Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש המלצות בנוגע להעברת סוזוקי-אלטו לגז?

פולגז
שימו לב! השרשור הזה בן 3183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איפה בדיוק תשים את מיכל הגז?

באין-בגאז'? :lol:

גם אני מטיל ספק בכלכליות של העניין.

אולי אם יש לך מקום נוח למלא בו גז ואתה ממש לא משתמש בתא המטען.

מממ אפשר "להדביק" 2 בלוני גז בכל צד של הרכב :lol:.

עכשיו ברצינות, לפותח השרשור אני מקווה שחשבת על ההצעה הזאת שהיית תחת השפעת אלכוהול/עשבים.

הרכב שלך צורך 1:16 ואם תיסע עדין איתו ולא תאמץ את המנוע יותר מידי תגיע לצריכה של 1:17...1:18, בד"כ אנשים מחליטים על הסבה לגז כשהגז נותן תוצאה טובה יותר בלפחות 40% אחרת זה לא משתלם כלכלית, אצלך הפעולה תהיה הפוכה בגלל שהרכב קטן והמנוע שלו קטן הרכב יתאמץ יותר ויצרוך יותר דלק וגם תצטרך להוציא את המושבים האחוריים בשביל להכניס את הבלון גז.

עוד סיבה להנות מ"תדלוק עצמי" : הריח של הדלק :-)

גם אם התפוח נפל רחוק מהעץ הוא בכל זאת תפוח ולא אגס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שוגה בחישוב שלך. אתה מציין 1:16 לעומת 1:15 אבל היצרן עצמו דרך אגב מדבר על 17.85 ק"מ לליטר בגז לעומת 22.7 ק"מ לליטר בנזין בדגם הידני. מדובר על כ-21% הפרש ולא פחות מ-10% שאתה מחשב.

מה שיותר מפתיע, זה איך יש לך סיבולת לנהוג 40,000 ק"מ בשנה עם רכב שכזה:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השירשור

רק בגלל שקוראים לך "פולגז" כמו אתר האופנועים אני אענה לך ברצינות

החשבונות שלך שגויים ומוטים לטובת הגז, הרכב שלך בממוצע צורך סביב 1:18-20 בכזה קילומטראז, הנה מדידה שעשיתי ושיתפתי כאן על רכב מאד דומה, C1, http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=422582&highlight=%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9B%D7%AA הממוצע הראה 1:18.6 !!! ז"א 40 א"ג לכל קילומטר, 15% יותר טוב ממה שרשמת.

מחיר הבנזין נמוך ממה שרשמת ב 10 אגורות, מחיר הגז גבוה ב 30 אגורות ממה שרשמת, תעדכן ותראה איך התמונה לא כזו וורודה.

צריכת הדלק ברכב מוסב לגז תהיה כ 20% יותר גבוהה מהבנזין, אז אם שלך "אוכל" 1:16, תעדכן את הגז ל 1:13

בשילוב עם כל "הזיופים" שלך עד כאן, ייצא שחסכת חצי ממה שבאמת רשמת, כך שהכדאיות הכלכלית תהיה שנתיים ולא שנה.

ועכשיו לפאנץ' ליין - מערכות הגז לא אמינות ופוגעות במנועים !!! יש מספיק דוגמאות של מנועים ששבקו אחרי קילומטראז' לא גבוה, למה לך צרות ???

רוצה רכב יותר חסכוני ? תעיף את האלטו ותקנה פיאט 500 טווין-אייר, צריכת הדלק סביב 1:25, וגם יהיה לך רכב הרבה יותר מפנק ועם יותר שאר רוח בקילומטראז' המטורף שאתה עושה.

נ.ב: אני עברתי ל C1 מרכב שטח, חוסך רק בדלק שקל לקילומטר, מבחינתי אחרי 60,000 ק"מ הרכב הכניס את ההוצאה עליו וכלכלית אני יכול לזרוק אותו לפח !!!

ליאור

Keep The Rubber Side Down ...And...Pedal To The Metal

"מוות לשיעמום"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסבה לגז לרכב כזה זאת בעיה , גם למזדה הישנה. בד"כ עושים הסבה לרכבים זוללים דלק (1:9 ומעטה).

נקודה נוספת היא עלות ליטר גז שעלול לעלות עקב התקריות במצרים.

ליטר גז גם יכול לעלות ל-5 ש"ח לליטר בעוד כמה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין מצרים (גז טבעי) לגז פחמימני מעובה המניע רכבים בישראל, כלומר גפ"מ! (אבל בישראל האזרחים התרגלו לאכול את קשקושי האוצר בתיאבון ועוד עם רוטב) שהוא תוצר של זיקוק נפט.

אם מחיר הגז (גפ"מ) יעלה - זה יהיה כתוצאה של עלות הנפט ועליית הדולר. לא עליית מחיר הגז הטבעי. אה, וכמובן (ויותר סביר) - עליית המיסוי.

גז טבעי נפוץ באירופה להנעת מכוניות, ויש כאלו המגיעות מהמפעל עם מערכת של היצרן. הוא הרבה יותר נקי מגפ"מ בין היתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההסבה לגז לא משתלמת ברכב עם צריכת דלק כזו ועם מנוע כ"כ קטן.

במידה והיה לך רכב עם צריכת דלק של כ- 10 ק"מ לליטר ועם מנוע יותר חזק, אז זה אולי היה משתלם.

שכחת לקחת בחשבון עוד דבר קטן- ברגע שאתה מסב את הרכב להנעה בגז, אחריות היצרן מסתיימת. בנוסף, הרבה מוסכים לא יטפלו לך ברכב.

חוזר על מה שאמרו רוב החברים כאן- זה ממש מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...
תודה. ההודעות הכפולות הן בטעות.

אצלי המאזן הוא כזה:

קילמוטראז מוערך 40000

מחיר בנזין 7.3 הוצאה שנתית 18250 מחיר לקמ 0.46 (לפי 1:16)

מחיר לגז 3.5 הוצאה שנתית 9333.333 מחיר לקמ 0.2333 (לפי 1:15)

מערכת גז 7000 תחזוקה שנתית מוערכת 1850 (שלושה טיפולי 15000 בעלות 150 + 14 ליטר (1:3000) שמן בעלות 100)

סה"כ שנה ראשונה 18183.333 (נניח 18200).

מאזן -50.

מפה והלאה זה משתלם...

בנוגע למכירה, גם אם הקונים העתידיים יפקפקו באוטו, חיסכון ממוצע של 7000 לשנה יחזיר את שווי הרכב בעוד 3-4 שנים.

ז"א - בקילומטראז' שלי, הרכב לא יהיה שווה 20000 בעוד שלוש שנים, ככה שגם אם הוא יילך לפח (או יימכר במאה שקל) הרווחתי. קל וחומר אם הוא עוד ייסע כמה שנים או יימכר ב-5000.

אני גם באמת חושב שרכב שנוסע ונראה טוב צריך להישמר עד מוות (או קרוב לכך) וכך אני גם עושה עם הרכב השני שלי.

החיסרון המשמעותי היחידי הוא שאני באמת לא יכול לנחש את הביצועים בעוד 3 שנים.

יכול להיות שאני דופק לעצמי אוטו שהיום הוא כמעט חדש...

אם הביצועים ירדו והתחזוקה תעלה ויילכו השסתומים ואחליף ראש מנוע... אכלתי אותה.

הולך להתקין הבוקר.

אספר לכם עוד 3 שנים איך היה :)[/QUOT

עוד כשבועיים אני אמור לקבל אלטו ידנית חדשה מהיבואן

יש לי כבר ניסיון מוצלח של מספר שנים עם אלנטרה נפח 2000 שמונעת בגפמ

רציתי בבקשה לשמוע איך הלך השילוב של האלטו עם הגפמ

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד כשבועיים אני אמור לקבל אלטו ידנית חדשה מהיבואן

יש לי כבר ניסיון מוצלח של מספר שנים עם אלנטרה נפח 2000 שמונעת בגפמ

רציתי בבקשה לשמוע איך הלך השילוב של האלטו עם הגפמ

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3183 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...