Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז הזמנתי בלנו חדשה. מקווה שיוותרו על התקנת המוביל-איי.

yossiaviel
שימו לב! השרשור הזה בן 2837 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

הנקודה היא שדוחפים לך את זה כחלק אינטגרלי מהרכב כשבמקור זה לא ככה.

עניין הבטיחות לא משנה כאן, זו התעלמות מהעדפת הלקוח.

זה כמו שתזמין פיצה ויתעקשו לדחוף לך תוספת שאתה לא סובל.

מדוע היבואן לא עושה תקינה עם המערכת וגם בלי המערכת?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 172
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מצטרף לשירשור ושואל שאלה שעדיין לא ענו עליה פה, גם חברה שלי רכשה רכב (פיקנטו) בחודש האחרון וקיבלה אותו עם המובילאיי, אני לא בטוח אם חברת הביטוח יודעת שהרכב הגיע איתו או לא, האם יש בעיה של כיבוי המערכת בתחילת כל נסיעה מבחינה ביטוחית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די לבכי ולנהי , המובילאיי מכשיר מעולה שמתריע ועושה את עבודתו נאמנה .

לגבי הבאלנו מדאיגה אותי העובדה שהרכב מיוצר בהודו .

כמו i10 ועוד אי אילו מכוניות שדווקא בהחלט מוצלחות, כאשר מגיעות בגרסה "מערבית"

המגוחך הוא שכנראה שרכב בגרסה של 3 כוכבי NCAP מגבל ציון בטיחות טוב בדרוג של משרד התחבורה הישראלי, בזכות האבזור המקומי.

ד"א - אני לא בטוח שהייתי נמנע לגמרי מהבאלנו, אבל לא הייתי רוכש אותו לפני שיגיע הדגם עם אבזור בטיחות משופר (4 כוכבי NCAP), ואם בעית כריות האויר הצדדיות, שפגמה קשות בציון ה-NCAP, נפתרה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אכן מגוחך. זמזם וכמה חיישנים והרכב הופך לבטיחותי פתאום.

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ לא הזמזם ולא החיישנים ..

69183524.jpg

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

!OK

נניח שקניתי את הרכב עם הדבר הזה. ועכשיו זה חלק מחובת הרישוי, כי זה חייב להיות ולעבוד ברכב.{נניח}

ונניח שיום בהיר אחד, זה לא יעבוד או שזה יתקלקל, אחרי תקופת האחריות של הרכב.

שאלות:

התיקון יבוצע בחינם? או כמה יחוייב הנהג על התקנה חוזרת? כמה זמן אחריות יש למע" הזו? יש סיכוי שזה יעבור טסט גם ללא זה? בטסט ייבדקו אם המע" קיימת או שהיא גם עובדת?

תודה על התשובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כרגע זה לא נבדק בטסט, בעתיד אולי כן. מעניין מה בדיוק יבדקו שם.

לפי ההיגיון ואם לא מצויין שום דבר במסמכים שחתמת עליהם, האחריות על הרכב כוללת את זה. נגמרה האחריות? התיקון עליך. זה כמו שתתקלקל לך חגורת בטיחות, אתה תשלם על התיקון.

כמה? זה כבר תלוי בהם. במקומך הייתי גם מפנה אליהם את השאלות האלה בנוגע לרישוי והסרה עצמאית של המערכת.

תתחדש.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שיבדקו את זה בטסט.

תלוי בחקיקה.

למשל ממירים קטליטיים וחיישני חמצן חובה בכל רכב מ 1994, אבל בדיקות זיהום אוויר בנוהל של היום התחילו לבצע רק ב 2005. עד 2005 למעשה לא בדקו את התקינות שלהם.

כריות אוויר קיימות עשרות שנים אבל רק לפני שנתיים - שלוש התחילו להכשיל בטסט על נורת כרית אוויר דולקת.

מזגן שהוא מערכת בטיחות חשובה מאוד, חובה שיהיה בכל רכב בארץ עוד משות ה 80-90. אי אפשר לייבא לכאן רכב בלי מזגן.

אבל עד היום לא בודקים תקינות מזגן בטסט.

כל שזה מאוד תלוי ולא חושב שמישהו יודע היום את התשובה המדוייקת לגבי מוביל איי מבחינת רישוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דומני שמזגן הוא חובה רק ברכב עם מנוע בנפח מעל 1600 סמ"ק, אבל יתכן שאיני מעודכן. מכל מקום, הגיוני מאד שהישראלי המצוי יסרב לרכוש רכב נטול מזגן.

ד"א - שלשום לקחתי את הסויפט לטסט, גמרתי את מסלול האורות\הגה\בלמים ונשלחתי למסלול בדיקת הליטה. אחרי ששרפתי דלק בערך 15 דקות מאחורי איזה ויואנט עתיק הסתכל עלי הבוחן והפטיר "גש למשרד", וכעבור 4 דקות יצאתי עם חותמת "כשיר לתנועה" ומדבקה צהובה. אני מחפש הסבר לשני דברים:

1. מה השתנה בבדיקת הפליטות, שבשנתיים האחרונות הפכה ארוכה כאורך הגלות.

2. מדוע הייתי פטור מהבדיקה (רכב בן 3, עד כמה שאני זוכר בשנה שעברה נבדק בבדיקה הארוכה).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דומני שמזגן הוא חובה רק ברכב עם מנוע בנפח מעל 1600 סמ"ק, אבל יתכן שאיני מעודכן.

1600 סמ"ק ומעלה חוייבו במזגן החל ממודל 1989.

בשנת 1997 עוד אפשר היה לרכוש מכוניות פשוטות וזולות (כמו פיז'ו 205 עם מנוע 1.1) ללא מזגן. כלומר ללא מזגן בכלל, לא מקורי ולא התקנה מקומית.

למייטב זכרוני החל ממודל 1998 כל המכוניות המשווקות בארץ חייבות מזגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרה מכך - בשנת 1984 רכשתי פיג'ו 505 חדשה. הייתי ילד בן 18.5 שההורים שלו (בעזרת ביטוח לאוצי) כיסוו את עלות הרכב במיטב כספם ומכיוון שרצינו לחסור הרכב הוזמן ללא מזגן. מאחר שדקות אחר הסתבר שרכב עם מזגן קיים במלאי לעומת המתנה של ששה שבועות לרכב ללא מזגן, שונתה ההזמנה וקנו לי רכב עם מזגן מקורי.

ארבע שנים אחר כך כשמכרתי את הרכב, לרכב ללא מזגן בקטגוריה ההיא כבר לא היה שוק בכלל, וגם כאלה שלא היה להם נאלצו להתקין בהתקנה מקומית כדי להביאא את הקונים.

היתכן כי עוד כמה שנים אנשים לא ירכשו רכב משומש ללא מובילאיי? ימים יגידו... (ראו את כל הדיונים על גטס GLF...)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בניגוד למובילאיי, לא שמעתי על אנשים מתלוננים על זה שיש להם ברכב מזגן, כריות אויר או ABS.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בניגוד למובילאיי, לא שמעתי על אנשים מתלוננים על זה שיש להם ברכב מזגן, כריות אויר או ABS.

כי אנשים נורמליים לא יתלוננו על אביזרים שמוסיפים נוחות,{מזגן},בטיחות אמיתית,{ABS,כריות...},אלה על אביזרים מרעישים ומצפצפים לחינם, ובנוסף מקבלים אותם בחינם, מכריחים אותם לקבל, מחוסר ברירה, ועלול לעלות להם הרבה כסף במקרה של תקלה בעתיד.

האם אנחנו חכמים יותר מכל היצרנים בעולם, עם הדבר הזה? אותנו זה מציל ואת האחרים לא?

בקשר לשאלות ששאלתי למעלה, אברר עם היבואן ביום "א". יש סיכוי קלוש ביותר שאסכים עם ה"רעשן" הזה ברכב. וגם אם כן,[אם], אצה משם עם מכתב של אחריות לדבר הזה, לפחות כל עוד הרכב יהיה ברשותי, ללא תלות בזמן או ב-ק"ם. במידה ולא, כלומר תשובה שלילית, לצערי יהיה ביטול.

כמובן שלפני כן אעשה את כל המאמצים שזה לא יהיה ברכב. בנוסף אעבור בכמה מכוני טסטים כדי לשאול מה, איך, והאם בודקים את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה בדיוק העניין, אף אחד לא מתלונן על דברים מועילים ובגלל זה אנשים לא מוכנים לקנות רכב בלי מזגן או abs. במקרה של המובילאיי זה הפוך, כך שאין מה להשוות ליונדאי גטס glf.

האמת שהפורום הזה לא מייצג את כלל הנהגים ויתכן מאד שרובם דווקא מאמינים שהשיט הזה תורם לבטיחות ורוצים את זה ברכב החדש שלהם.

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2837 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...