Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוחר רכב נוכל חתם בשמי על טופס העברת בעלות

שימו לב! השרשור הזה בן 4404 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לצערי נפלתי קורבן לסוחר נוכל ולשמחתי יש לי מסמכים כדי לנסות לקשור אותו לעסקה. הרכב שקניתי הוא רכב שהיה בבעלות חברת ליסינג. רציתי לדעת אם משהו יכול לעזור לי בשאלות הבאות:

1. כיצד מגישים טופס בקשה לגילוי נאות (למי צריך להגיש ואיזה מסמכים צריך לצרף)?

2. אני רואה שעל טופס יפוי הכוח שהוא קיבל מחברת הליסינג, שמו אינו רשום כמיופה כוח, אלא שמי. מעולם לא פניתי לחברת הליסינג בבקשה ליפוי כוח (הסוחר למעשה זייף את חתימתי במטרה לטשטש עקבות). האם משהו יודע מהו הליך בקשת יפוי כוח מול חברת ליסינג? איזה מסמכים צריך להציג להם כדי לקבל יפוי כוח? כיצד זה שהם לא בדקו שמיופה הכוח שלהם הוא אכן מי שהוא טוען שהוא?

3. נתונים על קילומטראז נמצאים גם בידי משרד הרשוי, האם משהו ניסה אי פעם לקבל אותם ממשרד הרישוי ויכול לשתף אותי בנסיונו?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האירוע לא ברור. רצוי שתפרט בדיוק מה הייתה השתלשלות האירועים, מה היה ידוע לך בעת הקניה ומה נודע לך לאחר הקניה.

האם נחתם זכרון דברים בעת הקניה?

טופס גילוי נאות היית צריך לקבל ממוכר הרכב.אם קנית את הרכב מסוחר, הוא מחוייב על פי חוק לתת לך טופס כזה.

אם הסתיר ממך את העובדה שהרכב היה בבעלות חברת ליסינג - הגש תלונה במשטרה על הונאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנינו רכב מאדם שהציג את עצמו כמי שמוכר רכב עבור קרובת משפחה, אך היה סוחר (בדיעבד בדקתי ושמו מופיע באתר הסוחרים של משרד התחבורה). לטענתו הרכב היה בליסינג פרטי(על הרישיון היה מצויין שכרה\חכר). לקחנו את הרכב לבדיקה במכון שאנחנו בחרנו והרכב יצא בסדר בסך הכל. בדקנו שהקילומטראז מתאים לזה שרשום על הרשיון. חתמנו על זכרון דברים (הכולל שם ות.ז של בעל הרכב). מכיוון שהתנהגותו של המוכר נראת לנו חשודה אחרי שקנינו את הרכב התחלנו לעשות בדיקות וגילנו שהרכב יצא מחברת הליסינג עם קלומטראז גבוה בהרבה. למעשה האדם גלגל את מד האוץ אחורה ואז העביר את הרכב טסט נוסף.

אני מעוניינת לקבל גילוי נאות מחברת הליסינג ממנו הוא קנה את הרכב. האם משהו יודע כיצד עושים זאת?

בנוסף, ראיתי שעל יפוי הכוח שחברת הליסינג נתנה לו, הוא רשם את שמי ולא את שמו כמיופה הכוח של החברה. האם חברת הליסינג מאפשרת לכתוב שמות בלי לבדוק כלל את זהות מיופה הכוח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי מסירת טופס גילוי נאות (ע"י הסוחר שמכר לך, כמו שאמר הצ'יף) היא עילה חד משמעית לביטול עסקה והשבת כספך.

אם הסוחר חתם בשמך על חוזה המכר מול חברת הליסינג, אז החברה מחוייבת כלפיך ולא הסוחר. (כי כביכול אתה ביצעת עסקה ישירות מולם, והם כרגע מפירים חוק כי לא מסרו לך טופס גילוי נאות)

נסח מכתב חריף אליהם עם השתלשלות העניינים ועם דרישה חד-משמעית לקבל את כל ההיסטוריה של הרכב.

אחרי שתקבל אותה ותחליט כיצד אתה רוצה לפעול (אני מניח שאתה שואף לביטוח עסקה) תפנה שוב בדרישה תקיפה עם הבהרה חד משמעית שאתה תפנה לסעד משפטי באם לא ימולאו דרישותך.

הסוחר החביב סיבך אותם בעניין לא פשוט בכלל מבחינתם. (לך, אין מה לדאוג. מהתאור הקצר שנידבת לנו, נראה לי שאתה מגובה משפטית). בכל מקרה, אני מאמין שהם יעדיפו לסגור את העניין מולך לפני שיסתבך עוד ולפני שיגיע לערכאות משפטיות.

עריכה:בזמן שכתבתי את התגובה העלית את ההבהרות וגם הבנתי שאת "היא" ולא "הוא".

אז-הדברים האמורים בתוקף גם בלשון נקבה ועמך הסליחה

עוד דבר- לאחר הקריאה- בטופס הגילוי הנאות שיתכן ונמסר לסוחר (שבחר להעלימו) בוודאי רשום הק"מ האמיתי של הרכב.

כך שאת חוזרת להתמודד מול הסוחר- תצטרכי להוכיח שהוא ביצע את הפחתת הק"מ, ואם אין לך מסמך המעיד על הק"מ שהוא הצהיר עליו- כנראה שלא תזכי לסעדי בית המשפט.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם חברת הליסינג עצמה איננה מחוייבת לתת לי גם טופס גילוי נאות אם אני מבקשת? אני חושבת שהסוחר רכש את הרכב המחברה, גם אם לא העביר בעלות (הבנתי שסוחרים אל חייבים להעביר בעלות)

דברתי עם נציג טלפונית והוא אמר לי מה היה הקמ המקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתחת שני שרשורים דבר שלא מקל על מתן תשובות.

אם את קנית מסוחר , רק הוא מחוייב לך , וחברת הליסינג מחוייבת לו .

אם הקניה היא מחברת הליסינג אז היא מחוייבת לך.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מן התיאור לא ברור לי האם הרכב עבר ישירות מבעלות חברת הליסינג לרשותך או שהייתה בעלות נוספת בין חברת הליסינג לבינך.

איזה ייפוי כוח נחתם בשמך?

כתבת שהמוכר הציג עצמו כמי שמוכר את הרכב עבור בת משפחה.

האם פרטיה רשומים בזכרון הדברים או שקיומה הוזכר רק בע"פ?

האם בת המשפחה הזו הייתה רשומה כבעלת הרכב? פרט זה חשוב להמשך הטיפול.

האם יש בידיך אסמכתא כתובה לכך שהקילומטרז' של הרכב היה גבוה יותר בעת שהיה בבעלות חברת הליסינג?

הצעתי במקרה של חשד מבוסס לזיוף הקילומטרז' היא - הגישי תלונה במשטרה כנגד המוכר, חברת הליסינג וכנגד קרובת המשפחה האנונימית (אם יש כזו).

במקביל כתבי למוכר ולחברת הליסינג כי את תובעת ביטול עסקה בגין אי גילוי נאות. העזרי בעו"ד אם את יכולה.

עניין זיוף הקילומטרז' הוא עבירה פלילית כבדה יותר. הסוחר יכול לטעון שלא ידע על כך כיון שלא היה בעל הרכב. לכן חשוב שהתלונה תכלול את כל תהליך המכירה מחברת הליסינג ועד להעברת הבעלות אליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך קונה רכב לוקח רכב שהיה בהשכרה או החכרה לבדיקה ובודק את הפרטים רק לאחר הקניה ?.

א , ב של קניה של רכב כזה זה קודם הבדיקה של הניירת ואחר כך מכני.

לפי דעתי אתה רודף אחרי הצל או שלך או של המוכר אבל כלום לא ייצא מכך.

הטופס של הייפוי כח זה פרט שולי הרי כדי להעביר בעלות צריך ת"ז של הקונה נתינת הת"ז זה כבר אישור כמו ייפוי כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה. הסוחר הציג את עצמו כאדם פרטי המוכר רכב ליסינג פרטי שהיה שלה קרובת משפחתו ולטענתו, מכיוון שהחליטו למכור את הרכב, לא העבירו את הבעלות על שם אותה קרובת משפחה אף על פי שסיימו לא מכבר לשלם את ההלוואה. בדיעבד אני מאמינה שהוא רכש את הרכב מחברת הליסינג. סוחרים, מסתבר, יכולים לקנות רכב מבלי לרשום אותו על שמם, הם נחשבים ל"צינור" ולא ליד.

אין לי אסמכתא על "המשחק" בקילומטראז אבל אני יודעת זאת בודאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את צריכה להעריך את הנזק שנגרם לך.

כל קישקושי יפויי הכוח והניירת לא מעניין אף אחד.

עד כמה שאני מבין העובדה שמקוריות הרכב היא ליסינג היתה ידוע לך והנזק שלך העיקרי שלך נובע משינוי מד האוץ.

המקורות למידע כזה הוא אולי במשרד הרישוי אם המידע הזה מצוי בידם הם יהיו חייבים לתת , ייתכן שתדרשי לתשלום אגרה של כמה עשרות שקלים במסגרת חוק חופש המידע. וכמובן לנסות למצוא את המוסך בו טיפל הרכב בד"כ קצת יותר בעיה עם חברות הליסינג.

אחרי שיהיה לך המידע הזה אפשר יהיה להעריך בכמה ניזוקת .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי אסמכתא על "המשחק" בקילומטראז אבל אני יודעת זאת בודאות.

אם אין לך אפשרות להוכיח שהיה זיוף של קילומטרז' , נשאר רק עניין העבר של הרכב. מכיוון שהיה ידוע לך כי הרכב הוא ליסינג, קשה להוכיח את הטענה על אי גילוי נאות בעניין זה. נשאר רק מצג שוא של סוחר רכב שהתחזה לאדם פרטי ולא נתן לך טופס גילוי נאות. זו עבירה על חוק המכר של רכב שאפשר להגיש לגביה תלונה במשטרה.

אין ספק שנעשו שגיאות בסיסיות מצידך בהליך בדיקת הנתונים לפני הקנייה.

כלל בסיסי הוא לא לקנות רכב מידי אדם המציג עצמו כפועל בשם בן משפחה, מבלי לפגוש את בעל הרכב עצמו.

את כל הבדיקות עושים לפני התשלום. יכולת למשל להגיע לחברת הליסינג ולברר את הפרטים המדוייקים של סוג הליסינג/השכרה.

יכולת לבקש מחברת הליסינג היסטוריה של הטיפולים שהייתה עשויה לספק מידע על השימוש ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4404 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...