Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצה/ הסבר RAM AIR

שימו לב! השרשור הזה בן 5137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום היתי רוצה לברר לגבי התקנה של שואב (לא יודע את המונח המדוייק) RAM AIR ולשלבו אם פילטר אין בוקס.

האם פעולה כזאת תתן תוצאה/ שיפור/החמרה של הספק/תגובת דוושה? במנוע אטמוספרי.

אני בעל איביזה חדשה 1.6 ידנית.

אני מתכוון למשהוא שדומה ל CARBONIO של APR אבל לא קיט שלם אלה רק הקצה שלו.

intake_carbonio_8pa3_3.jpg

בגלל שלפי מיטב הבנתי אין טעם להתקין במנוע אוטמוספרי קונוס משום שהוא ישאב אך ורק אוויר חם וההספק ירד.

לכן אני שואף להגדיל את כמות האוויר הנשאב מלפנים, משום שבאיביזה יש כבר מין סוג של RAMAIR קטן אני מחפש להמשוך באותו כוון.

והאם יש פטרונות יותר זולים אני לא מחפש קרבון מיצידי פלסטיק. כמובן במחיר צנוע יותר. קיט יעודי לא קיים לרכב שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא יהיה אפקטיבי.

אם אתה לא קונה קיט RAM AIR שלם חבל על הזמן

מה שאתה כן יכול לעשות ,זה לרכוש פילטר פתוח אין בוקס שיחליף את המקורי.

http://www.carshops.co.il/index.php?main_page=product_info&cPath=397_403_103&products_id=600

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב אין אפשרות מעשית להגדיל את ההספק על ידי הראם איר. אני חושב שאם הייתה אפשרות לבצע תכנון שמשפר משמעותית את ההספק על ידי בניה שונה של פתח כניסת האוויר - היצרן היה עושה זאת.

לפיטר אין בוקס אין יתרונות משמעותיים (מעבר לעובדה שאולי הוא דורש פחות החלפה וניתן לניקוי).

לרכבים מסויימים (במיאטה דור 3 למשל) ניתן לשפר את ההספק על ידי פילטר פתוח אבל זה לא נכון לכל הרכבים (למיאטה דור 2 זה לא היה נכון למשל). לעומת זאת, תמיד יש סכנות: אתה עלול לינוק אוויר חם יותר (מוריד הספק בעיקרון), לשאוב מים (אם הוא נמוך מדי), לאבד ממומנט בטורים בינוניים (שזה מה שמשתמשים בו בדר"כ) וגם לגרום לגימגומים במנוע בשל קריאות שגויות מחיישן יניקת האוויר ושינויי גיאומטריה.

בקיצור - לעניות דעתי השקעה בראם איר "משופר" ופילטר אין-בוקס היא בזבוז של כסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי במבנה סעפת היניקה. סעפות מתוכננות לספק אוויר לאופי שימוש מסויים וזה משפיע על גורמים שונים כגון אורך הצנרת, קוטר, מבנה, תיבות תהודה ועוד. מנסיון במיאטה, החלפה של הצנרת המקורית בפילטר "פתוח" הייתה ירידה קטנה (אבל מורגשת) במומנט בטורים נמוכים, בתמורה לנשימה טובה יותר וכמה סוסונים (לא משמעותי) בטורים הגבוהים.

אני יודע את זה לא רק מתחושה, אלא גם כמה דיינוים שראיתי. אני חייב לומר שלמרות שאת האובדן המומנט בטורים בינוניים הרגשתי, את תוספת הכוח בטורים העליונים... נו... לא ממש... מצד שני הרעש (סאונד) והלוק היו סבבה :)

בקיצור - שוב תבדוק טוב את ההשפעות אצלך באוטו (שוב, בכל רכב זה שונה), אני לא מכיר את האיביזה. הייתי גם חופר קצת בפורומים בחו"ל לפני שאני שופך כסף.

גם לא הייתי מתפתה לאיזו קומבינה זולה. אם יש משהו שבאמת עושה הבדל - סביר להניח שיש עלויות תכנון, פיתוח, מישהו בדק את זה על דיינו, השווה, שיפר - הוא מצפה לקבל את ההשקעה הזו חזרה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי מאמר מעניין מאוד לגבי פילטרים, במיוחד על פילטר אינבוקס. הוא באנגלית מתורגם מגרמנית.

לסיכום מי שלא רוצה לקרוא הם בדקו שזרימת אוויר בין פילטר אינבוקס ופילטר נייר מקורי לא שונה בהרבה ואפילו פילטר שעבר 12 אלף קילומטר (נייר) משומש מעביר יותר אוויר מפילטר אינבוקס AFTERMARKET.

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=iw&ie=UTF-8&sl=de&tl=en&u=http://community.dieselschrauber.de/contenttopic.php%3Ft%3D2917&prev=_t&rurl=translate.google.com&twu=1&usg=ALkJrhhe_JxNljhc0mM4K9ZjexKEX7YrdA

בכל אופן מה שעשיתי היום: פתחתי את בית הפילטר המקורי כדי לראות איך הו בנוי (לצערי לא צילמתי) והוא בנוי באופן מאוד מאוד מוזר.

בכל תחתית הפילטר יש מין רשת של קירות פלסטיק קטנים שלפי דעתי די חוסמים את זרימת האוויר בחלל הקופסה, ותא השאיבה עצמו (בית המצערת) מאוד קטן וגישה אליו דרך 4 חלונות קטנים מרובעים, שאותם הרחבתי לפתח אחד. לא מבין את העיצוב הנל.

מה שכן יש בתחתית הקופסה המון חורים קטנים כנראה לניקוז מים שיכולים להכנס למערכת.

מחר אני יצלם את בית הפילטר, אני מאוד רוצה לנסות להחליק את בית הפילטר ולהוריד את המחיצות הללו (לא המחיצות שמפרידות בין חלל אחד של הפילטר לשני, אלה מין קירות פלסטיק קטנים שפרוסים בתחתיתו).

מה אתם אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי נמנע מלבצע שינויים ללא רול-בק. שאל את עצמך מדוע היצרן תכנן את זה ככה. עוד דבר לגבי עניין האוויר: קח בחשבון שיותר אוויר לא שווה בהכרח יותר הספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5137 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...