Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה גיר רובוטי, התלבטות לא קלה. טיפים יתקבלו בברכה.

Yakov s
שימו לב! השרשור הזה בן 4694 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב תודה רבה לכולם .

תשובות לגבי הטויוטה נדע מחר.

אני אעדכן בהמשך, המון תודות !

יעקב

pioneer 5050+dellD820 CarPC .Focal Utopia Mid - Focal utopia tweeter - Focal Utopia Woffer @ CrossOver Utopia .JBL 75.4 .EARTHQUAKE 1142 rms @ 3ohm . The Monster : JL W7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

----

אין לך PARKING!!!! זה אומר שאוי ואבוי אם תשכח להרים את בלם היד - יש נהגים שבאופן קבוע שוכחים לעשות זאת ברכב אוטומטי... סכנה בטיחוטית נוראית!

-----

רגע- בקורולה אתם מחנים את הרכב שהגיר בניוטרל ומרימים אמברקס?אצלי בגרנדה רובוטית חובה להחנות את הרכב שהוא משולב בהילוך -ראשון או רוורס תלוי בכיוון המדרון(כמו בידני מלא) +אפשר גם אמברקס. למה לא משאירים בהילוך בקורולה?

גם אם אתה נוסע על מצב ידני - אתה לא יכול לשלוט בהורדת ההילוכים בזמן של התקרבות לעצירה מלאה - בקיצור אתה לא נפטר כאן מהעינוי הזה של הקפיצות של הגיר בפקקים.

עכשיו אני מעריך יותר את האיטלקייה הקטנה שלי- בגרנדה ההילוכים ביכלל לא מורגשים בנסיעה(אפילו טוב יותר מאוטומט!) ואם אולי יש הרגשה זה רק בפקקים של נסיעה מיתחת ל15 קמ"ש(גז-ברקס) וגם זה רק אם נותנים למישהו שלא מכיר את הגיר לינהוג, מי שמכיר את הגיר אפילו במצב כזה לא מרגיש את הגיר.

ובנוסף בגרנדה גם אם נמצאים באוטומט או ידני תמיד יש אפשרות להוריד או לעלות הילוך בלי צורך לעבור ממצב אחד לשני- בקיצור אני אוהב את הגיר מאוד!

לפותח השירשור במידה ובכל זאת תוכל לישקול את הגרנדה אני מאוד ממליץ עליה, אין בעיה מיוחדת במרווח - אצלי אני מסיע את המשפחה לעתים קרובות ו3 מבוגרים מאחור לא מיתלוננים.

ההבדל בבסיס גלגלים הינו רק 9 ס"מ וברוחב 7 ס"מ ובגובה יתרון של 2 ס"מ לטובת הגרנדה

ומבחינת תא מיטען שהוא קטן, כל היופי ברכב הזה הוא שאם אתה הולך לאסוף משהו גדול אתה יכול לקפל מושב אחורי ולהעמיס מיטען גדול אפילו מכונת כביסה (LOL) או כל דבר אחר(פלזמות גדולות :-) או מניסיוני אפילו שידת החתלה מורכבת לתינוק-חיסכון של 300 שקל בהובלה )

לגבי השאלה שלך על הפרקינג - אכן, אין פארקינג

אם אתה מנסוע לכבות את המנוע כשאתה על E - אתה לא תוכל להוציא את המפתח מהסוויץ' עד כמה שזכור לי

ואם אתה תנסה להתניע את המנוע כשאתה לא על ניוטרל ובלי רגל על דבשת הבלם - אתה גם לא תצליח

----------------------

לגבי החלק השני - הגיר של הגרנדה פונטו עד כמה שידוע לי חלק לחלוטין ולא מורגש בכלל למעט כמה רעשים שהוא מוציא בין מעבר לרוורס וראשון.

הטויוטה - אלוהים אדירים - יושב לך רובוט שסובל מאוטיסם בשלבים מתקדמים בתוך המנוע.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר 3 חודשים נוהג על הרכב הזה , והבעיות היחידות שיש לי איתו זה הגיר.

דוגמא ראשונה , לפעמים בפקקים או בעצירות כמעט מוחלטות בהילוך שני ,האוטו נזכר להוריד לראשון רק שאתה מחזיר את הרגל לדוושת הגז , ואז אתה מקבל בעיטה ונזרק קדימה , לפעמים זה יכול להיות מסוכן ,שכן תיזרק לתוך הפגוש של האוטו מלפנייך חח :D.

דוגמא שניה , לפעמים שצריך עקיפות מהירות . לדגומא במהירות של 80 קמ"ש אתה רוצה לצאת לעקיפה ,מה שאני עושה זה להוריד הילוך להילוך 3 ולתת גז (לא צריך להגיע לפול ,יש מספיק כוח גם בחצי דוושה ) , הבעיה שלפעמים צריך להעלות הילוך באמצע העקיפה , וזה לפעמים קצת מלחיץ מכיוון שעד שהוא מעביר הילוך אתה מאבד כוח , אבל לפחות האוטו מגיע בערך ל7200 ורק שם הוא מנתק אז זה בסדר , רוב הזמן יש מספיק סל"ד.

בעיקרון האוטו מאוד מרווח , מאחורה באמת שאפשר לשבת בכיף 3 מבוגרים ללא שום בעיה , כוח לא חסר לו (זה לא לאון קופרה ,אבל עדיין) ,בגאז' ענק , ועוד הדברים שאמרו לך פה.

ו lanosforce אפשר להוציא את המפתח מהגיר שאתה נמצא בכל הילוך (R או E) , ואת זה אני יודע מכיוון שקרה לי כמה פעמים שאמי או אבי השאירו את האוטו בהילוך וכשבאתי להתניע לא הצלחתי לפני שהעברתי לN , אז אפשרי להשאיר את האוטו בהילוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב שלום.

כמה שאלות נוספות :

מאזדה 6 2005 מנוע 2300 כל התוספות , איך היא במנוע אחזקה וצריכת דלק. כנ״ל על בורה 2005, ועל b4 2006.

סליחה על הכתיבה בקצרה זה מהפלא.

תודה רבה לעוזרים.

יעקב 

pioneer 5050+dellD820 CarPC .Focal Utopia Mid - Focal utopia tweeter - Focal Utopia Woffer @ CrossOver Utopia .JBL 75.4 .EARTHQUAKE 1142 rms @ 3ohm . The Monster : JL W7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל סילחה על ההודעה השניה ברציפות אני מודע לכך שזה לא חוקי אבל אני חושב שהוא הסברתי את עצמי כמו שצריך דרך האייפון .

לכן אני רושם עכשיו כמו שצריך מהבית .

היום הלכתי למספר מקומות לרכבים וראינו כמה דגמים ספציפיים והמכוניות הן :

מאזדה 6 05, מנוע 2300 המפוארת, 110000 ק"מ - למה כן ? רכב באמת גדול יותר ממה שציפנו (ואנחנו צריכים המון מקום) מפנק , לא משמעותי בדלק משאר המשפחתיות 1600 סמ"ק , חזק יותר מהנה יותר .

למה לא ? : מפחיד מעט ללכת לקראת מנוע כזה גדול, שלא חשבנו שנלך לקראתו .

בורה05, מנוע 2000סמ"ק - למה כן ? : זולה !

למה לא? : שאר הירקות, דלק , אחזקה וכו' ...

B4 2006 , 2000 סמ"ק , 82000 ק"מ 165 כ"ס - למה כן ?: מנוע חזק , רכב נראה טוב , מרווח מעט . סה"כ לא רע .

למה לא ? : הבנתי שהביצועים לא משהו , שהרכב לא נותן מה שרכבים אחרים בקטגוריה נותנים , כסף .

מאזדה 3 08 מנוע 1600 סמ"ק - 80000 ק"מ , רכב שמור , נראה לא רע . "רכב העדר של עם ישראל" מניח שיהיה זול לאחזקה טיפולים . דלק לא משהו .

טויוטה לא מצאתי ב3 שעות שחיפשתי בתלפיות , יום ראשון ממשיכים לחפש .

בעיקרון מה שכרגע מעניין הוא האם המאזדה 6 עדיפה על ה3 או ההפך?

ה6 זולה יותר וכרגע מושכת יותר ...

שוב תודה

יעקב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צהריים טובים.

בשבוע הבא אני לוקח את הטויוטה פריוס 08 למבחן , יש משהו מיוחד שאני צריך להשם לב לרכב ?!

יתרונות/חסרונות משהו יכול לעזור לנו קצת (מחירי טיפולים, תוספות בסיסיות וכו׳...)

תודה מראש.

יעקב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יעקב

המאזדה 6 היא רכב מדהים - גדול מרווח, זריז כמו טיל קטן וצריכת דלק לפי מה ששמעתי מגיסי (מצד האשה) שנוהג על אחת כזו צריכת הדלק היא 1:10 במשוכלל - לא רע בכלל.

רכב נוח, יושב טוב על הכביש, מערכת מקורית מספקת בהחלט

אין לי משהו רע לאמר על הרכב - מאוד מאוד אהבתי וניסיתי לשכנע את אבא שלי לקנות אחת (בסוף הוא הלך על B4 חדשה 2010)

--------

הB4 2006 - התנהגות הכביש שלו מצויינת, היגוי מרשים הודות לAWD

צריכת דלק קצת פחות טובה איפשהו בין 1:7 ל1:9 במשכולל לפי מה שאני מבין.

עלויות האחזקה של היפניות הן שפויות והאמינות טובה מאוד.

לגבי הבורה - אמנם זה מנוע 2 ליטר אבל עד כמה שזכור לי נתון כוח הסוס הוא סביבות ה115 אבל הרכב נותן מומנט גבוה בסל"ד נמוך יותר - כוח, לא הבעיה כאן עד כמה שידוע לי.

מה שכן, זה רכב קטן יותר מהשניים למעלה. תתייעץ עם החברים שמכירים את הדגמים האלה של הבורה לגבי צורך להתקין קולר חיצוני לגיר - זה דגם 2 ליטר אז אני לא יודע אם זה הכרחי כמו ב1.6 ליטר.

------------

מאזדה 08 - אתה מדבר על הצורה החדשה או הישנה? בכל מקרה למרות ה105 כוחות סוס בחדשה - היא לא חלשה כמו שעושים אותה, מנסיעת מבחן הרכב מרגיש טוב, אבל, נוט מיי קופ אוף טי - אם כבר אז 2 ליטר עם 150 סוסים על רכב משפחתי יחסית קומפקטי == :twisted:

-----------

פריוס - תבדוק שהמנוע החשמלי והתאים שלו במצב תקין וכמה עולה להחליפם במידה ויש תקלה - מעבר לזה, הרכב נראה כמו קופסאת אוכל של בית ספר על ארבע גלגלים - אבל ידידותי לסביבה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב מרווח מאוד! ביחס למשפחתומטית, מרווח מושבים טוב, תא מטען גדול, הרבה מקום אחסון - יש לך מקום לבקבוקי 1.5 ליטר בכל דלת... שני תאי כפפות, תאי חפצים, מקום לקשירה בתוך תא המטען וכך הלאה.

נכון מאד. לא הערכתי את זה עד שהחלפתי לרכב אחר.

חניה בשיפוע (דרדור בירידה או בעליה) - סכנת נפשות אם "מישהי" עם כישורים מוטוריים מוגבלים נוהגת ברכב - לקחת בחשבון ולנסות בנהיגת מבחן.

יש טריק שאתה צריך לדעת - פמפום כפול של דוושת הברקס יעצור את דרדור הרכב ויאפשר לך לתת גז בבטחה.

מעניין מאד. לא ידעתי את זה. אני תמיד הייתי מזנק בעליה עם שתי רגליים על שתי הדוושות, כך הזינוק קל ופשוט וללא דירדור.

כניסה לכיכרות קטנות - לפעמים הרכב מסרב לצאת מהילוך שני - משהו מוזר, אבל קרה לי כבר כמה פעמים - צריך להוציא אותו בצורה ידנית עם מוט ההילוכים או ידיות ההגה.

כאן ללא ספק אחת מנקודות התורפה של הרובוטי הזה, שמתקשה לבחור בין ראשון לשני (לפעמים להיפך - מוריד לראשון ללא צורך).

גם אם אתה נוסע על מצב ידני - אתה לא יכול לשלוט בהורדת ההילוכים בזמן של התקרבות לעצירה מלאה - בקיצור אתה לא נפטר כאן מהעינוי הזה של הקפיצות של הגיר בפקקים.

זה לדעתי אחד החסרונות העיקריים של התיבה הזו. אני הייתי מוריד הילוכים עם "גז ביניים" כמו במשאית... עוזר אבל לא פותר לחלוטין את הבעיה.

אם אתה מנסוע לכבות את המנוע כשאתה על E - אתה לא תוכל להוציא את המפתח מהסוויץ' עד כמה שזכור לי

אפשר בהחלט, והרכב נשאר בהילוך ראשון במקרה זה, כמו ידני.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדי קודם כל תודה רבה על הייעוץ.

הפריוס עם הצורה המכוערת אבל צריכת דלק מעולה, הבנתי שצריך לבדוק את המצברים, יבדק.

מעבר לזה הכל תקוע +- עד יום שלישי, אני אעדכן בהמשך.

אם למישהו עוד רעיונות / הצעות / מבחני דרך יתקבלו בשמחה!( במיוחד כאלה עם ניסיון בפריוס).

רב תודות.

יעקב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אני בטוח 100% שכל טלה שנתנו תגובות שליליות על הטויוטה הרובוטית לא נהגו בה

יש לי אחת כבר יותר משנה, חזקה אמינה , טיפולים בזול, חסכונית מאד בדלק, יפה, אפילו הביטוח של ה(של טויוטה בכלל) יותר זול מביטוח המקיף של שאר המכוניות שבאותה קבוצת רישוי.

את הירידה המשמעותי במחיר כבר ספגה, כך שאין לך מה לדאוג מירידת ערך

בקשר לנוחות הנסיעה, אתה נוהג באוטו גיר רגיל לכל דבר ועניין.

מאד ממליץ על האוטו.

תקשיב רק לאנשים שמחזיקים אוטו כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

3 שנים עם הרכב הזה - גיר רגיל זה לא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

שלום גם אני מתעניין בטויוטה הזו,

מה לגבי אמינות הגיר?

והאם גם לדגם זה לא צריך לעשות טיפול טיימניג כמו לדגם הקודם?

בברכה,

עידן

אם מצאת רכב טוב - זה פשוט פצצה של רכב. הוא לא הכי טוב בכלום. הוא הכי טוב בהכל ביחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן - לא לדגם של 2008,לא לדגמים של 2003 עד 2006 וגם לא לדגמים של 98 עד 2002 בקורולות - אין להם רצועות טיימינג - שרשרת!

לגבי אמינות הגיר - לא שומעים עדיין על בעיות רבות איתן.

שני חברים לעבודה טוענים שמידי פעם לפעם כשהם עומדים, הרכב לא נכנס להילוך אלא משתהה קצת וזה קצת מסוכן כי בכניסה לחניון בעבודה הם פשוט הדרדרו אחורה... הם ניסו להחליף את הרכבים (רכבי ליסינג) אבל לא בדיוק הלך להם...

הבעיה השניה היא שרוב הרכבים האלה הועמדו למכירה כבר בקילומטרג' מאוד נמוך - אפשר עד היום למצוא כאלו קורולת למכירה במגרשים עם פחות מ50K קילומטרים... אז איזו סטיסטיקה אפשר לתת לך על אמינות אמיתית עם נתונים כאלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסלחו לי על ההקפצה אבל מה אתם יודעים - הבוקר אחד מהשניים (חברים לעבודה) איחר בגלל שהוא נתקע על איילון בגלל שבאמצע פקק הרכב סירב במשך 15 דקות להכנס להילוך.

מתברר משיחת טלפון שהרימו למוסך שזו תקלה שהם מודעים אליה - הגיר מתחמם ולא נכנס להילוך :?

מוזר שלא נדלקת שום נורה לפני שזה עומד לקרות... בעעעע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4694 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...