Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

איך הדובונים קשורים לעניין? בסדרה א היו 60 אלף, עד סוף השנה הזו כולם יזכו כבר - מי שישאר אחרי ההגרלות של ספטמבר יקבל עדיפות על סדרה ב בהגרלות של נובמבר. בסדרה ב יש בין 40-60 אלף גם, אז איפה הטעות שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נרשמת עכשיו בספטמבר? אני לא מבטיח כלום, אבל הסיכוי לזכות עכשיו הוא הכי גבוה, כי זה רק לסדרה א ונשארו ממש מעט אנשים. וכאמור בנובמבר תקבל עדיפות עליי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתח אחד עוד לא נמסר.

יש גם משקיעי וילדי משקיעים בהגרלות - והביקוש שלהם לא יירד אחרי שייזכו.

יש המונים שמוותרים. יש מקומות שיש יותר דירות מנרשמים.

הביקוש הוא במרכז, אחוז ההגרלות שם שואף ל-3.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בדיוק הייתה הכוונה שלי, ההגרלות ימשיכו לפחות עד סוף 2019, האריכו כבר את התכנית. בכלל לא בטוח שהקבלנים יחזיקו את רמת המחירים העכשוית עוד שנתיים, אבל נניח ואתה צודק, עד סוף 2019 לפחות כל הנרשמים לסדרות א ו-ב יזכו, מה שאומר 100-120 אלף (לא יודע כמה בדיוק) קונים פחות בשוק החופשי ושבעית הדיור שלהם נפתרה. ואני מניח שאני רחוק מלהיות יחיד שאין לו הון עצמי לקנות אלא רק במסגרת הקרקס. :wink:

מחכה בקוצר רוח לנובמבר ופתיחת הגרלות לסדרה ב.:wink:

מה עם 100,000 הזוגות החדשים שיתווספו למשק בשנתיים האלה?

מה עם הזוגות שיתגרשו ויהיו זקוקים לדירה נוספת?

איך שלא תהפוך את זה, תקרא לזה מחיר למשתכן מע''מ 0 או מעברת אזבסטונים ירוחם, ברגע שיהיה יותר ביקוש מהיצע - המחירים לא ירדו.

ברגע שיתוכננו ישווקו וימכרו יותר דירות מהביקוש - המחירים ירדו.

כמה אכן מתוכנן?

כמה אכן נבנה?

כמה זמן זה באמת לוקח?

אני לא באמת יודע. אפשר להסתמך על פרסומים שונים, אבל כיון שבד''כ אינטרסנטים מפרסמים אותם, אני לא לוקח את זה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתח אחד עוד לא נמסר.

יש גם משקיעי וילדי משקיעים בהגרלות - והביקוש שלהם לא יירד אחרי שייזכו.

יש המונים שמוותרים. יש מקומות שיש יותר דירות מנרשמים.

הביקוש הוא במרכז, אחוז ההגרלות שם שואף ל-3.

בסדר, ברור לי שלוקח זמן, דיברנו על זה כבר שבזמן הגרלה אין שום פרט ולו מתי הפרוייקט יקבל היתר בניה. זה החסרון הענק של התכנית, העולם לא מושלם לצערינו. מבחינתי מודיעין זה מעולה ויש שם המון פרוייקטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נרשמת עכשיו בספטמבר? אני לא מבטיח כלום, אבל הסיכוי לזכות עכשיו הוא הכי גבוה, כי זה רק לסדרה א ונשארו ממש מעט אנשים. וכאמור בנובמבר תקבל עדיפות עליי.

כן, נרשמתי גם להגרלה הנוכחית שנסגרת מחר.

אגב, משהו בתאוריה שלך לא נכון - כשאתה זוכה במחיר למשתכן, אתה לא זוכה בדירה אלא זוכה במקום בתור לבוא לבחור דירה.

משמע אם בהגרלה שזכית בה יש 100 דירות ואתה מקום 99, אתה בא אחרי כולם לבחור דירה ממה שנשאר.

תאר לך שנשאר רק הפנטהאוז? זה עוזר לך איכשהו? תאר לך שאתה צריך דירת 5 חדרים אבל נשארו רק 3 חדרים או ההיפך, זה עוזר לך איכשהו?

משמע גם זכייה בהגרלה עדיין לא מבטיחה שום דבר לצערי הרב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

נקודה חשובה, נראה לי במצב הזה אין ברירה אלא לוותר. ולהירשם שוב.. אכן יש פוטנציאל לתסכול. גם יכול להיות שפשוט הפרוייקט לא ימצא חן בעיניי או שהדירות יהיו גדולות מדי, יש מספיק אפשרויות ליפול.. אבל מכיר אישית משפחה שזכתה במודיעין והיה לה שפע של בחירה, עניין של מזל - בכל זאת, הגרלה. :wink:

איך שלא תהפוך את זה, תקרא לזה מחיר למשתכן מע''מ 0 או מעברת אזבסטונים ירוחם, ברגע שיהיה יותר ביקוש מהיצע - המחירים לא ירדו.

ברגע שיתוכננו ישווקו וימכרו יותר דירות מהביקוש - המחירים ירדו.

האם בעצם ע"י מחיר למשתכן האוצר לא מכריח את היזמים/קבלנים לבנות? אולי בלי זה הם היו בונים פחות. וברגע שהם משתתפים בתכנית אז הם חייבים לבנות את אותם פרוייקטים.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הם לא חייבים להשתתף במכרזים, כלומר שהיו בונים בכל זאת רק מרוויחים יותר.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שלא תהפוך את זה

ומה עם 100,000 רווקים שהיום גרים לבד וימצאו בני/ות זוג ויעברו לגור ביחד?

ומה עם הקשישים שילכו לעולמם וישאירו דירות לא מאוכלסות?

איך שלא תסתובב את זה, אתה מסתכל רק על צד אחד של המשוואה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הרווקים ממש לא גרים לבד. או אצל ההורים או יחד עם שותפים (יותר מזוג בבית).

ברור שהם לא משחררים דירות כשהם מתחתנים.

לגבי זקנים שנפטרים - זוג הורים מוריש דירה לכמה ילדים.

ודבר אחרון והכי חשוב:

אני לא מסתכל מצד אחד בלבד. אני כתבתי, וכותב שוב, שאין לי מושג כמה דירות חסרות פה, אם בכלל חסרות פה דירות.

אין לי שום דרך לכמת את זה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יודע מה קורה בצד ההיצע (או לפחות, לא נתקלתי עדיין במישהו שביצע מחקר מעמיק מספיק, וטרח לפרסם אותו).

אני הייתי תוקף את הבעיה הזו מכיוון אחר - כמה אנשים אתם מכירים שלא הצליחו למצוא דירה (למכירה או להשכרה) ונאלצו לחזור לגור עם ההורים (או כל פיתרון אחר שבו הם לא באמת גרים בדירה נפרדת), לא מסיבות כלכליות, אלא פשוט כי אין דירות? אני לא מכיר אף אחד במצב כזה. יש המון דירות, גם למכירה וגם להשכרה, במחירים שלא תמיד מתאימים לביקוש.

מצד שני, אני מכיר בעיקר חילונים. ממה שקראתי, במגזר החרדי למשל, יש מחסור אמיתי בדירות ואנשים בבני ברק מאלתרים פתרונות שונים ומשונים (וכנראה שלא רק בבני ברק). יכול להיות שגם במגזר הערבי יש מחסור בדירות, אני עוד פחות מבין בזה.

לגבי הביקוש שמדובר עליו פה שוב, ניסיתי בעבר להסביר למה דירה במיליון ₪ ודירה ב-2 מיליון ₪ הם מוצרים שונים, ואי אפשר פשוט לחבר את הביקוש של שתיהן. מי שיכול לקנות דירה במיליון ₪ ולא יכול לקנות דירה ב-2 מיליון ₪, פשוט לא מעניין את מי שמוכר דירה ב-2 מיליון ₪. ביום שבו יגמרו האנשים שיכולים לקנות דירה ב-2 מיליון ₪, המחירים יתחילו לרדת.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך שלא תסתובב את זה, אתה מסתכל רק על צד אחד של המשוואה.

תתפלא כמה הנתון ש avargel רשם הוא נתון שמחייב התייחסות רצינית.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הרווקים ממש לא גרים לבד. או אצל ההורים או יחד עם שותפים (יותר מזוג בבית).

ברור שהם לא משחררים דירות כשהם מתחתנים.

לגבי זקנים שנפטרים - זוג הורים מוריש דירה לכמה ילדים.

אני גרתי לבד מספר שנים לפני שהתחתנתי, כי פשוט רציתי עצמאות מההורים וממש לא היה איכפת לי שאני שם את הגרוש האחרון על השכירות.. לא יודע להגיד לגבי רוב, יש נתון סטטיסטי רשמי?

אם הנפטרים מורישם דירה לילדים, אז היא בהכרח תימכר כדי שיתחלקו ביניהם=הגדלת היצע, לא?

ביום שבו יגמרו האנשים שיכולים לקנות דירה ב-2 מיליון ₪, המחירים יתחילו לרדת.

הם לא חייבים להיגמר, מספיק שהכמות שלהם תהיה נמוכה משמעותית מכמות הדירות הנבנית. אחרי שנראה את נתוני אוגוסט נוכל לדעת אם המגמה שמובילה למצב זה תימשך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנק ישראל טוען שהוא בכלל לא קשור למסיבה, פשוט לא בונים פה מספיק: http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001205486

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...