Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

WUT?

התכוונתי להודעה האחרונה שלך, שבאה אחרי ההודעה שלי (יענו, בדיוק אחרי) ובה התעלמת מדברים שכתבתי. יענו ייחסת לדברים שלי בדיוק את המשמעות ההפוכה מזו שהייתה ברורה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שתיארת זה מצב בו אם יש לך יותר עובדים כמות העבודה גדלה ולא שיש לך עובדים בטלנים עכשיו ששליש מהזמן לא עושים כלום. אם יש יותר עבודה, אז יש גם יותר הכנסה וכך יש איך לממן עובדים גם לא בשכר נמוך יותר.

אם אין מספיק עבודה כדי להעסיק את העובדים, הרי שהעסק בצרות (או לכל הפחות, מנוהל שלא ביעילות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא אנטי חברתי, אתה פשוט צודק.

שנה הבאה אבא שלי יוצא לגמלאות (עצמאים מקבלים קצבת זקנה רק בגיל 70) ואני רוצה מאד שיקבל 8,000 ש"ח כקצבת זקנה.

בכלל, אני רוצה מאד שכל הקשישים והגמלאים יקבלו תוספת ניכרת לקצבתם.

ואני רוצה עוד המון דברים, אבל אני מבין שאין יש מאין, והתקציב צריך להגיע מאיזשהו מקום, ומה שינתן פה ילקח משם.

ואני גם יודע שקצבאות או העלאת שכר המינימום אינן מעלות את התוצר, וגם כך סכומי תשלומי ההעברה שוברים שיאים מידי שנה.

ביצוע מהלכים פופוליסטיים כמעט תמיד הרה אסון בטווח הארוך, ומה שניתן בקלות באותה קלות ילקח.

ואגב, לפי הסקרים האחרונים השטויות שעושה כחלון לא ממש מסייעות לו אלקטורלית.

אני לא מצליח להבין כל כך את הגישה הזו שטוענת שהורדת מחירי הקרקע (מה שבעצם מאפשר את ההנחות בפרויקטי "מחיר למשתכן") היא "לקחת כסף" ממישהו.

דמיין לעצמך שמחר בבוקר מחיר הנפט יורד ל-10$ לחבית, והמדינה (שמאבדת הכנסה משמעותית בגלל שהמע"מ על הדלק תלוי במחיר הנפט) מחליטה להעלות את הבלו כדי להפסיד פחות. שנה לאחר מכן, מחיר הנפט ממריא ל-100$ לחבית. האם לא הגיוני שבמקרה כזה, הממשלה תוריד את הבלו, לפחות לרמה המקורית שלו? זה בדיוק המקרה פה - מחיר הקרקע עלה, הכנסות המדינה עלו, רוכשי הדירות למעשה משלמים משמעותית יותר למדינה (ואל תשכחו מס קניה, אחד המיסים הכי לא מוצדקים שקיימים), אז למה זה לא הגיוני שהם ישלמו קצת פחות? הרי גם בהצעה האלטרנטיבית של הצפת השוק בקרקעות, מחיר הקרקע (לכאורה) ירד, והמדינה תרוויח פחות. למה במקרה כזה זה כן בסדר? לא מדובר פה בתשלומי העברה, אלא בחלוקה מעט צודקת יותר של נטל המס.

בנוגע להסתכלות ארוכת טווח, אתם לגמרי מתעלמים מהסיכון בתרחיש של פיצוץ בועה. רק בגלל זה הורדת מחירים, אפילו חלקית, היא אינטרס של המדינה. בכלל בלי להתייחס לזה שדי סביר שהאזרח הממוצע יוכל לקנות דירה ממוצעת בלי לשלם משכנתא שלושים שנה, וגם זה בלחץ, ובעפולה. מאוד קל לא לראות את זה כשיש לך כבר דירה טובה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קורא את ההודעות שמגינות על זכות הקבלנים למקסם רווחים ועל כמה הם לא הכתובת לקטסטרופת הדיור...

הם לא הכתובת הבלעדית אבל הם ועוד איך אחת מהכתובות.

קבלנים אספו פה קרקעות במשך עשרות שנים מבלי לבנות עליהן אפילו סוכה.

במדינה מתוקנת היה צריך לקחת להם את הקרקע בחזרה בצירוף סנקציה כואבת ביותר. מה זה צריך להיות? קנית? אתה תבנה. לא תבנה? תשלם ביוקר.

אדם פרטי שמחזיק היום מגרש לבנה ביתך מחוייב לבנות תוך כ 3 שנים את הבית. אז איך קבלנים מתחילים היום בנייה על קרקעות שנרכשו לפני 15 שנים למשל? למה אפשרו להם לאסוף ולאגור את אדמותיה של ארץ ישראל כאילו היו מניות בבורסה? התשובה ברורה לי.

אני לא נכנס כאן לכל איחולי פשיטות הרגל, אבל המרמור על המדינה, המנהל, הקבלנים וכל העוסקים במלאכה, מוצדק מאין כמוהו.

עד שנת 2000, היה חוק "מס רכוש" שנכנס בכל בעלי הקרקעות הריקות חזיתית, כל עוד הקרקע לא מוגדרת כקרקע חקלאית.

למרות שהחוק כשלעצמו היה מסובך ליישום כאשר יש קרקעות עם איסורים מסוימים, הוא גרם לכך שהיזמים לא יוכלו להחזיק קרקעות, עד שהגיעה קבוצת לוביסטים ומקורבים שגרמה לביטול החוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד שנת 2000, היה חוק "מס רכוש" שנכנס בכל בעלי הקרקעות הריקות חזיתית, כל עוד הקרקע לא מוגדרת כקרקע חקלאית.

למרות שהחוק כשלעצמו היה מסובך ליישום כאשר יש קרקעות עם איסורים מסוימים, הוא גרם לכך שהיזמים לא יוכלו להחזיק קרקעות, עד שהגיעה קבוצת לוביסטים ומקורבים שגרמה לביטול החוק.

כמו שאתה אומר, זה בוטל לפני 17 שנים.

אני לא בקיא בחוק הזה ספציפי כאשר היה קיים אך מניח שהיה מי שמצא את הדרך להקטין את נטל המס בכל מיני דרכים.

חוץ מזה, כמו שאמרתי, הדרך היא להתמודד עם החזקת קרקע לא צריכה להיות דרך מס רכוש אלא כמו שעושים היום במגרשים של בנה ביתך. למה המנהל אפשר את הבזיון הזה משך עשרות שנים?

מה שקורה בפועל זו ספסרות באדמותיה של ארץ ישראל. תרשו להיות טיפה דרמטי, אבל בשביל זה הדור הקודם חצה את כל כנפות הגלובוס כדי להגיע לכאן? כדי שדור ההמשך יעמוד מול שוקת שבורה בגלל ספסרי קרקעות שמכנים את עצמם יזמים/קבלנים? בושה.

אני בכלל לא מדבר אפילו על כך שהנגב שופע קרקעות מבאר שבע ועד הודעה חדשה. איזה הצדקה יש להקים בנייני 30 קומות בנגב במחיר מופקע? מה קורה פה? בין באר שבע לקריית גת אני יכול לשכן, כמה? חצי מדינה? ולא לגובה. אני מודה שאני לא מבין את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

AEM, מצד אחד אתה צודק, והגרוע ביותר הוא שבתלות בטיב הבניה והאחזקה חלק ניכר מבנייני הקומות האלה יהפכו לסלאמס תוך לא הרבה שנים.

מצד שני - אי אפשר להפוך את כל המדינה לעיר אחת גדולה. צריך שטחי חקלאות, צריך שטחים ירוקים, צריך שטחי תעשיה ועוד לא מעט ייעודים, מה שמצריך ניצול מכסילי של הקרקע הקיימת.

מציע לך לקפוץ לשבוע - שבועיים לסין או הונג קונג כדי להבין צפיות מהי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה הייתה שאנשים החזיקו קרקעות בלי יכולת אמיתית לבנות על הקרקע ועדיין נדרשו לשלם מס.

אם החוק היה מסודר יותר ורק אנשים שמחזיקים בקרקעות שיש עליהם אישורי בנייה היו מחוייבים במס אולי הוא עדיין היה קיים .

ולא לשכוח כמובן שגם משירותים ניתן להדבק באיידס במידה וזה שישב על האסלה לפניך עוד לא קם! :shock::?:shock:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני בכלל לא מדבר אפילו על כך שהנגב שופע קרקעות מבאר שבע ועד הודעה חדשה. איזה הצדקה יש להקים בנייני 30 קומות בנגב במחיר מופקע? מה קורה פה? בין באר שבע לקריית גת אני יכול לשכן, כמה? חצי מדינה? ולא לגובה. אני מודה שאני לא מבין את זה.

לא ניתן לבנות ככה סתם על כל קרקע, בטח שלא מגורים.

קודם כל יש תכניות ארציות שמגדירות מהם שטחים עירוניים ומה חייב להישאר פתוח, יש מסדרונות אקולוגיים, יש שטחים עם רגישות נופית גבוהה, כל מיני בעלויות שונות על הקרקע, יש אתרי עתיקות, יש אדמות שלא מתאימות לבניה בגלל כל מיני אספקטים גאולוגיים וסייסמים, יש רדיוסים של בארות קידוח, צריך תשתיות קיימות להתחבר אליהן כמו כבישים, תחבורה ציבורית, חשמל, תקשורת, מים וביוב ועוד המון דברים משעממים שלוקח זמן לסקור ולברור פיסת אדמה שתתאים לבניה חוקית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאתה אומר, זה בוטל לפני 17 שנים.

אני לא בקיא בחוק הזה ספציפי כאשר היה קיים אך מניח שהיה מי שמצא את הדרך להקטין את נטל המס בכל מיני דרכים.

חוץ מזה, כמו שאמרתי, הדרך היא להתמודד עם החזקת קרקע לא צריכה להיות דרך מס רכוש אלא כמו שעושים היום במגרשים של בנה ביתך. למה המנהל אפשר את הבזיון הזה משך עשרות שנים?

היתה אפשרות להקטין את נטל המס בצורה משמעותית, כי החוק היה מחורר. למרות הקטנת חבות המס, היזמים בסופו של דבר נאלצו לבנות כיוון שהמס נגס להם ברווח היזמי.

אם רוצים לתקן את העיוות זה רק בחקיקה בכנסת. כמו שאתה בטח יודע, לאף אחד מהח"כים אין ביצים לקחת את השמנת מאילי ההון.

הבעיה הייתה שאנשים החזיקו קרקעות בלי יכולת אמיתית לבנות על הקרקע ועדיין נדרשו לשלם מס.

אם החוק היה מסודר יותר ורק אנשים שמחזיקים בקרקעות שיש עליהם אישורי בנייה היו מחוייבים במס אולי הוא עדיין היה קיים .

כמו שכתבתי, החוק היה מחורר.

אל תשכח שהחוק גם דירבן את היזמים להריץ תכניות, לפתור את הבעיות ולהתחיל לבנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוק חינוך חינם מגיל 3 עד 18.

רפואה ציבורית ברמה גבוהה מאד, וכפועל יוצא תוחלת חיים מהגבוהות בעולם המערבי.

הדיור בעייתי יותר, מסכים.

תעסוקה ? רמת האבטלה בישראל מהנמוכות בעולם המערבי.

בכל השאר ?

שאנשים יקחו אחריות על החיים שלהם, מדינת ישראל אינה הבייביסיטר של אף אחד.

נתחיל מהסוף כי זה משפט מפוצץ

רוב הצעירים נותנים 3 שנים מחייהם לשירות צבאי תוסיף מילואים עוד שנה שנתיים במצטבר. חתיכת קורבן לבייביסיטר.

בהמשך לפחות כאן בפורום וגם בפורום תפוז למשכנתאות וסתם תצא כל בוקר לדרכים תראה המוני עם ישראל הולכים לעבוד ולפרנס את עצמם ואת משפחותיהם.

לא מצפים מן המדינה שתחזיק להם את היד, מחד אבל לא מצפים לקבל ממנה מכות בראש מאידך.

ובוא ניכנס לפרטים

חוק חינוך חינם מגיל 3 ועד 18

למה רק מגיל 3 שנים ולא 3 חודשים כך שהאם תוכל לחזור למעגל העבודה. ושיהיה פתוח כל השנה מ 7 בבוקר ועד 1700.

מעון / גן עולה אלפי ש"ח לחודש כל מיני פעילויות בבית הספר עולות כסף טוב להורים. מסע לאושוויץ צריכים , צריכים, למה על חשבון ההורים.

אתה רוצה גם שהחינוך יהיה מעולה , כמעט טוב לא מספיק , צריך תקציב גבוה יותר לשלם למורים איכותיים!!

מהיכן יבוא הכסף ?

רפואה ציבורית ברמה גבוהה מאוד

תוחלת החיים לא בנויה רק על רפואה אלא על מרכיבים רבים אחרים.

בישראל הרפואה הציבורית מתפקדת ב 50% מיכולתה , תושב קרית שמונה שצריך בדיקה ממתין 8 חודשים במרכז חודשיים ואם אתה עובר דרך הפרופסור מחרתיים תיעשה לך הבדיקה.

שילוב קטלני ומשחית של שימוש באמצעי הרפואה הציבורית שהייתה אמורה להיות שיוויונית עם ביקור פרטי דרך מנהל/ סגן מנהל המחלקה.

הזקנה של ברק מבחירות 99 כמדומני שוכבת עדיין במסדרון.

כדי שמכשיר יעבוד 24/7/365 צריכים עוד כוח אדם מקצועי

מהיכן יבוא הכסף?

תעסוקה

נדמיין לרגע שהמדינות סביבנו מאיראן במזרח ועד למרוקו במערב ( כולל דעש חיזאללה .... חן ג' ימלא את החסר )מכריזים על שלום.

לא צריך איש אבטחה בגן לא צריכים כזה בקניון בשדה התעופה במטוס , לא צריכים כמות כזאת של אנשי קבע , בלה בלה , כולם מפוטרים.

אז תראה את רמת האבטלה.

מי הוא מובטל בישראל?

זה שרשום בלשכת העבודה ככזה.

נגמרה קצבת האבטלה בשביל מה להתייצב בלשכה, הרי היא לא מספקת עבודה לפרומיל מהפונים אליה. אז הוא כבר לא מובטל.

עוד שקר של הסטטיסטיקה האהובה עלי כל כך.

ונחזור לנושא הדיון

הדיור בעייתי יותר מסכים

אמרה מרי אנטואנט אם אין לחם שיאכלו עוגות.

מה הפתרון רבי חן?

לארקו (שם גנרי ) אין דירה.

להלאים מישה דירה ולתת לארקו?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנה הבאה אבא שלי יוצא לגמלאות (עצמאים מקבלים קצבת זקנה רק בגיל 70)

ואני רוצה מאד שיקבל 8,000 ש"ח כקצבת זקנה.

המואדם לא נכון. הוא נכון רק במידה והיו לו הכנסות מעל סכום מסויים..

שים לב ישה,

זה נכון מה שאתה כותב אך ורק לעצמאים.

שכיר הגיע לגיל המזכה, גם אם הוא תשובה או אריסון הכסף נכנס לבנק כמו שעון שוויצרי.

אם אתה עצמאי ומרוויח שני גרוש, אז אתה "נוכל ועובד על המדינה, זובי תקבל, לא כסף!"

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זובי עליך וקקה על ידיך:-o

הגיל המותנה )לקצבת זקנה(קבלת קצבת זקנה למבוטחים עצמאיים בני 67-70( נשים: 62-64 )מותנית בגובה ההכנסות. גבר בן 70 ומעלה ואשה בת 67 ומעלהזכאים לקצבת זקנה ללא קשר להכנסותיהם.

רוצה סימולטור להנאתך

https://www.btl.gov.il/benefits/old_age/Pages/BdikatZacautZikna.aspx

הדין הוא שווה לגבי שכיר ועצמאי במקרה הזה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת, נמאס לשמוע את האיומים האלו.

מי שלא טוב לו כאן, שיארוז חפציו וילך לאכול מילקי בברלין.

עברנו את פרעה, נעבור גם את זה.

ולגרום לזה שצעירים יוכלו לרכוש דירה במחיר שפוי יותר ולא יברחו לחו"ל זה לא להסתכל קדימה? המדינה דואגת לצעירים היום, הצעירים יחזירו במיסים בעתיד. או שאתה מסתכל קדימה דרך מסנן שמונע ממך לקחת את זה בחשבון.

איזה כיף לכתוב משפטח מחץ. מה המחיר לעבור למדינה אחרת? הרבה מאוד: לימודי שפה חדשה (אלא אם אתה יודע אותה לפני כן), להתחרות מול מהגרים אחרים על מקום עבודה (שבד"כ הוא קשה). כל זה בשביל שאולי לרכוש דירה?

מצד שני, הדירות יקרות. מי שמוצא מקום עובדה נחשב בפיריפריה, יכול להנות מדירה זולה. אבל לא כולם זוכים למקום עבודה טוב בפיריפריה, ובטח לא כולם יכולים להרשות לעצמם לגור בפירפריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רגע מה קורה פה

לשכה המרכזית לסטטיסטיקה מסרה כי מדד מחירי הדירות בחודשים יוני-יולי עלה בשיעור של 0.4% בהשוואה לחודשים מאי-יוני. בהשוואה ליוני-יולי 2016 עלה מדד מחירי הדירות ב-4.4%. מדד המחירים לצרכן עצמו עלה באוגוסט ב-0.3%.

חברי הטובע כבר לא יודע את נפשו מרוב מים בריאות

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

AEM, מצד אחד אתה צודק, והגרוע ביותר הוא שבתלות בטיב הבניה והאחזקה חלק ניכר מבנייני הקומות האלה יהפכו לסלאמס תוך לא הרבה שנים.

מצד שני - אי אפשר להפוך את כל המדינה לעיר אחת גדולה. צריך שטחי חקלאות, צריך שטחים ירוקים, צריך שטחי תעשיה ועוד לא מעט ייעודים, מה שמצריך ניצול מכסילי של הקרקע הקיימת.

מציע לך לקפוץ לשבוע - שבועיים לסין או הונג קונג כדי להבין צפיות מהי.

לא ניתן לבנות ככה סתם על כל קרקע, בטח שלא מגורים.

קודם כל יש תכניות ארציות שמגדירות מהם שטחים עירוניים ומה חייב להישאר פתוח, יש מסדרונות אקולוגיים, יש שטחים עם רגישות נופית גבוהה, כל מיני בעלויות שונות על הקרקע, יש אתרי עתיקות, יש אדמות שלא מתאימות לבניה בגלל כל מיני אספקטים גאולוגיים וסייסמים, יש רדיוסים של בארות קידוח, צריך תשתיות קיימות להתחבר אליהן כמו כבישים, תחבורה ציבורית, חשמל, תקשורת, מים וביוב ועוד המון דברים משעממים שלוקח זמן לסקור ולברור פיסת אדמה שתתאים לבניה חוקית.

בוודאי שאני לא טוען שיש לבנות ללא שום תכנון לעתיד וללא התחשבות באלמנטים נוספים כגון חלקאות/טבע/עתיקות וכד'. נהפוך הוא, הטענה שלי היא *שהיום* אין שום מחשבה באופן ההתנהלות.

קרקע, יש בשפע אם יוצאים מחדרה-גדרה. רבאק, תנו לנו ליישב את הארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...