Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

3 חודשים עם קיה ריו ידנית 2013-סיכום !

אליתיבי
שימו לב! השרשור הזה בן 4036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחר 4000 ק"מ ושלושה חודשים הגעתי לכמה מסקנות בנוגע לרכישת הריו שלי.

ראשית,הריו נקנתה בדצמבר 2012 במחיר מבצע של 76,600 ועלתה לכביש ב-15/1/13.

באופן כללי אני מאוד מרוצה מהרכישה.חיפשתי רכב חסכוני עם מרחב פנימי גדול,אמין ובעל מסגרת אחריות גדולה בתקציב של עד-80.000ש"ח.לאחר בחינת האופציות לפני הרכישה הרשימה הצטמצמה לחמישה רכבים:

1.סקודה פאביה 1.4 ידנית.

2.קאיה ריו 1.2 ידנית.

3.סוזוקי ספלאש 1.2 ידנית.

4.יונדאי I20 1.2 ידנית.

5.סיאט איביזה 1.4 ידנית.

לבסוף,הריו ניצחה מכמה סיבות:

1.מסגרת אחריות של 7 שנים.

2.אבזור עשיר(דגש על בטיחות).

3.מרחב פנימי(כולל תא מטען).

4.מראה חדשני ביחס לדגמים המתחרים.

לריו 1.2 הידנית יש רק חיסרון אחד:אם רק היו מוסיפים לה עוד הילוך בתיבה הידנית(כמו ב1.4) היא הייתה מושלמת !

בנסיעה בדרך מהירה כאשר עוברים את ה-90 קמ"ש מתחילים לשמוע את המנוע.שלא נדבר על מעל 110 ששם זה כבר מציק.

בנסיעה במהירות של 100קמ"ש מד הסל"ד עומד על 2.750 וזה המון למנוע 1.2.

הכי חשוב : צריכת הדלק הממוצעת שנבדקה היא 1/13.מדובר בנסיעה שברובה בין עירונית ללא "לחיצות" מיותרות.

לסיכום:קיה ריו 1.2 הידנית המוצעת למחירה ב-76600 היא הסופרמיני הכי משתלמת למשפחה הצעירה(זוג+2 ילדים) כל עוד מדובר בנסיעות עירוניות ובין עירוניות.מי שאמור לנסוע בדרך מהירה ולמרחקים שיתאמץ ויקנה את הריו-1.4 הידנית בעלת תא מטען גדול ותיבה בעלת 6 מהירויות.

אלי תיבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לוקח ציטוט שלך:

"לריו 1.2 הידנית יש רק חיסרון אחד:אם רק היו מוסיפים לה עוד הילוך בתיבה הידנית(כמו ב1.4) היא הייתה מושלמת !

בנסיעה בדרך מהירה כאשר עוברים את ה-90 קמ"ש מתחילים לשמוע את המנוע.שלא נדבר על מעל 110 ששם זה כבר מציק.

בנסיעה במהירות של 100קמ"ש מד הסל"ד עומד על 2.750 וזה המון למנוע 1.2."

אתה מתלונן על 2750 סל"ד ב100 קמ"ש? :)

אתה יודע כמה אצלי בקליאו? 3100 סל"ד באותה המהירות!

כן, גם אני בקליאו הייתי רוצה הילוך 6.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת רעבה לבנזין.

תכף יכתבו שצריכת הדלק תשתפר משמעותית כי הרכב עוד לא "נפתח".

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת רעבה לבנזין.

האמת שמניסיון של כמה אנשים שדיברתי איתם הצריכת דלק אכן השתפרה מ1-13/14 ל1-16/17 לאחר כ10-15 אלף קילומטרים.

וזה מה שכולם דיווחו אז "חרטה" או לא, לא הגיוני שכולם טועים.

ד"א - באיזה צבע רכשת את הרכב? תמונות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית,הריו נקנתה בדצמבר 2012 במחיר מבצע של 76,600 ועלתה לכביש ב-15/1/13.

באופן כללי אני מאוד מרוצה מהרכישה.חיפשתי רכב חסכוני עם מרחב פנימי גדול,אמין ובעל מסגרת אחריות גדולה בתקציב של עד-80.000ש"ח.לאחר בחינת האופציות לפני הרכישה הרשימה הצטמצמה לחמישה רכבים:

1.סקודה פאביה 1.4 ידנית.

2.קאיה ריו 1.2 ידנית.

3.סוזוקי ספלאש 1.2 ידנית.

4.יונדאי I20 1.2 ידנית.

5.סיאט איביזה 1.4 ידנית.

לבסוף,הריו ניצחה מכמה סיבות:

1.מסגרת אחריות של 7 שנים.

2.אבזור עשיר(דגש על בטיחות).

3.מרחב פנימי(כולל תא מטען).

4.מראה חדשני ביחס לדגמים המתחרים.

לריו 1.2 הידנית יש רק חיסרון אחד:אם רק היו מוסיפים לה עוד הילוך בתיבה הידנית(כמו ב1.4) היא הייתה מושלמת !

בנסיעה במהירות של 100קמ"ש מד הסל"ד עומד על 2.750 וזה המון למנוע 1.2.

הכי חשוב : צריכת הדלק הממוצעת שנבדקה היא 1/13.מדובר בנסיעה שברובה בין עירונית ללא "לחיצות" מיותרות.

לסיכום:קיה ריו 1.2 הידנית המוצעת למחירה ב-76600 היא הסופרמיני הכי משתלמת למשפחה הצעירה(זוג+2 ילדים) כל עוד מדובר בנסיעות עירוניות ובין עירוניות.מי שאמור לנסוע בדרך מהירה ולמרחקים שיתאמץ ויקנה את הריו-1.4 הידנית בעלת תא מטען גדול ותיבה בעלת 6 מהירויות.

למה הסוויפט הידנית לא ברשימה שלך?

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיכום:קיה ריו 1.2 הידנית המוצעת למחירה ב-76600 היא הסופרמיני הכי משתלמת למשפחה הצעירה(זוג+2 ילדים) כל עוד מדובר בנסיעות עירוניות ובין עירוניות.

קודם כל תודה על הסיכום,

אם תצרוכת הדלק ב1.2 ידנית לאחר 4000 ק"מ בנסיעה בין עירונית היא 1/13, זה לא כל כך חסכוני, ובטח שזו לא הסופרמיני הכי משתלמת למשפחה צעירה שמחפשת חיסכון.

לצורך הדוגמא גם מאזדה 3 מנוע 1.6 אוטומט מבצעת את אותה תצרוכת דלק מחוץ לעיר וכולם יודעים כמה היא לא חסכונית...

מקווה שכמו שנאמר כמה שורות מעליי, תצרוכת הדלק אכן תשתפר לך עם הזמן

Confidence In Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שתשתפר אצלו הצריכת דלק, כול רכב חדש שהיה לנו במשפחה צרך הרבה יותר כחדש מאשר לאחר כמה זמן שהוא כבר ״השתפשף״, הדיזל הידנית של אבא שלי צרכה בהתחלה 1/12 ופחות, היום כבר 1/16-17 משולב כמובן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שמחזיק סקודה פאביה 2011 1.4 גיר רגיל וגם ריאו 1.4 אוטומטית חדשה בת חודש וחצי אזי צר לי לומר לך שיש לך טעות.

הפאביה מאוד מרווחת ותא והמיטען יותר גדול מזו של הקיה.

נכון שמבחינת איבזור אין על הקיה הכול יש בא למעט קורז קונטרול.

אבל הנושא הכי כואב בקיה הוא צריכת הדלק. אצלי האוטומטית עושה 8 ק"מ לליטר בתוך העיר עם מזגן. נכון שהמנוע עשה רק 1200 ק"מ. לאומת זאת הפאביה עושה יותר מ 10ק"מ לליטר בתוך העיר עם המזגן. כול הפירסומים של קיה על ממוצע של 6.3 ליטר ל100 ק"מ לא נראה לי כלל. מחשב האוטו מראה ממוצע של 10 ק"מ ובבדיקה ידנית קבלתי פעמים 8 וקצת ק"מ לליטר.

השבוע אני הולך למוסך לבדוק את הסיפור עם צריכת הדלק.

נכון שהילוך שישי בכול אוטו עם גיר רגיל היה מוסיף לאוטו גם מבחינת צריכת הדלק ואיכות הנסיעה (שקט).

אצלי בפאביה זה ממש מורגש החוסר בהילוך השישי. עכשיו הראפיד הידני מגיע עם 6 הילוכים.

בסך הכול הקיה ממש מפנקת ונותנת הרבה לאומת האחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי מאנשים האוטומטית באמת צורכת דלק בצורה קיצונית.

אבל ממי שיש לו ידנית קיבלתי תגובות שנעות בין 1/13-1/16 בתלות בצורת נהיגה, תוואי/תנאי דרך, כמות קילומטרים.

פאביה יש לי בבית והיא מאובזרת בדלות מרגיזה ביחס לקיה, מדבר על הדגמים הידניים כמובן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שמחזיק סקודה פאביה 2011 1.4 גיר רגיל וגם ריאו 1.4 אוטומטית חדשה בת חודש וחצי אזי צר לי לומר לך שיש לך טעות.

הפאביה מאוד מרווחת ותא והמיטען יותר גדול מזו של הקיה.

נכון שמבחינת איבזור אין על הקיה הכול יש בא למעט קורז קונטרול.

אבל הנושא הכי כואב בקיה הוא צריכת הדלק. אצלי האוטומטית עושה 8 ק"מ לליטר בתוך העיר עם מזגן. נכון שהמנוע עשה רק 1200 ק"מ. לאומת זאת הפאביה עושה יותר מ 10ק"מ לליטר בתוך העיר עם המזגן. כול הפירסומים של קיה על ממוצע של 6.3 ליטר ל100 ק"מ לא נראה לי כלל. מחשב האוטו מראה ממוצע של 10 ק"מ ובבדיקה ידנית קבלתי פעמים 8 וקצת ק"מ לליטר.

השבוע אני הולך למוסך לבדוק את הסיפור עם צריכת הדלק.

נכון שהילוך שישי בכול אוטו עם גיר רגיל היה מוסיף לאוטו גם מבחינת צריכת הדלק ואיכות הנסיעה (שקט).

אצלי בפאביה זה ממש מורגש החוסר בהילוך השישי. עכשיו הראפיד הידני מגיע עם 6 הילוכים.

בסך הכול הקיה ממש מפנקת ונותנת הרבה לאומת האחרות.

לא מבין איךאתה עושה השוואה בין ידנית לאוטומטית,הבעיה של קאיה האוטומטית זה גיר עם 4 הילוכים,שזה דור קודם.

מעבר לזה אני גם הייתי מעדיף אותה על פני הפאביה קודם כול בטיחות,אחריות,ודש בורד שניראה יותר עדכני.

לגבי הסלד זה בסדר,אלי בפנדה זה עומד על 2700.

מה עלות הביטוח?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על הסיכום,

אם תצרוכת הדלק ב1.2 ידנית לאחר 4000 ק"מ בנסיעה בין עירונית היא 1/13, זה לא כל כך חסכוני, ובטח שזו לא הסופרמיני הכי משתלמת למשפחה צעירה שמחפשת חיסכון.

לצורך הדוגמא גם מאזדה 3 מנוע 1.6 אוטומט מבצעת את אותה תצרוכת דלק מחוץ לעיר וכולם יודעים כמה היא לא חסכונית...

מקווה שכמו שנאמר כמה שורות מעליי, תצרוכת הדלק אכן תשתפר לך עם הזמן

הייתה לי מאזדה 3 2011 וצריכת הדלק הייתה יותר בכיוון של 1/8-1/9 באותן נסיעות ! גם בדרך לאילת על 90 היא לא תעשה 1/13 !!!

כל המאזדות עד לסקאיאקטיב "צמאות" !!!

אלי תיבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שמניסיון של כמה אנשים שדיברתי איתם הצריכת דלק אכן השתפרה מ1-13/14 ל1-16/17 לאחר כ10-15 אלף קילומטרים.

וזה מה שכולם דיווחו אז "חרטה" או לא, לא הגיוני שכולם טועים.

ד"א - באיזה צבע רכשת את הרכב? תמונות?

אני "קונה" צריכה של 1/15 !!!

צבע הרכב הוא אפור כהה מטאלי !

אוריד תמונות בהמשך !

אלי תיבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה מהירויות אתה נוסע בדרך כלל? מה המרחקים? נסיעה של 3 קילומטר או יותר? בין עירוני עם פקקים?

כי 1/13 זה לא כזה נורא אם זו דרך הררית עם פקקים, מזגן, 4 אנשים ברכב, ואורכת 5 קילומטרים לדוגמא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת רעבה לבנזין.

אני לא כל כך מאמין שנתון הצריכה ישתפר משמעותית אבל בוא נחכה ונראה מה תהיה הצריכה אחרי 10.000 ק"מ !!!

אלי תיבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה מהירויות אתה נוסע בדרך כלל? מה המרחקים? נסיעה של 3 קילומטר או יותר? בין עירוני עם פקקים?

כי 1/13 זה לא כזה נורא אם זו דרך הררית עם פקקים, מזגן, 4 אנשים ברכב, ואורכת 5 קילומטרים לדוגמא.

אני נוסע בכל בוקר 06:45 מנתניה לצ.גלילות (25 ק"מ) וחוזר לקראת 18:00 . מדובר בדרך מהירה ותנועה די זורמת .אפשר להגיד מהירות ממוצעת של 90 קמ"ש .בבוקר פנוי יותר מבערב והדרך היא מישורית .מזגן קבוע ואני בד"כ לבד ברכב !

אלי תיבי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4036 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...