Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסיפור האישי שלי עם שירוקו 1.4tsi, ידנית 160 כ"ס.

בן ה
שימו לב! השרשור הזה בן 4341 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למרות, שעם כל התקלות וכל ההסטוריה שיש לVW, הם מציעות מפרט טוב, הנאה ואיכות גבוהה במיוחד! (ועוד, VW לא הטעם שלי) (משפחתית במחיר ממוצע ופחות, עם מנוע 1.2TSI גודש. זה עדיף על 1.6L!)

אני מקווה שאתה מצליח לזהות את הסתירה הפנימית בטיעון שלך.

אגב - גם ההנאה מהרכב היא לא משהו כשיש לך ספק בדבר האמינות שלו והפגישה הלא מתוכננת הבאה עם צוות המוסך הנאמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 255
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הרכב תוקן כבר בתחילת החודש הקודם.

לפני שבוע כבר הספיקו להיות שוב גמגומים והוחלף הקויל הצתה.

היבואן כבר נתן לי את התשובות שלו לכן אני לא מצפה לקבל עוד תשובות.

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האכזבה הגדולה היא מהשירות של היבואן עצמו, שטען "קורה, לא נורא..." שבעצם זאת בעיה ידועה במנועים הנ"ל ואני לא בדיוק מקרה נדיר.

לא מבין מה אתה רוצה.

מה ציפית שהיבואן יעשה? ישרוף את משרדי VAG והמפעל לייצור שירוקו כאות מחאה על זה שהחליפו לך מנוע ?

אני באמת ובתמים מנסה להבין מה אתה רוצה, ולא מצליח.

קורה, הלך לך המנוע אחרי 70K ק"מ (לציין ש 35K ק"מ בשנה זה לא מעט בכלל) - נכון שזה לא היה צריך לקרות אבל קרה ובטח שעוד יקרה כי מה לעשות יש מחיר ל 160 כ"ס ממנוע 1.4 - ואת זה לא יספרו לך באולמות המכירה.

תגיד תודה שהחליפו לך מנוע לאחד חדש כי באותה מידה יכלו לתקן את שלך (קרא את האחריות ותראה) ולשלוח אותך לדרכך.

כל מי ששמע שהוחלף מנוע ברכב מיד אמר לי שהוא היה מוכן לקנות את האוטו, בפחות 10

אלף שקל.

אולי, מה שבטוח רכב בן שנתיים עם 70K ק"מ זו סיבה מספיק טובה לשחוט אותך במחיר... בטח במצב השוק של המכוניות המשומשות כיום.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא לא נתחיל את הויכוח של יפניות נגד אירופאיות.

אם טוב לך עם הכריזמה, סע בכריזמה. לבוא לפורום של חובבי רכב ונהיגה ולנסות לשכנע אותנו שעדיף כריזמה 99 על שירוקו, אפילו שהלך לה המנוע, כנראה שלא ילך לך.

אוי נו באמת מספיק עם ההתלהמות הזאת.

הבחור לא מנסה לשכנע אותנו ששירוקו פחות טובה מכריזמה,זה קצת אינפטילית מצדך לפרש את דבריו של הבחור ככה.

ובכלל הגישה הפראנודיאית הזאת,שחלילה לא יגדו דבר רע על צרפתיות או איטלקיות,כבר עולה על העצבים,

ומי שיעיז להגיד מילה טובה על משחטומטית 1.6 דינו סקילה באבנים,חברה קצת בגרות!

בתור אחד שנוהג בשנים האחרונות אך ורק ברכבי נישה,אני יכול להגיד לכם שאכלתי מרורים לפעמים מה 190E שהייתה לי,

אז נכון,נהנתי מאוד מהנוחות,הנעה האחורית,תא נוסעים הישן ואיכותי,סמל שמתנשא בקצה מכסה המנוע,ובכלל הסטייל הרטרו של הרכב,אבל בפעמים שהוא נתקע והייתי צריך לגרור(תקלה במשאבת הדלק) ולאחר כמה חודשים עוד פעם (משבאת ברקס תקולה).

רציתי בכל ליבי,קצת פיס אוף מיינד של מאזדה 1.6.

בין המרצדס לבימר ,נסעתי קצת על הלאנטיס של אמא,נכון,שום דבר מרגש לא קורה שם,אבל הביצועים סבירים,נוחות טובה,דיי מודרנית,הכל חשמלי,מזגן על כיפכיפאק,כי לפעמים כל מה שאתה רוצה ביום חם ופקוק זה להגיע מ א-ב.

נכון שהכי כיף זה להסתער על העיקולים של כביש 1 בדרך חזרה לגבעתיים עם הבימר,וחיוך ענק על הפרצוף אבל לכל מטבע שיש שני צדדים,וחשוב לזכור את זה.

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות, שעם כל התקלות וכל ההסטוריה שיש לVW, הם מציעות מפרט טוב, הנאה ואיכות גבוהה במיוחד! (ועוד, VW לא הטעם שלי) (משפחתית במחיר ממוצע ופחות, עם מנוע 1.2TSI גודש. זה עדיף על 1.6L!)

מודה שגם אני לא הצלחתי להבין את משמעות המשפט. :|

מפרט טוב מאוד? - השאלה למה משווים ובאיזה מחיר.

ואיכות, היא כבר מזמן לא מילה נרדפת לפולקסוואגן ובטח שלא גבוהה מאוד.

פולקסוואגן הפסיקה ליצר מכוניות אמינות אי שם בשלהי שנות ה90 של המאה הקודמת ואני לא אומר את זה בציניות, לטכנולוגיה יש מחיר וכנראה שיש לא מעט אנשים שמוכנים לשמש שפן ניסיונות של החבורה מוולסבורג (כולל אותי).

לכל אלא שמתכוונים לתקוף אותי- אני עונה מראש, עם עובדות לא ניתן להתווכח.

מי שרוצה להמשיך לקנות תוצרת שחסכו עליה ביקורת איכות ברמות מכפירות - יבושם לו, כל אחד שיעשה כראות עיניו עם כספו.

יום אחד שאהיה גדול גם לי תהיה מזארטי גראנד טוריסמו ....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי נו באמת מספיק עם ההתלהמות הזאת.

הבחור לא מנסה לשכנע אותנו ששירוקו פחות טובה מכריזמה,זה קצת אינפטילית מצדך לפרש את דבריו של הבחור ככה.

ובכלל הגישה הפראנודיאית הזאת,שחלילה לא יגדו דבר רע על צרפתיות או איטלקיות,כבר עולה על העצבים,

ומי שיעיז להגיד מילה טובה על משחטומטית 1.6 דינו סקילה באבנים,חברה קצת בגרות!

בתור אחד שנוהג בשנים האחרונות אך ורק ברכבי נישה,אני יכול להגיד לכם שאכלתי מרורים לפעמים מה 190E שהייתה לי,

אז נכון,נהנתי מאוד מהנוחות,הנעה האחורית,תא נוסעים הישן ואיכותי,סמל שמתנשא בקצה מכסה המנוע,ובכלל הסטייל הרטרו של הרכב,אבל בפעמים שהוא נתקע והייתי צריך לגרור(תקלה במשאבת הדלק) ולאחר כמה חודשים עוד פעם (משבאת ברקס תקולה).

רציתי בכל ליבי,קצת פיס אוף מיינד של מאזדה 1.6.

בין המרצדס לבימר ,נסעתי קצת על הלאנטיס של אמא,נכון,שום דבר מרגש לא קורה שם,אבל הביצועים סבירים,נוחות טובה,דיי מודרנית,הכל חשמלי,מזגן על כיפכיפאק,כי לפעמים כל מה שאתה רוצה ביום חם ופקוק זה להגיע מ א-ב.

נכון שהכי כיף זה להסתער על העיקולים של כביש 1 בדרך חזרה לגבעתיים עם הבימר,וחיוך ענק על הפרצוף אבל לכל מטבע שיש שני צדדים,וחשוב לזכור את זה.

מה זה עוזר עכשיו לשמוע שכריזמה זה רכב אמין? זה לא רלוונטי בשום צורה. זה גם לא אומר שום דבר על שאר המנועים של החברה ואפילו על שאר מנועי הטורבו הקטנים שלהם. עובדה שה 1.2 בסדר גמור.

מי שרוצה מזגן ושקט שיקנה כריזמה או לאנטיס. איך זה רלוונטי בכלל?

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שלא הבין את המשמעות של המשפט שכתבתי: "למרות, שעם כל התקלות וכל ההסטוריה שיש לVW, הם מציעות מפרט טוב, הנאה ואיכות גבוהה במיוחד!"

התכוונתי לכך שמקבלים תמורה מעולה ביחס למחיר, חוץ מהתקלות.

איכות, האיכות שאתה יושב בפנים ומרגיש שאתה יושב בתוך טנק גרמני.

מה שלא תמצאו באף יפנית או קוריאנית.

תראו אני לא חובב VW, אני לא יקנה VW, אבל לזכותם אני יכול לומר שיש להם איכות וסטנדרטים גבוהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה אתה רוצה.

מה ציפית שהיבואן יעשה? ישרוף את משרדי VAG והמפעל לייצור שירוקו כאות מחאה על זה שהחליפו לך מנוע ?

אני באמת ובתמים מנסה להבין מה אתה רוצה, ולא מצליח.

קורה, הלך לך המנוע אחרי 70K ק"מ (לציין ש 35K ק"מ בשנה זה לא מעט בכלל) - נכון שזה לא היה צריך לקרות אבל קרה ובטח שעוד יקרה כי מה לעשות יש מחיר ל 160 כ"ס ממנוע 1.4 - ואת זה לא יספרו לך באולמות המכירה.

תגיד תודה שהחליפו לך מנוע לאחד חדש כי באותה מידה יכלו לתקן את שלך (קרא את האחריות ותראה) ולשלוח אותך לדרכך.

אולי, מה שבטוח רכב בן שנתיים עם 70K ק"מ זו סיבה מספיק טובה לשחוט אותך במחיר... בטח במצב השוק של המכוניות המשומשות כיום.

איציק

איציק איך אתה היית מרגיש אם רכב שהיתה קונה במיטב כספך פתאום ב70 אלף ק"מ מחליפים לו מנוע ואומרים לך, סע לדרכך לא נורא.

הדבר היחיד שטענתי הוא שאני לא אמור לספוג את ירידת הערך עקב החלפת המנוע! וכאשר אמרתי זאת ליבואן קיבלתי מחיר מצחיק על השירוקו!

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מי שלא הבין את המשמעות של המשפט שכתבתי: "למרות, שעם כל התקלות וכל ההסטוריה שיש לVW, הם מציעות מפרט טוב, הנאה ואיכות גבוהה במיוחד!"

התכוונתי לכך שמקבלים תמורה מעולה ביחס למחיר, חוץ מהתקלות.

איכות, האיכות שאתה יושב בפנים ומרגיש שאתה יושב בתוך טנק גרמני.

מה שלא תמצאו באף יפנית או קוריאנית.

תראו אני לא חובב VW, אני לא יקנה VW, אבל לזכותם אני יכול לומר שיש להם איכות וסטנדרטים גבוהים.

אם יש תקלות (ולא תקלה קטנה , החלפת מנוע והחלפת טורבו) , איפה התמורה למחיר? כשאתה קונה רכב אתה מצפה לשקט.

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק איך אתה היית מרגיש אם רכב שהיתה קונה במיטב כספך פתאום ב70 אלף ק"מ מחליפים לו מנוע ואומרים לך, סע לדרכך לא נורא.

הדבר היחיד שטענתי הוא שאני לא אמור לספוג את ירידת הערך עקב החלפת המנוע! וכאשר אמרתי זאת ליבואן קיבלתי מחיר מצחיק על השירוקו!

מניסיוני ה"דל" בחיים למדתי, שהכל יכול להיות - וצריך לקחת הכל בקלות, במיוחד כל מה שנגמר בכסף.

אם היה הולך לי מנוע ברכב אחרי 70K ק"מ הייתי סופר-מתבאס, אבל מה לעשות - דברים כאלה קורים לא רק במפעלים הגדולים בעולם אלא גם אצל בעלי מקצוע הטובים בכולם. כאשר קונים מכוניות שעשויה מאלפי חלקים (במקרה הטוב )תמיד קיים פוטנציאל תקלות מסויים ובדיוק בשביל העניין הזה יש אחריות (אחרת לא היית צריך אחריות אם הכל היה תמיד 200%).

הבעיה במוח הישראלי זה ששנים על שנים הכניסו לנו לראש שרכב חדש זה שקט נפשי. אממה, החיים האמיתיים (במיוחד במודרניזציה שמכתיבה ליצרנים לעמוד בתקני זיהום אויר מטורפים + מחירי הדלק השערוריתיים + לקוחות מפונקים שרוצים פינוקים) מראים שלא הכל פשוט - וימי הסובארו DL העליזים עם הקרבורטור, דיסטרבוטור והסליל הצתה עבור מן העולם ובמקומן תפסו את הכבישים מכוניות מודרניות ברמות מטורפות ביחס למה שהיה "אז" - ופתאום נוכחנו לדעת (בדרך הקשה) שלא כל מה שפימפמו לנו לראש במשך שנים הוא נכון. רכב חדש הוא לא בהכרח ערובה לשקט נפשי ארוך טווח, נקודה. יש לך שקט נפשי שכל עוד אתה באחריות יתקנו לך את הרכב, אבל מה שקורה בפועל הוא לא בהכרח שקט נפשי.

בנוגע לטרייד אין ולהצעות שקיבלת - אתה צריך להבין שמצב השוק של המשומשות הוא בכי רע, שלא לדבר על זה שלרכב שלך יש המון קילומטרים וזה מתבטא במחירים זנותיים שתקבל עליו. עצם זה שהחליפו מנוע נותן לאנשים קלף מיקוח נוסף על המחיר הזנותי שרוצים להציע לך, זה הכל (הרי ברגע שיבוא הקונה שיקח את האוטו, אחרי דקה הוא יתפאר ויספר לחבר'ה שלרכב יש מנוע חדש 0 קילומטרים וזו מציאה !)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לטרייד אין ולהצעות שקיבלת - אתה צריך להבין שמצב השוק של המשומשות הוא בכי רע, שלא לדבר על זה שלרכב שלך יש המון קילומטרים וזה מתבטא במחירים זנותיים שתקבל עליו. עצם זה שהחליפו מנוע נותן לאנשים קלף מיקוח נוסף על המחיר הזנותי שרוצים להציע לך, זה הכל (הרי ברגע שיבוא הקונה שיקח את האוטו, אחרי דקה הוא יתפאר ויספר לחבר'ה שלרכב יש מנוע חדש 0 קילומטרים וזו מציאה !)

איציק

את דעתי אתה מכיר - TRADE UP ל- GTI 3D. ואם יש קושי מימוני - תבקש מהם הלוואה ו/או מימון דרך החברת מימון שלהם. נניח שיש 60K הפרש, ויש לך רק 20K להוסיף? תפרוס את ה- 40K לשנתיים או יותר וסע לשלום. איציק רק מסביר לך למה יש סיבה נוספת להוריד מהמחיר בלי קשר להחלפת המנוע.

איל.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, נראה שבן מבקש טרייד אין במחיר מחירון ולא במחיר זנות. בזמנו, בכתבה ב ynet על המנוע של המונדאו שהוחלף, דלק הבטיחו ללקוח מחיר מחירון כשירצה להחליף. זו בכלל לא בקשה מוגזמת וזה מה שצ'מפיון צריכים לעשות. כמובן שבמחיר המחירון ישוקלל הק"מ הגבוה. מה גם שנראה שלק"מ אין קשר לתקלה שכן זה קורה גם במנועים חדשים שעברו 5 ו 10 אלף ק"מ.

emotion of motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

. מה גם שנראה שלק"מ אין קשר לתקלה שכן זה קורה גם במנועים חדשים שעברו 5 ו 10 אלף ק"מ.

לק"מ אין קשר לתקלה - אבל יש קשר למחיר שרוצים לתת לו בטרייד אין (ובכלל, גם לקוחות פרטיים).

כולם יודעים כמה השוק "על הפנים" ולכן נעזרים במצב הזה בשביל להתמקח עוד ועוד על המחיר.

בעניין הקילומטראז'; אתה מבין ש 70,000 ק"מ בשנתיים זה יותר מרכב ליסינג ממוצע ?? מעטים הליסינגים בתצורה הזו (קרי: לא רכב מסחרי או משהו כזה) שמגיעים לק"מ כזה תוך שנתיים, זה כפול (!) מהנסועה הממוצעת לרכב פרטי בישראל (כ 17K-18K ק"מ לשנה).

ועוד משהו בעניין המחיר:

לפי מחירון YAD2, הרכב הנ"ל שווה 124,000 ש"ח לפני שיקלול.

גולף GTI 3 חדשה עולה כ 197,000 ש"ח.

הציעו לבחור, בהערכה גסה, כ 100K שח על האוטו שלו + תוספת מכיסו הפרטי על היתרה לרכב חדש מהשקית. הטרייד אין חייב להרוויח מינימום של 12% בשביל לשרוד, שלא לדבר על הק"מ שהרכב הזה עבר, ובמקרה הזה הורידו לו מהמחירון כ 20%.

בהתחשב במצב השוק, לדעתי ההצעה סבירה לגמרי.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4341 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...