Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• תגובות 55.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4566

• SlowRide

4312

• פינדר

3403

• m3x7r3m3

2926

• חברי המעגל הראשון
לפני 37 דקות, yd b-4 כתב:

אם כי במצב הנוכחי קשה לי לראות איך המדינה יכולה להתנהל עם ימין כלכלי מובהק. יש פערים אדירים בחברה מבחינה כלכלית ומנטלית (אני מזרחי ולא חשוד על גזענות או משהו). מספיק לבקר בת"א ר"ג גבעתיים ואחרי זה בדימונה/ירוחם לראות את ההבדל בעיניים. 

אי מדיניות רווחה כמו זו הנהוגה כעת תביא לקיטוב רצחני.

בלי קפיטליזם אי אפשר לקיים מדיניות רווחה.

כי אם אין מי שיצור ערך ושיעשה כסף, אין מי שישלם מיסים. בלי מיסים אין רווחה ציבורית. פשוט מאד. עדיין לא מצאו את עץ הכסף שהסוציאליסטים מאמינים בו.

העניין עם מדיניות רווחה, שזה עובד רק בחברה יחסית הומוגנית שבה נותנים למדינה ומקבלים בחזרה, לא רק דורשים לקבל ושיתפוצץ העולם.

וכן @David32 בתמונה הכללית לארה"ב הולך לא רע. זה אמנם לא גן עדן עלי אדמות והיא לא חפה מבעיות אבל בתכלס, ביחס לישראל, איפה עדיף לחיות, פה או שם? 

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, SlowRide כתב:

זה אמנם לא גן עדן עלי אדמות והיא לא חפה מבעיות אבל בתכלס, ביחס לישראל, איפה עדיף לחיות, פה או שם? 

תלוי כמה כסף יש לך.

עשיר? עדיף בארהב.

פחות עשיר... עדיף בישראל.

או אירופה. 

"לא חפה מבעיות" , חתיכת אנדרסטייטמנט.

אני לא יודע איך ה"כמעט אפס סיבסוד הזה" (שזאת טענה לא הכי נכונה אבל ניחא) תורם לתושבים...

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

למה שתרצה לחיות איפה שיותר טוב להיות עני, אבל לא עשיר? זאת תפיסה מעוותת. רובינו לא עניים ולא עשירים אלא איפשהו באמצע, והאמצע בארה"ב חי יותר טוב מהאמצע פה.

לדוגמא, כשברית המועצות התפרקה, חלק מהמשפחה של אשתי היגרו לארה"ב וחלק באו לפה. כולם עובדים ואף אחד לא מקבץ נדבות, אבל למי לדעתך יש איכות חיים טובה יותר?

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי עני.

אמרתי פחות עשיר.

למה שתרצה לחיות איפה שפיטורין לא אומר שאתה מאבד כיסוי רפואי?

למה שתרצה לחיות איפה שאפשר לקבל השכלה ברמה גבוהה וטובה במחיר מצחיק?

למה שתרצה לחיות איפה שהעני לא זרוק ברחוב? איפה שיש עזרה לשכבות החלשות כדי לצמצם את הפערים? 

אני מאוד לא בטוח שה"אמצע" חי טוב יותר בארהב מאשר בישראל. ממש לא בטוח. 

תראה, אני מכיר את ההשוואות בין אלה שהיגרו לארץ מתוך ציונות, ואלה שהיגרו לארהב.

כן זה נחמד כשההורים משכילים ועובדים במשרות עם משכורת טובה וכיסוי בריאותי לכול המשפחה אבל גם בארץ הם לא חיים רע.

מכיוון שאני לא כול כך עשיר שאין לי סיכוי ליפול... אני מעדיף לחיות היכן שיש תמיכה לאוכלוסיות חלשות, היכן שלשלוח את הילד שלי לא ירושש אותי וכו'.

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, yd b-4 כתב:

באמת שלא התכוונתי להכניס ענייני חרדים בנושא

אז בכלליות, אני לא בעד הפרטה של מערכת החינוך (וגם מאוד נגד מערכת חינוך סקטוריאלית לא משנה למי), בטח לא בעד הפרטה מוחלטת של מערכת הבריאות, תחבורה ציבורית, תשתיות. אני כן מאמין במדינה כאינטגרטור מסוים, ולא חושב שתפקידה צריך להסתכם בשמירה על גבולות וזהו. ואני מאמין שהמדינה צריכה להיות אינטגרטור כזה, כי בעולם בו נקודת הפתיחה של אדם היא 100% המשפחה שלו - גם שוק חופשי באמת לא יצליח להתקיים. אני מאוד מאוד מאוד סולד מגישה כלכלית ימנית צינית שעיקרה הוא "החזק שורד", ושרואה במיסים גזל אבסולוטי לא משנה מה. 

אבל למדיניות רווחה יותר נרחבת יש יותר סיכוי להצליח במדינות בהן האוכלוסיה יותר הומוגנית, או לפחות יותר מסכימה לשחק לפי אותם הכללים, וכנראה גם הפערים הכלכליים והחבתריים פחות עצומים. בישראל, לצערי, זה לא המצב. ולכן פה אני לא רואה את עצמי מצביע יותר למועמד בעל נטיות סוצילאיסטיות כלשהן, שיסביר שבשביל לפתור את הבעיות כאן צריך להעלות עוד קצת את המיסים למי משרוויח יותר. ועזוב רגע חרדים או לא - בישראל העשירונים העליונים בהכנסות משלמים בערך את כל המיסים כבר עכשיו. וזה מופרך בעייני לבקש מהם לשלם עוד, כשבסוף ידוע לכולנו שזה לא ילך לשום מקום שעלול יהיה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית.

מעבר לזה, ועם קשר קצת יותר עקיף למיסים, אני גם לא מאמין בפרוטקציוניזם או מרקנטיליזם כלכלי מהסוג שמקדמים אנשים כמו יחימוביץ'. ברוב המקרים זה אפילו לא עניין של סוציאליזם, אלא נטו של לוביסטים. רגולציות שמקשות על ייבוא או ייצור מקומי לא מטיבות באמת עם האזרחים. הן מטיבות עם שכבה צרה של יצרנים. וגם להם, בדרך כלל, אפשר לעזור, אם רוצים, שלא דרך העלאת המחירים לשאר (נגיד סבסוד ישיר של חקלאים במקום התערבות במחירי הסחורות). 

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, יבגניפ כתב:

בדיוק מה שחשבתי.

לא זוכר כל כך הרבה בוגדים מתגנבים לצמרת מפלגה מאז נפילת ברה"מ. מה זה? 

ואני לא יודע אם בנט לא ילך עם נתינהו. הוא מעריץ אותו נראה לי. ובלי שום קשר, כלא ימני, השילוב הלא קדוש בין סער לבנט לשאר השותפים הימניים מפחיד אותי, האמת, יותר מכל הסיגרים שביבי קיבל גם יחד. שמרנים דתיים או מסורתיים זה לא כוס התה שלי. גם אם הם מספרים סיפורים נחמדים על כלכלה חופשית (אלא אם היא מתנגשת, כמובן, בדת).

בדיוק מה שחשבתי לעצמי.

אם האופציה היא ביבי או שילוב של בנט\סער\חרדים, אני כבר באמת לא בטוח שאני לא מעדיף את ביבי.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 שעות, David32 כתב:

אני מאוד לא בטוח שה"אמצע" חי טוב יותר בארהב מאשר בישראל. ממש לא בטוח. 

תראה, אני מכיר את ההשוואות בין אלה שהיגרו לארץ מתוך ציונות, ואלה שהיגרו לארהב.

כן זה נחמד כשההורים משכילים ועובדים במשרות עם משכורת טובה וכיסוי בריאותי לכול המשפחה אבל גם בארץ הם לא חיים רע.

מכיוון שאני לא כול כך עשיר שאין לי סיכוי ליפול... אני מעדיף לחיות היכן שיש תמיכה לאוכלוסיות חלשות, היכן שלשלוח את הילד שלי לא ירושש אותי וכו'

משכורת חציונית בארה"ב 40k דולר בשנה. בישראל בערך 27k דולר בשנה.

בארץ חיים לא רע אבל בארה"ב על אותה עבודה תרוויח יותר ותחייה יותר טוב. לא מבין למה לתכנן את החיים סביב איפה יותר נח ליפול, זה כמו ללכת עם חיתול למקרה שתעשה במכנסיים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, יבגניפ כתב:

אני דוגל בדמוקרטיה סוציאלית. הבעיה שהיא עובדת כשכולם משתתפים במשחק.

זה אף פעם לא שווה בשווה, במדינות אחרות אין אוכלוסיות שנתפסות כ-Leechers? ברור שיש

פשוט לנו מבחוץ זה נראה שהם הומוגניים פחות או יותר.

לפני 13 שעות, MiniMiz3r כתב:

לדעתי הוא סחט אותו אתמול בפעם האחרונה. קשה לי לראות תרחיש שבו נתניהו ממשיך לקנדציה נוספת כראש ממשלה. סער ובנט עוקפים אותו ביחד בסיבוב, אליהם יצטרפו לפיד, ליברמן וגנץ ויש קואליציה, אפילו בלי החרדים (שאין להם סיבה לא להצטרף גם).

אין לך מושג כמה זו קונסטלציה לא יציבה אם היא בכלל תקרה.

לא לדבר על זה שיש שם 3 מועמדים שרואים עצמם ראשי ממשלה עם בין 12 ל-25 מנדטים.

לפני 12 שעות, hwgeek כתב:

תיראו מה זה... תיראו כמה שמאלנים התחבאו בליכוד עד היום... ממש מתחת לעף של ביבי.

חכה חכה, אתה לא יודע כמה שמאלנים עוד מתחבאים בליכוד עדיין.

למה מה ימין בביבי בכלל? במיוחד עם העסקה המתגבשת בינו ובין עבאס על "הסדרת היישובים הבדואים" (מודה ששם הקוד נשמע נחמד, ההצעה הקונקרטית הרבה פחות).

לפני 12 שעות, SurfHigh כתב:

בינתיים ממשלת "הימין" של הקוסם הכלכלי שפכה פה מיליארדים לכל כיוון אפשרי. 

איזה ימין יש בממשלה הזו? בחייאת זומזום, הרי הליכוד כבר לא ימין, גנץ בטח לא ימין, ועמיר פרץ ימין כמו שאני צנצנת.

בסוף יסתבר שהכי ימני בממשלה הזו יהיה דרעי השותף לאוסלו 🤣

לפני 40 דקות, BloodFist כתב:

איך במדינת ישראל החרדים מוגדרים כימניים אני לא מצליח להבין...

הם לא, לכן הגוש נקרא ימין-חרדים.

תנסה להוציא איזה תפיסת עולם מדינית מנבחרי ציבור חרדים תקבל בעיקר "כל עוד קריית ספר ובית"ר עילית נשארות, לא אכפת לי".

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלואורייד, קודם כול משכורת חציונית בארהב היא פחות מ 40K משיטוט קצר בגוגל, אבל לא משנה.

הבעיה שכשאתה מתסכל על ארהב, אתה חושב על החלקים הטובים, לא על כול חורי התחת שמהווים את רוב המדינה.

אני לא הולך עם חיתול, אני רוצה שהאפשרות להתרסק כלכלית בגלל משהו שהוא לא בשליטת אף אחד תיהיה מינימלית - זה לא כך בארהב.

יותר מזה, לא חסר מדינות קפיטליסטיות באירופה, שם לא תמצא את עצמך ברחוב משלל סיבות שטותיות. (ולטעמי איכות החיים באירופה גבוהה מארהב)

אבל נראה לי זה דיון עקר, צריך לרדת האסימון לגבי ארהב כדי לראות את המצב שם בצורה אובייקטיבית.

SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אף פעם לא טענתי שארה"ב זה המקום הכי טוב בעולם לחיות בו, רק שהאדם הממוצע חי שם טוב יותר מאשר פה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, BloodFist כתב:

איך במדינת ישראל החרדים מוגדרים כימניים אני לא מצליח להבין...

מבחינה מדינית הם ימין ניצי לוחמני. שזה מאוד נח, כשיש מישהו אחר שצריך לממש את הלוחמנות הזו ולשרת בצבא.

מבחינה כלכלית, הם הכי שמאל שאפשר להיות. שזה מאוד נח, כשיש מישהו אחר שמשלם על אורח החיים שלהם.

הם אוהבים את העיניין של משק מנוהל, כשיש את הנציגים שלהם במקומות הנכונים בשביל לדאוג ל"מגזר".

Ep-zOvlW4AEufpm.jpg

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, פינדר כתב:

מבחינה מדינית הם ימין ניצי לוחמני. שזה מאוד נח, כשיש מישהו אחר שצריך לממש את הלוחמנות הזו ולשרת בצבא.

מבחינה כלכלית, הם הכי שמאל שאפשר להיות. שזה מאוד נח, כשיש מישהו אחר שמשלם על אורח החיים שלהם.

הם אוהבים את העיניין של משק מנוהל, כשיש את הנציגים שלהם במקומות הנכונים בשביל לדאוג ל"מגזר".

Ep-zOvlW4AEufpm.jpg

אתה בגדול צודק, אבל שים לב שהלוחמנות הניצית שלהם רלוונטית רק לגבי היישובים החרדים.

אפילו לגבי הסרוגים לא אכפת להם.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

אין לך מושג כמה זו קונסטלציה לא יציבה אם היא בכלל תקרה.

לא לדבר על זה שיש שם 3 מועמדים שרואים עצמם ראשי ממשלה עם בין 12 ל-25 מנדטים.

לשלושתם יש הרבה יותר מן המשותף ממה שהיה לביבי / גנץ. זה יכול להסגר ברוטציה בין השניים הגדולים + תיק בכיר לשלישי.

אם בנט וסער באמת יעמדו במילה שלהם, נתניהו יוכל לקחת את המנדטים שלו ולעשות איתם מה שעשתה ציפי לבני ב-2010, ראש ממשלה הוא כבר לא יהיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...