Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימוד הנדסאי רכב

רועי עוזרי
שימו לב! השרשור הזה בן 3579 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ותודה למי שיעזור לי,

אני בעוד כחודשיים מתחיל מסלול רוב הסיכויים של הנדסאי רכב בכפר הירוק לאחר 3 שנים של מגמת מכונאות.

כמה שאלות?

אם אני עושה הנדסאי כמה זמן ולימודים למהנדס והאם כדאי?

האם יש טיפים ללימודים של מכונאות?

ואם אני מתכנן לעבוד בעתיד במוסך האם הנסאי יעזור לי מאוד?

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המטרה שלך היא לעבוד במוסך אז הנדסאי בהחלט יעזור לך להתברג במשרות ה"נחשקות" יותר.

אני חושב שכדאי לך לרדת מהרעיון של מהנדס. קודם כל מכיוון שאין למהנדס הרבה מה לחפש בעבודה במוסך (למרות שמהנדס מכונות עובד לרוב "בשטח" ו"עם הידיים" הרבה יותר מהנדסות אחרות חוץ מהנדסת בניין/אזרחי). בנוסף ההנדסאי יקצר לך את התואר בחצי שנה עד שנה, ישארו לך עוד לפחות 3 שנים מאוד קשות כדי לעבור מהנדסאי למהנדס. ללמוד 6 שנים בשביל תואר מהנדס זה ממש בזבוז (גם ככה התואר ארוך כמו הגלות, 4 שנים מפרכות, מניסיון).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלמידה מתרכזת בחישובי מתמטיקה טכנית, פיזיקה, חוזק חומרים, מכניקה, פנאומטיקה, הדראוליקה, תורת הרכב והמנוע (הכירות בסיסית)

בהצלחה

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלמידה מתרכזת בחישובי מתמטיקה טכנית, פיזיקה, חוזק חומרים, מכניקה, פנאומטיקה, הדראוליקה, תורת הרכב והמנוע (הכירות בסיסית)

בהצלחה

תודה, שאלה אחרונה אני כבר בא עם ידע על רוב החלקים אפילו לתקן כמה דברים אתה חושב שיהיה לי קל

ללמוד את זה לפחות בהתחלה אני פשוט קצת עם בעיות למידה.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף ההנדסאי יקצר לך את התואר בחצי שנה עד שנה, ישארו לך עוד לפחות 3 שנים מאוד קשות כדי לעבור מהנדסאי למהנדס. ללמוד 6 שנים בשביל תואר מהנדס זה ממש בזבוז (גם ככה התואר ארוך כמו הגלות, 4 שנים מפרכות, מניסיון).

בתור הנדסאי מכונות, כשביקשתי פטורים בלימודי הנדסת מכונות במכללת סמי שמעון בבאר שבע, אישרו לי 10.5 נק"ז. היה קורס אחד שקיבלתי בו בתעודת ההנדסאי 65 ומנע ממני לקבל פטור מ-3.5 נק"ז נוספים

וגם הובהר לי שלא משנה כמה אני אנסה, אין לי סיכוי להשלים בתוך פחות מ-4 שנים את התואר.

כמה שנים לפני, חבר קיבל פטור מ-18 נק"ז. אך מאז המל"ג ביצע שינוי כלשהו בנוגע לקורסים שניתן לקבל עליהם פטור.

להנסאי חשמל ואלקטרוניקה יש קצת יותר פטורים אפשריים על קורסים שביצעו בתור הנסדאים.

בקיצור, אם פותח"ש שואף להיות לבסוף מהנדס, שיגש ישר ללימודים הרלוונטיים.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור הנדסאי מכונות, כשביקשתי פטורים בלימודי הנדסת מכונות במכללת סמי שמעון בבאר שבע, אישרו לי 10.5 נק"ז. היה קורס אחד שקיבלתי בו בתעודת ההנדסאי 65 ומנע ממני לקבל פטור מ-3.5 נק"ז נוספים

וגם הובהר לי שלא משנה כמה אני אנסה, אין לי סיכוי להשלים בתוך פחות מ-4 שנים את התואר.

כמה שנים לפני, חבר קיבל פטור מ-18 נק"ז. אך מאז המל"ג ביצע שינוי כלשהו בנוגע לקורסים שניתן לקבל עליהם פטור.

להנסאי חשמל ואלקטרוניקה יש קצת יותר פטורים אפשריים על קורסים שביצעו בתור הנסדאים.

בקיצור, אם פותח"ש שואף להיות לבסוף מהנדס, שיגש ישר ללימודים הרלוונטיים.

שלום ותודה על התגובה,

אני חושב לאור התגובות ומשאנשים שעשו את המסלול שאני אמור לעשות סיפרו לי אני אשאר

עם הנדסאי.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את החבר'ה מעליי.

ממליץ לך גם לשקול ללמוד ברופין (אני בעצמי עכשיו בסוף שנה א'). המגמה ברמה גבוהה יחסית.

איטלקיות שובבות שעושות בלאגן :lol:

Autobianchi Y10

Fiat Punto GT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתן, כמעט כל הסמסטרים שעשיתי בתואר כללו יותר מ-18 נ"ז. כלומר התעודה שהוא לומד עבורה שנתיים לפחות לא תזכה אותו ביותר מ-4 חודשים בתואר.

בנוסף לבחור שיש בעיות למידה ולכן יהיה קשה לו מאוד עם לימודי הנדסה. לא בגלל הרמה של הקורסים אלא בגלל הלחץ והדוחק של הקורסים במסלולי הנדסה.

שלא תבין מדבריי שלימודי הנדסאי הם טיול בפארק, להפך. פשוט הלימודים בנויים בצורה יותר נוחה ומרווחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתן, כמעט כל הסמסטרים שעשיתי בתואר כללו יותר מ-18 נ"ז. כלומר התעודה שהוא לומד עבורה שנתיים לפחות לא תזכה אותו ביותר מ-4 חודשים בתואר.

בנוסף לבחור שיש בעיות למידה ולכן יהיה קשה לו מאוד עם לימודי הנדסה. לא בגלל הרמה של הקורסים אלא בגלל הלחץ והדוחק של הקורסים במסלולי הנדסה.

שלא תבין מדבריי שלימודי הנדסאי הם טיול בפארק, להפך. פשוט הלימודים בנויים בצורה יותר נוחה ומרווחת.

תודה על העזרה, העיקר שיתן לי משרות טובות במוסך או כל מה שקשור לרכבים.

רועי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טענתי אחרת, פשוט אמרת לו שהוא יכול להשלים למהנדס בתוך 3 שנים, וזה לא נכון.

צודק, אבל אני אסייג את דבריי שעם סמסטרי קיץ והמון חריצות ניתן להדביק את הפער ב-3 שנים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3579 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...