Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אפשר לדרוש מאדם פרטי פיצוי על תקלות לאחר מכירה?

roy007
שימו לב! השרשור הזה בן 3007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רכב משומש, גם צעיר ויקר בהרבה מהרכב שרכשת, בדר"כ דורש ישור קו כשלהו. לפעמים זה יכול להסתכם בטיפול קטן, לפעמים בטיימינג ולפעמים גם בתיקונים יקרים יותר. בדיקה של הרכב הייתה יכולה לחסוך לך 3000 ש"ח שהוצאת או לחילופין לעזור קצת במיקוח מול המוכר ומחיר רכישה נמוך יותר.

אבל לא בדקת, אם ערכתם זכרון דברים אז כנראה שחתמת שם על סעיף שאומר שבדקת את הרכב ומצאת אותו לשביעות רצונך, אם לא אז נשארת מצב של מילה מול מילה. המוכר יכול לטעון שאמר לך על הליקויים שהיה מודע אליהם והוריד את מחיר הרכב בהתאם.

אגב, באמת יכול להיות שהמוכר לא היה מדוע למה שעתיד לבוא, בכל זאת מדובר ברכב ישן עם בלאי שיכול לצוץ יומיים או חודשיים אחרי הרכישה.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נטרף מהחוסר הגיון בלא לקחת את הרכב לבדיקה! אתה יכול לחשוב על זה שיצאת בזול הפעם. מה אם הרכב הזה רותך באמצע ובמקרה של תאונה היית,חו״ח, נפצע קשה או מת?

מה אם מישהו שיקר לך היה נוהג ברכב בזה וחס וחלילה נפצע או מת?

לא היית סולח לעצמך בחיים על זה.

לקח לחיים-תמיד תמיד תמיד קח את הרכב לבדיקה! ה-500 שח האלה ש״חסכת״ לא שווים יותר מדי במקרים שציינתי.

"כשנעבור לכתוב כתבות שמתפרסמות בלאשה, מבטיח שתהיה התיחסות האם החוטיני נכנס לי לתחת במושבים האלה והאם החומר ממנו עשוי הדש בורד שורט לי את הפרנצ' מניקור."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רידאטור רקוב לא נוצר ביומיים של שימוש אז אני די בטוח שהתקלות לא נוצרו בגללי

כמובן שבדיעבד היה שווה להשקיע את ה500 שח אבל כולנו חכמים בדיעבד

אני לא מסיר אחריות בעצמי בעניין הזה וידוע לי שלקחתי סיכון

רכב ישן זה המון עניין של הימור ומזל ואין פה שום עניין של הפנמה למרות שמקרים כאלו עושים אותך יותר חכמים בעתיד

אני לא מתכוון להתקשר אליו והבנתי שאת שכר הלימוד אני צריך לשלם

לפחות אני מתנחם שיכול היה להיות תקלות יותר גרועות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחת את הרכב לבדיקה זה לא להיות חכם בדיעבד. אם היית מתייעץ פה בפורום כולם היו אומרים לך את זה

"כשנעבור לכתוב כתבות שמתפרסמות בלאשה, מבטיח שתהיה התיחסות האם החוטיני נכנס לי לתחת במושבים האלה והאם החומר ממנו עשוי הדש בורד שורט לי את הפרנצ' מניקור."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה במכון בדיקה לא רלוונטית למכוניות במחירים האלו.

היית יוצא ממנה עם רשימה של ליקויים כזאת שכדי לתקן הכל מוכר היה צריך להתפשר במחיר כל כך חזק שבסוף היה נותן לך את האוטו בחינם ועוד נשאר חייב כסף.

מכוניות של 10.000 שקל ומטה לוקחים לבדיקה למוסך או לפחות באים עם חבר שקצת מבין ועדיין צריך לקחת בחשבון שזה אוטו ישן ונדיר שהוא יהיה במצב 100%.

אגב האם קנית במחיר מחירון? אני מניח שלא, מחיר מחירון הוא כמה אלפים מעל.

אז הנה, מוכר הוריד לך את עלות התיקונים מהמחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קניתי במחיר מחירון אלא בפחות.

הדרישה שלו הייתה 9500 וקניתי ב7500

אבל זה המחיר שהולך בשוק לשנתונים הללו

מה שכן העובדה שיש לו ק״מ נמוך(148) יחסית לשנתונים האלו והוא נראה שמור הוסיפה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר שוק הוא כזה כי רוב המכוניות בשנתונים האלו עם תקלות כאלה ואחרות. פה צבע דהוי, שם צמיגים ישנים, פה צריך טיפול גדול וכו'.

רכב תקין 100% שלא דורש שום השקעה, הכל בו תקין ומתפקד כמו חדש יקבל מחיר מחירון.

הנה לך סוג של תשובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ארוחות חינם. פיג'ו 206 חדשה עלתה משהו כמו 90K של ימינו. אחרי 14 שנה היא עולה 7500 ש"ח. יודע למה? כי יש שם ימבה מכלולים רקובים או כאלה שהולכים למות. מיסבים שחוקים, בולמי זעזועים, גומיות, אטמים, רצועות, מזרקים, מחשבים, תפוחים וגם דברים כמו אגזוז, ממיר קטליטי ורדיאטור.

כל זה, ישן ושחוק ונמצא בימיו האחרונים.

מכאן, זה כבר עניין של מזל - למה יש עוד קצת לסחוב, למה יש עוד שנה שנתיים לסחוב ומה יחזיק עוד 6-7 שנים.

אלה הם החיים עם רכב ישן, זו הסיבה שאני כבר לא קונה כאלה - כי לא משנה איך תסובב את זה, אתה תידפק על כמה מאות שקלים בחודש בממוצע על תיקוני בלאי או תקלות.

מקווה שמעתה והלאה ההוצאות יהיו מינימליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ד"ר סובארו, אני מקווה שלפציינטים שלך אתה מייעץ באופן יותר אחראי.

רכב מטופל החליף מיסבים כשצריך, החליף גומיות יבשות וסדוקות, החליף בולמי זעזועים כשצריך וכד'.

נתת רשימה שכל כולה אמירות ללא תוכן. "מחשבים" - מה במחשבים? המחשב בלוי? יש בו תקלה? מחליפים. לא יום לימודים ארוך. יש חור באגזוז - מתקנים.

זה שרכב הוא משנת 2002-2003 ממש לא מצביע דבר ולא חצי דבר על מצבו.

בהחלט ניתן לחשוש שרכב זול כזה תוחזק בתחזוקת שבר אבל בשורה התחתונה, מי שלא יודע לבדוק רכב משומש כשהוא בא לקנות אותו, ולא ניגש לקבל עזרה מקצועית (מכון בדיקה / מוסך) אין לו מה להלין.

אגב, פות"ש גם לא יודע מה מצב השלדה. אולי האוטו מורכב משתי מכוניות שהולחמו יחד והודבקו עם סיליקון? הוא הרי לא בדק גם את זה...

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה במכון בדיקה לא רלוונטית למכוניות במחירים האלו.

היית יוצא ממנה עם רשימה של ליקויים כזאת שכדי לתקן הכל מוכר היה צריך להתפשר במחיר כל כך חזק שבסוף היה נותן לך את האוטו בחינם ועוד נשאר חייב כסף.

מכוניות של 10.000 שקל ומטה לוקחים לבדיקה למוסך או לפחות באים עם חבר שקצת מבין ועדיין צריך לקחת בחשבון שזה אוטו ישן ונדיר שהוא יהיה במצב 100%.

אגב האם קנית במחיר מחירון? אני מניח שלא, מחיר מחירון הוא כמה אלפים מעל.

אז הנה, מוכר הוריד לך את עלות התיקונים מהמחיר.

ובזה בדיוק הענין. בדיקה במכון, ודאי ברכב ישן, תניב לרוב רשימת תקלות מרשימה מהסוג שמביא את המוכר להרגשה שקרה לו נס שמישהו בכלל מוכן להוציא כסף על הגרוטאה שלו ואת הקונה לעיסקה פנטסטית שבה השקעה של 500 ש"ח הביאה לו רווח של כמה מאות אחוזים תוך כמה שעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3007 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...