Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: סקודה פאביה החדשה - כשאייקון מתחדש

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני רק שאלה -

בהינתן האיביזה, שלמיטב הבנתי מגיעה עם יחידת הנעה זהה, מרכב דומה מאוד, ואבזור דומה למדי - אבל ב15-פאקין-אלף שקל פחות -

למה שפלוני יבחר בפאביה?

אני אדגיש למען הסר ספק - אני לא ציני, אני שואל ברצינות. כנראה שיש הבדלים שאני לא מודע אליהם, והייתי שמח ללמוד מה הם.

אם מוציאים את האיביזה מהמשוואה, היא נראית כמו אחלה רכב. 105 [עריכה: 110?] (לגרסא המאובזרת) אש"ח זה לא זול במיוחד, אבל בתכלס גם הרכב לא משדר 'זול במיוחד'.

הייתי שמח להשוואה בינה לבין האיביזה, והייתי שמח להשוואה בעתיד הקרוב בינה לבין ה208.

זה כמו לשאול למה לקנות 458 כשיש פונטו D:

רגל וחצי, 4 כ"ס.

מדוע לא כדאי לקנות פרארי:

אין תא מטען (כן, כן).

פאקינג אביר בסיאט לבנה.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני רק שאלה -

בהינתן האיביזה, שלמיטב הבנתי מגיעה עם יחידת הנעה זהה, מרכב דומה מאוד, ואבזור דומה למדי - אבל ב15-פאקין-אלף שקל פחות -

למה שפלוני יבחר בפאביה?

אני אדגיש למען הסר ספק - אני לא ציני, אני שואל ברצינות. כנראה שיש הבדלים שאני לא מודע אליהם, והייתי שמח ללמוד מה הם.

השאלה שלך לגמריי במקום והתשובה אליה היא פשוטה: מיתוג.

זה בדיוק מה שאנו כחובבי רכב שואלים על הפער במחירים בין הדור הקודם של ה C1, 107 והאייגו או האפ!, מי והסיטיגו (אם כי במקרה של דוגמאות אלו זה אף מוקצן כי מדובר בדיוק באותו הרכב).

אם אנחנו לוקחים את שלושת האחיות לבית VAG נמצא שהפלטפורמה זהה (או כמעט זהה), בסיס גלגלים, יחידות הנעה ותמסורת. מכאן ואילך זו שאלה של עיצוב, אבזור, נוחות, מחיר או משיכה למותג.

יש כאלה שמאמינים בסקודה, יש כאלה שאוהבים את סיאט ויש כאלה שישר יבחרו בפולו כי VW זה סמל סטטוס. האם אחת באמת עדיפה על אחותה? מסופקני.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.auto.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%94-32220-%D7%A1%D7%A7%D7%95%D7%93%D7%94-%D7%A4%D7%90%D7%91%D7%99%D7%94-1-2-%D7%9C-DSG-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%93.aspx

ע"פ המגזין אוטו הפאביה זה רכב גרוע (הם חושבים שI20 זה באמת פרימיום:roll:).

ההבדלים בין הסקירות באמת גדולים , השאלה אם זה נובע מאהבת הפורום לפאביה או המימון שאוטו מקבלים מיונדאי ?:|

מה שכתבת בסוף נשמע מאוד הגיוני. לדעתי הם מזמן איבדו את הדרך כמגזין מקצועי ובגלל זה הפסקתי את המנוי שם אחרי הרבה שנים. כבר אי אפשר לדעת מה השיקולים שלהם כי הם כל כך ממוסחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל מאוד שהסיכום במבחני הדרכים נהיה כ״כ מעורפל ומתחסד.

אני לא נהגתי ברכב, אבל אם נכבס את המילים היפות, אז לפי המבחנים היא עם מנוע וגיר טובים מאוד וכל השאר ממש ממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא.

למעט מרווח מצומצם במושב האחורי ועניין האחריות הקצרה, הפאביה היא אחת מהסופר מיני הטובות בשוק כיום. ממש לא ממוצעת בכל מה שקשור לאיכות החומרים או נוחות הנסיעה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שמרווח מאחור, ואחריות הם דברים מאוד חשובים כשבאים לבחור רכב כזה. במיוחד עם הגיר המפורסם.

המחיר אומנם תואם לקטגוריה. עדיין לא ראיתי פה שום דבר שמצדיק את הטירוף שהיה בעבר סביב הפאביה.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא.

למעט מרווח מצומצם במושב האחורי ועניין האחריות הקצרה, הפאביה היא אחת מהסופר מיני הטובות בשוק כיום. ממש לא ממוצעת בכל מה שקשור לאיכות החומרים או נוחות הנסיעה.

״חומרים פשוטים למראה (ולמגע) מעכירים את מצב הרוח. דיפון כזה לדלתות בסופרמיני שעולה 100000 ש״ח? זה לא לעניין״

״הפאביה לא מתמודדת בצורה מוצלחת עם שיבושים קטנים, במיוחד אם הם מגיעים ברצף, במהירות נמוכה או גבוהה. כך שנסיעה על קטעים מסוימים של כביש 6, לדוגמא, או על כביש החוף בין נתניה לחדרה, יכולה להפוך לחוויה קופצנית למדי. המתלים מתקשים גם על בורות בעלי שפה חדה, אך גלים, שקעים ובליטות נספגים בצורה סבירה, וגם תיקול של כביש גלי במהירות גבוהה לא ינער את הרכב או יביא לסגירת מתלים״

שני ציטוטים ממבחני הדרכים של הפאביה החדשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף אסרף, כשתמצא את הרכב המושלם תודיע לנו.

לא שופטים רכב לפי מגרעת זו או אחרת. יש אחד שימצא בדיפונים שחורים יתרון ויש כזה שחסרון. יש מי שיאהב מתלים קשיחים ויש כזה שיפסול על הסף רכבים כאלה. זה לגמריי עניין סובייקטיבי.

הפאביה לטעמי מציעה חבילה כוללת טובה, לקבוע שהיא הכי טובה זה בלתי אפשרי.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא חבילה טובה למי?

אם אנחנו בפורום חובבי רכב - זו לא חבילה טובה.

אם אנחנו ברמי לוי - כן.

זו בדיוק הסיבה שלדעתי מבחן הרכב שנכתב פה לא משקף דעה של חובבי רכב, וחבל. כי מי שקורא פה הוא לרוב חובב רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

98% מהרכבים בשוק לא פונים לחובבי רכב, אז סתם סופר-מיני עממית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו בדיוק הסיבה שלדעתי מבחן הרכב שנכתב פה לא משקף דעה של חובבי רכב, וחבל. כי מי שקורא פה הוא לרוב חובב רכב.

זה לא נכון.

רוב מי שכותב פה הוא חובב רכב. רוב מי שקורא פה הוא ממש לא חובב רכב. ואני כותב לך את זה בתור אחד שמכיר טוב מאוד את הסטטיסטיקות של האתר למרות שאני לא אחראי פה.

״חומרים פשוטים למראה (ולמגע) מעכירים את מצב הרוח. דיפון כזה לדלתות בסופרמיני שעולה 100000 ש״ח? זה לא לעניין״

״הפאביה לא מתמודדת בצורה מוצלחת עם שיבושים קטנים, במיוחד אם הם מגיעים ברצף, במהירות נמוכה או גבוהה. כך שנסיעה על קטעים מסוימים של כביש 6, לדוגמא, או על כביש החוף בין נתניה לחדרה, יכולה להפוך לחוויה קופצנית למדי. המתלים מתקשים גם על בורות בעלי שפה חדה, אך גלים, שקעים ובליטות נספגים בצורה סבירה, וגם תיקול של כביש גלי במהירות גבוהה לא ינער את הרכב או יביא לסגירת מתלים״

שני ציטוטים ממבחני הדרכים של הפאביה החדשה.

זכותם של הבוחנים לרשום מה שהם רוצים, זאת דעתם ואני מכבד אותה. אבל בתור אחד שנהג במכונית מותר לי גם לא להסכים, נכון?

נוחות הנסיעה טובה, נקודה. אולי על כביש החוף בין נתניה לחדרה יש בעיה, לא יודע, לא נסעתי שם. כן נסעתי על כמה באמפרים שאני מכיר והרכב "אכל" אותם בצורה טובה. לצורך העניין נסעתי עם הראפיד ספייסבק על אותם באמפרים והיא הייתה רחוקה מלהרשים. נראה לי שרוב האנשים נוסעים הרבה יותר על באמפרים מאשר על כביש החוף בין נתניה לחדרה.

הפלסטיקה בתא הנוסעים אולי לא ברמה של מרצדס C קלאס, אבל היא בטוח יותר איכותית ממה שתמצא ברנו קליאו החדשה או בראפיד.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא חבילה טובה למי?

אם אנחנו בפורום חובבי רכב - זו לא חבילה טובה.

אם אנחנו ברמי לוי - כן.

מצטער לבשר לך, אבל לחובבי רכב אין שום חבילה טובה בקטגוריה הזאת. לפחות לא כזו שלא מוצמדות אליה שלוש אותיות מחייבות כאלה או אחרות. היחידה שמתקרבת ללהיות "מעניינת" היא הסוניק RS וגם היא סובלת מהיגוי מעורפל, גיר עצל וחוסר תקשורת מוחלט עם מה שקורה על הכביש. היא מהירה, וזה מגניב, אבל עדיין לא "מכונת נהיגה".

הפאביה היא "סתם עוד סופר מיני". היא לא מכוונת לחובבי נהיגה ולא מתיימרת לפנות אליהם. מי שקונה אותה הם חיים ושושנה משכונת שקר כלשהו בראשון לציון והם גם אלה שקוראים את הסקירות האלו. כשזה נוגע למכוניות כאלה, אתה ואני לא מעניינים אף אחד, וזה בסדר, כי בתכל'ס האוטו הזה גם לא ממש אמור לעניין אותנו. אם אתה רוצה לקרוא סופרלטיבים על תקשורת, אחיזה ותת היגוי/היגוי יתר אתה מוזמן לקרוא מבחנים על מכוניות ספורטיביות שאשכרה אמורות לעניין אותך (ואותי).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא כייפית לנהיגה רק ביחס לשיממון הטוטאלי של הקטגוריה. היא הרי לא מהנה כשלעצמה, היא מהנה ביחס לאותה פאביה או ליונדאי i20 לצורך העניין). אתה בתור חובב רכב היית רץ לקנות מכונים עם גיר בעייתי? מבחינתי הוא דיל ברייקר משמעותי ולא משנה כמה היא מהנה.

לא דיברתי לרגע על מנועים עתירי סוסים, הסוניק היא ממש במקרה היחידה שיש לה מנוע חזק.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף אסרף, כשתמצא את הרכב המושלם תודיע לנו.

לא שופטים רכב לפי מגרעת זו או אחרת. יש אחד שימצא בדיפונים שחורים יתרון ויש כזה שחסרון. יש מי שיאהב מתלים קשיחים ויש כזה שיפסול על הסף רכבים כאלה. זה לגמריי עניין סובייקטיבי.

הפאביה לטעמי מציעה חבילה כוללת טובה, לקבוע שהיא הכי טובה זה בלתי אפשרי.

הבחור רשם שהיא מעל לממוצע בסוגיית האיכות והנוחות ואני הבאתי דוגמאות להיפך ממבחני דרכים. אם הראפיד היא מקור להשוואה עם הפאביה בסוגיית הנוחות, אז בכלל החטאתם את המטרה.

מותר לכל אחד לרשום מה שהוא חושב ואיך שהוא מרגיש. לפי דעתי, וע״פ מבחני הדרכים שפורסמו, מדובר ברכב ממוצע ולא בולט, למעט המנוע והגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...