Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אנשים קונים רכב חדש?

davemustaine87
שימו לב! השרשור הזה בן 3596 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אתן השנקל שלי, וזה בדיוק כשאתמול קיבלנו את הרכב החדש (מהניילון).

תמיד גרסתי שזה מטופש לקנות רכב חדש, אני ואישתי נסענו על גולפים (2), אחת בעייתית (אוטוטו 400k, דיזל) והשנייה "בובה", "חלום", "תענוג" שנוסעת כמו חלום, שקטה, מאובזרת למשעי.

עד שחשפה את עורה, גמרה מנוע, השתלת מנוע חלופי לא עברה בהצלחה והבעיות לא פסקו (חודש אחד, עשר ביקורים במוסך, כל פעם תקלה אחרת, יש אחריות למנוע).

אמרנו נחליף, אבל לא העזתי לפרסם למכירה ביד 2 וכאן בפורום, פשוט כי לא רציתי להראות כמי שעשה תרגיל לקונה.

מה ששולח אותי באופן כמעט אוטמטי למגרשים.

על רכב (סופר מיני/האץ בק) שנת 2011 עם 70-80 אלף ק"מ יוצא שאני צריך להוסיף 60k

על סופר מיני חדשה, עם אחריות, יוצא שאני צריך להוסיף 66k.

ויתרנו על סאן רופ/מגנזיום/ותיבה אוטומטית

במקום כל אלו קיבלנו אחריות, ושקט (טפו טפו).

ממש לא בשביל השופני (כי איזה שופני יש כבר בסופר מיני).

פשוט בשביל השקט, לי אישית כבר אין כוח להסתובב במוסכים, הרכב השני כבר בערוב ימיו, לא מחפש הרפתקאות כרגע.

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אז לאיזו קטגוריה אתה מכניס אותי?

הרי היו לי המון רכבים משומשים וסבלתי מכל אחד ואחד מהם ובמצטבר הם יצאו לי יותר יקרים מאשר פשוט לקנות רכב אחד ולנסוע עליו עשור.

אני יודע מה זה רכב משומש טוב מאוד.

מצד שני אין לי ממון אז כן מעניינת אותי ירידת הערך.

מצד שלישי אין לי את "רכב החלומות" שלי.

+1

אל תשכח את אלה שכתבו לך בעבר בנימה לא ממש גסה אבל כתבו לך 'תפסיק' להתעסק עם גרוטאות :-D.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב התגובות פה הם בסגנון של: "קניתי רכב יד שניה, שלא טופל כראוי\אני לא טיפלתי בו כראוי\הוא הזדקן, ואז הוא התחיל לעשות לי בעיות. מאז יש לי טראומה ואני קונה רק חדש".

רכב יד שניה, תמיד יהיה בעיות. ככל שיותר ישן, פחות היסטוריית טיפולים, יותר הזנחה מהצד שלכם - ככה יותר בעיות.

אבל גם ברכבים חדשים יש בעיות. תיבות, מנוע שמת חודש אחרי סיום האחראיות וכו'.

אבל אני לא נכנס לכיס של אף אחד. שכל אחד יעשה מה שהוא רוצה.

אני לא מוכן לקחת הלוואות בשביל לנסוע ברכב חדש מהניילונים ולשלם 5K לביטוח מקיף. כשיהיה לי בחשבון הבנק 200K אני אקנה רכב ב 200K. עכשיו אין לי, ולכן אני מסתפק במה שיש (נוהג על רכב שנת 96 ומבקר במוסך פעם בחודש-חודשיים) ואני גם לא פרימדונה שקשה לי להכניס רכב למוסך פעם בחודשיים, זה לוקח בדיוק חצי שעה יותר מאשר לנסוע ישר לעבודה (בעקיפין - למדתי הרבה על רכבים מעצם זה שאני מחזיק רכב ישן. נכון זה שיכנוע עצמי, אבל הוא לא פחות גרוע מ "אני רוצה שקט נפשי ולכן אני קונה מהניילונים"). אבל זה אני, שכל אחד יעשה את השיקולים שלו.

2cent

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב חדש ב-130K ש"ח בהכרח עדיף על מרצדס C180 או לקסוס IS250 משומשות ושמורות (2010) באותו הסכום?

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חמוד, אני נוסע ברכב בן 14, דיזל עם 400k, אמי מוכן יפה למפגש עם מוסכים.

ברכב השני תוך חצי שנה כמעט הושקעו קרוב ל50% מהערך שלו, והבעיות לא נעצרו, הוחלט לההחליף ולא ברכ חדש, יד שניה במצב טוב, שנת 2011 בערך, 60k זה מה שהחלטנו.

האישה החליטה שהיא רוצה האצבק, למה שאני יוסיף 60k על רכב בן 3 ללא אחריות, (אוטומט עם מגנזיום, סאן רוף ושאר הפינוקים), שאני יכול כמעט באותו המחיר(תןספת 6k( להוציא את אותו הדגם, ידני ללא סאן רופ ומגנזיום חדש מהחברה, עם אחריות.

למה לי בכלל להתעסק עם סוחרים? שהרי לא מפריע שהרכב ידני, האישה לא מסתנוורת ממגנזיום וחלון בגג,

למה לי להתעסק עם מוסכים גם עם הרכב השני?

הביטוח יצא בדיוק כמו לרכב הקודם, נצטרך לשלם 40 שקלים על הוצאת תעודת ביטוח חדשה.

SCANSPEAK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב חדש ב-130K ש"ח בהכרח עדיף על מרצדס C180 או לקסוס IS250 משומשות ושמורות (2010) באותו הסכום?

רוב האנשים לא קונים מרצדס או לקסוס בשביל להסיע את הילדים לבית ספר, כי "לקסוס\מרצדס זה יקר, זולל דלק וכו'". מה גם שאם יש לך ביד סכום X כאשר X נמוך מ 130K, כנראה תקבל תנאי מימון טובים יותר בסוכנות בעת רכישת רכב חדש, מאשר הריבית שתקבל בבנק בשביל לקחת הלוואה עובר רכב יד שניה (תקנו אותי אם אני טועה).

bengee

אם הכוונה אלי, אז קודם כל אל תקרא לי חמוד. אני לא ילד שלך ולא חבר שלך.

דבר שני, תעשה מה שאתה רוצה. אמרתי מראש שאני לא נכנס לכיס של אנשים אחרים. שכל אחד יעשה את השיקולים שלו. רק נתתי הסבר איך זה נראה מהצד, ולמה אני אישית לא קונה רכב חדש. מצידי שכל השאר יקנו 10. לכל אחד יש את הדרישות ואת החרקים שלו בראש (לטובה ולרעה).

עריכה אחרונה על ידי raiden
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

אני לא חושב שכל המשומשות שחוטות. אני פשוט מחפש יותר טוב.

4-5 שנים אחרונות, אשתי ואני יכולים להרשות לעצמנו יותר, כולל רכבים חדשים ובלי מימוני 100%. אבל בחרנו במודע לא לעשות את זה.

אני לא מוכן להשכיב אצל יבואן סכום משמעותי שחלק יפה ממנו הולך לפח הכי הרבה בשנה הראשונה והשניה.

אז אני יוצא, מכתת רגליים ומחפש לעומק. קבלו דוגמאות מהחיים:

במקום רכב חדש ב-2009 (נגיד קומפקטית ב-90K), קניתי לאנטיס 01' ב-35K.

קצת יקר, זה היה פרה-קבירת שוק היד 2. נמכרה עם אפס תקלות אחרי 4 שנים.

ב-2013 קניתי בראבו בת שנה וחצי (עם 26 אלף ק"מ) ב-55 אלף ש"ח פחות ממה שעלתה חדשה.

לפני חודשיים קניתי אבארט 500 בת 4, עם 22 אלף ק"מ. ב-50 אלף פחות ממה שנמכרת חדשה ומשמעותית פחות מאובזרת.

אלו רכבים צעירים ומטופלים, למעט לימונים אין סיבה שהם יעסיקו אותי מכאנית.

את האחוז הגדול מירידות הערך הם כבר ספגו. לא השתעבדתי לאף הלוואה פסיכית. מבחינתי win win.

חישוב זריז מעלה שעל ג'וב-הערב שצירפתי לעצמי שכולל חרישת לוחות ובדיקות, חסכתי (או לא הוצאתי) ב-5 שנים 160 אלף ש"ח.

אנשים מרגישים נוח לקנות חדש בזכות הלוואות? אני מסתכל רחוק ומרגיש ממש נוח לפנות סכום נכבד

לדברים אחרים בחיים, כאלה בלי גלגלים.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai
פיספוס אות

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי לא!

ממש ממש לא!

אני מעדיף לשלם 100K על לקסוס ולהעביר אותה ישור קו ולדעת שאני נוסע ברכב שאין ממש סיבה לשדרג אותו בעשור הקרוב וגם סביר להניח שישרוד מלחמה גרעינית מאשר לקנות ב130K רכב משפחתי חדש, משעמם וחלש כמעט בחצי מהלקסוס.

מצד שני אני גם לא באמת מוכן לשלם 100K על רכב - את האוונסיס שלי קניתי בשנת 2010 (שנת 06) ב65K והשקעתי עליה עוד 5K ליישור קו ואני נוסע עליה עד היום כאשר אני מטפל אך ורק במוסך מורשה ועם חלפים מקוריים ועד היום הבלאי היחידי שהיה לי חוץ מהטיפולים היתה תושבת מנוע ימין ואטם אמצעי לאגזוז - מסתכם בפחות מ2000 שקלים על רכב שנמצא אצלי כבר מעל שלוש וחצי שנים טפו טפו טפו.

אבל זה נכון לכל רכב שהיה לי - רכבים שטיפלתי במהם במוסכים לא מורשים ע"י החברה - אכלתי רק ח@#

רכבים שטיפלתי בהם במוסכים מורשים או מוסכים מומכים לרכב - ידעתי שקט מופתי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

raiden - אני מקווה מאד שכאשר ישכבו לך 200,000 ש"ח בבנק לא תקנה בהם רכב, אלא בשליש מהסכום. צריך לחשוב לטווח קצת יותר רחוק.

אבל ברור לי שאתה מדבר מנקודת מבט של מי שפשוט אין לו ברירה אלא לנהוג בגרוטאה. עברתי את התקופה שאתה מתאר, לשמחתי התקדמתי מאז, ואני מאחל לך שבעוד 30 שנה גם אתה תוכל לבחור ברכב (או כל גאדג'ט אחר, מי יודע איזה מהפכות צופנים המהנדסים והממציאים) חדש ולטעמך. בתנאים שלי היום בשבילי להכנס עם הרכב למוסך פעם בחודש - חודשיים זה בלתי אפשרי - וכיון שאני זקוק לשני רכבים (לא לשכוח את האשה) זה כבר הופך לפעם בשבועיים. סורי, יש לי דברים יותר חשובים לעשות בחיים.

איתי - כנראה שישל או הרבה מזל או הרבה זמן כאשר אתה מחפש רכב יד שניה. ציינתי קודם - בעבר היו לי רכבים מיד שניה שהיו מצויינים, היו גם כמה נבלות. במעמדי היום, ועם חוסר הידע הטכני וכישורי המו"מ הלקויים שלי אנ י לא מוכן להכנס להרפתקאות. ממילא אני מחליף את המכוניות בתדירות נמוכ ולא מחפש את הריגושים על גלגלים, אז אני מעדיף לרכוש רכב אפור אבל חדש, שיתן לי כמה שנות שקט.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sperial

כמובן. הדיבור היה בקטע של "אם אין לי כסף אני לא קונה" לא בקטע של "אם יש לי כסף אני מבזבז את הכל על אוטו".

ולא אני לא מדבר מנקודת מבט של מישהוא שאין לו ברירה. אני יכול לקחת הלוואה או ללכת לסוכנות ולקבל מימון. אני פשוט לא רואה טעם לעשות את זה בשביל לנהוג ברכב חדש. סביר להניח שבכל מקרה בעוד שנתיים אני אחליף רכב, כי אני אדם כזה שנמאס לא מהר. ולכן אני מעדיף לקנות רכב יד שניה.

כמו שיש פה אנשים שכנראה לא מבינים את הגישה של "למה לא לנסוע ברכב חדש", יש גם אנשים שלא מבינים את הגישה של "למה כן לנסוע ברכב חדש". בסופו של דבר זה בחירה אישית של כל אחד. כל אחד עובד פה קשה בשביל הכסף שלו ורשאי לעשות איתו מה שהוא רוצה. ולהתחיל להיכנס לדיונים של "למה אנשים קונים רכב חדש" זה מיותר לדעתי. לנסות להצדיק את אחד הצדדים זה לא אפשרי כי לכל טענת "נגד" יש טענת "בעד".

עריכה אחרונה על ידי raiden
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לגבי מזל - מסכים שבזמן שחיפשתי היו גם מועמדות ראויות. ידע טכני? לא מעמיק מדי, אבל כן כזה שמאפשר לי להחליט אם היא מספיק טובה לבדיקת מוסכניק.

זמן - אני בכוח מפנה זמן עבודה יקר כי אני רואה את הרווח בטווח הארוך. קל לשקוע בהלוואה שלא רואים את הסוף שלה או להכניס לראש שכולם רמאים וכל המשומשות הן פצצה מתקתקת.

ושלא ישמע שאני רציונלי לחלוטין, בקניה האחרונה (האבארט), כן התחבטתי לא מעט בין חדשה למשומשת.

ניסיתי לחשוב "נקי", ללא השפעות של התלהבות והתרגשות ממוצר חדש לגמרי, שכמובן שקיימת גם אצלי, גם אני בן אדם.

אבל שילוב של תוספת שהיתה קצת דוחקת, אקזמפלר שמור והעובדה שאני לא מפחד ממשומש, חסכה לי 50 אלף ש"ח,

במקרה של חדשה ולא מאובזרת.

והיו לי נבלות...מה לא עברתי איתן. אבל הן היו ישנות ולא תוחזקו כראוי וזה כמובן מתגלגל עליך.

עריכה אחרונה על ידי itaysamurai

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה נזקק להלואה כנראה שיש לך מגבלת מזומן - ואתה, בחוכמתך, שומע לעצות הניתנות כאן כאן להמנע מרכיזת רכב בכסף שאין לך. אם מדובר על נטילת הלואה כדי להמנע מפתיחת חסכונות זה סיפור אחר.

מכל מקום - אני מתיחס גם לזמן שאני מבלה במוסך כאל אבדן הכנסות. הפסד של כמה שעות עבודה בחודש מסתכם אצלי בדי הרבה כסף, שלא לדבר על כך שמדובר בהעדרויות לא צפויות שפוגעות בלקוחות שלי וגם ביחסי העבודה שלי.

ודבר חשוב נוסף - כדאי לך להשוות את מאפייני הבטיחות של רכב משנת 1996 לאלה של רכב מודרני. רכבים מ-1996, נניח ב.מ.וו. סדרה 3, זכו ל-1.5 כוכבי בטיחות במבחנים של אותם ימים. סופרמיני מודרנית עממית תזכה ב-4-5 כוכבים בסטנדרטים ההרבה יותר גבוהים הנהוגים כיום. עם כל חסרונות מבחני הריסוק למיניהם אין לי ספק שרכב מודרני יגן עלי הרבה יותר טוב מישן (וסביר שגם יאפשר לי לחמוק יותר בקלות ממצבי סכנה).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3596 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...