Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תביעה נגד משטרת ישראל

שימו לב! השרשור הזה בן 1632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לסיפור הזה:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?627497-%D7%92%D7%99%D7%9C%D7%99%D7%AA%D7%99-%D7%9C%D7%92%D7%9E%D7%A8%D7%99-%D7%91%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%94-%D7%A9%D7%A6%D7%95%D7%9C%D7%9E%D7%AA%D7%99-%D7%9C%D7%A4%D7%A0%D7%99-%D7%97%D7%A6%D7%99-%D7%A9%D7%A0%D7%94/page4

אמ;לק:

גיליתי במקרה שיש דו״ח. שצבר ריבית. לא הגיע אלי מעולם. במשטרה לא הסכימו לשלוח שוב, כמובן לא לבטל. הדואר טוענים שהכל בסדר וזו בעיה שלי.

היום קיבלתי דרישת תשלום +איומים מהמרכז לגביית קנסות שאם לא אשלם את הדו״ח/קנס/חוב/... הזה אז יעקלו לי את הכל.

לא שווה לי להסתכן בזה בשביל סכום של דו״ח מהירות, עם או בלי ריבית.

שכ״ט עורך דין תהיה בערך פי 4 מהסכום, אז גם זה לא בא בחשבון.

השאלה שלי:

נניח ואשלם את הדו״ח

ונניח שהוא היה אמור להתבטל עפ״י החוק,

אני אוכל לתבוע את הסכום חזרה ממשטרת ישראל בתביעות קטנות? ... בגלל הגבייה שאני די בטוח שהיא לא חוקית.

תודה

Seat Leon 1.4TSI, Manual

--

Will Vag-Com For Food

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה שלילית. תשלום הקנס מהווה הודאה באשמה.

דרך אגב, איך גילית את הקנס?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הודאה באשמה היא כבר לא רלוונטית, אתה ״אשם״ ברגע שעבר הזמן שיכולת לבקש להישפט בו.

שזה קרה כאמור לפני שגיליתי על הדו״ח.

קיבלתי דו״ח קטן אחר ואז נכנסתי לאתר של הגבייה לבדוק אם יש עוד.

Seat Leon 1.4TSI, Manual

--

Will Vag-Com For Food

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה לא הגיעו אליך הודעות בדואר רשום?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמה לא הגיעו אליך הודעות בדואר רשום?

הוא חזר לשולח מהסיבה ״לא ידוע במען״. שזה בגדול אומר שלא מצאו את התיבה שלי.

הם טוענים שלא היה שם על התיבה שלי. זה לא נכון. בכל מקרה זה תירוץ די עלוב כי הגיעו חבילות לפני ואחרי.

ומצד שני הם כבר איבדו חבילות בסניף הזה.

הם אישרו שלא ניסו להביא את ההודעה אלי, ז״א לא השאירו לי פתק או משהו אחר.

Seat Leon 1.4TSI, Manual

--

Will Vag-Com For Food

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא לתבוע את הדואר במקום?

בגללם לא קיבלת את הדוח בזמן ולא בגלל משטרת התנועה.

אז תשלם את הדוח ואת הריבית והנזקים הנוספים שניגרמו תתבע מהדואר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין. לא חשבתי על זה...

המכתב לא הגיע אלי בגלל הדואר, אבל לפי החוק אי אפשר לגבות קנס ממצלמה אם הדו״ח לא הגיע תוך 4 חודשים. בהנחה שהסיבה שהוא לא הגיע לא תלויה בי. והסיבה לא תלויה בי, כי אם המכתב מהגבייה הגיע אלי אז גם המכתב המקורי היה יכול להגיע.

במשטרה לא הסכימו אפילו לשלוח אותו שוב, שלא נדבר על לבטל אותו.

בהמשך העבירו את הטיפול למרכז לגביית קנסות למרות שחוקית, שוב, זה לא היה אמור לקרות.

העניין פה הוא לא כסף ולא נקודות (שכבר מזמן התיישנו). זה העיקרון - המדינה גובה כסף שלא כדין, מונעת מנהגים אפשרות להישפט, מוסיפה ריביות וקנסות ומפחידה את מקבלי הדו״חות כדי שישלמו בסוף על עבירות שספק אם בוצעו בכלל.

עריכה אחרונה על ידי Yotamz

Seat Leon 1.4TSI, Manual

--

Will Vag-Com For Food

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בקיא בתהליך שבו פונים אל בית המשפט בבקשה לקיים דיון בעניין (ולטעון בדיון להתיישנות, בלי להתבייש!).

אני סיפרתי בשרשור ההוא על מקרה שונה שבו ניתן פסק דין בהעדרי (לא זומנתי) וביקשתי לקיים משפט חוזר.

במקביל אני מציע לפנות לתכנית "יהיה בסדר" בגלי צה"ל.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

אם אתה חושב שהנסיבות מצדיקות זאת ושיש סיכוי שתצא זכאי או שחשוב לך לשלם רק את הקנס ללא ריבית תפנה לבית המשפט בטענת "עוולה"

ניסיתי בגלל מקרה דומה. בית המפשט החזיר את הזמן לאחור...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...