Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אופציה זאת מילת מפתח.

השלב הזה של הדיון מקביל בלא מעט נקודות לדיונים על הכשרה מקצועית - גם פה, יש בעיה עם המערכת/מדינה שמתעלת את כולם דווקא ל... תעודת בגרות, למרות שזה לא מתאים לכולם. אין אופציה (או שיש, אבל היא מקרטעת).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4566

• SlowRide

4313

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

נכון. ויש פה שני נושאים בערך מקבילים - בערך נפגשים. מה הכלים שיש לאדם מבוגר כדי לפרנס את עצמו ואת משפחות ללא תלות באחרים. ואיפה אנחנו כחברה נמצאים לאור החלטות של בני אדם או קהילות שונות. וזה מתחבר, מן הסתם. 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, yd b-4 כתב:

הדיון היה על כך שהגדרתי את החרדים הלומדים כקבוצה משכילה. וכן הם משכילים לא פחות מסטונדט להיסטוריה סינית. 

אני חושב שאפשר להסכים על הנקודה הזאת כי היא די מובנת מאליה - אדם שמקדיש את חייו ללימודים הוא אדם משכיל, בין אם הוא לומד כימיה ובין אם היסטוריה ובין אם גמרא.

אבל זו הסתכלות נורא תמימה על המציאות שמתעלמת ממגוון הבעיות שקיימות בחברה החרדית וייחודיות רק לה. למשל:

א) סטודנט להיסטוריה סינית בחר ללמוד היסטוריה סינית. הוא סיים תיכון, עשה בגרות, הלך ליום פתוח של אוניברסיטה א', הלך לסיור בקמפוס של אוניברסיטה ב', עשה את השיקולים שעשה ובחר ללמוד היסטוריה סינית אחרי שבחן מגוון שיקולים (ביניהם אפשרויות התעסוקה אחרי התואר). הוא גם יכול להחליט אחרי שנה בתואר שזה לא מתאים לו, ולעבור למדעי המחשב.

לחרדים אין את הבחירה הזאת. הוריהם שוללים אותה מהם בילדותם כאשר הם לא מלמדים אותם לימודי ליב"ה. חרדי לא יכול לבחור ללמוד כימיה, ואפילו לא היסטוריה סינית. בטח לא לבחור באיזה מקצועות לעשות בגרות.

ב) לימודי היסטוריה סינית לא פוטרים אף אחד מחוק שירות בטחון

ג) המדינה לא משלמת קצבה לסטודנט להיסטוריה סינית

ד) סטודנטים להיסטוריה סינית לא זורקים אבנים על שוטרים, מבעירים פחי אשפה, עוקרים רמזורים וגורמים נזקים במיליונים לרכוש ציבורי - כי הם מתנגדים למעבר של הרכבת הקלה ברחוב שבו הם גרים (כאילו יש להם בעלות עליו). עכשיו אתה תגיד, ובצדק, שזה לא כל החרדים אלא מיעוט שבמיעוט וזה כמובן נכון אבל לא רלוונטי - החרדים הם לא 100% מהקבוצה הזאת אבל 100% מהקבוצה הזאת הם חרדים. הם באו מהחברה החרדית והם "בשר מבשרה" והחברה החרדית מאפשרת להם להתנהג כפי שהם מתנהגים. אתה צריך לשאול את עצמך למה דווקא בקרב הציבור החרדי קיימת קבוצה כזאת.

בסוף אתה צריך לשאול את עצמך שתי שאלות:

1) איך זה שבחו"ל קהילות חרדיות משלבות תורה ועבודה ולא נסמכות כלל על קצבאות או עזרה מהמדינה, ובישראל לא?

2) איזה חלק מההתקדמות האנושית במאה האחרונה ניתן לשייך ליהודים (חלק עצום), ומתוך זה - איזה חלק ניתן לשייך לחרדים (כלום)?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הנקודות שאתה מעלה הן נושאים רציניים מאוד לדיון.

ואני שמח שהגענו לאיזה עמק שווה כלשהו.

עכשיו אני יתן כיוון לפתרון שאר הנקדות. זה לא אומר שאתה תסכים איתם אבל לפחות תנסה להבין את הרציונל שעומד מאחרי זה. (בכדי להסכים תטרך ללכת לסמינר או שנים יש גם לאקדמאים ברמות גבוהות תתעמת, תחקור תבקש תשובות ואולי בסוף תגיע למסקנה/אולי לא- את זה אני לא יכול לעשות כאן)

צא מנקודת הנחה שמבחינת החרדים. שמירת מצוות היא ערך עליון. נקודת הנחה שניה שבעולמנו הנוכחי והמערבי המרחק בין שומר מצוות לזה שאינו הפך לאדיר.

לפני 60 שנה ערכי הצניעות האונברסליים לדוגמא היו הרסה יותר שמרניים מהיום. וזה תהליך שכל הזמן מתפתח. כדי להיות "מוגן" מההשפעה הזו (בני אדם הם יצורים מדבקים בדעות אין מה לעשות- וכבני אדם הנטיה הבסיסית שלנו היא לפרוק עול ולעשות "מה שבא לנו") היה צריך לייצר "חברה" חדשה.

זה הכרחי אם הערך מספיק חשוב לך.

ובאמת בזמנים קדומים למשל 50 שנה לאחור הציבור החרדי היה פתוח הרבה יותר לעלום החילוני. יש כאלו ששירתו בצבא בלי שום בעיה. לא היתה "תרבות" חרדית והכל נשען על "גיור" של תרבות חילונית.

עם הזמן הציבור גדל וכיום אנחנו חיים ביקומים מקבילים. החוויות של הנערות שלי ושלך אפילו לא דומות אחת לשניה. וזה מה שיותר את ההגנה.

מבחינה אסטרטגית זה עבד מעולה. הציבור הדתל"י ששם הרבה יותר קל וגמיש מאבד יותר מ50% מבוגריו לחיולניות מוחלטת. שלא נדבר על ה50 % הנותרים. שחלקים גדולים מהם דתי רק במה שבא לו- שזה בדיחה. אם אתה דתי אז תעשה מה שצריך ואם בעיניך התורה לא מחייבת אז שחרר וזהו.

,

בחו"ל המצב מעט שונה יש הבדל בסיסי בין יהודים לגויים ולכן החומות"דקות" יותר. 

לגבי אבנים פחים והדומה- תצטרך להאמין לי או לחקור לבד. למשך תקופה קצרה התגוררתי בבית שמש בשכונת הקיצוניים. 

הם לא אלה שלומדים- אנשים נורמליים מסתכלים עליהם כילדים משועממים. הם באמת מיעוט.

אתה באמת חושב שבעלה של האחות הראשית במחלקת קורונה בשערי צדק שורף פחים וזורק אבנים? (סתם הבאתי דוגמא של חרדית שהתראיינה לאחרונה- חרדית קלאסית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

yd b4, יש משהו נורא בסיסי שאתה ממשיך לפספס.

לפני 19 דקות, yd b-4 כתב:

צא מנקודת הנחה שמבחינת החרדים. שמירת מצוות היא ערך עליון.

אני שם רגע בצד את הקומבינות, עסקנים, רבנים שהטיפו להתנהל כאילו כלום לא קורה בחוץ בקורונה כי הם ידעו שרופאים מבתי חולים ציבוריים יגיעו לטפל בהם בבית, שקרים אינסופיים של ליצמן, דרעי ופרוש על "אושר" אל מול סחיטת תקציבים לילדים רעבים, הפער שאתה לא מסוגל להתגבר עליו ולא מסוגל להתייחס אליו על העדר התרומה שלכם לעולם ("סמוך עלי" זה לא טעון).

כולנו מבינים את זה שאיפשהו שם מאחורי מסך הברזל שמפריד את בני ברק או בית שמש או ירושלים משאר העולם, יש גם אנשים שזו האידיאולוגיה שלהם ושמירת מצוות זה ערך עליון ושימור אורח החיים המדיאבלי, שהביא את היהדות מאוד מאוד רחוק במשך 2000 שנות גלות. אני בטוח שבמקרה שלך מה שאתה מתאר נתפס כערך עליון עבורך.

הביעה מאוד פשוטה היא שזו לא הצדקה לנזק שאתם עושים למדינה, שהוא לא בר השוואה לשום דבר אחר. זו עובדה - שוב, לא בעייני יבגני שסתם קם בבוקר והחליט לצאת על חרדים - שהערך העליון שלך  מכביד ומרסק את המדינה. ולמרות שגם זרקת פה "דמוקרטיה" ו"ליברליזם" - הערך העליון שלך מנוגד לחלוטין לשני אלו. ואני מבין שבשילכם זו לא בעיה של ממש. לפחות בתאוריה. כי אתם לא מבינים שלא יהיה מי שיממן את הילדים שלכם אם כולם יהוי כמוכם. 

אבל אתה באמת לא מסוגל להבין למה זו בעיה בשביל כל השאר? אתה באמת לא מסוגל להבין שאני לא רוצה לחלוק איתך אזרחות לא כי אני מונע על ידי אנטי לדת, או שונא בלי סיבה, אלא כי הקהילה שלך לא רק שלא תורמת לי דבר - אלא גם מזיקה לי? 

חלק, אם לא כל, המגיבים כאן בשרשור משלמים אלפי שקלים של מס הכנסה בכל חודש + מיסים עקיפים + בילו שנים בצבא בסדיר או במילואים. אתה מתגאה שאתה מרוויח קצת כי אתה מקדיש את עצמך ללימודים. אבל אתה לא בריק. את החסר מישהו אחר משלים. אז תכתוב לי שוב שזה ערך עליון. אבל זה ערך עליון שלך. לא שלי. לא של 99.9% מהמגיבים האחרים כאן. לא של רוב האזרחים במדינה, שהם, ברוך ה', עדיין לא חרדים. אתה באמת באמת באמת באמת באמת לא מבין את הבעיה בזה?

אה ולא משנה כמה זה יחזור על עצמו: בפעם העשירית: לימודים של מקצוע אחד צר != השכלה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, yd b-4 כתב:

לפני 60 שנה ערכי הצניעות האונברסליים לדוגמא היו הרסה יותר שמרניים מהיום. וזה תהליך שכל הזמן מתפתח. כדי להיות "מוגן" מההשפעה הזו (בני אדם הם יצורים מדבקים בדעות אין מה לעשות- וכבני אדם הנטיה הבסיסית שלנו היא לפרוק עול ולעשות "מה שבא לנו") היה צריך לייצר "חברה" חדשה.

זה הכרחי אם הערך מספיק חשוב לך.

וזה בדיוק-בדיוק שורש הבעיה. כדי להגן על הערכים שלהם, החרדים יצרו "חברה" חדשה, אבל כשהם עשו את זה הם לא חשבו על המחיר של קיומה של החברה הזאת ועל מי שהולך לשלם עליה - ובאופן אירוני, מי שמשלם על החברה הזאת הם כולם חוץ ממי שהקים אותה ומתחזק אותה, שזה הרבנים.

מי שמשלם את המחיר שלה, היום, הם קודם כל הציבור החרדי שנבנתה סביבו חומת זכוכית שגם למי שרוצה לפרוץ אותה, זה כמעט בלתי אפשרי. חרדי בן 20 שמחליט שנמאס לו לחיות בדירת חדר וחצי בבני ברק עם שלושה ילדים, ומבין שכדי לשפר את מצבו הכלכלי הוא צריך לשנות מסלול בחייו - הוא לא יכול, הוא פשוט לא יכול לעשות זאת, כי החברה שהוא חי בה שללה ממנו את היכולת הזאת.

ושנית כל, שאר הציבור במדינה שנושא בחלק גדול יותר מהנטל של קיום המדינה והתשתיות שלה, בין אם בשירות בזרועות הבטחון ובין אם בתשלום מסים. בשביל שלא נדבר באוויר, לפי אתר כל זכות גובה קצבת אברך היום עומד על 1,040 ש"ח בחודש. מהמסים שאני משלם כל חודש (מס הכנסה וביטוח לאומי) אפשר לממן תשעה אברכים, כל חודש. יכול להיות שאם חלק גדול יותר במגזר החרדי היה מרוויח שכר גבוה יותר ומשלם מסים גבוהים יותר, היינו נמצאים במצב שוויוני יותר בו נטל המס שלי לא היה גבוה בצורה כל כך קיצונית ביחס לגבר חרדי ממוצע בגילי.

כשאתה, כחרדי, אומר שאתה בוחר לחיות בצמצום, ההשלכה המעשית והמיידית של זה היא שמישהו אחר צריך לשלם יותר מסים, כי הבחירה שלך באורח החיים שלך לא משנה בשום צורה את סך ההוצאות של המדינה. אתה עדיין צורך כבישים ומדרכות ופחי אשפה ובתי חולים ואוטובוסים ושירותי דת, אתה פשוט בוחר שלא לשלם עליהם.

לפני 31 דקות, yd b-4 כתב:

מבחינה אסטרטגית זה עבד מעולה. הציבור הדתל"י ששם הרבה יותר קל וגמיש מאבד יותר מ50% מבוגריו לחיולניות מוחלטת. שלא נדבר על ה50 % הנותרים. שחלקים גדולים מהם דתי רק במה שבא לו- שזה בדיחה. אם אתה דתי אז תעשה מה שצריך ואם בעיניך התורה לא מחייבת אז שחרר וזהו.

אוקי, ו? מה הבעיה בזה? אדם חרדי רואה בשמירת מצוות ערך עליון, כל הכבוד לו, חזק ואמץ. למה הוא צריך לכפות זאת בכח גם על הילדים שלו? למה לילדים שלו אסור לקיים סדר עדיפויות ערכי אחר? למה זה כל כך נורא אם הם יחליטו שהם מעדיפים ללמוד רפואה או פיזיקה גרעינית?

זה היופי בחילוניות - היא לא כופה כלום. ילד שגדל בעולם החילוני יכול לבחור בעצמו את מסלול חייו. הוא יכול להיות להיות מורה או מהנדס או אסטרונאוט. הוא גם יכול לבחור להיות חרדי, וכמו שאתה יודע יש כאלו שחוזרים בתשובה ועושים זאת מבחירה מודעת ואין עם זה שום בעיה.

אבל זה שהחברה החרדית מראש שוללת בכח מהילדים שלה את יכולת הבחירה הזאת, זה פשוט נורא לדעתי וזה משהו שאני לא יכול לקבל. זה שהמדינה מאפשרת את זה, זה פשוט פשע וזה נובע אך ורק מהלחץ הפוליטי של המפלגות החרדיות - שמה שמעניין אותם זה לא רווחת הציבור שלהם, אלא רווחתם האישית והכח הפוליטי שלהם. 

לפני 40 דקות, yd b-4 כתב:

אתה באמת חושב שבעלה של האחות הראשית במחלקת קורונה בשערי צדק שורף פחים וזורק אבנים? (סתם הבאתי דוגמא של חרדית שהתראיינה לאחרונה- חרדית קלאסית)

ברור שלא. אני גם לא חושב שיהודה משי-זהב (אם הוא עדיין נחשב חרדי, אני כבר לא בטוח) שורף פחים וזורק אבנים. כתבתי - ברור שזה מיעוט שבמיעוט, אבל המיעוט הזה לא קיים באף מגזר אחר והוא מצליח להתקיים במגזר החרדי רק בגלל שהחברה החרדית כל כך סגורה ו"מגוננת" על עצמה מהחברה החילונית. אם היו מגנים אותם בפומבי ומטילים עליהם סנקציות, הם היו נעלמים. אבל אם אתה רק מסתכל עליהם ואומר לעצמך בלב "איזה אידיוטים" ואחרי זה החיים ממשיכים כרגיל, מבחינתם הם בסדר גמור והם עושים לך טובה בזה שהם שורפים את הפחים האלה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

זה ערך עליון שלך

ו... מה אתה מצפה שאני אלחם על הערכים שלי או שלך? 

זה שהערכים שלי פוגעים בך זה אומר שאני לא לגיטימי. 

לפני כשעה, MiniMiz3r כתב:

לפי אתר כל זכות גובה קצבת אברך היום עומד על 1,040 ש"ח בחודש

סתם כדי שתישן יותר טוב בשבת :) כיום הקצבה לאברך היא 640 ש"ח לחודש. וזה אחרי שהחרדים עשו שמיניות באוויר בתחילת שנה זה היה בסביבות ה400 ש"ח (בכולל שלי אני מנהל העמותה וכותב את השיקים - אני יודע בוודאות)

מבחינה כלכלית על קצה המזלג השד פחות נורא ממה שנדמה לך.

לפי נתוני הלמ"ס למעלה מ50% מהגברים החרדים עובדים. ובנשים הנתון זהה למגזר הכללי.

נכון שממוצע השכר נמוך יותר.

אבל השקעות המדינה בציבור החרדי נמוכמה משמעותית. 

תקציב הישיבות המהולל הוא כ850 מלש"ח בשנה. כדי לקבל סד"ג תקציב "הבימה" לבדו הוא 70 מלש"ח. תקציב התרבות החרדי הוא פרומיל מהתקציב החילוני.  (תקציה משרד התקבות והספורט ש90% לא משמש את הציבור החרדי הוא 2.3 מיליארד ש"ח)

גם בגנים יש לימודי ליב"ה שהילדים שלי מופלים לרעה? למה ילד חרדי לא זכאי לארוחת צהריים ולמה ב90% הוא ילמד בקראוון מצ'וקמק. למה בתי הספר קטנים צפופים וללא מרחב מחיה? 

לא דיברתי על תקצוב לתגבור שיעורי דת. על מרחב מחייה לילד אזרח המדינה.

אני לא טמבל. ברור שאנחנו "תורמים" פחות במובן הכלכלי אבל לא כמו שרוב העם מדמיינים ברוחם. 

לפני כשעה, MiniMiz3r כתב:

אבל המיעוט הזה לא קיים באף מגזר אחר והוא מצליח להתקיים במגזר החרדי רק בגלל שהחברה החרדית כל כך סגורה ו"מגוננת" על עצמה מהחברה החילונית. אם היו מגנים אותם בפומבי ומטילים עליהם סנקציות, הם היו נעלמים.

כן אני רואה פה כל שבוע פוסטים על שכנים/מרעישים/אלימים/ערסים/דופקים רכבים ובורחים.... כולם חרדים נכון? 

הפגנת האתיופים המהוללת כנראה גם היתה עם חרדים מחופשים.

השכונות שאתה מפחד לשלוח את אשתך בלילה לבד (כשהיא לבושה בצניעות לצורך הדוגמא) הם חרדיות נכון?

אתה יודע שבמרבית הערים החרדיות יש "תחנונת משטרונת"  אם בכלל? מה לדעתך הסיבה?

אין לי נתונים מדוייקים- אולי יש לכם דרך למצוא. כמה רוצחים חרדים יש? 

על זה שאחוז הפושעים נחרדים בכלא הוא נמוך משמעותית, שכחת.

על זה שהשימוש בסמים נמוך משמעותית, גם שכחת.

על כך שבפעילות התנדבותית נטו, המגזר החרדי מוביל ובפער גם שכחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 33 דקות, yd b-4 כתב:

תקציב הישיבות המהולל הוא כ850 מלש"ח בשנה. כדי לקבל סד"ג תקציב "הבימה" לבדו הוא 70 מלש"ח. תקציב התרבות החרדי הוא פרומיל מהתקציב החילוני.  (תקציה משרד התקבות והספורט ש90% לא משמש את הציבור החרדי הוא 2.3 מיליארד ש"ח)

אין לי נתונים מדוייקים- אולי יש לכם דרך למצוא. כמה רוצחים חרדים יש? 

אנ יכול להגיב פה בפורטרוט על כל אחד ואחד מהסעיפים שציינת (ושים לב, במקום להתייחס ישירות אתה שוב מפנה אצבעות לכל כיוון- זה שיש עוד דברים שהם לא בסדר לא אומר שזה בסדר שאתה לא בסדר.)

בנוגע לפסקה מס' 1 והמודגש- זה בעצם שורש כל העניין בפן הכלכלי. אין דבר כזה "תקציב חילוני" ו "תקציב חרדי". או שאתה חלק ממדינת ישראל ומערכותיה, או שלא.

אם אתה רוצה "תקציב חרדי", הצע לציבור החרדי להתנתק ממדינת ישראל ומערכותיה, וצרו תקציב עצמאי, שלא לוקח ממקומות חיצוניים.

תראה, זה די מגוחך שמטרת כל מספר שהצגת היא בעצם לומר "וואלה תראו, אנחנו לא פוגעים בכם כלכלית הרבה כמו שחשבתם, כאילו, אנחנו כן פוגעים, אבל פחות, אז אל תכעסו" (יש הרבה, הרבה מעבר לתקציב הישיבות ותקצוב אברכים. ע"ע "תקציב תמיכות" למשל.)

בנוגע לפסקה השניה, ואחת הבעיות הגדולות שלי עם הציבור הזה, אפשרי שיותר מהפן הכלכלי והפן שכופה עלי כללים וקוי אורח חיים בגלל אמונה שאינני שותף בה- בציבור החרדי המדיניות היא לטאטא מתחת לשטיח, ובהצלחה למשטרה להיכנס פנימה. קשר שתיקה, ואבוי למלשין. בוודאי ובוודאי אם הפושע הוא בעל סמכות.

אז לא, לא תהיה לנו לעולם דרך לדעת מה הנתונים האמיתיים שם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, yd b-4 כתב:

ו... מה אתה מצפה שאני אלחם על הערכים שלי או שלך? 

זה שהערכים שלי פוגעים בך זה אומר שאני לא לגיטימי. 

אני לא מצפה שתלחם על הערכים שלי. אני מצפה להפסיק לממן אותך.

ואתה טועה, אפילו ביחס לעמדה שאתה מציג. אתה הסברת למה אתם בונים חומה מהחילוניות. אז מה ההבדל? אתה מסביר למה אתם מפחדים מהעולם שלנו. אני מסביר למה העולם שלכם מיותר. פוטאטו. פוטייטו. רק שאנחנו לא צריכים אותכם. ואתם חייבים אותנו. ואת שני המשפטים האלו אתה משום מה לא מסוגל להוציא החוצה. מעניין למה.

לפני 34 דקות, yd b-4 כתב:

אבל השקעות המדינה בציבור החרדי נמוכמה משמעותית. 

תקציבים מפורשים ספציפית למגזר הסחטנים זו בעיה אחת.

תקציבים כללים שהחרדים לא תורמים להם שקל זו בעיה נפרדת, הרבה, הרבה, הרבה, הרבה יותר גדולה.

במדינת ישראל העשירונים התחתונים מקבלים מהמדינה יותר ממה שהם נותנים.

נעים מאוד: זה אתם. 

לפני 37 דקות, yd b-4 כתב:

למה בתי הספר קטנים צפופים וללא מרחב מחיה? 

אולי זה קשור למספר הילדים?

אולי םג זה קשור למה שכתבתי קודם?

ואגב, לא יודע אם אתה יודע או לא, אבל במדינת ישראל ארנונת מגורים בכל עיר ועיר לא מכסה את רוב הוצאות העיריה על התושבים. הכסף המשלים מגיע מקופת המדינה. כלומר, שוב, מאותם העשירונים שמממנים אותך. 

לפני 32 דקות, yd b-4 כתב:

אתה יודע שבמרבית הערים החרדיות יש "תחנונת משטרונת"  אם בכלל? מה לדעתך הסיבה?

לצטט שוב את הצקין במודיעין עלית שהתחנן בפני הרב שיעשה בכאילו שהניידת עוברת?

הסיבה היא: העדר משילות.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, yd b-4 כתב:

השכונות שאתה מפחד לשלוח את אשתך בלילה לבד (כשהיא לבושה בצניעות לצורך הדוגמא)

אחלה דוגמא 🤦‍♂️

למה אתה יוצר איזור שבו אישה לא יכולה להתלבש כפי שבא לה?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, yd b-4 כתב:

שהערכים שלי פוגעים בך זה אומר שאני לא לגיטימי

אם הערכים שלך שוללים את החופש שלי אז כן, אתה לא לגיטימי. 

אין בעיה שתחייה לפי הערכים שלך, אבל המגזר שלך לוקח בלעדיות על הטייטל "יהודי" וכופה את הערכים שלו על כולם דרך מוסדות המדינה ובמקביל התרומה שלו לכלכלת המדינה שלילית, זה לא מקובל ולא לגיטימי, לא משנה כמה תצעק. 

• אהבתי 1
  • מעניין 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 10.12.2020 בשעה 22:30, hans כתב:

תודה ל-yd על ההסבר. מעריך את ההשקעה.

אם אקצר את העניין בצורה גסה, מה שלומדים בישיבות זה... להתפלפל? זה המונח?

יכולת פלפול חסרת תועלת כשצריך לדבג באג בקוד או להחליף את המצוף בניאגרה. הם לא עונים לך בחזרה ולא מציגים איזה מגוון אפשרויות לפיתרון. לכאורה זאת יכולת שיש לה קיום רק בתוך איזה מעגל שמזין את עצמו. לא מרנין הסיפור הזה.

ישנם מקצועות שהתפלפלות זה הלחם והחמאה בהן, עריכת דין למשל או חברי כנסת.

הבעיה היא שעורכי דין גם ככה יש לנו יותר מדי, וחברי כנסת יש מעט מקומות.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

עורכי דין מתפלפלים, חברי כנסת מחרטטים.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חירטוט זה סוג של פלפול רק בלי ידע.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...