Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע לתחזוקה מונעת

lahav28
שימו לב! השרשור הזה בן 4144 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברי פורום נכבדים,

ברשותי פורד פוקוס 2008 שרכשתי לפני 8 חודשים. מד האוץ עומד על 79000 ק"מ והרכב טופל טיפול 75000 לפני חודשיים.

הרכב עבר את כל הטיפולים הנדרשים עד למכירתו, ואני מקפיד על שגרת טיפולים סדירה. הרכב בנוסף עבר טסט בהצלחה לא מזמן.

שאלתי נוגעת לתחזוקה מונעת: רציתי לדעת האם כדאי להחליף כל תקופת מה חלקים כמו צינורות וכו'?

או להמתין לטיפול גדול ואז לבקש במוסך שיבדקו?

אני שואל זאת כי ברכבי הקודם הצינור שמוביל מי קירור למנוע נשבר באמצע נסיעה ונאלצתי לבצע טיפול ראש מנוע.

הפעם ברצוני להקדים תרופה למכה ולמנוע הישנות מקרה כזה.

"כל מי שנוסע לאט ממני הוא אידיוט, וכל מי שנוסע מהר ממני הוא מטורף"... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תחכה לטיפולים, תמיד תבדוק לבד.

אם אתה לא בטוח מה צריך לבדוק, תבדוק בספר רכב, שם כתוב במצורה מאד מפורשת מה צריך להחליף ומה צריך לבדוק לפני כל טיפול, וכמובן תפעיל שיקול דעת ותסמוך רק על עצמךץ

ראית מה קורה כשנוצר פיצוץ במצינור של מערכת הקירור, אני כבר מציע לך לעבור על כל הצינורות שקשורים לזה ולבדוק שהם לא יבשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפול מונע שמאריך חיים למנוע,

החלפת כול אבל כול צנרת הגומי של נוזל הקירור אחת ל-5 שנים (מכסימום 7) .

החלפת שמן איכותי ומיצרן מוכר.

טיפול מונע שמאריך חיים לגיר אוטומט,

החלפת שמן כול 40- 50 אלף קמ' ולא משנה מה הן הוראות היצרן.

רענן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להמלצות כאלו אפילו אל תתייחס אחרת אתה תשאיר המון כספים שלא לצורך במוסך.

אדון רענן ידוע לך מה היא עלות של הצנרת קירור ברכב? יש לך מושג כמה עולה ל' שמן לתה"ל ברכב הזה?

בעל הפוקוס תקפיד לעשות טיפולים בזמן, תחליף ותשתמש בנוזל קירור ע"פ הוראות היצרן, תשתמש בשמן מנוע איכותי ומסנן מקורי והרכב יאריך חיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להמלצות כאלו אפילו אל תתייחס אחרת אתה תשאיר המון כספים שלא לצורך במוסך.

צודק.

אם הטיפול אצל איש מקצוע אמין ומקובל עליך (לאו דווקא במוסך מורשה) - הוא יעשה את הבדיקות הנדרשות לאותה תקופה, שנתון או קילומטרז').

תמיד טוב להעיף עין על הרכב וגלגליו, המנוע וחלקיו הניראים, ולראות אם הכל בסדר.

נניח שהחלפת צנרת בגלל הטראומה שהיתה לך. מחר תחליף את כל מערכת החשמל? ומחרתיים את מערכת הבלימה? ואז מערכות מכניות?

כבר כדאי ללכת לקנות רכב חדש מהיבואן.

ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל העונים.

כמובן שאני מבצע את כל הטיפולים בזמן ולפי הוראות היצרן ואני מאוד מדקדק בנושא.

אני בודק גם אחת לשבועיים-חודש מד נוזל קירור, שמן מנוע, שמן בלמים ומצב צינורות.

נכון שבספר היצרן ישנן הוראות מדוייקות מתי יש להחליף חלקים ברכב, אבל לפעמים ישנו בלאי שמתרחש

עוד לפני הזמן שנועד להחלפה ומכל מיני סיבות. מישהו פעם בפורום הזה כתב שהוא מחליף צנרת מכיוון שהיא לא יקרה.

לכן חשבתי על החלפה שלה כדי להיות רגוע. כרגע מצבה טוב מאוד והכל נראה תקין ולא יבש, אם החלפתה אכן יקרה

אחכה לטיפול המתאים.

"כל מי שנוסע לאט ממני הוא אידיוט, וכל מי שנוסע מהר ממני הוא מטורף"... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4144 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...