Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

ראינו לאן הגענו עם ביבי גנץ, 3 מערכות בחירות וממשלה שקורסת בזמן שלוקח לתינוק להיוולד.

אתה רואה את לפיד מתפשר עם בנט וסער שהוא מקבל תיק חוץ ושני האחרים מתפננים ברוטציה? קדחת

יפה שמילת המפתח היא "אם", מה באמת הסיכוי שפוליטיקאי ישבור את המילה שלו?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4612

• SlowRide

4433

• פינדר

3493

• m3x7r3m3

2926

לפני 12 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה רואה את לפיד מתפשר עם בנט וסער שהוא מקבל תיק חוץ ושני האחרים מתפננים ברוטציה? קדחת

אם הוא יקבל פחות מנדטים מבנט, אז כן, אני בהחלט רואה אותו מתפשר אם האופציות האחרות שלו הן תיקים זוטרים (כי הליכוד ייכנס במקומו לקואליציה) או לשבת באופוזיציה. אם הוא יקבל יותר מנדטים מבנט, אז בנט יצטרך להיות זה שמתפשר.

בכל מקרה, הסבירות ש-61 חברי כנסת ימליצו על נתניהו להרכבת הממשלה היא אפסית, והסבירות שמישהו אחר יסכים לרוטציה עם נתניהו היא אפסית גם כן.

לפני 16 דקות, m3x7r3m3 כתב:

יפה שמילת המפתח היא "אם", מה באמת הסיכוי שפוליטיקאי ישבור את המילה שלו?

תלוי בפוליטיקאי. אם זו אורלי לוי או רפי פרץ, אז 100%. אם זה נתניהו, השאלה לא רלוונטית כי הוא חי במציאות שבה כל היקומים האפשריים מצטלבים וכל מילה שהוא מוציא מהפה היא גם שקר וגם אמת בו זמנית.

אם זה סמוטריץ' (שאני לא מסכים עם דעותיו בכלל אבל תופס ממנו אדם ישר וערכי), קרוב לאפס. אני חושב שבנט כן יעמוד במילה שלו, לגבי סער - תעלומה. שמעתי תאוריה שזה הכל טריק כדי לחזור אחרי זה לממשלת נתניהו מעמדת כח ולקבל תיקים בכירים, אבל יש מצב שזה הצליח לו יותר מדי והוא יחזור ישירות לתפקיד ראש הממשלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ברור שזה טריק, הליכוד לא רוצים לאבד לגמרי את כל הקולות של אלה שנמאס להם מהליכוד, סער שם בשביל "להחזיר" אותם.

הוא בערך משהו כמו נשם שמן שמחזיק שמן שרוף לסעפת.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, MiniMiz3r כתב:

אם הוא יקבל פחות מנדטים מבנט, אז כן, אני בהחלט רואה אותו מתפשר אם האופציות האחרות שלו הן תיקים זוטרים (כי הליכוד ייכנס במקומו לקואליציה) או לשבת באופוזיציה. אם הוא יקבל יותר מנדטים מבנט, אז בנט יצטרך להיות זה שמתפשר.

לא רואה את זה קורה, אופוזיציה זה תפור על לפיד, הרבה מאוד לדבר ומעט מאוד לעשות.

מה גם שזה "שינמוך" מהבחירות הקודמות בהם הוא היה אמור להיות רוה"מ ברוטציה עם גנץ.

לא חושב שהאישיות של לפיד תאפשר דבר כזה.

לפני 4 דקות, MiniMiz3r כתב:

בכל מקרה, הסבירות ש-61 חברי כנסת ימליצו על נתניהו להרכבת הממשלה היא אפסית, והסבירות שמישהו אחר יסכים לרוטציה עם נתניהו היא אפסית גם כן.

כאילו שזו תהיה הפעם הראשונה בעשור השלישי של המילניום השלישי שפוליטיקאים מבטיחים לפני הבחירות ועושים הפוך אחרי הבחירות.

רק בסבב האחרון קיבלנו דוגמה (עם שפם, ואז בלי שפם), ושני רמטכ"לים לשעבר וכו'.

כל מה שאני אומר - מוקדם להכתיר ממשלה על בסיס סקרים ושקרים.

לפני 6 דקות, MiniMiz3r כתב:

תלוי בפוליטיקאי. אם זו אורלי לוי או רפי פרץ, אז 100%. אם זה נתניהו, השאלה לא רלוונטית כי הוא חי במציאות שבה כל היקומים האפשריים מצטלבים וכל מילה שהוא מוציא מהפה היא גם שקר וגם אמת בו זמנית.

אם זה סמוטריץ' (שאני לא מסכים עם דעותיו בכלל אבל תופס ממנו אדם ישר וערכי), קרוב לאפס. אני חושב שבנט כן יעמוד במילה שלו, לגבי סער - תעלומה. שמעתי תאוריה שזה הכל טריק כדי לחזור אחרי זה לממשלת נתניהו מעמדת כח ולקבל תיקים בכירים, אבל יש מצב שזה הצליח לו יותר מדי והוא יחזור ישירות לתפקיד ראש הממשלה.

בנט יתקפל כמו גדול, סמוטריץ' אולי יעמוד במילה שלו (אבל הוא לא הבטיח לא לשבת עם נתניהו).

סער באופן מילולי ישב תחת נתניהו וגם חיזר אחריו כדי לקבל תיק, סיפור המפלגה זה לא שהוא פתאום גילה שנתניהו לא ימני מספיק (גם סער לא בדיוק הרב כהנא), וזה לא שהוא פתאום גילה שלנתניהו יש כתבי אישום, אז מה נתשתנה מהכנסת ה-23 ל-24 שהצריך את המפלגה? הוא הבין שהוא לא יקבל תפקיד מביבי (כי ביבי לא אוהב לגדל לידו אנשים שאולי יחליפו אותו ביום מן הימים כאילו הוא בן אלמוות) כל עוד הוא בליכוד.

Just now, SlowRide כתב:

ברור שזה טריק, הליכוד לא רוצים לאבד לגמרי את כל הקולות של אלה שנמאס להם מהליכוד, סער שם בשביל "להחזיר" אותם.

זה לא טריק של הליכוד, כי פתיחת המפלגה הזו מייצרת תחושה של "העכברים נוטשים את הספינה", שזה אף פעם לא טוב.

זה טריק של סער שמבין שבשביל לקבל תפקיד, הוא צריך להיות שותף קואליציוני בכיר ולא ח"כ עם מספר נמוך בליכוד.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה טריק של סער שמבין שבשביל לקבל תפקיד, הוא צריך להיות שותף קואליציוני בכיר ולא ח"כ עם מספר נמוך בליכוד.

ואני מסכים שזה מה שהיה קורה אם הוא היה מקבל 7-8-9 מנדטים. אם הוא יעמוד בראש המפלגה השניה בגודלה, הוא בכלל לא יצטרך את הליכוד. למה לו לבוא כשותף זוטר לממשלה עם נתניהו אם הוא יכול להיות השותף הבכיר (וראש הממשלה) בממשלה בלי נתניהו בכלל?

אם אתה מתעקש על לפיד, אתה מוזמן לשים אותו באופוזיציה ולהכניס במקומו את החרדים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא עוד לא קיבל שום דבר, הוא קיבל סקרים.

גם אם הוא יעמוד בראש המפלגה השנייה בגודלה, עם הפרש מספיק, למה לו לסרב לקחת שני תיקים בכירים (שהרי מלכתחילה המטרה הייתה תפקיד בכיר כלשהו)?

חוצמזה הרי זה לא שיש לו בעיה עקרונית עם נתניהו, אז למה לו ללכת לממשלה בלי נתניהו?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, BloodFist כתב:

איך במדינת ישראל החרדים מוגדרים כימניים אני לא מצליח להבין...

לפני 3 שעות, m3x7r3m3 כתב:

הם לא, לכן הגוש נקרא ימין-חרדים.

תנסה להוציא איזה תפיסת עולם מדינית מנבחרי ציבור חרדים תקבל בעיקר "כל עוד קריית ספר ובית"ר עילית נשארות, לא אכפת לי".

לפני 3 שעות, פינדר כתב:

מבחינה מדינית הם ימין ניצי לוחמני. שזה מאוד נח, כשיש מישהו אחר שצריך לממש את הלוחמנות הזו ולשרת בצבא.

מבחינה כלכלית, הם הכי שמאל שאפשר להיות. שזה מאוד נח, כשיש מישהו אחר שמשלם על אורח החיים שלהם.

אידיאולוגיית הבסיס של הציבור החרדי היא נוטה לשמאל באופן מובהק מבחינה מדינית וגם כלכלית. כמה שיותר הסכמי שלום ופחות "התגרות באומות" ומדיניות סעד. (יבגני לא להידלק)

כמובן שזה בהיגיון. (אני למשל לא רואה היגיון לעשות שלום עם ויתורים לרש"פ. שלא שולטת על האזרחים שלה בעזה ובכלל)

הקונפליקט מתחיל מכך ששמאל מדיני  הוא בד"כ גם עם ערכים ליברליים יותר ופחות שמרנים. וזה ממש אבל ממש לא מתאים לחרדים.

ולכן בזמנו ועד היום הרב שך (מנהיג הציבור הליטאי ובזמנו זה היה הכל מבחינה ציבורית) קבע שהחרדים תמיד ילכו עם הימין מפני שהם קרובים יותר למסורת ולשמרנות. 

ובנינו כרגע אין שום הבדל בין ימין לשמאל במישור המעשי במיינסטרים. הימין לא יכול להחיל ריבונות והשמאל לא יכול לעשות שלום גם אם הוא יוריד את הירח לאבו מאזן זה לא יקרה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מת לראות את נציג החרדים שיחתום על הסכם שכולל פינוי של קריית ספר או ביתר עילית.

קדחת

• רעיון טוב! 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יקרה כי ביתר היא קרקע פרטית שנרכשה מערבים. וקריית ספר היא בשטח שמעולם לא היה על מפת הפינוי.

אגב עמנואל לא המריאה מסיבה פשוטה רבני הליטאים התנגדו לגור ב"התנחלות" הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע שזה לא משנה לענייני גבולות כן?

אתה מדבר על פינוי "משפטי", בעוד גבולות הם נושא מדיני לחלוטין, אתה יכול להחזיק באדמה פרטית שתשב בגבולות של מדינה אחרת, זה לא אומר שתוכל לבנות עליה מה שאתה רוצה (אלא באישורים של המדינה השנייה) ועוד להישאר תחת שלטון ישראלי (כמובן שלא).

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

הם יכולים להיות תושבים של הרשות אז :)

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, לא נראה לי שהרשות תקבל כתושבים אפילו יהודי אחד.

הרי עלה רעיון כזה בעבר, שהמתנחלים יישארו במקומם אבל יהיו תושבי הרשות ואזרחי ישראל

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

שהרי מלכתחילה המטרה הייתה תפקיד בכיר כלשהו

לא הבנתי את ההנחה הזו. כבר טענו פה בעבר שהמטרה היא מקסימום כוח.

ולכן אם הוא יכול להיות ראש ממשלה, הוא יעדיף להיות ראש ממשלה. גם אם זה אומר שהליכוד באופוזיציה. 

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 34 דקות, m3x7r3m3 כתב:

כן, לא נראה לי שהרשות תקבל כתושבים אפילו יהודי אחד.

הרי עלה רעיון כזה בעבר, שהמתנחלים יישארו במקומם אבל יהיו תושבי הרשות ואזרחי ישראל

אבל הבעיה שלהם היא עם הציונות, לא היהדות. לא?

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Gosser1860 כתב:

לא הבנתי את ההנחה הזו. כבר טענו פה בעבר שהמטרה היא מקסימום כוח.

ולכן אם הוא יכול להיות ראש ממשלה, הוא יעדיף להיות ראש ממשלה. גם אם זה אומר שהליכוד באופוזיציה. 

אתה בטוח שלראש ממשלה ברוטציה יש יותר כוח מאשר שר בכיר?

לצורך העניין לגנץ יש יותר כוח מאשר לישראל כץ?

צריך לזכור שראש ממשלה ברוטציה זה המצאה דיי חדשה מבחינה חוקית

לפני כשעה, SlowRide כתב:

אבל הבעיה שלהם היא עם הציונות, לא היהדות. לא?

יש להם בעיה עם יהודי כל עוד הוא חי, פשוט זה נשמע קצת נאצי וזה, אז ממציאים שהבעיה היא עם ה"ציונות"

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...