Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אופל מוקה 2015

LD7
שימו לב! השרשור הזה בן 1939 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אכן מכונית לא חסכונית במיוחד ולדעתי (הלא מאוד מבוססת) גם לא מאוד סחירה. אני חושב (ושוב, לא בטוח) שלאח הכמעט זהה chevrolet trax יש סחירות יותר טובה (אבל אותו מנוע).

למיטב הבנתי ENJOY ו-FIX הן שתי גרסאות גימור שונות.

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לרכב הזה יש בכלל היצע וביקוש?

השאלה אם אצליח למכור אותו בעוד 3 שנים...

באופן כללי לדעתי, אופל ושברולט (כמו גם מותגים אחרים, צרפתיות למשל) סובלות ממוניטין גרוע ולכן הסחירות שלהן ברצפה. ז"א אתה קונה בזול (יחסית) ומוכר בזול. מניח שעדיף לקנות רכב כזה רק אם אתה רואה את עצמך מחזיק אותו 4-5 שנים קדימה לפחות, וגם לקנות שנתון לא גבוה מידי כי אחרת אתה תספוג את ירידת הערך הגדולה. לדעתי 4-5 שנים על הכביש זה הזמן הכי טוב לקנות אותן.

אתן לך דוגמא - לפני 5 חודשים הייתי בהתלבטות מה לקנות לאשתי בתור רכב שני, בהתחלה חשבתי על משפחתית ואח"כ ירדנו לסגמנט הסופר מיני, מההיצע שראיתי בתקציב שרציתי היה מדובר או ביונדאי\קיה\מאזדה שלבטח היו משרתות אותי טוב אבל מצד שני גם יקרות יחסית לשנתון שחיפשתי וגם די "ערומות", לדעתי. אז בסוף במקום לחפש יונדאי i20 יוצאת ליסינג 2014 ב 43-44K לפני יישור קו, לקחתי הימור קל וקניתי שברולט סוניק 2014 דגם RS טורבו עם מנוע כמו של המוקה. בינתיים הרכב סבבה חוץ מזה שהוא לא חסכוני ונראה שזו בעיה ספציפית אצלי (עושה לי בעיר באזור ה 1/8.5 אבל נסיעות עם המון עצירות והנעות בעיקר אצל אשתי, כשאני נוהג אני משיג צריכה קצת יותר טובה) כי אחרים עם אותו רכב מדווחים על צריכה משולבת של בערך 1/11. חוץ מזה לדעתי זו הייתה עסקה טובה, קניתי ב 38K רכב עם מנוע טורבו ולא מעט כוח, מאובזר מאוד ומפנק יחסית לאחרות בשוק. אז ברור לי שהערך שלו יצנח כמו אבן בשנים הקרובות אבל זה פחות מעניין אותי, מבחינתי שפשוט יחזיק לי 5 שנים כמו שצריך וזהו.

סיכום שלי - אלה רכבים ששווים בפועל יותר מאשר המחירון או המוניטין שלהם, אז לחלק זה יתרון (כמוני שהמוטו שלי הוא לקנות בדיוק רכבים כאלה בגיל 4-5) ולחלק פחות (אלה שקונים כאלה חדשות יחסית או לגמריי), אז תלוי לאיזה חלק אתה מתכנן להשתייך או במילים אחרות איזה שנתון אתה מתכוון לקנות, אם 2016-17 ומעלה הייתי בפירוש בוחר רכב אחר כי ירידת הערך תהיה קריטית עבורך, אם לא אז יש על מה לדבר.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה קונה את המוקה וחושב על בכמה תמכור אותה עוד 3 שנים תחפש רכב יפני כמו יונדאי\מזדה והונדה ששומרות יחסית על ערך, האופל הזו תהיה שווה 30 בעוד 3 שנים .

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בינתיים, אני לא רואה שהמוקה מ 2015 יורד ונהייה 50 אלף או פחות , יותר כמו 60 אלף, אז הוא

לא יורד בשחיטה נוראית.

בוודאי לא כמו האופל אסטרה, ש 2013 אפשר לקנות מ30 אלף שח. אבל ידוע

שהמנועים שם בעיתיים , ואפשר ליפול על לימון או מלפפון חמוץ בשוק הסיטונאי ולאכול לקרדה נוראית מעושנת.

עשה חיפוש בפורום, כי מדווחים כאן על מנוע רגיש וטורבו שמוחלף לעתים קרובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה לכולם על התגובות והעזרה.

אז ככה:

אני 5 שנים עם יונדאי i10 2014 פרימיום.

רכב ששירת אותי כמו שצריך, טיפולים בזמן, דלק סע.

המשפחה מתרחבת, האופל מוקה 2015 רכב של חמי, נכה, עשה 55 ק"מ ב-4 שנים.

המחירון שלו 76k לפי לוי יצחק, הוא הציע למכור לי את הרכב ב-60k.

משתלם או לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1939 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...