Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז הזמנתי בלנו חדשה. מקווה שיוותרו על התקנת המוביל-איי.

yossiaviel
שימו לב! השרשור הזה בן 2845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איילצבי, אתה כנראה פספסת את הנקודה שכל מי שנגד המערכת הזו כותב מניסיון אישי שלו איתה.

סלואו, סיכמת יפה!

בודדים האנשים שכתבו פה מניסיון אישי ואם כבר אז אלו צעירים שזה עתה קבלו רישיון ומחזיקים מעצמם שומאכר אם לא יותר .

כל מערכת שיכולה למנוע אפילו תאונה אחת עדיפה מבחינתי גם במחיר של צפצופי סרק .

כשאני נוהג לפי הספר , שומר מרחק , סוטה מנתיב רק עם איתות ונזהר מהולכי רגל המובילאיי שקט כמו הלן קלר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 172
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מניח שאת התועלת של המערכת, אם קיימת, אפשר יהיה לראות תוך מספר שנים בנתונים סטטיסטיים על תאונות דרכים. כמובן שיש גורמים אחרים שיכולים להשפיע (תשתיות, אכיפה, חינוך), אבל נתונים מספריים בכל זאת יהיו יותר מועילים מכל התאוריות שעולות כאן.

באופן אישי, יש לי מובילאיי ברכב ואני כמעט לא שומע צפצופים. כנראה כי אני מקפיד לאותת במעבר בין נתיבים ומקפיד על שמירת מרחק. אני שמח שיש לי חיווי מספרי למרחק מול הרכב שמולי ומוצא שלפעמים אני מרפה מהגז כדי להגדיל את המרחק. האם המערכת תקטין את הסיכוי שאהיה מעורב בתאונה? אני לא יודע, אבל אני משוכנע שהיא לא נותנת לי תחושת שאננות כמו שחלק טוענים כאן. אני גם לא חושב שאתחיל להתעלם מצפצופים, מהסיבה הפשוטה שהם מופיעים לעיתים רחוקות. הרושם הכללי שלי הוא שיש מעט תועלת במערכת, מספיק בשביל שלא ארצה לבטל אותה, אבל לא מספיק כדי שאוסיף כסף עבורה ברכב הבא (אם הייתי נדרש להחלטה כזו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם יודעים מה? גם אם יהיו יותר הרוגים ופצועים אחרי שבכל הרכבים יהיה מובילאיי ומערכות שנוהגות לבד, עדיין אלו שמתנגדים ייחשבו המשוגעים.

מבחינה טכנית הנדסית המערכת הזו שווה לתחת. היא לא יוצרת שום יתרון לעומת רכב שלא מצויד בה. שום דבר. מי שרוצה להאמין שרעש וצלצולים יכולים למנוע תאונות עד כדי שנהגים חסרי כישרון וביטחון יכולים לתלות בה את המזור לחוסר התרגול שלהם משול בעיני למי שחושב שלצלם נהגים שנוסעים מהר יפחית את התאונות, ההרוגים, הפצועים והרעב העולמי.

הדיון הזה הוא על כך שהמדינה מייצרת מנגנון שמכריח יבואן להתקין מערכת לא אמינה (שנה אחריות, לעומת 2 לפחות על פי חוק לכל שאר הרכב), בהתקנה מקומית, על ידי חאפרים לרוב וכל זה רק כדי להעשיר כמה טייקונים. כמה שנים לקח לאווילים שם למעלה לחייב כל רכב בABS, מערכת שהוכחה מעל לכל ספק כמצמצמת משמעותית מרחק בלימה? שנים. לעומת כמה שבועות שלקח להם לדחוף לרישוי את הצפצפה הזו, הרבה לפני כל מדינה מפותחת?

תמשיכו להאמין בניסים. אני הייתי רוצה לראות נהגים יותר מיומנים ופחות צעצועים בידיים שלהם. לא כי אני שומאכר, אלא כי אני יודע שאין תחליף לריכוז, מיומנות ותשומת לב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עזוב, זה שיח חרשים. יש אנשים ששומעים "בטיחות" ומיד שולפים ארנקים או פוצחים בתשבחות, ויש אנשים שמעדיפים לחשוב עצמאית לפני שהם בולעים לוקשים כאלה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין האם מי שהוא, במוביל-איי מסתכל כאן, בפורום החשוב ביותר בישראל בנושא רכבים, ורואה את כמות השרשורים ואת חוות הדעת ה"חיוביות" מאוד על המע" הכל כך "מוצלחת" שלהם, או שמסתכלים אך ורק על ארנקיהם השמנים ועל חשבון הבנק שמתנפח ללא הרף?

מבחינתי מוביל-איי, זו גזירה כואבת שנצטרך להשלים איתה במוקדם או במאוחר, שפוגעת דווקא בנהג בעל הניסיון, שכשהוא נוהג, הוא מרוכז בלנהוג בלבד, ולא מחזיק בידיים, ארטיקים, או פיצה, או כלבים קטנים, או פלאפונים.

מעניין מה יהיה התירוץ שלהם, כשכמות התאונות לא תפחת, גם כאשר רוב הרכבים יהיו מצויידים בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין האם מי שהוא, במוביל-איי מסתכל כאן, בפורום החשוב ביותר בישראל בנושא רכבים, ורואה את כמות השרשורים ואת חוות הדעת ה"חיוביות" מאוד על המע" הכל כך "מוצלחת" שלהם, או שמסתכלים אך ורק על ארנקיהם השמנים ועל חשבון הבנק שמתנפח ללא הרף?

אתה באמת שואל?

בזמן שלקח לך להקליד את זה נמכרו עוד 10 רכבים עם המערכת הזאת.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי מוביל-איי, זו גזירה כואבת שנצטרך להשלים איתה במוקדם או במאוחר, שפוגעת דווקא בנהג בעל הניסיון, שכשהוא נוהג, הוא מרוכז בלנהוג בלבד, ולא מחזיק בידיים, ארטיקים, או פיצה, או כלבים קטנים, או פלאפונים.

מעניין מה יהיה התירוץ שלהם, כשכמות התאונות לא תפחת, גם כאשר רוב הרכבים יהיו מצויידים בזה.

אתה מודע לכך שזו החברה המובילה בעולם כיום בתחום שלה? ולומר "אני נהג מצוין ואף פעם לא טועה"... אין צורך להגיב לזה. כן, כולנו ננהג ברכבים עם מובלאיי או מערכת דומה, אך לא כמערכת בהתקנה נפרדת אלא כחלק ממערכת הבטיחות של היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הצפצפה הזו היא המוצר המתקדם בעולם בתחום שלו, תרשה לי לבקש שקודם יסיימו פיתוח, בדיקה, הרצה ואינטגרציה, ואחר כך יגיעו להסכמה עם יצרני הרכב כדי ליצור מערך התקנה אינטגרלי, עם מחברים ייעודיים, ואז יציעו לי אותה, עם אותה אחריות בדיוק כמו על שאר הרכב ולא כמו מה שקורה היום.

רק אחרי כל השלבים האלה, הייתי מצפה שתהייה להם החוצפה לבוא ולעשות כזה לובי, שיגרום לשר תחבורה לדחוף אותו בכוח לכולם, בטענה של בטיחות הציבור. לא לפני.

אבל אחרי הכל, מדובר בישראלים, אז לא הייתי מצפה שיפעלו אחרת מאשר באותו אופן שהגיעו לאן שהגיעו.

בלי קשר, כמו שאתם תומכי המערכת נוהגים לומר - ישראלים לא יודעים לנהוג, לא רוצים שיעירו להם, חושבים שהם שומאכר.

תרשו לי בבקשה לרדת לאותה רמת שיח, ולהגיד את אותם הדברים. זו חברה ישראלית, הגיעה ממדינה שלא תרמה מעולם דבר וחצי דבר לתעשיית הרכב העולמית, ומי שם אותם בכלל לקבוע לנו במה לנהוג, אין להם שום הסמכה ושום כישורים. קבוצה של תוכניתנים שרוצים לכתוב מיילים תוך כדי נסיעה בזמן שהמערכת משגיחה על הכביש.

נכון שזה לא שיח נעים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצפצפה לא תציל אותך מתאונה בטוח!

אבל את הבן שלך נהג חדש כן, או את אישתך.

זה לא מספיק? מה לגבי התראה על הולכי רגל, כולל בחושך? במקום להתלונן ולבכות כל היום, תתחילו לראות את חצי הכוס המלאה כבר. אגב לגבי תשתיות וכבישים אתם הגזתם לגמרי, יש בארץ כבישים מעולים לעומת העולם. תסעו קצת לטייל במדינות אחרות ותראו. אני חורש על הצפון, ואין צומת, מחלף, כביש, ראשי שלא עבר שינוי. למה תמיד רק לראות הרע ולהתלונן?

טויוטה קורולה ספייס 2019

מאזדה 3 ספיריט 2014 2.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אנחנו משלמים מיסים הרבה יותר,הם הולכים שופכים את הכסף על מצלמות מהירות,להוציא מאיתנו עוד כסף,זה למה.

עם כל המיסים שאנחנו משלמים במיוחד בתחבורה חסר להם שלא ישפרו תשתיות.

והמערכת הזו שווה לתחת,נותנת לגיטימציה לאנשים בגלל להיות שקועים בטלפון כי היא מצפצפת אם מתקרבים לרכב.

במקום ללמד נהיגה כמו שצריך ממציאים מערכות שיגרמו לאנשים להפסיק להשתמש בשכל שלהם.

ועזוב את כל מה שאמרתי לך עכשיו,הסיבה היחידה שהתחילו להכניס את המערכות האלו לכל רכב זה אך ורק בגלל לוביסטים של מוביל איי,הרבה מאוד כסף יש פה.

תהיה בטוח שיש פה קומבינה על חשבון האזרח.

יש בכלל מחקרים שמוכיחים את היעילות של הזבל הזה?

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

מה הבעיה לקנות מחקרים?

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה.

אני פשוט תוהה אם בכלל טרחו לקנות מחקר/בזבזו קצת זמן בניסיון להוכיח שבכלל המערכת הזו יעילה, או שסתם יום אחד קמו והחליטו להכניס את החרא הזה לכל רכב חדש שעולה על הכביש.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצפצפה לא תציל אותך מתאונה בטוח!

אבל את הבן שלך נהג חדש כן, או את אישתך.

זה לא מספיק? מה לגבי התראה על הולכי רגל, כולל בחושך? במקום להתלונן ולבכות כל היום, תתחילו לראות את חצי הכוס המלאה כבר. אגב לגבי תשתיות וכבישים אתם הגזתם לגמרי, יש בארץ כבישים מעולים לעומת העולם. תסעו קצת לטייל במדינות אחרות ותראו. אני חורש על הצפון, ואין צומת, מחלף, כביש, ראשי שלא עבר שינוי. למה תמיד רק לראות הרע ולהתלונן?

גלגל קצת אחורה בשרשור, עמודים 4-5, ואז תגיד לי אם אני רואה רק את הרע ואם לא החמאתי לשר כץ על דברים אחרים, במיוחד תשתיות, באיזור הצפון.

אבל זה שפה קנו אותו קבוצה של לוביסטים בשקל בשביל להכריח את כולם להתקין צפצפה, במקום להשקיע עוד בתשתיות, חינוך, אכיפה של עבירות משמעותיות ושאר דברים שבאמת יועילו לכולנו, ובאמת יורידו נפגעים ותאונות - זה מה שמרתיח אותי ואת שאר המתנגדים.

לטייל במדינות אחרות? לפני שנה הייתי חודשיים + בגרמניה, עם רכב להרבה מאוד קילומטרים. המצב בכבישים בישראל לא מזכיר אפילו את גרמניה. לא בחינוך של הנהגים, ולא בתשתיות.

לבוא ולהגיד גרמניה זה לא חוכמה - זה קשקוש. ההרס שהמדינה הזו עברה במלחמה לפני 70 שנה, ואיפה שהם נמצאים היום (מובילים בכל תחום בערך) - צריך ללמוד מזה. מנגד, החמור הגרמני (שהוא לא חמור בכלל, אגב) שרוצה לכתוב מיילים תוך כדי נסיעה ושהפאסאט שלו תאט ותאיץ בעצמה? תחסוך אותו ממני.

אותו דבר דרום קוריאה שיש לה אויב עם נשק גרעיני, שיכול ביום אחד להשמיד אותה כמו שאף מדינה ערבית בשכונה שלנו לא תוכל גם בעוד 50 שנה מצליחה להיות מובילה עולמית בכל תחום. רכב, אלקטרוניקה, עיצוב ומה לא.

אני רוצה שנסתכל על מה שטוב ועובד - ונאמץ פה, במקום להשקיע בשטויות ש"גאונים" ישראלים מובילים. ומובילאיי זו שטות כמו שבטר פלייס זו שטות. הנזק שאגסי אחד וכמה לוביסטים עשו זה מה שמונע מאיתנו רכבים חשמליים. זה ולא שום דבר אחר.

אסור במדינה שלנו להגדיל ברקסים כי זה "שינוי מבנה" (שמאושר בכל מדינה מערבית), אבל כשחאפרים עם תעודה עושים עבודה מחורבנת ומתקינים ציוד לא נכון - זה אף אחד לא בודק. זה תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2845 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...