Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

כשיש ריבוי אופציות אנשים דווקא בוחרים בצורה מדוייקת יותר במקום ברע במיעוטו או שלא בוחרים בכלל. כמה פעמים שמעת את המשפט "בכיף הייתי מצביע לו כי אבל זה לזרוק את הקול לפח"?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4596

• SlowRide

4417

• פינדר

3466

• m3x7r3m3

2926

אין באמת פואנטה במפלגת איש אחד של עופר שלח, או זליכה. אנשים יצביעו להם, אבל זה חסר תכלית. גם אין הבדל קונספטואלי בין 30 מפלגות לבין מפלגה אחת כמו כחל לבן, מעבר לזה שהיא בכנסת וכל אחד מהם בנפרד לא יהיה. כשלא מצליחים להגיע למשמעת או קונצנזוס סביב שום דבר, אז קשה לייצר מפלגה מתפקדת. 

אני מבין לחלוטין למה סער, עם כל הסלידה שלי מהדמות, הקים מפלגה משלו. אבל למה שלח וחולדאי וזליכה וגנץ צריכים אחת אני באמת לא יודע. וזה די עצוב כי הם דופקים את קהל הבוחרים שלהם, בסופו של דבר. לשמאל מרכז מדיני - כלומר מי שלא רוצה לחיות במדינת דת ימנית לאומנית - אין היום בית פוליטי. וגם לא יהיה כל עוד כל אחד במחנה הזה ימשיך להקים מפלגה. וזה לא נכון שמדובר בקולות "רק לא ביבי". אין אולי במחנה הזה אידיאולוגיה מאוד מוסדרת. אבל זה גם לא אומר שהיא מסתכמת רק בזה.

• אהבתי 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, stum כתב:

כחלק מהטרנד שכל אחד מקים מפלגה, לפני כשעתיים שלוש,  ירון זליכה הודיע על הקמת מפלגה כלכלית כשהמטרה שלה היא משרד האוצר.

השאלה, אם ההשחלה שתיהיה פה לאזרחים, תיהיה שוויונית עבור כולם, או שכרגיל הולכים להשחיל את מעמד הביניים.

האם אני, שלא נהנתי כלל מזריקת הכספים שהייתה פה, חל"ת, מענקים, הקלות וכד' -  צריך להיות זה שמשלם אותה ?

כאחד שדי מזדהה עם העמדות שלו ושל עוד כמה דמויות בולטות בתחום הכלכלה, אני חושב שהוא מציע אלטרנטיבה מרעננת.

זליכה אומר מילים יפות וגם אני הלכתי שולל אחריו בתקופת מחאת הדיור.

בפועל, הוא ייצג את הוועדים הגדולים והמונופולים ולמעשה תרם להעלאת יוקר המחייה ולהרעת המצב של השכבות הנמוכות.

- הוא שימש יועץ לאבי ניסנקורן כשהנל היה יו"ר ההסתדרות. הוא ליווה אותו במאבקים לשיפור התנאים של הועדים הגדולים, גם כשזה היה על חשבון החלשים (התעקשות מול האוצר על תוספת יוקר באחוזים ולא בשקלים).

- ייצג את עמדת מונופול המלט נשר, בדרישה למנוע יבוא מלט, מה שיכול להוזיל את מחירי המלט ואת עלויות הבניה

כשמעלים מיסים אפשר לכוון את זה כך שהם יילקחו מבעלי המשכורות הגבוהות בלבד (לא שאני בעד העלאת מיסים), אבל כשיוקר המחיה עולה, זה פוגע בעיקר בשכבות החלשות.

לפני 11 שעות, עדי-אל כתב:

איך הגיעה ההנחה שמדברים עליה? הקבלן שילם את המחיר היקר ביותר מבין ההצעות. ואם רמ"י תמחרה את הקרקע באופן נמוך זה יכול להדליק נורות אדומות של שוחד וזה לא נראה לי המקרה.

שים לב ההשוואה נעשית בין דירה בנויה לבין דירה על הנייר. שגם אם תקנה לבד דירה כזאת תעלה אולי יותר זול (אני אומר אולי כי צריך להתחשב במדד תשומות הבניה ושכירות שאתה משלם על התקופה שעד הבניה)

גם הכותרת קצת מטעה מדובר כאן על 413 יח"ד ו 70% נמכרות במחיר מופחת שזה 290 דירות. ככה שזה לא לציבור החרדי בכללו אלא לחלק מהם (אני משער-בדגש על חסידות מסוימת שליצמן במקרה שייך אליה)

תימחור זול של הקרקע, לא חייב להיות שוחד, אלא פשוט הדרך של השר להיטיב עם מצביעיו על חשבון הציבור.

וגם העובדה שהוא מתפקד קודם כל כשר של חסידות גור, אח"כ של המגזר החרדי, ורק בסוף של כלל הציבור, ידועה. זו בדיוק הבעיה.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Nemesis כתב:

איך אתה מגדיר מעמד ביניים ומה גורם לך לחשוב שכל הזמן משחילים אותו?

אם היום קשה לעשירון 9 לרכוש דירה, זה לא משחילים?

לפני 12 שעות, MiniMiz3r כתב:

אני מעריך שהסיכוי שלו להגיע למשרד האוצר (אחרי הבחירות הקרובות) הוא אפס.

אני מעריך שהסיכוי שלו לראות את המליאה מבפנים (ללא תג מבקר) הוא אפס 🤣

לפני 11 שעות, colauti 9 כתב:

הבעיה שעד עכשיו שרי האוצר בעאלק 4 ממשלות/ממשלות מעבר האחרונות היו בובות של ביבי.

כל זה ישתנה רק אם ביבי לא יבחר/שגוש המרכז- שמאל יוכל להרכיב ממשלה ללא הליכוד/חרדים.

עד שזה לא יקרה (קרה פעם אחת שציפי נבחרה אך לא הצליחה להרכיב ממשלה)

אנחנו בבעיה כי אנחנו שבויים בידי אדם,

שחלק לא קטן מהחלטותיו תמוהות (אין תקציב כבר שנתיים במקרה הטוב או נובעות משיקולים זרים.

מכאן והלאה-שכת אחד יעשה את חשבון הנפש שלו.

לדעתי,אין מקום להרבה מפלגות-היו צריכים לקחת את העבודה/כחול לבן ואליהן לצרף את חולדאי/זליכה ודומים להם.

אז מה עושים? מחליפים את העם?

חוצמזה לקחת את העבודה או כחול לבן? למה להם? אלה סוסים מתים שמחכים לזריקת הרדמה הסופית.

חוץ מזה מה הקשר בין מפלגה עם אג'נדה כלכלית בלבד (לפי טענת זליכה), שהאג'נדה הכלכלית שלה היא ליברלית משמע ימין כלכלי, למפלגת העבודה?

זה כמו שתגיד שבן גביר צריך להצטרף למר"צ בשביל התוכנית המדינית שלהם. הזייה.

לפני 10 שעות, David32 כתב:

אתה צודק, אין מקום לכמות המפלגות שקמה פה.

מצד שני, אני לא מאמין שהמודל האמריקאי מתאים לישראל. (או טוב).

הבעיה היא שכשיש ריבוי גדול של אופציות, אנו כבני אדם נותים לא לבחור או לעשות בחירה שגויה. בגלל זה עדיף מספר קטן יחסית של אופציות.

אבל אי אפשר להגביל בחוק עד X מפלגות, זה עניין של אחריות של הנבחרים לא להקים סתם מפלגות.

מה למשל ההבדל בין לפיד לחולדאי לשלח? מה ההבדל בין סער לליכוד לליברמן? מה ההבדל בין זליכה לימינה? מה ההבדל בין ש"ס ליהדות התורה?

תחשוב לרגע שהיו מתעלים על הפאקינג חשיבות עצמית ואגו שלהם, והייתה לך מערכת בחירות שבה יש מפלגות, לדוגמה לקחתי את הסקר האחרון שמצאתי של ערוץ 13:

1. ליכוד-ליברמן-סער (נזכור שב-2013 כל אלה רצו יחד תחת "הליכוד ביתנו") - 29 + 17 + 6 = 52

2. לפיד-חולדאי-שלח + גנץ - 11 + 9 + 0 + 5 = 25

3. ימינה-בית יהודי-איחוד לאומי-זליכה - 12 + 0 = 12

4. חרדים - 8 + 8 = 16

5. ערבים - 10

6. מר"צ - 5

עכשיו ב-ר-ו-ר שלפחות ברשימה 1 סכום המפלגות שווה יותר ממפלגה בודדת, הליכוד לא יגרוף את כל קולות הרוסים של ליברמן ברשימה משותפת, ויש הרבה שיצביעו לסער כי זה לא ביבי.

אבל זה אחלה כדי להבין סדרי גודל.

לפני 44 דקות, יבגניפ כתב:

גם אין הבדל קונספטואלי בין 30 מפלגות לבין מפלגה אחת כמו כחל לבן, מעבר לזה שהיא בכנסת וכל אחד מהם בנפרד לא יהיה.

להגיד שאין הבדל בין 30 מפלגות לבין מפלגה אחת, מעבר לזה שהיא בכנסת והם לא, זה בערך כמו לומר שאין הבדל בין 30 שורות קוד שביחד עושות את העבודה, לאותן 30 שורות קוד בנפרד, שלא מתקמפלות ולא רצות.

מפלגה שאינה בכנסת לא שווה כלום. זו כל המהות שלה.

לפני 44 דקות, יבגניפ כתב:

אני מבין לחלוטין למה סער, עם כל הסלידה שלי מהדמות, הקים מפלגה משלו. אבל למה שלח וחולדאי וזליכה וגנץ צריכים אחת אני באמת לא יודע. וזה די עצוב כי הם דופקים את קהל הבוחרים שלהם, בסופו של דבר. לשמאל מרכז מדיני - כלומר מי שלא רוצה לחיות במדינת דת ימנית לאומנית - אין היום בית פוליטי. וגם לא יהיה כל עוד כל אחד במחנה הזה ימשיך להקים מפלגה. וזה לא נכון שמדובר בקולות "רק לא ביבי". אין אולי במחנה הזה אידיאולוגיה מאוד מוסדרת. אבל זה גם לא אומר שהיא מסתכמת רק בזה.

כי חשיבות עצמית ואגו, אחרי ששלח היה מס' 2 של לפיד, הוא מרגיש שהוא מספיק "גדול" להיות בראשות מפלגה.

לפיד אחרי שהיה מס' 2 בכחול לבן מרגיש שהוא מספיק "גדול" להתמודד על ראשות ממשלה.

עכשיו עזוב רגע ששני אלה מנותקים מהמציאות כי שלח אפילו לא היה שר, ולפיד לא יכול להיות ראש ממשלה ממפלגה של 13 מנדטים.

חולדאי זה בכלל יצור, במקום לרוץ בבית הפוליטי שלו ולנסות להחיות אותו הוא מקים מפלגה חדשה, כשהבנאדם לא היה חבר כנסת לדקה אפילו.

זה סיפור גנץ שוב, רק שלחולדאי היה צינון ארוך יותר בין הקריירה הצבאית לכנסת, זה הכל.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, SlowRide כתב:

כשיש ריבוי אופציות אנשים דווקא בוחרים בצורה מדוייקת יותר במקום ברע במיעוטו או שלא בוחרים בכלל. כמה פעמים שמעת את המשפט "בכיף הייתי מצביע לו כי אבל זה לזרוק את הקול לפח"?

זה הקטע, שלא.

אינטואינטיבית נראה שכן, אבל כשיש הרבה אופציות לפעמים אנחנו נוטים לא לבחור בכלל.

[https://faculty.washington.edu/jdb/345/345 Articles/Iyengar %26 Lepper (2000).pdf]

[http://www.avnimshah.com/wp-content/uploads/2013/04/Shah-A.M.-Wolford-G.-2007.pdf]

גם זכור לי איזושהו מחקר אמריקאים עם 401K (אבל מה שהגעתי אליו סגור מאוחרי paywall ותצתרך לסמוך עלי)

לפני 18 דקות, m3x7r3m3 כתב:

תחשוב לרגע שהיו מתעלים על הפאקינג חשיבות עצמית ואגו שלהם, והייתה לך מערכת בחירות שבה יש מפלגות, לדוגמה לקחתי את הסקר האחרון שמצאתי של ערוץ 13:

1. ליכוד-ליברמן-סער (נזכור שב-2013 כל אלה רצו יחד תחת "הליכוד ביתנו") - 29 + 17 + 6 = 52

2. לפיד-חולדאי-שלח + גנץ - 11 + 9 + 0 + 5 = 25

3. ימינה-בית יהודי-איחוד לאומי-זליכה - 12 + 0 = 12

4. חרדים - 8 + 8 = 16

5. ערבים - 10

6. מר"צ - 5

אז שוב ביבי?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, SlowRide כתב:

בשלב הזה נראה שלהצביע לכל ה"רק לא ביבי" זה באמת לזרוק את הקול לפח.

כי הם כמו הרשות הפלסטינית - כל היום צועקים על זה שהם חייבים עצמאות, אבל אין להם מושג מה לעשות אם באמת יקבלו את זה.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, David32 כתב:

אז שוב ביבי?

אתה חושב אחרת?

אתה מאמין שסער שהיה מחוץ לפוליטיקה, חזר לליכוד בזמן שביבי יו"ר הליכוד, וכבר היו נגדו כתבי אישום, פתאום החליט שהוא חייב לעזוב את הליכוד ולפתוח מפלגה חדשה כי הוא נגד ביבי?

או שיותר סביר שביבי זרק אותו לספסלים האחוריים והוא הבין שכיו"ר מפלגה אחרת, שותפה קואליציונית, הוא יקבל מה שלא חלם לקבל בתור מס' 2 בליכוד אפילו?

אבל עזוב, זה פחות מעניין להסתכל על זה כ-"רק ביבי" מול "רק לא ביבי", כי פוליטיקה פרסונלית היא בסופו של דבר, מגעילה.

ואם מתעלמים מזה, אז מה באמת ההבדל בין סער ליכוד וליברמן? באמת?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, vadim6385 כתב:

בשלב הזה נראה שלהצביע לכל ה"רק לא ביבי" זה באמת לזרוק את הקול לפח.

כי הם כמו הרשות הפלסטינית - כל היום צועקים על זה שהם חייבים עצמאות, אבל אין להם מושג מה לעשות אם באמת יקבלו את זה.

אתה יודע מה האג'נדה של נתניהו, חוץ מלא ללכת לכלא? לא בטוח שיש מישהו שיודע. אבל יש רשימה די ארוכה של אנשים שעבדו איתו צמוד ולא בדיוק מתים עליו.

אגב, מ3מ3מ3, בתור הפרשן לענייני משפטים שלנו. הטענה שלך היא שלנתניהו אין איך להתחמק ממשפט? מענישה במידה וימצא אשם? אתה חושב שאנשים כמו אלקין טועים כשהם מדברים על כך שביבי מנסה להתמחק, או שמימלא אין לו איך לשנות את החקיקה לא משנה מה?

לגבי חולדאי - כלכלית אני לא בטוח שהוא כזה שמאל באמת. תל אביב היא עיר מוצלחת, אבל היא עיר מוצלחת לעשירים. יש כמה פרויקטי שכירות לטווח ארוך שהעיריה לוקחת בהם חלק. אבל בכלליות העיריה מתנהלת בכיוון די ברור. מתוכניות נדלניות שחלקן הורסות את העיר, דרך ההזנחה המתמשכת של שכונות דרום העיר וכו'.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, יבגניפ כתב:

אתה יודע מה האג'נדה של נתניהו, חוץ מלא ללכת לכלא? לא בטוח שיש מישהו שיודע. אבל יש רשימה די ארוכה של אנשים שעבדו איתו צמוד ולא בדיוק מתים עליו.

אני לא עובד צמוד אליו, לא מכיר אותו אישית, ולא מעניין אותי איך הוא בתור בן אדם.

גם ג׳ובס היה בוס חרא ובן אדם לא בדיוק נעים, וזה לא מונע מאנשים לקנות אייפונים בכמויות.

לא אכפת לי האישיות שלו, אכפת לי מה הוא מביא לשולחן.

ומה שהוא מביא לשולחן זה הרע במיעוטו. כי זה או קואליציה בראשותו או בחירות כל שלושה חודשים.

ובתקופת קורונה/פוסט קורונה חוסר יציבות זה הדבר האחרון שהמדינה צריכה. אז עדיף ביבי.

כי הליצנים האחרים לא עושים שום דבר חוץ מנזק.

אני אישית או שלא הולך להצביע, או שמצביע ליכוד, וממש לא אכפת לי מכל הימין/שמאל/כן נאשם/לא נאשם. רוצה רק שהטימטום הזה ייגמר כבר.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אתה חושב אחרת?

לאיזה צד אתה פונה? לריאליסט שבי או לאופטימיסט?

לפני 9 דקות, vadim6385 כתב:

כי זה או קואליציה בראשותו או בחירות כל שלושה חודשים.

סליחה, בחירות רביעיות, זה גם וגם.

לפני 10 דקות, vadim6385 כתב:

לא היו ליצנים אחרים בזמן האחרון בשלטון, היה רק ביבי.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, vadim6385 כתב:

בתקופת קורונה/פוסט קורונה חוסר יציבות זה הדבר האחרון שהמדינה צריכה. אז עדיף ביבי.

אני אישית או שלא הולך להצביע, או שמצביע ליכוד, וממש לא אכפת לי מכל הימין/שמאל/כן נאשם/לא נאשם. רוצה רק שהטימטום הזה ייגמר כבר.

זהו,שאם ביבי ימשיך לנהל את המדינה הטמטום/טרלול/שגעת האלו לא יגמרו.

יכול להיות,שאם לא היו לו 3 כתבי אישום,שמאלצים אותו להיות תפוס חזק ב**** ע"י הסיעות החרדיות אולי הוא היה מפנה את מקומו למישהו אחר מהליכוד וזה היה נראה אחרת.

יכול לומר,שהצבעתי בבחירות האחרונות לכחול לבן כי האמנתי ביכולתם לבצע שינוי אך התאכזבתי וכרגע אני קול צף.

אבל,אזנקוט היה חכם כשאמר היום,שאיראן,סוריה וכו' הן לא איום קיומי כי אם המשבר/שבר מבית- חומר למחשבה או קמפיין מנטרל את איומי ההפחדה של ביבי שמזמן לא שמענו על איראן-שכל אחד יחליט/ישפוט.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

אגב, מ3מ3מ3, בתור הפרשן לענייני משפטים שלנו. הטענה שלך היא שלנתניהו אין איך להתחמק ממשפט? מענישה במידה וימצא אשם? אתה חושב שאנשים כמו אלקין טועים כשהם מדברים על כך שביבי מנסה להתמחק, או שמימלא אין לו איך לשנות את החקיקה לא משנה מה?

יש יותר סיכוי שחייזר ממאדים יישב לי על הכתף וילקק לי את האוזן מאשר שביבי יתחמק ממשפט*.

* אם התיק ייפסל כי טענות הפרקליטים שלו נכונות ויש בעייתיות בניהול התיק מצד הפרקליטות זה עניין אחר, אני מתייחס ספציפית לביטול המשפט ע"י חקיקה או מניעת קבלת עונש ע"י חקיקה ו/או הפעלת לחצים על הפרקליטות.

הוא כמובן יכול לדאוג לשינויי חקיקה, אבל אלה לא יהיו רטרואקטיביים, משמע חוק צרפתי ימנע חקירות חדשות ולא משפטים מתנהלים, אפילו "הלבנה" של המעשים בצורה חקיקתית (משמע קביעה שהמעשים הללו חוקיים) לא תתפוס בדיעבד.

זה כמובן לא אומר שביבי לא מנסה להתחמק באמצעים אחרים, כמו בערך כל נאשם בהיסטוריה, ממשיכת זמן ועד בקשות לביטולי תיקים מסיבות כאלה ואחרות. בערך פעם בחודש לפחות יש לנו בפורום המשפטי עצות לבקש "הגנה מן הצדק" שזה בדיוק מה שביבי עושה.

כמובן שזה לא מצריך שינויי חקיקה, ובמצב הקיים עורכי הדין של ביבי מגישים על ימין ועל שמאל בקשות כאלה, וזה לגיטימי לחלוטין מבחינה משפטית.

מבחינה ציבורית זה כמובן נראה רע, אבל אי אפשר להכניס בנאדם לכלא כי ציבורית משהו נראה רע.

לפני כשעה, יבגניפ כתב:

לגבי חולדאי - כלכלית אני לא בטוח שהוא כזה שמאל באמת. תל אביב היא עיר מוצלחת, אבל היא עיר מוצלחת לעשירים. יש כמה פרויקטי שכירות לטווח ארוך שהעיריה לוקחת בהם חלק. אבל בכלליות העיריה מתנהלת בכיוון די ברור. מתוכניות נדלניות שחלקן הורסות את העיר, דרך ההזנחה המתמשכת של שכונות דרום העיר וכו'.

זה דווקא מתאר כלכלת שמאל באופן דיי מדויק.

לפני 27 דקות, David32 כתב:

לאיזה צד אתה פונה? לריאליסט שבי או לאופטימיסט?

ריאליסט

לפני 26 דקות, colauti 9 כתב:

יכול להיות,שאם לא היו לו 3 כתבי אישום,שמאלצים אותו להיות תפוס חזק ב**** ע"י הסיעות החרדיות אולי הוא היה מפנה את מקומו למישהו אחר מהליכוד וזה היה נראה אחרת.

עובדתית זה לא נכון, הסיעות החרדיות מחזיקות את כולם בביצים מהסיבה הפשוטה - אין להם אידיאולוגיה חוץ ממה שרלוונטי למגזר שלהם, שזה כסף, קצבאות, פטורים וכו'.

מדינה פלשתינית? בעד? נגד? קווי 67? בעד נגד? לא רלוונטי בעיניהם.

זה ביחד עם כמות המנדטים הופך אותם ללשון מאזניים מושלמת.

למה גנץ בבחירות הקודמות הבטיח לתת להם 2/3 דף ריק שימלאו דרישות שלהם? כי הם מחזיקים אותו בביצים? כי יש לו כתב אישום? לא, כי צריך אותם וקל לבנות איתם קואליציה.

• אהבתי 1

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, vadim6385 כתב:

אני לא מצליח להבין אותך, סורי.

מה ביבי מביא לשולחן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני שעתיים, David32 כתב:

זה הקטע, שלא.

אינטואינטיבית נראה שכן, אבל כשיש הרבה אופציות לפעמים אנחנו נוטים לא לבחור בכלל.

[https://faculty.washington.edu/jdb/345/345 Articles/Iyengar %26 Lepper (2000).pdf]

[http://www.avnimshah.com/wp-content/uploads/2013/04/Shah-A.M.-Wolford-G.-2007.pdf]

גם זכור לי איזושהו מחקר אמריקאים עם 401K (אבל מה שהגעתי אליו סגור מאוחרי paywall ותצתרך לסמוך עלי)

בחירות צרכניות זה לא כמו בחירות לכנסת, לדעתי לפחות. אתה הולך לסופר במטרה לקנות קבבים, אם יש 50 סוגים ואין לך מושג מה הטעם של כל אחד אתה תתחרפן ותעבור לטבעונות. אבל כשאתה בוחר מפלגה, אם אתה מחזיק בדעה או אידאולוגיה כלשהי (רוב אנשים ככה) זה אוטומטית מצמצם את האופציות לכמות הגיונית. מי שאין לו דעה יבחר בצורה רנדומלית או שלא יבחר בכלל גם כשהאופציות מצומצמות.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, יבגניפ כתב:

אני לא מצליח להבין אותך, סורי.

מה ביבי מביא לשולחן?

הישגים מדינייים - 4 הסכמי שלום, סיפוח רמה"ג, מעבר שגרירויות לבירה

הישגים פנים מדינתיים - כשלון בטיפול בקורונה, כשלון בהורדת הבירוקרטיה, כשלון בטיפול ביוקר המחייה

חברתיים - שנאה תהומית כמעט גורפת ממי שלא תומך בו

מה שאר המפלגות

כלום. רק אומרים שלא יישבו עם נאשם בפלילים

עריכה אחרונה על ידי arik100
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...