Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 56.4 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4624

• SlowRide

4439

• פינדר

3496

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון

לא יודע לגבי מענקים אבל דמי אבטלה ימשיכו לשלם. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי צפה בלייב? איזה דרמטי שברגע האחרון מיקי ועוד 2 חברי כחול לבן ניכנסו והצביעו נגד, הם הטו את הכף :-).

לפיד יצא נעל 😅, שקראו בשמו אמר "בעד" וכל האולם היה "WTF??" ואז הוא החל ליצעוק "נגד!" עד ששאלו אותו שוב חחח.

עריכה אחרונה על ידי hwgeek

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחיי כמה הוא יכול לסחוט את "זה הכול גנץ/כחול לבן"...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אף פעם לא אשמתו. לעולם. אין לקיחת אחריות על כלום. הוא תמיד רצה בטובתנו - ומישהו אחר סיכל את תכניותיו הנהדרות.

אגב, חייב להגיד משהו על "דיקטטורת פקידי שמאל". המטומטם הזה קולט שיש אלפי עובדי מדינה מסורים, חרוצים ובעלי תארים שהוא פשוט מבטל בזילזול כזה לטובת תקיפת שר של מפלגה אחרת? אלפי שכירים ששומעים בטלוויזיה כמה הם או הבוסים שלהם הם חלק מאיזו קונספירציית שמאל או קשקוש אחר. נכון שהוא מנותק, אבל כמה אפשר ללכלך על אלה שעובדים תחתיך?

עריכה אחרונה על ידי MadCat_LE
  • אהבתי 1
  • מעניין 1

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, David32 כתב:

If it works, don't fix it

בינתיים הליכוד יורד בפחות מעשרה מנדטים, גנץ סביב שמועות שהוא בכלל פורש, וכחול לבן סביב 6 מנדטים (יורד לשליש ממה שיש לו היום).

מ"אלטרנטיבה לנתניהו" הם הפכו למפלגה זניחה.

לפני 13 שעות, MadCat_LE כתב:

זה אף פעם לא אשמתו. לעולם. אין לקיחת אחריות על כלום. הוא תמיד רצה בטובתנו - ומישהו אחר סיכל את תכניותיו הנהדרות.

שכחת אצלו את ה"עכשיו שגיליתי, אני אטפל בזה". הוא תמיד פתאום מגלה דברים.

לפני 13 שעות, MadCat_LE כתב:

אגב, חייב להגיד משהו על "דיקטטורת פקידי שמאל". המטומטם הזה קולט שיש אלפי עובדי מדינה מסורים, חרוצים ובעלי תארים שהוא פשוט מבטל בזילזול כזה לטובת תקיפת שר של מפלגה אחרת? אלפי שכירים ששומעים בטלוויזיה כמה הם או הבוסים שלהם הם חלק מאיזו קונספירציית שמאל או קשקוש אחר. נכון שהוא מנותק, אבל כמה אפשר ללכלך על אלה שעובדים תחתיך?

הבנת לא נכון את הטענה, אף אחד לא אומר שכל עובדי המדינה הם חלק מהדיפ שטייטל, אלא שגורמים מסוימים, אנשים מסוימים, בתפקידים מאוד מסוימים, מקבלים החלטות בנושאי מדיניות בשביל כולנו, בלי שנבחרו לשם כך ומבלי שאנחנו יכולים לגרום להם לשלם על החלטות שלא מוצאות חן בעינינו.

זה א'-ב' של דמוקרטיה. ואם תקרא את הציטוט של דינה זילבר מהספר שלה, זה בדיוק מה שהיא טוענת (רק שכמובן הגמל אינו רואה את דבשתו):

ציטוט

טענתי היא כי במדינה המנהלית חשיבותו של המנהל הציבורי ראשונה במעלה. לפיכך חשוב שהדרג הפקידותי יכיר בכוחו לעצב מדיניות בנושאים קרדינליים. המגמה החשובה היא העתקת מרכז הכוח השלטוני ויכולת ההכרעה המעשית בשאלות של מדיניות, מהדרג הפוליטי הנבחר לדרג הפקידותי הממונה. תהליכים אלו מתרחשים במסווה של נייטרליות ושל מומחיות אובייקטיבית, תוך עקיפת ההליך הדמוקרטי וסיכונו, מבלי ליתן דין וחשבון לציבור הרחב שגורלו נקבע בדרג הפקידותי.

התחום המשפטי הוא דוגמה לתחום בו שולטת שפה משלו, ההופכת נפוצה ומובנת יותר בחברה הממושפטת שלנו. השיח השורר בו הוא שיח פנימי של מומחיות. מונחים כמו סבירות ומידתיות הם חלק משיח פנימי של גילדה מקצועית. לאדם מן היישוב שאינו בעל השכלה משפטית אין אפשרות אמיתית לפצחו. באופן הזה מתאפשר המשכה של שליטת המומחים המרכזיים באופן קבלת ההחלטות. קבוצות אינטרס אחרות, הנעדרות את הכרת הקודים הנדרשים, אינן יכולות אפילו להתחרות בתנאים שווים על אפשרות עיצוב המדיניות.

יותר ברור מזה - זה רק לומר "אז בחרת במפלגה X - אז מה? לא סיפרו לך שהפוליטיקאים לא מחליטים?"

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.12.2020 בשעה 20:31, David32 כתב:

לדעתי הוא סחט אותו אתמול בפעם האחרונה. קשה לי לראות תרחיש שבו נתניהו ממשיך לקנדציה נוספת כראש ממשלה. סער ובנט עוקפים אותו ביחד בסיבוב, אליהם יצטרפו לפיד, ליברמן וגנץ ויש קואליציה, אפילו בלי החרדים (שאין להם סיבה לא להצטרף גם).

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיראו מה זה... תיראו כמה שמאלנים התחבאו בליכוד עד היום... ממש מתחת לעף של ביבי.

• אהבתי 1
  • מצחיק 2
  • מעניין 1

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מה שחשבתי.

לא זוכר כל כך הרבה בוגדים מתגנבים לצמרת מפלגה מאז נפילת ברה"מ. מה זה? 

ואני לא יודע אם בנט לא ילך עם נתינהו. הוא מעריץ אותו נראה לי. ובלי שום קשר, כלא ימני, השילוב הלא קדוש בין סער לבנט לשאר השותפים הימניים מפחיד אותי, האמת, יותר מכל הסיגרים שביבי קיבל גם יחד. שמרנים דתיים או מסורתיים זה לא כוס התה שלי. גם אם הם מספרים סיפורים נחמדים על כלכלה חופשית (אלא אם היא מתנגשת, כמובן, בדת).

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, yd b-4 כתב:

אתה אולי האיש שהכי מזדהה עם ערכי הקפטילזם. 

.

"כל אחד יממן את עצמו" זה החלום שלך. ואתה מצביע שמאל?

אני דוגל בדמוקרטיה סוציאלית. הבעיה שהיא עובדת כשכולם משתתפים במשחק. כלומר לא חרדים. מדינה מכו דנמרק או פינלנד יכולה לדרוש מאזרח לשלם מיסים גבוהים - משהו שאין לי שום בעיה קונספטואלית איתו - כי הכסף הולך לדנים או פינים אחרים שמשחקים באותו המשחק - לומדים, עובדים, תורמים לכלכה, לא מביאים עשרה ילדים.

בישראל הכסף שלי מממן את המגזר שלך, שלא נותן שום דבר לאף אחד.

הסברתי לך כבר: אתה ניגש לכל דיון עם טעות מאוד בסיסית. לא יודע אם מחוסר הבנה והכירות, או כי אתה מנסה "לתפוס" אותי כאילו אני לא עקבי. העניין הוא שאני כן. אני לא מספיק מטומטם לחשוב שכל אידיאולוגיה אפשרית בכל קונסטלציה. אני לא מאמין במודל כלכלי בו המדינה לא מספקת לאף אחד שום שירות, ואם אתה לא עילוי או לא מגיע ממשפחה מאוד עשירה - אין לך סיכוי להצליח. כתבתי את זה מאות פעמים פה ובשרשור המקביל על טראמפ. אבל אני גם לא מאמין בגישת הלחי השניה. ויש פער אינסופי בין להבטיח הזדמנות שווה להצלחה לך או לילדים שלך, לבין הציפיה של המגזר שלך לקבל עוד ועוד ועוד ועוד ועוד אבל בלי לתת שום דבר בחזרה אף פעם.

אם מחר תבקש ללמוד מדעי המחשב, כדי להיות מהנדס, או רפואה, כדי להיות רופא ילדים - אהיה יותר ממאושר לגלות שנרשמת לאוניבריסטה ציבורית מסובסדת, עם כל מלגה שרק תזדזקק לך כדי להשלים פערים. 

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 3
  • מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 42 דקות, yd b-4 כתב:

אתה אולי האיש שהכי מזדהה עם ערכי הקפטילזם. 

.

"כל אחד יממן את עצמו" זה החלום שלך. ואתה מצביע שמאל?

מבחינה כלכלית, הימין בשלטון הוא סוג של שמאל פופוליסטי סוציאליסטי שמיתג את עצמו כימין בתחומים אחרים.

וקפיטליזם זה אמצעי ליצירת רווחה, לא "כל אחד יממן את עצמו". בלי קפיטליזם (החלקי, המוגבל והמקרטע שיש לנו) היית עומד בתור עכשיו כדי לקבל פחיות לוף ולחם אחיד, לובש חולצות תוצרת את"א ונרשם להגרלת "מחיר למתנייד" על הזכות לרכוש סוסיתא תוצרת ישראל במחיר מופקע.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שכתבת על הימין זה זה נכון. אבל השמאל יותר גרוע מבחינת אג'נדה כלכלית (תלוי באיזה צד אתה נמצא נותן/מקבל כמובן)

אם כי במצב הנוכחי קשה לי לראות איך המדינה יכולה להתנהל עם ימין כלכלי מובהק. יש פערים אדירים בחברה מבחינה כלכלית ומנטלית (אני מזרחי ולא חשוד על גזענות או משהו). מספיק לבקר בת"א ר"ג גבעתיים ואחרי זה בדימונה/ירוחם לראות את ההבדל בעיניים. 

אי מדיניות רווחה כמו זו הנהוגה כעת תביא לקיטוב רצחני.

אבל באמת בישראל יש תופעה מעניינת.

השמאל- כבש והרג יותר אויבים.

הימין- עשה נסיגות והסכמי שלום.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

אני דוגל בדמוקרטיה סוציאלית. הבעיה שהיא עובדת כשכולם משתתפים במשחק. כלומר לא חרדים. מדינה מכו דנמרק או פינלנד יכולה לדרוש מאזרח לשלם מיסים גבוהים - משהו שאין לי שום בעיה קונספטואלית איתו - כי הכסף הולך לדנים או פינים אחרים שמשחקים באותו המשחק - לומדים, עובדים, תורמים לכלכה, לא מביאים עשרה ילדים.

בישראל הכסף שלי מממן את המגזר שלך, שלא נותן שום דבר לאף אחד.

הסברתי לך כבר: אתה ניגש לכל דיון עם טעות מאוד בסיסית. לא יודע אם מחוסר הבנה והכירות, או כי אתה מנסה "לתפוס" אותי כאילו אני לא עקבי. העניין הוא שאני כן. אני לא מספיק מטומטם לחשוב שכל אידיאולוגיה אפשרית בכל קונסטלציה. אני לא מאמין במודל כלכלי בו המדינה לא מספקת לאף אחד שום שירות, ואם אתה לא עילוי או לא מגיע ממשפחה מאוד עשירה - אין לך סיכוי להצליח. כתבתי את זה מאות פעמים פה ובשרשור המקביל על טראמפ. אבל אני גם לא מאמין בגישת הלחי השניה. ויש פער אינסופי בין להבטיח הזדמנות שווה להצלחה לך או לילדים שלך, לבין הציפיה של המגזר שלך לקבל עוד ועוד ועוד ועוד ועוד אבל בלי לתת שום דבר בחזרה אף פעם.

אם מחר תבקש ללמוד מדעי המחשב, כדי להיות מהנדס, או רפואה, כדי להיות רופא ילדים - אהיה יותר ממאושר לגלות שנרשמת לאוניבריסטה ציבורית מסובסדת, עם כל מלגה שרק תזדזקק לך כדי להשלים פערים. 

באמת שלא התכוונתי להכניס ענייני חרדים בנושא. אני חושב שמיצינו עד דק את דעותינו. אולי אני אפתח פרופיל אחר :)

סתם היה נראה לי שאתה נוטה לגישה הזו שכל אחד אחראי לעצמו.

אגב אני חושב ככה בעצמי (זה סותר את כלללל סביבת החיים שלי- אני מודע!) אבל כך אני חושב. מותר לי!

כמעט אפס סיבסוד חוץ מדברים ממש הכרחיים. והשאר יש לך תקנה אין לך תמצא דרך שיהיה לך.

יש מדינה שעובדת ככה והולך לה לא רע. ארה"ב!

אגב המדינות האירופיות בדיוק בוכים כל מה שאתה בוכה כאן על חרדים. תחליף את זה למהגרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, yd b-4 כתב:

יש מדינה שעובדת ככה והולך לה לא רע. ארה"ב!

אתה מעשן קראק?

עובד לה לא רע?

כדאי שתבדוק שוב.

• מעניין 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...