Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החטא - בחירה באל על על - ועונשו - חוויית שירות כושלת וחסרת אכפתיות

nitch
שימו לב! השרשור הזה בן 3236 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תורים בבטחון/ צ'ק אין/ פספורטים הוא פטנט כמעט בלעדי לחלוטין לישראל (בהחרגה כמובן של מדינות שיש בהן משטרת הגירה).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 146
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה אומר את זה בגלל הדרכון האברופאי שלך שחוסך לך הרבה מהתור.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תורים בבטחון/ צ'ק אין/ פספורטים הוא פטנט כמעט בלעדי לחלוטין לישראל (בהחרגה כמובן של מדינות שיש בהן משטרת הגירה).

זה כל כך לא נכון.

בגרמניה היו תורים לצ'ק אין מהארוכים שראיתי אי פעם (ברלין טגל - הקטן יותר כן?), בסין התור להחתמת דרכונים היה עצום, בכל כניסה לאיחוד האירופי יש תורים להחתמת דרכונים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שיש תורים אבל אתה עומד בין דקה לשתיים במקרה העמוס ביותר. בנתב"ג אתה מחכה גם חצי שעה בתור מבורדק וצפוף.

יצא לי המון לטוס מסחיפול, מלפנסה, דיסלדורף ואתאטורק ולא נתקלתי אף פעם בתורים כמו בנתב"ג ולנתבג אני מגיע הרבה פעמים בשישי בלילה שזה הזמן הכי פחות עמוס.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האנשים שטסים פעם בחודש מגיעים מהר מאד למעמד זהב\פלטינה וזוכים ליחס מיוחד. החברה לא רוצה לאבד אותם. אנשים כמוני, שטסים בד"כ 2-3 פעמים בשנה וגם לא מפתחים נאמנות מיוחדת למותג מסויים הם אלה שסובלים. באל-על לא טסתי קרוב ל-3 שנים כך שקשה לי לדבר עליהם (לפני כן היה לי אתם דווקא נסיון טוב, אבל היה מדובר רק בקוים האירופיים). בשנה האחרונה טסתי ב-4 חברות שונות, בשתיים מהם היחס בהלוך היה בינוני מאד ובחזור מצויין, בשלישית זוועה בשני הכיוונים (טוב, אחד האגפים של Tui) וברביעית שירות טוב בשני הכיוונים, אבל היה מדובר בטיסות קצרות מאד. סה"כ בכמה עשרות טיסות שלי בעשור וחצי האחרונים, עם די הרבה חברות, היו לי מעט מאד תלונות לחברות, הרבה יותר למספר שדות תעופה.

אני לא מגיע למעמד כזה עם בין 4 ל 10 טיסות בשנה כי אני בוחר טיסה לפי שעות ומחיר ולא לפי חברה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך ב 100%.

אני טס הרבה(או בעצם הייתי טס הרבה) דרך קלוטן (ציריך), אתה מגיע עם הטקסי, ניגש לכל דלפק צק אין, ברובם התור של 2-3 אנשים, תוך מספר דקות זעום עושה צק אין, אין בטחון (הבטחון הוא בעצם בשיקוף של 100% מהכבודה שעולה למטוס), אחרי מספר דקות אתה אצל השוטר המשועמם שמחתים את הדרכון ויאללה דיוטיפרי.

מעולם לא עברה יותר מרבע שעה מההגעה לטרמינל ועד סיום הבירוקרטיה.

אז ברור שבהגעה לארץ היעד, יש לך תור בביקורת דרכונים כי בבת אחת נשפכים 300 נוסעים מהשרוול ישר לביקורת אבל זה תור שהולך מאוד מאוד מהר כי הם פשוט מוודאים שאתה לא איזה פרסונה נון גרטה.

בישראל כשאתה מגיע אז תפישת העולם היא "טוב, תפסנו את המאנייק בביצים, בא עכשיו נבדוק אם הוא לא עריק מצה"ל, אם הוא לא חייב כסף למס הכנסה, אם הוא לא הומו..." וזה מה שיוצר את האבסורד (המגוחך לחלוטין) של תור ארוך ועמוס דווקא לישראלי שחוזר לישראל.

בכל מקום שפוי מספיק נפנןף של הפספורט מול השוטר שגם הוא לפעמים בכלל לא שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון שיש תורים אבל אתה עומד בין דקה לשתיים במקרה העמוס ביותר. בנתב"ג אתה מחכה גם חצי שעה בתור מבורדק וצפוף.

יצא לי המון לטוס מסחיפול, מלפנסה, דיסלדורף ואתאטורק ולא נתקלתי אף פעם בתורים כמו בנתב"ג ולנתבג אני מגיע הרבה פעמים בשישי בלילה שזה הזמן הכי פחות עמוס.

מהניסיון שלי דווקא מבחינת תורים נתב"ג לא כל כך גרוע.

מקומות שבאופן עקבי עמוסים שאני מגיע עליהם לשם השוואה הם איסטנבול (במיוחד בטרנספר) ושדה התעופה של טייפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אנחנו מעדיפים להשוות את עצמנו ולשאוף למצב במערב ארופה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי דווקא מבחינת תורים נתב"ג לא כל כך גרוע.

מקומות שבאופן עקבי עמוסים שאני מגיע עליהם לשם השוואה הם איסטנבול (במיוחד בטרנספר) ושדה התעופה של טייפה.

רוב הטיסות שלילאירופה הן עם קונקשן באיסטנבול (או בסביחה או באתאטורק) ולא נתקלתי בתור בטרנספר. לרוב יש לי עצירה של 45 דקות עד שעה וחצי ואתני תמיד מספיק גם לשתות משהו ולנוח קצת.

טייפה לא מכיר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל כך לא נכון, אני לא זוכר אפילו פעם אחת שעמדתי בתור לצ'ק אין או לביקורת דרכונים דקה או שתיים ואפילו 10.

יוצא מן הכלל אחד הוא בהית'רו בצ'ק אין אקספרס שלא היה אף אחד בתור (בתור הרגיל היה בהחלט תור).

מסכים איתך ב 100%.

אני טס הרבה(או בעצם הייתי טס הרבה) דרך קלוטן (ציריך), אתה מגיע עם הטקסי, ניגש לכל דלפק צק אין, ברובם התור של 2-3 אנשים, תוך מספר דקות זעום עושה צק אין, אין בטחון (הבטחון הוא בעצם בשיקוף של 100% מהכבודה שעולה למטוס), אחרי מספר דקות אתה אצל השוטר המשועמם שמחתים את הדרכון ויאללה דיוטיפרי.

מעולם לא עברה יותר מרבע שעה מההגעה לטרמינל ועד סיום הבירוקרטיה.

אז ברור שבהגעה לארץ היעד, יש לך תור בביקורת דרכונים כי בבת אחת נשפכים 300 נוסעים מהשרוול ישר לביקורת אבל זה תור שהולך מאוד מאוד מהר כי הם פשוט מוודאים שאתה לא איזה פרסונה נון גרטה.

בישראל כשאתה מגיע אז תפישת העולם היא "טוב, תפסנו את המאנייק בביצים, בא עכשיו נבדוק אם הוא לא עריק מצה"ל, אם הוא לא חייב כסף למס הכנסה, אם הוא לא הומו..." וזה מה שיוצר את האבסורד (המגוחך לחלוטין) של תור ארוך ועמוס דווקא לישראלי שחוזר לישראל.

בכל מקום שפוי מספיק נפנןף של הפספורט מול השוטר שגם הוא לפעמים בכלל לא שם.

וביציאה מארץ היעד? בסין בכניסה אתה ממלא טופס, חלק ממנו נשאר אצל הפקיד הסיני וחלק ממנו נשאר אצלך, אתה נותן את החלק שלך כשאתה יוצא מהמדינה (!).

באיחוד האירופי יש תור קצרצר מאוד לבעלי דרכון אירופי, ארוך מאוד (מאוד! כמעט פיספסתי קונקשן בגלל זה) לכל השאר.

אגב גם בטיסה יוצאת יש לך תור כי יש 300 איש שצריכים לעלות למטוס שיוצא באותה שעה, ודלפקים שנפתחים באותה שעה ונסגרים באותה שעה, אתה לא יכול להגיע 5 שעות לפני הטיסה ולעשות צ'ק אין.

פעם אחת טסתי דרך ציריך ומשם לארץ, אבל זה היה קונקשן ככה שלא עברתי את כל המסלול.

אני כן יכול לומר שיש תורים בברצלונה, במלגה, בברלין, בפראג, בלונדון, בבריסל, בסין ועוד ועוד.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באגירה - דווקא הניסיון שלי הוא שכדאי שכמה מדינות ילמדו מנתב"ג. למשל - כמעט הפסדתי connection בפרנקפורט (הגרמנים היעילים, כן) בגלל של שעה של המתנה בתור לביטחון, ואני עם דרכון גרמני. זמן יציאה של 1.5-2 שעות מהשרוול עד השער\דוכן ההשכרה בסכיפהול ובמינכן. והכי גרועים - האמריקאים, עם תור של 3 שעות בדרכונים ועוד שעה במכס, וזה אחרי טיסה של 22 שעות. גם ביציאה הם לא הרבה יותר טובים. ואני יכול לספר על עוד כמה שדות שבהם עברתי התעללות.

בנתב"ג הזמן הממוצע שלי ביציאה מתחילת התור ל"ארזת לבד" עד הרוטונדה הוא 30-40 דקות כאשר רוב הזמן מתבזבז בהמתנה לתשאול. בלא מעט שדות זרים המצב יותר גרוע, אפילו כאשר המרחקים לא גדולים. אני עושה צ'ק אין מוקדם כך שרק צריך לזרוק את המזוודות ותוך כמה דקות אני עובר את השיקוף ואת הדרכונים (עם הביקורת הביומטרית, אבל גם אם אני ניגש לשוטרת אין הבדל גדול). בחזרה בדרך כלל 20-25 דקות מהשרוול עד רציף הרכבת, כולל איסוף סחורה בפיק-אפ אם קניתי משהו בדיוטי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש ממש לא.

עמדתי בתור ארוך בבריטניה, בצרפת, בארה"ב...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניסיון שלי שונה לחלוטין.

בסכיפול ההליכה ארוכה אבל התור קצר מאוד. אני נוחת שם בין פעמיים לשלוש בשנה וחוץ מפעם אחת שטסתי אלעל והיה גם משחק כדורגל (מטוס מלא בבונים כולל הדביל הזה שכל הזמן אומר ינעל העולם) וחיכיתי בתור 10 דקות אף פעם לא חיכיתי יותר מ2-3 דקות.

במלפנסה איטליה לרוב האנשים בביקורת רק מחכים לך. אתה מלא מחכה שנייה.

בב"ג אתה מגיע לתור ביקורת הדרכונים והרחבה קטנה מלהכיל את כל האנשים.

אני לא עושה זיהוי ביומטרי ואין לי דרכון זר (אני יכול להוציא דרכון עירקי אבל כבר עדיף הישראלי). הכל עם הדרכון הישראלי ובתורים הרגילים.

עריכה: לא מוכר לי אף שדה בעולם שדורש להגיע 3 שעות לפני.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש ממש לא.

עמדתי בתור ארוך בבריטניה, בצרפת, בארה"ב...

תקרא מה שכתבתי בסוגריים, תחשוב כמה מדינות מתוך השלוש שציינת יש בהן אימיגריישן ואח"כ תבעט לעצמך בראש :wink:

אתם רוצים להגיד לי שאף אחד עוד לא עמד פה במסדרון הארוך בדרך לרחבת הפספורטים(בכניסה לארץ) והסתכל מהחלון שעה, שעה ורבע בשלט של תנובה מפרחים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה פעם אחת שהמתנו חצי שעה כאשר היתה תקלה במחשבים ,אבל תקלות יכולות להתרחש בכל מקום. מעבר לכך מעולם לא המתנו יותר מ-5 דקות. כמובן שלזרים יש תור יותר ארוך. ביציאה מעולם לא התנו יותר מנבדק אחד.

נהג לילה - הבעיה בסכיפהול לא היתה בדרכונים (כמו אהבל הוצאתי את הישראלי ולא את הגרמני, מה שהאריך את התור בכדקה), אלא במזוודות, וההמתנה היתה כל כך ארוכה שהקרוב שהמתתין לי בחוץ התקשר אלי כדי להבין למה אני לא מופיע.

במינכן נתקעתי קודם בדרכונים (עם דרכון גרמני!) ואח"כ במסוע המזוודות, סה"כ למעלה משעה וחצי.

בוורונה וברומא הביטחון שיגע אותי עם שפיכת כל המזוודות על שולחן לבקורת ידנית. ולא רק אותי, אלא את כל המטוס. בכניסה בוורונה עצרו את ביקורת הדרכונים כדי להעביר טיסה אחרת בעדיפות (היה פקיד בודד למטוס של 180 נוסעים ובאמצע הגיעה טיסה פנים אירופית, אז נתנו לה עדיפות).

יש גם שדות שאפשר לתת להם מחמאות - וינה, ליסבון (אחרי השיפוץ), אפילו אתונה היה סביר.

נהג לילה - ממליץ לך לעשות זיהוי ביומטרי. לא מדובר בטביעות אצבע אלא במיפוי תרמי של כף היד, משהו שאינך משאיר בשום מקום ואינו מסכן את פרטיותך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...