Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיית ESP בI30 - פתרון חדש

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 4147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אבי ביקר היום במוסך עם הרכב שלנו, בעקבות התרעות ממערכת הESP.

הרכב נמצא באחריות כמובן.

הוחלפה יוניט הברקס הידועה לשמצה,

אלא שהפעם החשמלאי סיפר כי מדובר ביוניט משופרת שעתידה לפתור את הבעיה הסוררת.

לידיעת אותם אנשי בעלי I30 באחריות, אולי שווה לכם לקפוץ למוסך ולבצע את ההחלפה ולהיות בראש שקט.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא יצא ריקול או הוראה טכנית מטעם היצרן, שמנחה להחליף את החלק בחלק משופר באופן יזום, גם כשלא מופיע תקלה - אז לא יתבצע שום תיקון במסגרת האחריות ברכב שמגיע תקין וללא תקלה באותו רגע.

אם הרכב מגיע תקין ואין ריקול לגבי החלק הנ"ל - מי ישלם למוסך על העבודה ועל החלק החדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר להתלונן על התקלה, שמופיע ESP OFF ללא לחיצה על הכפתור, ואז בחלק מהמוסכים יסכימו כנראה להחליף אפילו ללא בדיקה מעמיקה.

יכול להיות שייצא ריקול מסודר, או שהם יעשו את זה כריקול שקט ויחליפו לכל מי שיגיע לטיפול?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הייקף התקלה, רמת החומרה שלה, עלות החלפת הרכיבים הנדרשים, עלות שעות העבודה במוסכים וכו' היצרן מחליט האם יש מקום לבצע ריקול יזום או ריקול שקט או להסתפק בטיפול נקודתי בתקלות שהופיעו.

אני לא אכתוב מה אני חושב על דרך פעולה שהצעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עדיף לחכות שהאחריות תגמר, תגיע התקלה ולהוציא מהכיס סכום נכבד על החלפת היוניט לדעתך, כשהיצרן יודע שיש בעיה ולא מטפל בה, כל עוד אתה לא מתלונן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף להיות אדם ישיר ולא לנסות לקבל משהו במרמה.

אם היצרן יחליט להחליף לכולם - אין בעיה.

עד אז- אני באופן גורף נגד רמאות מכל סוג שהוא.

אני לא יכול לבוא למוסך ולהתלונן על תקלות כך וכך, כשבפועל אין תקלות.

מעדיף לשלם כמה שצריך ולא לשקר לאף אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז עדיף לחכות שהאחריות תגמר, תגיע התקלה ולהוציא מהכיס סכום נכבד על החלפת היוניט לדעתך, כשהיצרן יודע שיש בעיה ולא מטפל בה, כל עוד אתה לא מתלונן?

אני גם חושב זה לא הדרך ואני דיי סמוך ובטוח שהמוסך לא יתפתה להחליף את החלק בלי ביסוס שהוא באמת תקול.

שנית, אם משהו לא מקולקל לא נוגעים, נוהל מפתח אצל כל בעל מקצוע.

אחרון, נשמח לדעת מהו הסכום הנכבד שעולה אותה יוניט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם אנשים מנסים להגיע ולהתלונן בכדי שיחליפו להם כפתרון לבעיה שעדיין לא קרתה להם אבל לפחות במוסך שאני מטפל בו (עפולה מוטורס) מתחמקים מהחלפה, הרכב שלי היה שם אתמול ל-20 דקות אולי בכדי לקבל פתרון זמני למפוח מזגן שהתקלקל והתלוננתי גם על נורת ESP שנדלקה כמה פעמים לאחר שכבר הוחלף לי יוניט אחד ולטענת מנהל העבודה הוא הוחלף ב-20 דקות האלה.

מיהרתי מאוד ואמרתי לו שאני בטוח שלא הוחלף שום דבר ושביום ראשון הרכב שלי חוזר כדי לקבל מפוח חדש ויוניט חדש. לאחר ויכוח קצר הוא הודה שבאמת לא הוחלף שום דבר ובגלל שהמנורה לא דלקה בלייב הוא חשב שזה חד פעמי, אני סופר מאוכזב מהשירות שלהם, כשבאים לעשות טיפול ולשלם סכומים נכבדים מאוד (משום מה מחזיקים מיונדאי רכב זול לתחזוקה) אז אין שום בעיה ואפשר הכל אבל כשמנסים לממש אחריות על כמה תקלות ספיציפיות שנמשכות כבר שנתיים אז הם יודעים למרוח ולהתחמק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפנה לכלמוביל, ותתלונן על השירות.

בבאר שבע השירות מצוין, באמת מכל הלב, מכולם.

המחירים סבירים לטעמי.

הנה, אבא שלי בא למוסך, החשמלאי אמר לו - בגלל שזו בעיה שסבלת ממנה פעם, אני אקצר לך את התור, ואכניס אותך ככה שלא תתעכב הרבה. התקלה הוחלפה (אבא שלי אמר שהחשמלאי פשפש איפשהו מתחת לדוושת הברקס והחליף שם חלק, זה ככל הנראה היוניט) ואמר לו שהוא משוחרר. הציע לו גם שטיפה של הרכב, אבל אבא שלי הודה לו והלך, כי היו לו סידורים.

בלי קשר, גם בפעם הקודמת הוחלף החלק ללא בעיות וללא בלאגנים.

בגטס אני נשבע שהחליפו לי כל דבר אפשרי באחריות, החליפו לי תושבות מנוע וגיר, החליפו לי גומיות וציריות, תפוחים, משולשים, עשו לי איזון פרונט, ניקוי מערכת קירור (בגלל שאלדן שמו איזה נוזל לא מזוהה שגרם להתגיישות על פקק הנוזלים של הדריאטור) והחלפת נוזל, וכל זה ללא תשלום! אפילו לא על העבודה.

גם לאבא שלי אמרו - לקראת תום האחריות, תגיע למוסך לטיפול + בדיקה לפני תום אחריות, שנחליף לך מה שלא תקין. וכך יהיה בעוד מספר חודשים כשלרכב תגמר האחריות.

ההורים שלי בכללי דווקא מאוד מרוצים מהרכב וגם מהשירות במוסך, הרכב כבר עבר 30 אלף ק"מ, ולמעט טיפולים שגרתיים, והחלפת יוניט ESP ומנורות שנשרפו (מחלה של הi30, וגם רכב שנוסע ולא עומד במקום, ונוסעים כל הזמן עם אורות בשביל הבטיחות), שזה לא תקלות רציניות, הרכב פיקס.

צריכת הדלק סבירה בהחלט, בטיחות, אבזור וכו'.

באמת שאין תלונות. בסך הכול רכב טוב מאוד.

אין ספק גם שהשירות בסניף באר שבע מצוין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חושב שלא השארתי פניה? לא קיבלתי שום יחס.

הרכב שלי נעלם מהחניה לסיבוב של 10 דקות, נגיד שזה מקובל, הוא חזר עם לכלוך של בוץ לבן מאיזה שלולית שהמכונאי לא טרח להיזהר ממנה והכי גרוע זה שמתווכחים איתי כבר 4 פעמים על תקלה במערכת ומתעקשים שזה עניין של הגדרות (שהן בסדר ונבדקות על ידי כל תקופה), אני מציין שהפתרון הוא לכבות את הרכב ולהניע מחדש, הם מבקשים להגיע עם הרכב בזמן שהתקלה מופיעה וכשטרחתי באמת להגיע עם התקלה בלייב, הם כיבו את האוטו והניעו ו-"פתרו" אותה.

לגבי מחלת המנורות, לי זה לא קורה, כשקניתי את הרכב לפני שנתיים הוחלפה נורה בצד ימין ולפני שבועיים הוחלפה שמאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השירות תמיד מצויין שלא צריך לשלם עליו כסף...

זה נכון,

אבל גם המחירים בסך הכול סבירים, אבא שלי עשה טיפול לפניי 3-4 חודשים, של 30 אלף ק"מ/שנתיים, והמחיר היה משהו כמו 390₪, בהחלט סביר לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון,

אבל גם המחירים בסך הכול סבירים, אבא שלי עשה טיפול לפניי 3-4 חודשים, של 30 אלף ק"מ/שנתיים, והמחיר היה משהו כמו 390₪, בהחלט סביר לגמרי.

קשה לי להאמין,שבוצע טיפול מלא כולל החלפת כל החלקים הדרושים לטיפול.משהו כאן לא הגיוני בעליל.

האם הוחלף נוזל בלמים ונוקז השמן מכל הגלגלים,הוחלפו מצתים (שרק עלותם הוא 180 ש"ח ללא עבודה)?

שמן ומסנן -עלותם באיזור ה- 230 ש"ח.

ללא נוזל בלמים אנחנו בלמעלה מ-400 ש"ח ללא עבודה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין,שבוצע טיפול מלא כולל החלפת כל החלקים הדרושים לטיפול.משהו כאן לא הגיוני בעליל.

האם הוחלף נוזל בלמים ונוקז השמן מכל הגלגלים,הוחלפו מצתים (שרק עלותם הוא 180 ש"ח ללא עבודה)?

שמן ומסנן -עלותם באיזור ה- 230 ש"ח.

ללא נוזל בלמים אנחנו בלמעלה מ-400 ש"ח ללא עבודה.

אתה בטוח שב30 אלף ק"מ זה מה שעושים? הרכב בן שנתיים, לא בן 4.

אבא שלי לא אחד שמקמץ בטיפולים או משהו, מה שאמרו לו במוסך שצריך הוא עשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי קובץ סרוק של טיפולים לרכב-אני מטפל רק לפי הספר במוסך כללי /מורשה.

כתוב חד משמעית פעם ב- 24 חודשים בלי קשר לק"מ- יש להחליף נוזל בלמים.

וחוץ מזה,רק שמן +פילטר עולים ללקוח לפחות 250-300 ש"ח במקרה הטוב ללא עבודה.

מצתים כנ"ל- כל 24 חודשים.

אני מצרף סריקה של כל שגרת הטיפולים לנוחות כל בעלי הרכב הזה וגם בשבילך,כדי שלא תרוץ לספר הרכב לחינם.

טיפול ברכב הוא לא רק עפ"י ק"מ,אלא לפי זמן - המוקדם מביניהם.אתה יכול לחפש שרשור שפתחתי לא מזמן על טיפול 3 שנים ועלויותיו שלאחריו,היה לי דיון ארוך עם משתמש נוסף,שגם לו רכב דומה ואצלו עשו טיפול חלקי,בגללי הוא עד עכשיו כועס מאוד עליהם :oops:.

תסתכל מה מחכה לכם בטיפול 3 שנים- אחסוך לך ואקצר- תכינו חבילה של משהו באיזור ה- 1500-1700 (שמן גיר+מסנן דלק בלבד עלו 1000 ש"ח ואם נוסיף שמן ומסנן שמן איכותיים עוד 250 ש"ח).

ליטר שמן גיר מקורי של הרכב (ועזוב את התחליפיים,אלא אם יש לך עצבים להתעסק עם הגיר שיהרס/אחריות) במוסך מורשה עולה 90 ש"ח וצריך 4 ליטר,זה לא כולל עבודה.

מסנן דלק עולה 200-250 ש"ח לא זוכר בדיוק ללא עבודה.(המסנן הוא פנימי ונמצא בתוך טנק הדלק)

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4147 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...