הסיכון הקטן שאעשה משהו לא נכון ויגרם אסון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.6.2020 בשעה 14:23, מרק10 כתב:

פאזה זה הפין הימני בשקע החשמל בקיר. צבע הבידוד של המוליך החשמלי לפי התקן החדש הוא חום.

בדרך כלל על השקע/תקע מסומנת הפאזה באות L.

הכל נכון,

...אם חברו את השקע / צבע החוטים  נכון (כי הרי חאפרים לא חסר),

לכן אני מסכים איתך שצריך מאוד להזהר בייעוץ כזה (שלא לדבר על תביעות נזיקין).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב חאפרים... אצלי בבית בן יש את כל צבעי הקשת - תקו ישן, תקן חדש, תקן מוחמד, מה שלא תרצה, בתשתית המקורית! מי שמככב זה בעיקר תקן מוחמד, חום/שחור/לבן (היה אמור להיות אדום במקום חום...).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא יודעים מה עושים לא נוגעים בחשמל ולא בגלל תביעות אלא בגלל חיי אדם.

אני יודע לטפל בחשמל טיודע לטפל בצנרת כולל הכרה של תקני גז ועדיין אהי לא אמשוך נקודת חשמל לבד ולא אעיז לגעת בגז.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.6.2020 בשעה 15:48, locus כתב:

L פירושו Line

גם באירופה וגם בצפון אמריקה

המונחים המזהים פאזה,אפס (ניונטרל) עודכנו מספר פעמים במהלך 50 השנים האחרונות.  ברוב שרטוטי החשמל של מוצרי צריכה עדיין משתמשים במונח LIVE=L ולא LINE.

לדעתי רוב החשמלאים גם הם מכירים במונח LIVE ולא LINE.

* נכון להיום אינני יודע מה התקן הישראלי אומר בנושא.

Untitled.jpg

LIVE.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק - זה מה שהכרתי, ובעקבות הדיון כאן בדקתי בכל מיני אתרים. ככל הנראה שתי הגרסאות נכונות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...