Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עסקת ליסינג AVIS אקספרס - החוויה שלי מתחילתה ועד סופה.

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 1732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 141
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה על התשובה, בהחלט אופציה מעניינת.

יש מישהו ספציפי באוויס שטיפל בך ותוכל להמליץ עליו?

היי גדי, בנוגע לשאלות שלך (שעליהן כבר קיבלת תשובה) הרשה לי לחדד.

ה"ביטוח" הוא ביטוח של חברת ההשכרה, אוויס, כלומר אתה מתנהל מולם בכל מה שקשור לביטוח.

יש מספר סייגים בביטוח הזה ובחבילת הטיפולים הזו, מציע לך לשאול את הנציג שאתה עובד מולו את כל השאלות הקטנות:

גרר, שמשות, טיפולים, החלפות חלקים, אחריות על הרכב וכו'.

לדוגמא, בחוזה של אוויס כתוב שיש החלפה של 4 צמיגים + מצבר בתוך חבילת 30 החודשים הזו (במידת הצורך כמובן)-

בעיני חשוב לדעת על אילו צמיגים מדובר ואיזה סוג מצבר הם מתחייבים להחליף, תוך כמה זמן אתה נדרש להביא להם את הרכב כדי לבצע את ההחלפה ועוד.

למרות שהרכב של אוויס, אתה מתחייב בחוזה לנהוג בו כפי שהיה רכבך שלך, ולכן חשוב שתברר מה הציפיות שלהם כחברה מולך כלקוח, ובאילו מקרים אתה נדרש לפנות אליהם וכו'.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב רגע להתערב שוב...בואו נראה שנייה את התמונה הגדולה.

זה רכב חדש שמוגבל ב30 חודש ל50 אלף קילומטר וב36 חודש ל60 אלף קילומטר.

רוב הסיכויים שלא תחליף לא מצבר ולא צמיגים.

נגיד וכן -

צמיגים - תקבל הכי זול שהם יימצאו. כנראה משהו סיני. כמו שרוב האנשים יתקינו לרכבם הפרטי (לצערנו).

מצבר - מה זה משנה אם זה שנפ/ולטה/ורטה?

מה גם שלרוב מצבר באחריות הכללית של הרכב ככה שזאת לא באמת הטבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון היחידי הוא בכך שאתה מחזיר בסיום תקופה את הרכב ושלום על ישראל. לא צריך למכור, לא להתעסק, ולא לשמוע "אחשלי, ב -40 אלף אני בא אלייך היום, עם מזומן!"

עיסקה כזאת אולי שווה אם אתה הולך על רכב לא סחיר שמאבד מהערך הרבה.

קח סובארו הונדה או טויוטה ותחשב.

בנוסף תעשה תאונה או מכה ברכב ונראה מה תהיה ההתנהלות מולם בכל הקשור להשתתפות, ירידת ערך ומחירי ביטוח.

תוסיף גם את עניין ההשתעבדות להם.

ושוב איך שלא תהפוך את זה אתה נוסע ברכב שהוא לא שלך, ברכב שלי אני יעשה מה שבא לי ואם מחר יבוא לי אני מדרדר אותו מצוק...

עריכה אחרונה על ידי subaru_loyale

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון היחידי הוא בכך שאתה מחזיר בסיום תקופה את הרכב ושלום על ישראל. לא צריך למכור, לא להתעסק, ולא לשמוע "אחשלי, ב -40 אלף אני בא אלייך היום, עם מזומן!"

עיסקה כזאת אולי שווה אם אתה הולך על רכב לא סחיר שמאבד מהערך הרבה.

קח סובארו הונדה או טויוטה ותחשב.

בנוסף תעשה תאונה או מכה ברכב ונראה מה תהיה ההתנהלות מולם בכל הקשור להשתתפות, ירידת ערך ומחירי ביטוח.

תוסיף גם את עניין ההשתעבדות להם.

ושוב איך שלא תהפוך את זה אתה נוסע ברכב שהוא לא שלך, ברכב שלי אני יעשה מה שבא לי ואם מחר יבוא לי אני מדרדר אותו מצוק...

מרגיש שיש משהו ישראלי בשייכות - ה"שלי" הזה.

רכב הוא לא נכס ולא השקעה, רכב הוא הוצאה לכל דבר וערכו יורד עם השנים ב99.9% מהמקרים, לכן החשיבות האמיתית של מי הוא בעל הרכב היא אפסית, בעיני לפחות, ובעיני אלפי האנשים שנוסעים היום ברכבי ליסינג. אגב, גם לאלה שלא בוחרים בליסינג והולכים על מסלול מימון יפה של יונדאי/הונדה או כל חברה אחרת, אמנם הם רשומים כבעלי הרכב, אבל כאשר מירב הסכום שייך לבנק/חברת המימון, הרכב הוא לא באמת שלך.

אם אתה נהנה מנסועה ממוצעת ברכב בסיסי, כמו אחוז גבוה מהאוכלוסיה בישראל, מסלול הליסינג היבש באוויס/אלבר למשל, משתלם כלכלית הרבה יותר מאשר להחזיק רכב "משלך". כמובן, שלא אני זה שאמנע ממך לדרדר את הרכב שלך מצוק :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סובארו - אתה שוב חוזר על אותו עניין.

אני אצייר לך תמונה -

אתה בא לקנות רכב. הכי סחיר בעולם. טויוטה יאריס.

מחירה - כ-105K ש"ח.

אתה מגייס 105K ש"ח ושם על השולחן של היבואן בשביל לקבל את הרכב.

לקחת הלוואה. חסכת. שברת תוכנית חסכון. לא חשוב.

אתה מוציא מהכיס 105 אלף שקל.

נסעת ברכב 3 שנים. תוך יום מכרת במחירון לשכן שלך.

מה המחירון?

נגיד 70.

הפסדת 35 אלף שקל.

אבל תבין. הוצאת 105. וקיבלת חזרה 70. זה לא כמו להוציא רק 35.

כי יש עלויות מסביב. של המימון/הלוואה/ההפסד מזה שלא השקעת בפצילי נפט.

אופציה ב- הלכת - עשית ליסינג פרטי.

לקחת רכב. טויוטה יאריס.

שמת מקדמה - נגיד 10. ואת היתרה של 30 בתשלומים.

נסעת 3 שנים. בחזרת את הרכב לחברת ההשכרה. גמרנו.

אתה לא משועבד להם וכל הדברים האלו.

הפסדת 40 אלף. אבל גם שילמת רק 40 אלף. לא 100 וקיבלת חזרה 60. זה לא אותו דבר.

עכשיו, אם אתה רוצה לדרדר את הרכב מצוק = אני מניח שוכל לעשות את זה גם עם הרכב השכור. אבל כמו שתפסיד את כל הכסף שלך ברכב הפרטי שלך ו-105 אלף יילכו לפח, ככה גם בשכור.

אם תעשה תאונה עם הרכב הפרטי שלך ותבחר לתקן אותה - גם תהיה לך התנהלות מול הביטוח.

אז מה ההבדל פה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסלול הליסינג היבש באוויס/אלבר למשל, משתלם כלכלית הרבה יותר מאשר להחזיק רכב "משלך". כמובן, שלא אני זה שאמנע ממך לדרדר את הרכב שלך מצוק :)

אם תדרדר את הרכב של אלבר מצוק, הם עוד יעשו לו בחחות מייד אין קלקיליה, ויחזירו לך אותו.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור נהג צעיר נשמע לי מפתה העניין של חבילת האקספרס, שוחטים אותי בביטוחים (ושלא נדבר על הטיפולים לרכב הפדלאה שלי).

סה"כ חשבתי להשקיע 30~40 בקניית רכב יד2, אולי כדאי לי לשקול עסקה כזו ולקחת רכב ל3 שנים עד סוף הלימודים.

מה שכן, אמנם פה אתה לא מתעסק עם מכירת הרכבת ביד2, אבל לחתום על מסמכים ולחפש באותיות הקטנות עם חברות ליסינג, זה גם לא כיף גדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

רק הערה קטנה: מחיר הגולף שקיבלתי על עסקה כזו הוא בהחלט משתלם, כך שגם רכבי הקונצרן באים בחשבון. ממש לא כולם, אבל הנה גולף. הם מבקשים מקדמה 7500 ותשלום חודשי של 1450 ש״ח כפול 36. במצטבר זה בערך 60k. חבילת טיפולים עוד 400 ש״ח.

שאלה למבינים: בפועל עם אילו הוצאות תיקונים אני עשוי להיתקל בהנחה שיש לי את חבילת הטיפולים? טיפולים על אוויס, ושאר התקלות באחריות היבואן, או שלא הבנתי נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שכל רכב בא בחשבון. על אחד ששהם מקבלים עליו הנחה יפה גם העסקה משתלמת יותר.

בקשר לפלוצוואגן - לדעתי האחריות לשלוש שנים היא ללקוחות פרטיים בלבד. ממליץ לך לבדוק את זה. במידה וזה נכון - אז תקלות בשנה ג - עלייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שקראתי בשירשור הזה עד אכשיו נראה כאילו זה עיסקה משתלמת, אבל כאשני חושב על זה זה ממש לא משתלם.

מה אני מפספס, לדוגמא גולף:

תשלום חודשי

30* 1519 = 45,570

מקדמה

7500

ביטוח + טיפולים

393 * 30 = 11790

סך הכל:

45,570+7,500+11,790=64,860

אם אני רוכש את הרכב:

קנייה

120,000

טיפולים

4,000

ביטוח (דיי תלוי בפרטים של כל אחד)

6,000 * 2.5 = 15,000

מכירה (הערכה לפי יד 2)

96,000

סך הכל:

(120,000-96,000)+4,000+15,000=43,000

יוצא הפרש דיי רציני, לא מבין למי משתלם לשלם יותר מ 10,000 ש"ח על תקופה של 30 חודשים?

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר ההפרש בפועל הוא בעשירייה לצרכן הפרטי, אבל בעצם הרבה יותר לאוויס משום שהיא קונה במיר נמוך יותר. האם עשירייה מצדיקה שקט נפשי ממכירה? כל אחד ועמדתו. וכאמור, זה מאוד תלוי רכב.

יש גם עניין נוסף -נניח שהרכב לימון. נניח שיש איתו בעיות, נניח שאתה רוצה להחליפו באמצע. אל מי אתה פונה?

לשותף שלי יש קורולה במסלול כזה והוא מאוד מרוצה. אבל לקורולה אין dsg7...

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשור מאוד. זה לא ליסינג תפעולי. אםמי בעיות עם הרכב - אתה מטפל. לכן לדעתי רכבים שאתה יודע שיש סיכוי שיעשו בעיות, לא הייתי לוקח בשיטה כזו - ואכן לא לקחתי. אבל קורולה, יונדאי, קיה - נראה לי אידיאלי. אלה רכבים שגם יתקשו למכור בגלל הצפת ליסינג ומוצעים ממש במחיר אטרקטיבי לדעתי.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...