Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

עוד פקטור משמעותי - אנגלית (מכיר מיוצאים בשאלה). הרבה יותר קשה ללמוד כשהחומר באנגלית או אפילו התרגילים באנגלית. זה נכון גם לחילונים גמורים (שלא כולם הם בדיוק שייקספיר), אבל על אחת כמה וכמה למי שמעולם לא למד אנגלית.

• רעיון טוב! 1

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4566

• SlowRide

4313

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון
לפני 7 שעות, עדי-אל כתב:

הבעיה בקמפיינים שיש יועצים שנותנים למצביעים לשמוע את מה שהם רוצים לשמוע.

גדעון סער היה שר החינוך. יש איזה הישגים שאפשר למנות שהוא עשה שם? 

לא קשור לחינוך אבל חוק המרכולים זה גם "הישג" שלו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Pika007 כתב:

בתואר ראשון אין אחוז נשירה גבוה במיוחד של סטודנטים בעלי ילדים (ויש כאלו, אפילו לא מעט), הם מסיימים בערך כמו כולם.

** אז זהו, שלא! **

מח לדעת מאיפה הבטחון והנחרצות הזו. זה לא כל כך משנה מה אתה קונה ומה לא, למידע צריך שיהיה הקשר ומקורות למצק את ההקשר הזה

תתעלם מהטון הנחרץ שלי, זאת יותר התפעלות ממידע מוצק מאשר קביעה מושכלת ומנומקת.

אז אחרי שהנחנו את הסגנון בצד - הנקודה שלי פשוטה:

אילו לי היו 2.5 ילדים ביום שבו התחלתי את התואר, אין לי מושג איך הייתי מצליח לסיים אותו בזמן, ובטח שלא הייתי מספיק להשלים דו-חוגי תוך 5 שנים ולהמשיך לתואר שני. פשוט מאוד.

למדתי יחד עם סטודנטים צעירים רווקים פוחזים ועם בעלי משפחות בודדים, וההבדל היה ניכר - חוץ מחרדית אחת מבריקה שהיו לה 3 ילדים ו-9 נשמות והספיקה הכול (באמת יוצאת דופן מכל בחינה) שאר בעלי הילדים (עם או בלי כיפה) פשוט לא הצליחו להגיע אפילו לנוכחות סבירה בכיתות, ונגררו בקושי עם ביצועים נמוכים.

מה שאני מנסה לומר הוא שיש פה (גם) קטע טכני. להיכנס ללימודים עם ילדים, עם או בלי תמיכה של מלגות, מוריד את סיכויי ההצלחה, באופן גורף, לא משנה מה הרקע שלך.

האם זה משנה את השורה התחתונה הזמנית? לא, אבל אולי קצת מוריד אמוציות מהדיון...

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שלא יהייה בחירות.ביבי וגנץ לא יקחו את הסיכון ל"גניבת" קולות של גדעון סער. זו תהייה התאבדות פוליטית של שתיהם.

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, hans כתב:

מה שאני מנסה לומר הוא שיש פה (גם) קטע טכני. להיכנס ללימודים עם ילדים, עם או בלי תמיכה של מלגות, מוריד את סיכויי ההצלחה, באופן גורף, לא משנה מה הרקע שלך.

בוודאי. ועדיין, השורה התחתונה היא בדיוק מה שיש: האנשים האלו הם מבוגרים שאין להם את הכישורים הנדרשים ללימודים גבוהים (בגלל שמה שהם למדו עד האקדמיה לא הכשיר אותם לזה) ויש להם קושי טכני מסוים כי יש להם ילדים. ויותר מזה, אפשר לנחש ששני הפרמטרים האלו מונעים מהם גם להיות טובים מדי בלימודי תורה. ולא רק בשילוב באקדמיה. רק שאין לי מושג מי עוקב אחרי זה שם, אם  בכלל, ואיך. וכמובן, אני לא חושב שיש מה להכחיש את זה. הרי זה הכל קצוות של אותו הדבר: אורח חיים שתוקע אנשים, מבחירה כזו או אחרת, במקום שבו אין להם יכול לקיים את עצמם ללא תלות באחרים.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, pooh-bear כתב:

עוד פקטור משמעותי - אנגלית (מכיר מיוצאים בשאלה). הרבה יותר קשה ללמוד כשהחומר באנגלית או אפילו התרגילים באנגלית. זה נכון גם לחילונים גמורים (שלא כולם הם בדיוק שייקספיר), אבל על אחת כמה וכמה למי שמעולם לא למד אנגלית.

בתקופתי ביסודי הייתה מורה לאנגלית שלא הרשתה לדבר עברית בכיתה, גם בקשות לשירותים היו באנגלית או שהיא הייתה מתעלמת.

אני מכיר כמה וכמה אנשים שכנראה עד היום היו מחכים לצאת לשירותים, כי לא היו מצליחים לשאול באנגלית. 🤣

או במילים אחרות שוב אני מסכים איתך - יש נושאים (למשל אנגלית ומתמטיקה) שאם לא שותלים את הבסיס בגיל צעיר, קשה מאוד להשלים בבגרות.

לפני 37 דקות, TsachiE כתב:

כנראה שלא יהייה בחירות.ביבי וגנץ לא יקחו את הסיכון ל"גניבת" קולות של גדעון סער. זו תהייה התאבדות פוליטית של שתיהם.

אם זה יקרה גדעון סער אכל לקרדה, הוא כבר התפטר מהכנסת (כי אחרת לא יוכל להתחבר עם מפלגות קיימות).

במקרה כזה כנראה שגנץ ידאג שגם הנדל והאוזר "יתפוטרו" כי הם יושבים על טיקט של כחול לבן ושייכים לסער.

אגב ההיסטוריה מלאה במקרים כאלה שבהם המצביעים בעד התפזרות הכנסת משלמים בכיסאם, "התאבדות פוליטית" וכו'.

אגב2 בניגוד להצהרות הבומבסטיות, אם הסקרים אפילו נמצאים באיזור חיוג של התוצאות האמיתיות, לביבי זה מצוין, ליכוד + ימינה + סער לוקחים קרוב ל-60 מנדטים.

תוסיף את החרדים וקיבלת מעל ל-70.

ולאף אחד בקונסטלציה הזו אין בעיה עקרונית לשבת עם האחרים, סער אפילו התקשר להסביר את עצמו לליצמן וגפני.

ובניגוד להצהרות סער בסוף סביר להניח שכן יישב עם נתניהו. הוא פשוט הבין שבתקופת נתניהו אם הוא רוצה לקבל תפקיד (הרי הוא מקום 5, כלומר 4 בפריימריז + יו"ר ולא קיבל אפילו סגן שר לענייני דיגיטל), זה יהיה רק כראש מפלגה אחרת בקואליציה.

אין כאן איזה אידיאולוגיה מדהימה שעומדת מאחורי הקמת המפלגה, סה"כ מלחמות תפקידים.

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אגב2 בניגוד להצהרות הבומבסטיות, אם הסקרים אפילו נמצאים באיזור חיוג של התוצאות האמיתיות, לביבי זה מצוין, ליכוד + ימינה + סער לוקחים קרוב ל-60 מנדטים.

תוסיף את החרדים וקיבלת מעל ל-70.

בדיוק מה שכתבתי לפני כמה עמודים.

זה מהלך קבוע, כמו שהיה במקרה של ליברמן וכחלון.

פיצול לפני הבחירות -> גריפה של קולות ימין מרכז -> חיבור חזרה לאחר הבחירות

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי, למרות שאני לא חושב שזה מתוכנן מהצד של ביבי (אלא רק תופעת לוואי שימושית מאוד).

זה פשוט האישיות המדהימה שלו שמחלקת תפקידים רק למחנה שלו בליכוד, ומצד שני לא לאפשר לאנשים "לגדול" יותר מדי מפחד שידיחו אותו מהליכוד.

במצב כזה הוא נותן תפקידים ומי שמקבל הרבה תשומת לב תקשורתית טובה ופוטנציאל להדיח אותו מקבל "צינון" בלי תפקידים.

ואז הדרך לאותו מוכשר פוליטי בכל זאת לקבל תפקיד זה להפוך מח"כ בליכוד ליו"ר מפלגה בקואליציה (כי באופוזיציה אין תפקידים).

אצל ליברמן המצב היה שונה, מראש ליברמן כבר שנים יו"ר מפלגה משלו, והייתה רשימה משותפת רק לבחירות ספציפיות ("הליכוד ביתנו").

אבל גם ליברמן הבין כבר מזמן שכדי לקבל תפקידים פוליטיים בכירים (ונזכיר הוא קיבל שר החוץ, שר הביטחון, 2 מתוך 3 התפקידים הכי בכירים), הוא צריך להיות שותף בקואליציה ולא ח"כ בליכוד.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Pika007 כתב:

וקרוב ל 0 תרומה לכישורי החיים של אותו אדם מדובר. גם אני (וגם כל אחד) עושים דברים כאלו שיש בהם מעט או אפס תרומה לחברה, קוראים להם תחביבים.

וייקרא שמו בישראל ביום ההוא בולשיט.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.
הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרט נמק הסבר.

אני גם יכול לשלוח חצים לעבר כל אדם פה בת'רד ולהגיד "אתה מקשקש שטויות"

אם לא אסביר למה הוא מקשקש שטויות, מה התועלת בפוסט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להגיד שמקצועות הומניים תורמים "קרוב ל-8 תרומה לכישורי חיים" זה שטויות, שטויות, שטויות.

אני - בתור הומניסט מושבע - נוטה לסברה שהם תורמים הרבה יותר לכישורי חיים (ו"כישורי חיים" ≠ "תועלת כלכלית") מאשר מקצועות "ריאליים". אתה תלמד הרבה יותר על האנושות ועל מקומך בה מלקרוא וללמוד פרוזה או היסטוריה מאשר מללמוד משוואות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

טוענים שלימוד גמרא מפתח את יכולת החשיבה. לא מדובר על החומר עצמו אלא על הדרכים שבהם סותרים ומתרצים טענות.

זה כמובן לא מבטל את הצורך בלימוד דברים אחרים כמו מתמטיקה ואנגלית אבל אי אפשר לומר שזה לא תורם שום דבר ללומד.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר לימודי גמרא על בוריים.

אין ספק שיש מורכבות לוגית ורטורית מסוימת לחלק מן השיח התלמודי. מצד שני, אני חושב שברגע שאתה מתרגם חלק מן הארמית ולא פחות חשוב, מוסיף סימני פיסוק, הרבה מן התלמוד נחשף במערומיו כטריוויאלי למדי ברמת השיח שלו.

אריסטו זה לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חלק גדול מהלמידה זה לקרוא את השיט הזה בלי סימני פיסוק ולהבין מה הם חופרים שם. כמה שנאתי את זה.

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. היעדר סימני הפיסוק הוא מרכיב מאוד משמעותי במה שהופך את התלמוד לכל כך קשה להבנה.

אפילו לא צריך גרסאות מתורגמות (מלבד חלקים בארמית ממש כבדה). רק תוסיפו פסיקים וסימני שאלה איפה שצריך et voila.

ברוב התארים ההומניים, לא זורקים אותך מיד לקרוא הרודוטוס, קיקרו, אבן בטוטה, שופנהאור, צ'וסר או הוגו בשפת המקור. העיקשות הזו לשמר את לימודי התלמוד בצורתו המקורית היא בעוכריו של ציבור לומדי התורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...