Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי דיפרנציאל

Classic Addition IL
שימו לב! השרשור הזה בן 5128 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום , רציתי לשאול בבקשה מה אומרים המספרים 3.46 או 3.64 כשהם מיוחסים לדיפרנציאל אחורי ( במוו במקרה זה ) .

מה ההבדלים ?

תודה , בני .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, זה משפיע על יחס ההעברה

ככל שהמספר יותר גדול היחס קטן (הילוכים קצרים יותר)

תיכף יבוא מישהו ויתן תשובה מקצועית יותר :)

Sierra Sapphire 1993 2.0i Twinky

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה , אצלי ברכב ( 330 שנת 2003 ) היחס הוא 3.38 . השאלה ב m3 היחס הוא 3.64 והוא מוגבל החלקה , יש לי הזדמנות לרכוש דיפרנציאל כזה ורציתי לדעת אם הוא יתאים ( אצלי הרכב הוא אוטומטי ) ? מבחינת השפעה על עברת ההילוכים והתאמה במקום המקורי על אותן תושבת וכ"ו..

תודה , בני .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יחס הפחתה של הדיפרנציאל.

בשביל שהגלגלים יסתובבו סיבוב אחד, הדרייבשאפט צריך להסתובב 3.6 או 3.4 סיבובים.

ככל שהמספר קטן יותר, כך מהירות הרכב בהילוך נתון תיהיה גדולה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי לא

וזה לא יגרום " לבילבול " התיבה האוטמטית שיחס העברה ישתנה ?

לעניות דעתי לא, התיבה ברכב מודרני מושפעת מחיישנים, כמו סלד טורק, מהירות רכב(החיישן נמצא ביציאה מהגיר) ולא בדפראנציל.

היא מושפעת מעוד גורמים אך אלו הם החשים סלד לפני ואחרי תיבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל שינוי יחס העברה (או קוטר צמיגים) יפריע לתפקוד יעיל של הגיר ברמה כזו או אחרת כי גם יחסי העברה של ההילוכים חשבו מראש ע"י היצרן לפי היחס העברה סופי שאותו קבע היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע לי כמו צעד קטן לאדם שיכול להיות צעד גדול לארנק.

אני מניח שיש דיי הרבה הבדלים בין מערכת הנעה של M3 לשל סדרה 3 אוטומטית.

בנוסף, אני מניח שמדובר בדיפרנציאל מפירוק אז חשוב שתדע דבר כזה - דיפרנציאל מוגבל החלקה פועל עם איזשהי מערכת של קלטצ'ים ולמערכת יש שחיקה ככה שדיפרנציאל לא נשאר מוגבל החלקה לנצח. זה תלוי בקילומטרג' ובצורת הנהיגה (דריפטים נגיד, אני מניח ששוחקים את הדיפרנציאל יותר).

דיפרנציאל מוגבל החלקה כשהוא מפסיק להיות מוגבל החלקה ימשיך לפעול כדיפרנציאל פתוח רגיל, ויכול לעבוד עוד המון קילומטרים אבל חשוב שתדע את זה.

חוץ מזה, מה אתה מרוויח בניתוח הזה?

דיפרנציאל מוגבל החלקה אבל יחס העברה ארוך יותר? אתה תפגע לעצמך בביצועים... לא חבל?

לדעתי, מיותר ומסובך.

דניאל.

אני שונא את הקיץ!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערב רב

השאלה מאיפה נקראית המהירות לספידומטר?

אם מחיישן על הגיר, או דרך יחידת הABS?

אם מהגיר יתכן הפרש משמעותי בין הקריאה למהירות בפועל.

אם דרך הABS יתכן שזה לא יפריע

אם ישנה השוואה בין חיישן מהירות על הגיר, לקריאת מהירות דרך מע' הABS

אזי מישהו הולך להיכנס לסרטים שייגמרו בהחזרת המע' הישנה למקומה.

שא ברכה

אמר אחד מחכמי הפורום: המשותף לזול, זוגלובק, וזבל

הוא: הנקניקיה

MARIN MOUNT VISION 5.8

"אם לא תיתן לזה למות זה לא יתן לך לחיות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי להחליף יחסי העברה בסרנים אחוריים.

זה גרם לזיוף בקריאת מהירות ולרישום תקלה במחשב הABS שזיהה סתירה בין חיישן המהירות ביציאה מהגיר ובין חיישני מהירות הגלגלים. בנוסף, נדפק הזיהוי של ההילוך הנבחר בגיר הידני על לוח השעונים. הפתרון לזה היה פנייה אל היצרן שהכין לי תוכנה עם שינוי מתאים, והורדת התוכנה ע"י סורק מאתר האינטרנט של היצרן אל מחשב הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5128 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...