Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למי שיש עדיין ספקות מתי להחליף שמן

מוסך גבע
שימו לב! השרשור הזה בן 3361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• ספונסר פורום

פיג'ו 308 2011 100000 ק"מ שהקפיד לבצע טיפול לפי המלצת יבואן כל 30000 ק"מ הגיע בגרר לא מניע ואלו הממצאים.גל זיזים שבור ראש מנוע מלא בבוץ שחור (תמונות מצורפות). המשמעות - החלפת מנוע.

308 בוצה.JPG308 בוצה2.JPG

מוסך גבע -איבחון תקלות ע"י טכנאי מומחה פיג'ו-סיטרואן ללא תשלום

אתר הבית שלנו | פייסבוק | שרשור חוות דעת ב-CarsForum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

האם חוץ מהק"מ בין החלפה להחלפה לא רלוונטי איזה שמן ואיזה פילטר שמו ?

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על השיתוף.

אני טוען שרכב צריך להיכנס למוסך פעם בשנה או 15,000 ק"מ, לפי הקודם מבין השניים.

טובת הלקוח ושמירה על המכלולים והאמינות הם לא תמיד בעדיפות הראשונה אצל יצרני הרכב. הנה ההוכחה.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איתמר, האם כל מנוע לאחר 30K KM ללא החלפת שמן יראה כך או שמדובר במקרה ספציפי עם בעיה אחרת?

לא נראה לי שכל מנועי פיז'ו/סיטרואן נראים כך אחרי 30K בהתאם להוראות היצרן. הלוואי שאני טועה.

אישית, בשביל עבודה תקינה של המנוע ואורך חיים, גם לי לא נראה הגיוני בעליל שרכב אמור לעבוד יותר מ10-15K ללא החלפת שמן. אצלנו במשפחה אני מקפיד שבכל המכוניות, גם החדשות בנות 3-4 וגם הישנות בנות 10, מחליפים שמן+פילטר שמן כל 10K KM ואפילו פחות מזה.

ותכלס לפי הרגשה שלי שנסעתי על רכבים זהים באותו גיל כמו שלנו, ניתן להרגיש במנוע שעובד עגול יותר, שקט יותר, וביצועים טובים יותר.

לא מבין למה לחסוך את ה200 ש"ח של החלפת שמן (איכותי) ופילטר שמן פעם בשנה.. בשביל לקבל רכב טוב יותר וחיים שקטים.

שלומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום אני מקפיד לבצע החלפת שמנים מדי 10000 ק"מ או פחות, אבל זה בעיקר כי יש לי רכב יקר ואני נהנה לפנק אותו.

בעבר היו לי רכבי פיג'ו וטיפלתי בהם בדיוק לפי הוראות היצרן (כל 30000 ק"מ), הגעתי ל-175000 ק"מ בלי בעיות מיוחדות. קשה לי להאמין שהיצרן ימליץ על משהו לא סביר, הוא יפשוט רגל כך.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אף שמן מנוע שמצליח להחזיק 30,000 ק"מ ולשמור על כל התכונות החיוניות שלו. אפילו יצרני שמני פרימיום מאוד יקרים לא מתחייבים על קילומטרז' כזה.

יש רכבים ששורדים קילומטרז' כזה על אותו השמן בזכות תוואי נסיעה שכולל הרבה בין-עירוני, מיעוט עצירות והתנעות, מערכת קירור יעילה ו/או שקיבולת השמן שלהם גדולה יותר. כמובן שגם לשמן המנוע יש חשיבות מכרעת, האם השתמשו בשמן טוב שעומד במפרט היצרן או לא, אני לא מכיר הרבה מוסכניקים שמבינים את המשמעות של שמן המנוע. גם אם רכבים כאלה מצליחים לגמוע מאות אלפי קילומטרים בלי כשלים משמעותיים זה לא אומר שהמנוע לא היה יכול להישמר במצב טוב יותר אילולא היו עושים טיפולים בתדירות תכופה יותר.

אני משער שהרכב הנידון לא טופל כנדרש. ככל הידוע לי בכדי לקיים שגרת טיפולים של 30,000 צריך לעמוד בתנאים מסויימים, כמו שציינתי מעלה, כל חריגה מחייבת את קיצור מרווחי הטיפולים.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא מבין למה לחסוך החלפה של פילטר ושמן לפחות

פעם בשנה או 15 אלף. אני אישית מחליף כל 10 או שנה,

גם אם מחשב הרכב אומר אחרת. פעם אחת אפילו המוסכניק

צחק עליי שהשמן שיוצא מהמנוע יותר

נקי משמן חדש... לדעתי תדירות ההחלפה חשובה לא פחות

מאיכות השמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תדירות ההחלפה והשמן שבו משתמשים חשובים באותה המידה. שימוש בשמן לא מתאים במנוע מתקדם יכול לעשות נזק גם לאחר קילומטרז' לא רב.

איתמר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ובעל הרכב הקפיד לטפל ברכב לפי המלצת היבואן וטיפל כמו שצריך אצל היבואן, האם הוא יכול לתבוע אותם?

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי בהחלט, גם לפילטר השמן יש חשיבות גבוהה.

גביובוגי, לתבוע תמיד אפשר, ההוכחה היא העניין הבעייתי. אני נוטה להאמין שהיצרן / היבואן מכסת"ח בצורה טובה את תדירות הטיפולים. אולי איזה בעל פג'ו יכול להעלות לכאן את הנחיות היבואן כפי שהן מופיעות בספר הרכב. אני בטוח שנמצא הסתייגויות לגבי הקדמת מרווחי הטיפולים באם הרכב עובד בתנאים X, Y, Z.

איתמר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע,מוזר לי המקרה הזה.

במוסך קיה כבר יצא לי לראות רכב בן שנה שהיה בתהליך של החלפת מנוע לאחר 50 אלף קילומטר,הבעלים לא פתח מכסה מנוע פעם אחת אפילו ולא נכנס אף פעם לטיפול במהלך השנה. במקרה כזה כמובן שאם בעל הרכב יחליט לתבוע את היבואן/יצרן הוא יקבל ז'.

אבל פה מדובר ברכב שטופל לפי המלצת היבואן ואני לא חושב שהוא עבד בתנאים של מדבר סהרה או כל היום דהר על 170 קמ''ש בכביש 6.

אם מוסך גבע יפרט עוד קצת על אופי השימוש ברכב זה יהיה נחמד.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...