Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד פוקוס חדשה - השוואה בין 1.6 ל-2.0

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 4247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יצא לי בסופ"ש לנהוג בפוקוס ליסינג 1.6 טרנד (סטיישן), עם 12K על השעון.

אני נוסע על 2.0 טיטניום הצ'בק (25K), אז היה מעניין להשוות.

חייב לציין שחלק גדול מהזמן נסעתי עם נגרר ועליו טרקטורון.

קודם כל מבחינת כוח - יש לי נקודת ייחוס לפוקוס דור קודם 1.6, שאיתה הייתי גורר קודם את הטרקטורון - היא פשוט לא הייתה זזה.

אם הייתי מצליח לעבור את ה-100 קמ"ש זה היה נס. בחדשה - הרכב סוחב מעולה בקלות עוברים את ה-100, וגם עוקפים בעליות.

מצד שני, בהשוואה לקורולה הרובוטית שהייתה לי קודם, ובהשוואה בלי הנגרר - הקורולה הייתה יותר חזקה, למרות שלפוקוס

יש אותו הספק. כנראה הסוסים היפנים יותר בריאים..אני לא מדבר בהכרח על 0 למאה, אלא על עליות ארוכות בפול גז.

מבחינת תא נוסעים - אין ספק שהטיטניום הרבה יותר מפוארת ומפנקת. מבאס במיוחד המחשב דרך ומערכת המולטימדיה, שבטרנד

נראים מאד דלים ובסיסיים. בבלוטות' היה צפצוף רקע מעצבן שהיה תלוי בסל"ד המנוע, לא יודע אם זה ספציפי לרכב הזה.

גם ברכב שלי יש איזשהו תדר נלווה - אבל הוא הרבה יותר חלש וגבוה, ולא תלוי סל"ד.

ההגה הרגיש לי גם שונה, הרבה יותר קל לעומת שלי, ופחות מתקשר (בלי קשר לגרירה).

במהירות בין עירונית הוא היה רגיש מדי לטעמי.

מסתבר שב-1.6 ההגה הוא הידראולי, ובשאר הוא חשמלי. איכשהו יוצא שדווקא החשמלי עדיף בעיניי.

ההפתעה הגדולה - הגיר. הגיר אצלי ב-2.0 הוא נוראי למדי, וציפיתי לאותה 'חויה' גם ב1.6.

אבל הופתעתי לגלות שהגיר פשוט מצויין ! שום תלונה אין לי עליו, פשוט עבד ללא דופי.

העברות הילוכים חלקות, מוריד הילוך בכל סל"ד אפשרי (עד 6.2K בערך), אין החלקות קלאץ', אין מכות, אין רעידות.

יחסי ההעברה שונים מאד בין ה-1.6 ל-2.0, ב-1.6 ההילוכים הרבה יותר קצרים (20 קמ"ש הבדל בערך).

שזה מוזר, במפרט הטכני לא מופיע הבדל בין הגרסאות מבחינת הגיר :

http://www.ford.co.il/files/pdf/Ford_Focus2011_01.pdf

כנראה שפספסו את העניין שם.

עכשיו נשאלת השאלה האם הגיר של ה-2.0 מתנהג גרוע יותר באופן כללי, או שרק שלי ספציפית הוא כזה גרוע, וזה דורש

תיקון/תכנות במוסך. הגיר שלי עבר כבר עדכון תוכנה לפני כמה חודשים, לא היה שינוי, בטח שלא לטובה.

אני צריך לעשות סיבוב רציני על רכב אחר עם מנוע 2.0 כדי להשוות.

לסיכום - אם עד היום ההמלצה שלי על הפוקוס הייתה מסוייגת בגלל הגיר - אני כרגע יכול להמליץ בלב שלם על ה-1.6.

לגבי ה-2.0 -טעון בדיקה נוספת.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לשלוח את הרכב לעדכון תוכנה לגיר במוסך, יש כאלו שזה תרם רבות אצלם.

בנוגע להגה, משום מה גם אני מתחבר להגה חשמלי על פני הידראולי (לפחות במכוניות זולות יחסית).

מנגנון הידראולי זול נותן חוויה ממש לא נעימה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם מכניס את הרכב לעדכון תוכנה לגיר שיצא (האמנם ולוסטר, אבל גם כפול מצמדים). זו ההמלצה שלי.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיר שלי מעודכן עם הגירסה האחרונה שקיימת בארץ. אז לא מכאן תבוא הישועה.

קראתי בפורומים בחו"ל שיש איזשהו נוהל לימוד של הגיר, שכולל מספר פעולות נהיגה ספציפיות, והמוסך אמור

לבצע את זה אחרי עדכון תוכנה או אחרי ניתוק מצבר.

אפשר לנסות לנתק מצבר ואז לבצע את הלימוד מחדש, יש כאלה שזה עזר להם.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר 3500 ק"מ עם טרנד 2.0 אני מסתדר מצויין עם הגיר. הוא לא עצבן אותי אפילו פעם אחת :-)

אני אפילו מסתדר עם החלפת ההילוכים מהידית.

נראה לי שבאמת הבעיה נקודתית אצלך.

לגבי הBT - אין לי שום רעשים/צפצופים.

מבאס במיוחד המחשב דרך ומערכת המולטימדיה, שבטרנד

נראים מאד דלים ובסיסיים

אולי בסיסיים ביחס לטיטניום אבל המערכת כשלעצמה טובה מאד ביחד למתחרות בקבוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההגה מסכים לגמרי, איכשהו החשמלי מרגיש יותר טוב מההידראולי מבחינת משקל ודיוק (למרות שהתאוריה אומרת שצריך להיות הפוך).

לגבי הגיר בין הרכבים, הנסיון שלי אומר הפוך דווקא מנסיונך, קרי, לא מרגיש טוב עם ה-1.6L- קופצני,בועט,לא נעים ולא צפוי.

דווקא ב-2L הוא מרגיש הרבה יותר "נכון" ו"נעים"(בעיקר במהירויות נמוכות),העברות יותר חלקות שקל גם לצפות אותן ולתזמן לפי זה את הנהיגה. זה מנסיון בנהיגה על שני המנועים בכל הדגמים על כמה עשרות אקזמפלרים (חלק מהעבודה), לכן אני נוטה לחשוב שאולי יש לך בעיה ברכב הספציפי, שווה בדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, אז אני בהחלט קצת מתעודד מזה שיש בעיה ספציפית אצלי, עכשיו רק צריך לשכנע את הליסינג/מוסך לפתור את זה.

אביעד, וכל מי שיכול לבדוק את זה על 2.0 :

האם אתם מצליחים לבצע קיק דאון לסל"ד של מעל 6K ?

לדוגמה :

שלישי מגיע עד 130 קמ"ש בכיוון של תאוצה. לעומת זאת אם עברתי את ה-120 למשל, והגיר העביר לרביעי (נאמר

הרפייה קלה מהגז), אם אני לוחץ פול גז הוא לא יירד שוב לשלישי עד שאני לא ארד מתחת ל-110. גם לא בS וגם לא

בהעברה ידנית בכפתור.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביצעתי את הבדיקה שביקשת ואכן הגיר מתנהג כפי שתיארת.

גם בידני, מסרב להוריד ל3 ב120 למרות שתיאורטית יכול להגיע עם 3 עד 130. רק ב110 ההילוך יורד.

דיי מעצבן, מוריד לי שתי שניות בפוטנציאל מלגרדיה לשלום :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אוקיי, אז זה מאשר שההתנהגות הספציפית הזאת היא BY DESIGN. מאד מעצבן בנהיגה ספורטיבית.

מעבר לזה יש בעיות אחרות שכנראה שהן ספציפיות לגיר שלי, כמו החלקות קלאץ' בהעברה, מכות, הורדת הילוך

לסל"ד יתר (כן, גם זה קורה - קרה לי כבר שהגיר הוריד הילוך לסל"ד שהוא מעבר למנתק, הבין שהוא טעה והעלה חזרה..).

עוד דבר מעניין - קצת אחרי שקיבלתי את הרכב עשיתי מדידות תאוצה 0 ל-100 עם האייפון ואפליקציית DYNOLICIOUS.

בכל המדידות ירדתי מ-9 שניות, המדידות נעו בין 8.2 ל-8.7.

בזמן האחרון בדקתי שוב, לא הצלחתי בשום מקרה לרדת מ-9 שניות, הרוב נע סביב 9.3 שניות.

מה שהשתנה - הגיר עבר עדכון...

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לציין שחלק גדול מהזמן נסעתי עם נגרר ועליו טרקטורון.

האם אתם מצליחים לבצע קיק דאון לסל"ד של מעל 6K ?

לדוגמה :

שלישי מגיע עד 130 קמ"ש בכיוון של תאוצה. לעומת זאת אם עברתי את ה-120 למשל, והגיר העביר לרביעי (נאמר

הרפייה קלה מהגז), אם אני לוחץ פול גז הוא לא יירד שוב לשלישי עד שאני לא ארד מתחת ל-110. גם לא בS וגם לא

בהעברה ידנית בכפתור.

תודה, אוקיי, אז זה מאשר שההתנהגות הספציפית הזאת היא BY DESIGN. מאד מעצבן בנהיגה ספורטיבית.

מעבר לזה יש בעיות אחרות שכנראה שהן ספציפיות לגיר שלי, כמו החלקות קלאץ' בהעברה, מכות, הורדת הילוך

לסל"ד יתר (כן, גם זה קורה - קרה לי כבר שהגיר הוריד הילוך לסל"ד שהוא מעבר למנתק, הבין שהוא טעה והעלה חזרה..).

עוד דבר מעניין - קצת אחרי שקיבלתי את הרכב עשיתי מדידות תאוצה 0 ל-100 עם האייפון ואפליקציית DYNOLICIOUS.

בכל המדידות ירדתי מ-9 שניות, המדידות נעו בין 8.2 ל-8.7.

בזמן האחרון בדקתי שוב, לא הצלחתי בשום מקרה לרדת מ-9 שניות, הרוב נע סביב 9.3 שניות.

מה שהשתנה - הגיר עבר עדכון...

מה אני אגיד לך, הרכב שלך בכלל לא מתאמץ...

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק!

אבל לפחות שאתה הולך לרופא ומספר לו שיש בעיות, אתה טורח לספר על חיי ההוללות שלו? 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, קח מספר וכנס לתור.

אם עדכנת תוכנה לפני חודשיים, יש סיכוי שיש גרסה חדשה.

ואם לא, אז מוסך מורשה אמור להעביר דיווחים ליצרן שבסופו של דבר גורמים להוצאת גרסה חדשה.

בזכותך לפציינטים אחרים יהיה פתרון מידי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...