Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פילטר UV/IR, איפה ניתן להשיג? ו/או האם ניתן "לעשות זאת בעצמך"?

kd2
שימו לב! השרשור הזה בן 5134 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכולם,

אני מעוניין לרכוש/להכין פילטר המסנן באחוזים גבוהים קרני אולטרא סגול / אינפרא אדום (גם אחד מהם זה טוב בתור התחלה).

אני יודע שיש פילטרים כאלו לתחום הצילום, אך הם לא מתאימים לי משום שהם עגולים ואילו אני צריך מלבנים.

משהו כמו 100X50 מ"מ, לפחות.

איכות אופטית לא משחקת תפקיד.

האם מישהו יודע איפה ניתן לרכוש? כמה עולה?

האם יש דרך DIY לבנות כאלו ?

תודה רבה

ים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה חתיכת פוליקרבונט במידות הרצויות לך וצבע את החלק ב-3 שכבות של צבע ירוק/כחול/אדום או פשוט קנה 3 חתיכות של פולי' וצבע כול חתיכה בצבע שונה כפי שציינתי קודם לכן, אני מאמין ש-90 אחוז מקרינת IR לא תעבור דרך שכבות הצבע.

יש ברשותיי חתיכה בגודל של 100X100 מילימטר בצבע אדום וגם בצבע הדומה של פילטר משפר קונטרסט שכול פעם אני חותך ממנה חתיכה עבור תצוגות LCD או 7 סיגמנטים.

בעבר היה נהוג להשתמש עם הפלסטיק הזה עבור שעונים עם תצוגת 7 סיגמנטים (לדים) לשם שיפור הקונטרסט על-ידי החזרת האור הנראה (הסביבתי), ייתכן שפילטר זה עשוי גם לחסום קרינת IR.

אם תרצה אני אבדוק זאת מחר הלכה למעשה בעזרת שלט של טלוויזיה או דיודת IR בעוצמה של 1 וואט וחיישן IR שיש ברשותיי.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי,

חיפוש באינטרנט מראה שהיבואנים הישראליים של COKIN הם היבואנים של NIKON, אך ביקור באתר שלהם מראה

שהם לא. אתה יודע איפה ניתן להשיג ( שוב, פילטרים מרובעים !).

מרק,

ראשית, אם זה לא טרחה בשבילך, אשמח אם תבדוק לי.

שנית, צריך לראות משהו דרך הפילטר, האיכות לא חשובה, אבל צריך לראות משהו, אני לא בטוח שצביעה בשלוש

שכבות תאפשר לי את זה.

הדבר משמש לאפליקציה מסויימת הקשורה בריתוך ( כבר חיפשתי בחנויות המתעסקות בתחום, לא מבינים על מה אני מדבר).

תודה לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי בדף הנתונים של הפילטר שיש ברשותיי (בצבע טבעי/אפור) ונראה שהוא דווקא חוסם

את תחום אורכי הגל של קרינת UV בצורה יחסית טובה.

ראה דף נתונים מצורף של הפילטר בצבע טבעי שרכשתי בקישור המצורף.

http://il.farnell.com/visualux/2711xg1-5/filter-220x130mm-neutral/dp/178186

אין ברשותיי דף נתונים של הפילטר בצבע אדום אך אני אנסה לבצע ניסוי קטן היום בערב.

302328.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מרק,

עיינתי בדף הנתונים ונראה שבכל הקשור להגנת UV אני אקבל יותר חסימה מ"פלסן".

מה גם שהוא יותר זמין לי. האמת שהגנה מUV זה העסק היותר פשוט, אבל אני פשוט לא מצליח למצוא

פילטר זמין ומרובע לאינפרא אדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ממש מצחיק, יש לך כבר פרטים של יבואנים ויצרנים שמתמחים בתחום אז למה לעיין באתר אינטרנט ולהגיד "זה לא מתאים", מה יותר פשוט מאשר להרים אליהם טלפון ולהתיעץ איתם?

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה פרטים בדיוק? על מה אתה מדבר?

הציאו לי פילטר של קוקין, "הדר" אמורים לייבא אותם לארץ, אבל באתר שלהם הם טוענים שהם לא.

ולגבי "פלסן" - יש לי את כל המידע שאני צריך כבר באתר שלהם. אבל זה רק UV, ואני צריך גם ואולי אפילו בעיקר IR.

באינטרנט המידע מבורדק ולא אמין, וחיפשתי כבר שעות בנושא אילו חומרים חוסמים את הקרניים הנ"ל ולא מצאתי

שום דבר מעשי/החלטי, ולכן אני מתייעץ בפורום.

אם הייתה לי אפשרות להשתמש בעדשה עגולה הייתי קונה פילטר כזה מוכן, אבל אני צריך מלבנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ממש מצחיק, יש לך כבר פרטים של יבואנים ויצרנים שמתמחים בתחום אז למה לעיין באתר אינטרנט ולהגיד "זה לא מתאים", מה יותר פשוט מאשר להרים אליהם טלפון ולהתיעץ איתם?

בגירה שלום,

KD2 צודק שקשה ולפעמים בלתי ניתן לקבל מידע טכני מקצועי ואמין בתחום מסנני UV/IR ולא רק בתחום זה אלא בהרבה תחומים שייבואנים בארץ לא מבינים מאומה במה שהם מייבאים חוץ מלומר לך מחיר.

כול ייצרן רכיבי אלקטרוניקה (לא הסינים) כמו HP/פיליפס/TI ועוד רבים וטובים מפרסמים באתרים שלהם מידע טכני ותיאורטי בהרבה תחומים ולכן רק שם תוכל למצוא מידע איכותיי. לדוגמא מצורף קובץ בתחום 'פילטרים משפרי קונטרסט' של חברת HP שניתן ללמוד ממנו הרבה בתחום האופטיקה.

מניסיון של בתחומים של אלקטרוניקה/מכניקה ועוד כמה תחומים שאני עוסק בהם... רק מידע של הייצרן כמו דפי נתונים, ,Application notes, המדריך למהנדס הינם חומרים אמינים ומדוייקים.

Contrast Enhancement Techniques for LED Displays.pdf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, אז עדיף לא להתקשר בכלל! :crazyeyes:screwy::drinking:

אולי האתר לא מעודכן ו"הדר" כבר כן מיבאים אותם?

אולי פלסן מיבאים מוצר חדש שעדיין לא הוכנס לאתר?

תהפוך עולמות בשביל למצוא איזה משהוא שנמצא במרחק שיחת טלפון אבל לא תתקשר כי אתה עצלן/ קמצן/ איש עקרונות/ שמעת שבילתי ניתן לקבל מידע בטלפון או איזה קשקוש אחר? :shock:

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להרים טלפון ולברר פרטים זו לא הבעיה, התכוונתי שקשה לקבל מידע נכון ומדוייק מרוב הייבואנים בארץ בתחומים טכנים רבים לכן אני פונה בדרך כלל לייצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...