Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שטיפת רכב עם חומר לא מתאים

שימו לב! השרשור הזה בן 4727 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

רעייתי החליטה לקחת יוזמה ולשטוף את הרכב בעצמה. היא השתמשה במים, אליהם הוסיפה מעט נוזל CIF (תרכיז ניקוי רב-תכליתי). מה הנזק שיכול להיגרם לצבע הרכב, אם בכלל? ואם יכול להגרם נזק, כיצד ניתן למזערו (למשל ע:י וקס)? במבט ראשון נראה לי כי הצבע דהה מעט, למעט באיזור שנצבע לאחרונה, אך ייתכן כי זהו דמיוני שמתפרע.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכף יהיו פה תגובות מזועזעות, אבל אין לדעתי בעייה להשתמש בסבון כלים / נוזל רב תכליתי וכדומה לניקוי רכב. כמובן שאין להשתמש בחומרים חזקים, חומצות וכו'. אגב, על סנו פוליווקס לניקוי רצפות כתובה המלצה להשתמש בו לניקוי רכב, והוא משאיר ברק קל.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמור לקרות כלום לרכב במיוחד שמדובר בשטיפה אחת, הבדלי הצבע שאתה רואה זה בגלל שיש חלק צבוע כמו שאתה אומר.צבעו את החלק באותו צבע כמו שיצא מהמפעל אבל שאר החלקים עברו כמה שנים טובות והצבע משתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה חומר ניקוי חזק יחסית, אבל בשימוש במינון נמוך - אני מקווה שלא נגרם כל נזק.

כמובן - לא להשתמש בזה שנית. יש חומרים ייעודיים לשטיפת רכב, ואם אין - מספיקים רק מים וספוג רך.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה חומר ניקוי חזק יחסית, אבל בשימוש במינון נמוך - אני מקווה שלא נגרם כל נזק.

כמובן - לא להשתמש בזה שנית. יש חומרים ייעודיים לשטיפת רכב, ואם אין - מספיקים רק מים וספוג רך.

אגב, שאלה באותו עניין, האם שימוש בסבון כלים או לחלופין נוזל כביסה, לשטיפת הרכב, יכול אם בכלל לגרום נזק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קרה שום דבר בשטיפה חד פעמית

אני בדרך כלל שוטף את הרכב במים עם קצת סבון לניקוי ידיים בגלל רמת החומציות הנמוכה שלו, מה שמתאים לעור הידיים בטוח לא יפגע בצבע של הרכב.

בצבא שטפתי רכב ספציפי במשך שנה עם סבון כלים ומטאטא פעם בשבוע ולא הייתה שום בעיה בצבע, הרכב נראה כחדש(לחדי העין ייראו השריטות של המטאטא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, שאלה באותו עניין, האם שימוש בסבון כלים או לחלופין נוזל כביסה, לשטיפת הרכב, יכול אם בכלל לגרום נזק?

נוזל או אבקת כביסה, לא הייתי משתמש לניקוי רכב (אולי שמפו לחפיפת ראש).

(אם יש לך לדוגמה סיר בישול שיש בו שומנים עקשנים שדבקו בו - מעט אבקת/נוזל כביסה + הרתחה - יורידו את השומן. מה שאני מנסה לומר, שבנוזלי כביסה יש כל מיני דטרגנטים שאינם מומלצים לשטיפת משטחים צבועים מחשש לפגיעה בצבע).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל או אבקת כביסה, לא הייתי משתמש לניקוי רכב (אולי שמפו לחפיפת ראש).

(אם יש לך לדוגמה סיר בישול שיש בו שומנים עקשנים שדבקו בו - מעט אבקת/נוזל כביסה + הרתחה - יורידו את השומן. מה שאני מנסה לומר, שבנוזלי כביסה יש כל מיני דטרגנטים שאינם מומלצים לשטיפת משטחים צבועים מחשש לפגיעה בצבע).

תודה, לקחתי לתשומת ליבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4727 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...