Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליסינג תפעולי-האם זה משתלם ?

Amiros
שימו לב! השרשור הזה בן 4982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מישהו יכול לתת לי קצת יתרונות לגבי ליסינג תפעולי?

אני עומד לחתום על עסקה דרך העבודה שלי, ובינתיים כל מה שאני שומע זה שעשיתי את טעות חיי ואני שואל למה ?

יש לי ילד, בקרוב אולי יהיה עוד אחד, אנחנו נוסעים די הרבה בתור משפחה והרכבי ליסינג שאני רואה על הכביש נראים לי בדרך כלל מאוד שמורים.

זה לא אוטו שהוא שלי ממש אז הקילומטראז הגבוה לא ממש מציק.

מה אתם אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שתי דרכים להסתכל על זה :

1. הדרך הכלכלית - עושים חישוב מתיש של עלויות הנסועה השנתית שלך כולל כל ההוצאות הנלוות ומחשבים כמה ייצא לך בחודש, מול זה שמים את סכום הכסף שתשלם לליסינג מדי חודש כולל כל מה שמסביב ורואים מה עדיף.
  2. הדרך השנייה - אין מה לעשות, יש אנשים שלמרות העובדה שכלכלית זה לא משתלם מעדיפים רכב שהוא לא שלהם, גם אם זה כרוך בלשלם יותר כל חודש יש כאן עניין מנטלי שלא כולם יכולים להתגבר עליו. רכב מליסינג, מעבר להיותו הוצאה כלכלית מעניק שקט נפשי מסויים שאת מחירו קשה להעריך.

נכון להיום, לרוב האנשים שלא נוסעים המון, לפחות מבחינה כלכלית, ליסינג לא כלכך משתלם והמצב יהיה גרוע יותר כי שווי המס על רכבי הליסינג עולה בהדרגה.

אם בכל זאת אתה מעדיף לשלם קצת יותר בשביל השקט הנפשי שלך, לבריאות.

עשה חיפוש בפורום על נושאים דומים ועל השוואות מחירים, אתה יכול להשתמש גם בתיבת "נושאים דומים" שנמצאת בתחתית השרשור.

בכל מקרה, אם אתה מקבל רכב מאלבר, שים לב טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו נוסעים די הרבה בתור משפחה והרכבי ליסינג שאני רואה על הכביש נראים לי בדרך כלל מה אתם אומרים?

כמה אתה נוסע בשנה 25,000 זה עדיין הרבה יחסית לפרטי אבל אם זה 40,000,כמעט כל רכב יד 2 שתקנה יצוצו בו תקלות כאלו ואחרות.היתרון הגדול בליסינג תפעולי הוא,שהחברה דואגת לטיפולים ותיקונים לכל צרה שלא תבוא.

מעבר לכך- אין אצל רוב החברות אישור לחריגת ק"מ ואם אתה חורג- קונסים אותך/מחליפים לך את הרכב לפני שנגמרות 3 שנים.

יש לך אפשרות אחרת: אם תקנה רכב פרטי שנתיים-שלוש על הכביש,תוכל לחפש יד 1 עם ק"מ נמוך אבל אז תצטרך להחליף כל רכב אחרי שנה,שנתיים מקסימום כדי לא להיגרר להוצאות מיותרות.

השאלה העיקרית הכלכלית,היא אם זה משתלם לך להפסיד מהמשכורת שלך (תלוי עד כמה היא גבוהה ומספקת אותך) את שווי השימוש ברכב וזה כמובן גם תלוי באיזו קבוצת רישוי הרכב נמצא.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אתה מודע לעליה בשווי השימוש בשנת 2011?

בצע חישוב באמצעות אחד מן המחשבונים באינטרנט וקבל החלטה שקולה ומתאימה לצרכיך ויכולתך הכלכלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישוב הכדאיות בעייתי מאד שכן תלוי כיחד אתה מתמחר את ירידת הערך של רכב פרטי: אם אתה מתמחר ירידת ערך של רכב חדש המוחלף כל 3 שנים סביר שהתמחיר יוטה לכיוון הליסינג. אם תתמחר רכישת רכב בן 3 והחלפתו כעבור 5 שנים - התמחיר יהיה מוטה יותר לטובת הפרטי.

ויש עוד רכיב שלא נכנס לחישוב בהרבה מקרים: העובדה שרכב ליסינג מבוטח לכל בני המשפחה, בעוד שאם רוצים לבטח רכב פרטי לנהגים חדשים\צעירים מדובר בתוספת של אי אילו אלפי שקלים בשנה, שבהחלט יכולים להטות את הכף לטובת הליסיג.

ועניין אחרון - רכב ליסינג יוחלף בחדש מדי 3 שנים ויקונים יבועו על חשבון החברה. רכב פרטי יוחלף אם וכאשר יעלה רצון מלפני בעליו ויתוקן על חשבון בעליו. כאן נכנס גם פן כלכלי (עלות תיקונים) וגם פסיכולוגי (החלפה לחדש באופן סדיר).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל המשתנים הכלכליים נכנסים למחשבון, גם גילו ומחירו של הרכב הפרטי (לא חייבים להשוות רכב פרטי חדש מול רכב ליסינג).

גם עלות ביטוח נהגים נוספים , צעירים וחדשים נלקחת בחשבון. הוצאות תחזוקה , ועוד.

הקושי הוא בשקלול המשתנים הרגשיים: שונא מוסכים/ רוצה רק רכב מה"ניילונים"/ חייב שיהיה לי רכב ספורטיבי/לשכן שלי יש ליסינג... וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4982 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...