Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קולקציית הזפורוז'ץ שלי

שימו לב! השרשור הזה בן 3409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זפורוז'ץ למי שלא יודע זה רכב תוצרת אוקראינה מתקופה הסובייתית. הדגם המדובר הוא ורייציה עיצובית לNSU פרינץ.

לפניכם שלושה דורות:

966 - הדור הראשון של סדאן (הראשון אחרי הדגם שהיה וריאציה עיצובית של פיאט 500). הדגם הכי מושקע מבין השלושה ובמובן מסויים זה מתאים לרוח סובייטית שדגמים הבאים פחות מושקעים. אתם תיראו שדגמים הבאים גם נעשו פשוטים יותר מבחינה עיצובים. בברה"מ אחרי שנות ה60~70 התחילו להשקיע פחות בעיצוב והתחילו להשקיע יותר בפשטות הרכבה.

968A - דגם שעבר מתיחת פנים ועיצוב מעט פשוט יותר. עדיין הרבה כרום, אבל הגריל כבר פשוט יותר.

968M - הדגם האחרון לפני פריסטרוייקה, המשיכו לייצר אותו בתקופה של פריסטרוייקה. איכות הרכבה הרבה יותר נמוכה גם לרכב אמיתי וגם עיצוב פשוט יותר לבנייה.

ZAZ_Trio.JPG

ZAZ_Trio2.JPG

ZAZ_Trio3.jpg

ZAZ_TwoGens.JPG

ZAZ_966_DemonstrateQuality.JPG

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עוד תמונות.

ZAZ966A.JPG

ZAZ_966_Back.JPG

ZAZ_966Side.JPG

ZAZ_968A.JPG

ZAZ_968A_Side.JPG

ZAZ_968M.JPG

ZAZ_968M_Side.JPG

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש מגניב!

מאוד אוהב את הדגמים הרוסים, יש בהם מין נאיביות כזאת. (יש לי 4 דגמים מקזאחסטאן)

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שבהדרגה היצרן משלים עם המציאות והחיסכון, השלב הבא היה בטח גרוע יותר, אם היה.

מעניין לראות את האבולוציה של הדגם, ובמיוחד לאור ההסבר.

ממש לימוד היסטוריה מתוך דגמים.

עכשיו חסרה דיורמה שלהם ביחד עם המרצדס פשע השחורה להצגת המצב הנוכחי.

כמה מהדגמים הותיקים השונים, לא רק זפורובי'ץ עוד נוסעים?

נהניתי מהתמונות וההסבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה קולקציה!

למר [פנדוב, Bitte sie, אתר נהדר לתוצרת המותג הנערץ:

http://www.saporoshez-968.de/

הרבה חומר טכני ואף פרוספקטים, שחלקם מצחיקים ברמות שלא מהעולם הזה. למשל:

saporoshez-966_engl-fr_20.jpg

רק מי שנסע במכונית יכול להעריך באמת את האמור לעיל בדבר נוחות בנסיעות ארוכות והפינוקים! :twisted:

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכור לי שמתישהו במהלך צפיות רנדומליות בפייסבוק ראיתי תמונה של אחת כזו בישראל. מעניין אם אני הוזה, או שמישהו באמת הביא לכאן זפורוז'ץ.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חברים :)

[פנדוב, לגבי דיורמה - אתה צודק. מרצדס S קלאס W140 וזופורוז'ץ היו כוכבים שנים רבות בבדיחות. יש לי S קלאס בדיוק כזאת, אבל היא 1:18.

968A ו968M היו לאבא שלי ואני זוכר את הרכבים האלו בילדות. לאבא שלי היה דגם מיוחד עם מנוע מחוזק, במקום 40 סוסים היו לו כ50 - בעליות על הילוך שלישי שום לאדה 1200 לא יכלה אליו. ולדוד היה גם דגם מיוחד: 45 סוסים (קרבורטור גדול יותר), אבל הציריות כל הזמן נשברו אצלו.

RK,הפרסומת שנתת ממש משעשעת. לישון בנסיעה? :lol: אני זוכר פעם אבא שלי נסע על 90 בבין עירוני, הוא נסע רק קטע קצר כדי שמנוע לא יתחמם. הרעש היה פשוט מטורף ואני חשבתי שאנחנו נוסעים במהירות מטרפת. בדרך כלל הוא לא היה עובר את ה80 בגלל הרעש וחום מנוע. בנסיעות ארוכות האנשים היו עוצרים בצידי הדרך לתת למנוע להתקרר (להבדיל מחיפושית זה היה מנוע V4 מקורר אוויר עם פיזור חום לא מוצלח). תנור דלק זה גם היה דבר מצחיק: הו חימם עד כדי כך סאלון (סליחה קבינה) שאחרי זמן קצר אי אפשר היה לשהות וגם התנור לא היה ניתן לויסות. התוצאה שבחורף אנשים נסעו ללא חימום.

זה פשוט EPIC CAR.

יש חבר בפורום שעשה יבוא אישי אספנות ל968A אדומה - בדיוק כמו ששהייתה לאבא שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

80? אני זוכר שנבהלתי ב-70 :lol: אבא שלי סגר אתה 120 על השעון, הוא סיפר שהרגיש כאילו הוא ממריא לחלל :lol:

אגב, למנועים המחוזקים היה גם יחס דחיסה אחר (8.4 במקום 7.2). התנור דלק בכלל היה סרט, וגם היה מעלה את הצריכה באופן לא נורמלי.

בהחלט EPIC CAR!

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זופורוז'ץ הרכב הראשון שנהגתי (במקרה הזה סובבתי הגה). איזו נוסטלגייה, אני עדיין זוכר את הרעש של מנוע. תמיד אהבתי ליראות איך חבר של אבא שלי מכוון שסתומים, מנקה קרבורטור. אני זוכר פוש רודים של מנוע הזה - הם מחוץ לבלוק כמו לאופנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי עוד "זפור", הפעם 968A אדומה כמו שהייתה לאבא שלי. הפעם זה דגם מושקע כמו ה966 שלי. מקווה ש/זה יגיע (הזמנתי מסין ואני יודע שיש בעיות משלוח משם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3409 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...