Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך מחליפים שקע?

אלי 12
שימו לב! השרשור הזה בן 1416 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה שיש לך זה מפסק מחליף 

במפסק מחליף יש פאזה ניכסת ושתיים יוצאות שמחברות בין שני המפסקים.

במפסק שאתה מעניין לבטל אתה צריך לחבר בין הפאזה הנכנסת לבין אחת משתי הפאזות היוצאות עם מחבר חשמל.

את הפאזה היוצאת הנוספת תבודד עם מחבר חשמל נוסף ורצוי אף לנתק אותה במפסק שמחוץ לחדר.

415332.gif

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, AUDIO KING כתב:

מה שיש לך זה מפסק מחליף 

במפסק מחליף יש פאזה ניכסת ושתיים יוצאות שמחברות בין שני המפסקים.

במפסק שאתה מעניין לבטל אתה צריך לחבר בין הפאזה הנכנסת לבין אחת משתי הפאזות היוצאות עם מחבר חשמל.

את הפאזה היוצאת הנוספת תבודד עם מחבר חשמל נוסף ורצוי אף לנתק אותה במפסק שמחוץ לחדר.

415332.gif

סליחה על הבורות אבל מה זה פאזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לקחת את זה קשה.

מכיון שאפשר להתחשמל בקלות (וחס ולילה למות עקב התחשמלות), עבודות מסוג זה יבוצעו ע"י אדם שמוסמך לכך.

אם אין לך מושג מה זה פאזה, אני ממליץ לך לא לטפל בזה בעצמך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, avnerak כתב:

לא צריך לקחת את זה קשה.

מכיון שאפשר להתחשמל בקלות (וחס ולילה למות עקב התחשמלות), עבודות מסוג זה יבוצעו ע"י אדם שמוסמך לכך.

אם אין לך מושג מה זה פאזה, אני ממליץ לך לא לטפל בזה בעצמך.

אין סרטון שמסביר את זה ואת כל התהליך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתם אף פעם לא עונים לבנאדם על מה שהוא שאל.

הפירוש של "פאזה" שמקורה מארמית זה "תתקשר לחשמלאי"

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

• אהבתי 3
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, מרק10 כתב:

החלפת שקע חשמל מותרת אך ורק לחשמלאי מוסך בעל רישיון בתוקף.

נכון, אבל.. אם לא נלמד לבד להחליף גופי תאורה, להחליף שקע וכל מיני דברים בסיסיים כאלו נשלם הרבה מאוד כסף על דברים בסיסיים שכמעט כל אחד יכול לעשות.

אם אני זוכר נכון אתה מהנדס מכונות? ז"א שאתה אדם טכני.

את האמת, אתה קורא לחשמלאי עבור כל החלפה של גוף תאורה או שקע בבית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב - כל אלה שקוראים לו להיעזר בחשמלאי הם אנשים שיודעים להחליף לבדם כל מיני דברים בסיסיים,

ומבצעים כנראה גם בפועל - הודות לאיזה שהוא ידע בסיסי שצריך לרכוש לבד.

ברגע שילמד לבד מה זאת פאזה (10 דקות חיפוש עצמי?) ומה משמעותה במתגים - הוא כבר לא יצטרך את עזרת הפורום. :-)

= = = = = =

יש כל מיני שרשורים בסגנון ״עשיתי כך וכך, כבר הצלחתי בעבר, עכשיו נתקעתי״ - ובכולם עוזרים. ברגע שאין ידע בסיסי, להדריך בנושא זה פשוט חוסר אחריות.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מבין אותכם,
מצד אחד כולכם חכמים גדולים פה, "תענו לבן אדם על מה שהוא שואל".
מצד שני אתם ממליצים לבן אדם שלא יודע מושג בסיסי בחשמל שלא יכול אפילו לחפש בגווגל מה זה פאזה להחליף שקע לבד בבית?
ואז מה? ואז כשהוא יחשמל את עצמו למוות, או כשהוא יעשה עבודה מרושלת שתגרום לאחד מבני משפחה להתחשמל למוות, אתם תפתחו פה נושאים של "אם אתה לא יודע אל תגע"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תחומים שאני מעודד כל אחד לנסות ולתקן ולטפל לבד גם במחיר של נזק לרכוש, חשמל זה לא אחד מהתחומים.

כמו שרשמו לך כבר, אם אתה לא יודע מה זה פאזה,אל תעלב, טיפול בנקודה של חשמל זה לא בשבילך.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשמל וגז, וגם רכב, הם תחומים רגישים ומסוכנים במיוחד. לכן החוק תובעני מבחינת רישוי העוסקים בהם והדרישה להעסקת עובדים מוסמכים בלבד.

דרך אגב, אין קשר בין יכולתו  של אדם כמהנדס מכונות לבין יכולתו הטכנית. האיש יכול להיות מסוגל לתכנן מנוע של טיל, אבל ידפוק את כל אצבעותיו בפטיש בכל ניסיון לתלות תמונה על הקיר.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא נולד יודע ואם לא עושים לא לומדים. לא שאני ממליץ לבצע עבודות חשמל לבד כן? לא לוקח אחריות וכו' אבל.. תבינו לבד

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לו נולד יודע, אבל יש דרכים ללמוד. עבודות חשמל צריך ללמוד ממי שיודע, ולהתחיל בכללי בטיחות. בדיוק כמו במטווח.

מעבר לכך, המדינה מגבילה את העיסוק בחשמל, ויש לכך סיבות טובות. בסיכון אינו רק לעוסק בכך אלא גם לסביבה (טיפול במי שהתחשמל, שריפות וכו').

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...