Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יעוץ לגבי סיטרואן בי איקס

roib3
שימו לב! השרשור הזה בן 5481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום אני תלמיד כיתה יב' מעוניין לקנות רכב,

מצאתי סיטרואן בי איקס שנת 88 מאישה די מבוגרת שמבקת עליה 3 אלף,

רציתי לשאול אם המחיר האוטו מצדיק את המחיר, האם לרכב יש בעיות נפוצות ובאיזה כמות

אשמח לדעת כל פרט חשוב לגבי רכב זה,

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיטרואן BX אינו רכב לשמיניסטים.

זהו רכב שדורש המון מבעליו(במיוחד נפשית) ואם אין המעות שרויות בכיסך באופן נדיב חפש את גלגליך במקומות אחרים.

ספר לנו מהו תקציבך המקס' ונראה מה נוכל ליעץ לך, או שלחילופין תסתכל על השרשור הבא:

http://www.carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?t=28697

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מראש.

גם אם יתנו לך בחינם, אל תיקח.

היתה לי BX TRS מודל 1987 שמכרתי ב 1991 כשמלאו לה 120K ק"מ. האוטו הזה הוא שק של צרות אליו מזרימים כסף , וממנו יוצא נוזל הידראולי. כאוטו הוא מהנה מאוד (יחסית לתקופת יצורו), הבעיה שהוא לא אמין בצורה קיצונית.

כמו שנאמר פה הרבה פעמים, קנה סובארו ג'סטי/DL , חיפושית, פיאסטה.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפושית מעל הכללל צריכה השקעה תמידית של כסף...

טעות בידך :?

חיפושיות אינן רכבים "זוללי" כסף, אמנם תצרוכת הדלק שלהן אינה מהטובות אך גם לא מהגרועות שבחבורה.

חיפושית אשר תוחזקה טוב ונכון, תתן לך תמורה טובה מאד ללא כל הוצאות מיותרות.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה אני דיי מבין בסוגית החיפושיות...

יש לי 3 אלף עם 3 אלף אי אפפשר להנות מחיפושית בלי צרות- גם אם אתה נותן להנ את כל האהבה בעולם!!

בדוק!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור התחלה תקרא את זה:

http://carsforum.co.il/phpBB2/viewtopic.php?t=3838&postdays=0&postorder=asc&highlight=%F6%F8%F4%FA%E9%E4&start=0

אם קראת בין השורות (ומעליהן , בתוכן ומתחתן) בטח שמת לב שלאוטו יש אי - אילו בעיות.

אם יש לך סבלנות , חוש טכני ורצון טוב - לך על זה. (אני לא חושב ,כמו אחרים , שכלכלית זה כ"כ נורא. אחרי הכל , אתה קונה רכב בשלושת אלפים שקל בסה"כ - את החסכון תשקיע בטיפולים אח"כ. זו גם אפשרות).

אם אתה סטודנט עסוק ותפרן מדי , עזוב , זה רכב שצריך המון תשומת לב. אם לא-הוא הופך בחודשים בודדים לגרוטאה (מתנייעת או לא , עניין של מזל , כבר ראיתי בתי שימוש ניידים שעליהם רשום סיטרואן BX , עדיין נוסעים בדרך פלא כלשהי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה אני דיי מבין בסוגית החיפושיות...

יש לי 3 אלף עם 3 אלף אי אפפשר להנות מחיפושית בלי צרות- גם אם אתה נותן להנ את כל האהבה בעולם!!

בדוק!

אם יש לך רק 3000 ש"ח כדאי שתחסוך עוד קצת...

סביר שגם ה-BX ב-3000 ש"ח צריכה השקעה נוספת/שוטפת

אל תשכח ביטוח חובה וצד ג' עולה עוד 2500 ש"ח לשנה לפחות...

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרו לי שזה רכב ממש נוח וכיף לנהוג בו. ואם נגיד למישהו יש 17 אלף לא כדאי נגיד לקנות BX שנת 90+ באיזה 5 אלף ואז להשקיע עוד 5 בשביל להפוך את האוטו לחדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרו לי שזה רכב ממש נוח וכיף לנהוג בו. נכון

ואם נגיד למישהו יש 17 אלף לא כדאי נגיד לקנות BX שנת 90+ באיזה 5 אלף ואז להשקיע עוד 5 בשביל להפוך את האוטו לחדש?

בחמשת אלפים שקל לא תהפוך אף רכב ישן , בטח לא BX , לחדש.

הכל תלוי עד כמה שמרו על האוטו , ויותר מזה , כמה חלקים בו כבר הוחלפו.

ברמה הבסיסית , כל חלק שמוחלף באוטו הזה יחזיק בערך 6-7 שנים בלי לעשות בעיות.

העניין הוא , שיש שם כ"כ הרבה חלקים שמתקלקלים , שזה בערך כמו בסרטים המצויירים:

אתה סותם חור אחד , המים יוצאים מחור אחר , וכן הלאה.

אם אתה נופל על אקזמפלר שטופל היטב במשך השנים , אפשר לחיות איתו לגמרי לא רע.

אבל לך תמצא אחד כזה - במיוחד כשהיום כולן כמעט נמצאות בידיים של תפרנים שיעדיפו לחסוך כל אגורה ,גם אם זה יעלה פי שבע אח"כ.

בקיצור - היום - זה אוטו למשוגעים ו/או סבלניים במיוחד. (רמז - אני לא מהסבלניים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל, אל, אל תקנה BX. לאבא שלי יש BX. אבא שלי חושב ש-BX היא אחת מהמכוניות הנוחות ביותר שיוצרו אי פעם (אגב, הוא צודק). אבא שלי מוציא כ-2000-3000 ש"ח בשנה על תיקונים לטובת התענוג של לנסוע באוטו הזה. אבא שלי יכול להרשות לעצמו לעשות זאת.

אתה (ואני) לא.

ואני מדבר בתור מישהו שקנה את הרכב הראשון שלו לפני כארבעה חודשים, ושפך עליו כבר כמה וכמה אלפי שקלים של שכר לימוד, ורוצה את טובתך. תעשה לעצמך טובה ותוציא את זה מהראש. אם אתה הרפתקן וחובב נוחות, קנה צרפתייה שפויה יותר (כמו הבחירה שלי). אם אתה רוצה שקט נפשי תקנה סוזוקי סוויפט.

לבריאות ובהצלחה.

אל תשאל מה אתה יכול לעשות בשביל תרבות מוטורית, שאל מה תרבות מוטורית יכולה לעשות בשבילך.

המלצת השבוע: יפני זה money.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל, אל, אל תקנה BX. לאבא שלי יש BX. אבא שלי חושב ש-BX היא אחת מהמכוניות הנוחות ביותר שיוצרו אי פעם (אגב, הוא צודק). אבא שלי מוציא כ-2000-3000 ש"ח בשנה על תיקונים לטובת התענוג של לנסוע באוטו הזה. אבא שלי יכול להרשות לעצמו לעשות זאת.

אתה (ואני) לא.

ואני מדבר בתור מישהו שקנה את הרכב הראשון שלו לפני כארבעה חודשים, ושפך עליו כבר כמה וכמה אלפי שקלים של שכר לימוד, ורוצה את טובתך. תעשה לעצמך טובה ותוציא את זה מהראש. אם אתה הרפתקן וחובב נוחות, קנה צרפתייה שפויה יותר (כמו הבחירה שלי). אם אתה רוצה שקט נפשי תקנה סוזוקי סוויפט.

לבריאות ובהצלחה.

ביג דיל , 2000 - 3000 ש"ח בשנה.

זה שאתה צריך לשים עוד 10 אלפים שקל מינימום כדי לקנות משהו שיתקרב למה שהאוטו הזה מציע (כשהוא נוסע) זה לא כסף?

LET'S FACE IT - האוטו הזה הוא לא שיא האמינות. בגילו המתקדם הוא רחוק מזה. אבל הוא נותן הרבה תמורה יחסית למחירו המגוחך.

זה לא אגרת חוב של המדינה - תצטרך להוציא עליו לא מעט כסף ועצבים - אבל הוא מחזיר בהנאה שיש ממנו (לא , לא ספורטיביות , רחוק מזה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביג דיל , 2000 - 3000 ש"ח בשנה.

זה שאתה צריך לשים עוד 10 אלפים שקל מינימום כדי לקנות משהו שיתקרב למה שהאוטו הזה מציע (כשהוא נוסע) זה לא כסף?

LET'S FACE IT - האוטו הזה הוא לא שיא האמינות. בגילו המתקדם הוא רחוק מזה. אבל הוא נותן הרבה תמורה יחסית למחירו המגוחך.

זה לא אגרת חוב של המדינה - תצטרך להוציא עליו לא מעט כסף ועצבים - אבל הוא מחזיר בהנאה שיש ממנו (לא , לא ספורטיביות , רחוק מזה).

שמר, זה שבחור בגילך ובמעמדך עושה החלטה מודעת ומושכלת להחזיק רכב כזה מובן לי ומכובד לי. הנקודה שלי הייתה ש-2000-3000 ש"ח בשנה (ולמעשה חמש דקות אחרי ששלחתי את התגובה ההערכה הזו נראתה לי קצת מגוכחת פתאום - בוא נוסיף 1000-2000 - זה הרי יכול להיות בור בלי תחתית) לשמיניסט שיש לו 17,000 ש"ח בכיס ושום מושג אמיתי למה הוא נכנס זה הרבה מאוד כסף, ומתכון להרבה מאוד סבל.

רוב האנשים לא ניחנו בכוחות הנפשיים או הממון להחזיק BX. וזו העובדה הקרה והמצערת. למה להכניס את הבנאדם לסרט בגיל כל כך צעיר? :wink:

אל תשאל מה אתה יכול לעשות בשביל תרבות מוטורית, שאל מה תרבות מוטורית יכולה לעשות בשבילך.

המלצת השבוע: יפני זה money.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שנים מאוחר יותר...

תודה מראש.

רכב מעולה והתחזוקה שלו לא מצריכה הרבה כסף...היה לי סיטרואן BX TRS 1900 עם קצת נזילות, ובעיות תחזוקה בחמל קלות, מספיק קל לתיקונים מיידים אם יש באפשרותך לקנות סיטרואן BX אז עדיף שתיקנה TRS או GTI מנועי קרבורטור ידני.

הן פשוטות ואמינות מספיק בהתאם להוצאה שלך אבי מהנדס רכב של חברת BMW כבר 15 שנה בארץ ובגמניה, הוא תמיד אמר לי לא להיכנס לצרות הללו אבל כך בחשבון שסיטרואן היא "המרצדס של העניים" או "הרכב שהמלך קונה למלכה" חשוב לציין כי אני מחזיק רק!!! ברכבי סיטרואן יוקרתיות מהיום שיש לי רישיון לא עליתי על שום רכב מלבל סיטרואן BX CX XM למרות שהיה לי מרצדס S-CLASS 320 2001 לא נהינתי ולו לרגע ממערכת הברקסים וההיגוי של הרכב בכלל לעומת הסיטרואן אף על פי שהמערכות ההידאוליות הללו לו מחזיקות ולא נותנות את מלו התפוקה שהיו בשנה הראשונה בלבד!!! וזאת מישום שיש בעיה של לחך 3-10 BAR שמתנדף בכל פעם שהבומבה המרכזית הקידמית נכנסת לפעולה הן בתיקון מרווך הרכב בגובהו והן בשימוש הברקסים.

כל מי שיאמר לך שהבומבות אחראיות לרכות ושיכוך זעזועי הרכב בלבד יטעה אותך, לרכב יש I-CRECTOR של חברת VALEO ב-BX יש רק משנת 1991 וזאת תורמת רבות לשיכוך הזעזועים ומניעת נזילות שמן הידראולי וזאת מישום שהיא פותחת וסוגרת ברזים חד צדדיים ושופכת את נוזלי העודף למערכת האחורית ו5% חזרה לטנק שזהו התמנון LHM TANK.

למידע נוסף אודות הרכבים האלו אשמח לענות לך....רק תשאל אין חחכם כבעל ניסיון...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ממש גאון!

מאיפה כל הידע הזה?

לי הייתה BX16TRS מודל 1988 ולא ידעתי שיש בה כאלו דברים,בחיי.

אם הייתי יודע לא הייתי מוכר,חבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5481 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...