Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב מנוע נשרף ברנו קליאו 96 - מה הסיבות האפשריות?

avargel
שימו לב! השרשור הזה בן 5435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה שרטוט ברמת מערכת, לא ברמת רכיב, כמו שכבר כתבתי לך.

המפתח נמצא בעמודים 2-3.

אולי תצליח למצוא מהו הגורם לתקלה בעזרת השרטוט ולבודד אותו (מסופקני, על פי שאלתך, אבל שווה לנסות).

עם זאת - אם כבר נגרם למחשב נזק בלתי הפיך - גם אם תמצא את התקלה/ות, הרכב לא יניע.

שלא תחשוב שאני מנסה לרפות את ידיך, אבל קשה לי לראות איך אתה מתגבר לבד על התקלה, אלא אם יש לך נסיון באלק' ובאיתור תקלות.

******עריכה********

רגע !

עכשיו קראתי שוב את תחילת השרשור והשוויתי לקובץ של מארק.

כתבת (היה לי מוזר מלכתחילה, אבל כיוון שאני לא מכיר קליאו, סתמתי את הפה והמקלדת) שמחשב המנוע נמצא ליד תיבת הפיוזים.

הסתכל בשרטוט. זה לא מחשב המנוע. זה נמצא בתא המנוע (רכיב 10 או 11, עפ"י הדגם שלך). אולי מדובר באיזו קומבינה או בכלל באימובילייזר/אזעקה (יותר סביר, במיוחד לפי המיקום שנתת, שם בד"כ ממקמים את ה"מוח" של מערכת המיגון)?

יכול להיות שהתקינו את המערכת הנ"ל ולקחו מתח הזנה מהפיוז של המזגן, לכן הפעלת המזגן, יחד עם קצר כלשהו - שרפו את מערכת המיגון - מה שגורם לניתוקים של האזעקה לדומם את המנוע?

אם יש לך מתקין מערכות מיגון שאתה מכיר או קרוב למקום מגוריך, זה הזמן להביא אותו אל הרכב (מקסימום סיכנת מחיר שעת עבודה שלו). אם זו התקלה (להערכתי זו הבעייה) - פשוט תגיד לו להעיף את מערכת המיגון לקיבינימאט, ושיחבר חזרה את הניתוקים שעשו. סע ככה כמה זמן, ורק אם הכל תקין - חבר מערכת מיגון חדשה (לא חושב שכדאי לתקן את זו, מחיר התיקון יעלה על מערכת מיגון חדשה).

אם תצלם את המקום ותעלה תמונה, נוכל לאמר לך בוודאות אם השערתי נכונה.

***עוד עריכה - עכשיו ראיתי את הלוח עליו דיברת (של סימנס) - אז לא מדובר בהתקנה מקומית. עם זאת - אולי מדובר על האימובילייזר המקורי של הרכב (סימנס מייצרים כאלה, לא בטוח אם בקליאו זה שלהם) שגורם לניתוקים.

אם כך - אז לא בטוח שמתקין מערכות אזעקה יכול לעזור לך, תלוי במידת הבנתו.

צר לי, אבל נדמה לי שתיאלץ לשמוע לעצות של פנייה למומחה דיאגנוסטיקה כלשהו. אייל הוא בהחלט אופציה, בהסתייגות של המרחק הפיזי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

א. הקופסא זהה לחלוטין, רק בצבע כסף.

ב. המס' הוא: S101718103 B

ג. היו ברכב 3 מערכות אזעקה ומיגון שונות, ואת כולם עיקר לי חשמלאי, כי הם שיגעו לי את הרכב [כל הווינקרים היו נדלקים סתם; הצופר פועל כי מתחשק לו, ועוד]. אני לא יודע אם האימולייזר המקורי עדיין קיים [נורת החיווי שלו, שאמורה להידלק בסוויץ' פתוח, לא נדלקת, אולי כי היא שרופה ואולי כי הוא מבוטל].

ד. באחת מהתגובות הסקתי שהתקלה מהמזגן, כי הרכב כבה מיד כשהדלקתי מזגן, אולם אח"כ חזרתי בי, בי התקלה נשנתה כמה פעמים אף ללא מזגן.

בנוגע לשם של המחשב: המוסכניק של מ.מ.ס.י שבא לחלץ אותי קרא לזה מחשב מנוע. כאן בפורום באחת התגובות הראשונות תקנו אותי שזה מחשב ניהול חשמל.

זה לא נראה לי רכיב 10, כי תיבת הפיוזים נמצאת אצלי בחלק של הנוסע, ולא של הנהג, כך שמה שנשאר זה 11.

ה. בכל מקרה, בגרע שאאתר מה גרם לתקלה, אקנה מחשב חדש מפירוק. אני לא רוצה לחסוך בזה, רק לוודא מה גרם לתקלה, כדי שלא יישרפו עוד מחשבים.

ו. תודה על הנכונות לעזרה. לכולם. בסוף נגיע לפתרון. אין לי מה להפסיד.

ז. שוב תודה.

עריכה: שמר הנכבד [ללא ציניות]: בכלל לא התכוונתי להתעסק עם זה לבד, ולא ניסיתי לחסוך בבעל מקצוע, כפי שהשתמע מאחת מתגובותיך לעיל. פשוט לא מצאתי בעל מקצוע באזור שלי שיסכים להכנס לעובי הקורה , לכן אני משאיר את אייל כאופציה אחרונה - להגרר אל מחוץ לעיר.

לגבי בזבוז הזמן והדלק - לא חושב שזה שיקול, הייתי צריך לתקן את הרכב, נכון? אז לא ישבתי בבית, פשוט הסתובבתי בין המקומות וניסיתי למצוא בעלי מקצוע.

עולם הפוך ראיתי: כשאני יושב מאחרי המקלדת - אומרים לי: אל תפתור לבד, סע למוסך [אפי' על גרר]. כשאני מסתובב במוסכים - אומרים לי: בזבוז זמן ודלק. האמן לי, חורה לי יותר ממך בזבוז הזמן והכסף שלי, אבל לא ראיתי שום דבר שיכלתי לנהוג אחרת והייתי יוצא נשכר מהענין. וכי אבוא להעיר למי שנגנב לו הרכב "אל תבזבז זמן וכסף על מוניות"?! בתקוה לסיום מהיר של הפרשה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. כבר שוטטתי בחנויות חלפים מפירוק בתלפיות, ומצאתי מחשבים בסדר גודל של כ - 600 ש"ח. הבעיה היא אמנם המחשב השרוף, אך לפני שאני מחליף אותו, אני רוצה לדעת למה הוא נשרף. ועל כך כל המהומה. איש לא מוכן לבדוק את כל החווטים והחיישנים ברכב, כדי למצוא את סיבת הקצר. לכן צריך תרשים שיורה לאן שייך החלק השרוף, ומשם לבדוק רק בכוון זה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקדמת אותי קצת.

שני דברים -

1. חבל שלא שמת קודם תמונות נורמליות, היה מקצר תהליכים אולי וחוסך מזמנך. מרק כבר נתן לך לינק למחשב כזה, אבל שים לב שמדובר על מחשב לרנו 19 (לא קליאו) עם קוד מנוע E7J-700 /702. כנראה שזה אותו מנוע לפי מה שכתבת, אבל שים לב לכך.

תוכל למצוא מחשבים דומים גם הרבה יותר בזול. אם אתה דובר פולנית שוטפת, תוכל להשיג אחד כזה עבור 20 זלוטי. ;-)

2. לגבי בזבוז הזמן ותמחור המוסך המורשה. קודם כל, וותר על הנכבד. זה שאני שמן לא אומר שאתה צריך לקרוא לי בשמות גנאי :-D.

וברצינות, למרות שאני ממליץ לא פעם לא לגשת למוסך שאינו מורשה, עקב העלויות הגבוהות (קרא הודעות אחרות שלי בפורום טכני), הרי שהמקרה הזה הוא קלאסי עבור מוסך מורשה. ציינתי שכנראה היית משלם שם יותר, אבל במוסכים המורשים יש בד"כ ידע נרחב יותר על מכונית ספציפית מתוצרת היבואן אותוך הוא מייצג, אנשי מקצוע שלעיתים יודעים יותר (הכשרות מסודרות), כלי אבחון מתקדמים יותר והכי חשוב - תמיכה של היבואן והיצרן. בעזרת שני אלה הם יכולים להגיע לרמת רכיב, הנדרשת כאן, ולא רק להתבסס על ידע כולל (עם כל הכבוד לבעלי ידע כזה) וקצת ניחושים.

אני לא פוסל הליכה למישהו אחר שמתמחה באבחון, אבל נדמה לי שהיית חוסך לעצמך הרבה אם היית ניגש מלכתחילה למוסך המורשה. אולי היית משכיב אצלו בוכטה, אבל כפי שכבר פירטתי - הפסדת לא מעט על כל הריצות מסביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שלא קראתי לך כך כי אתה שמן. אם הייתי יודע שאתה שמן, הייתי קורא לך מר אדון שמן הנכבד והמרומם מעם.

האמת שקשה לי לחשוב על ללכת למורשה ולהשכיב כמה אלפים, כי אני מתכנן לשים את הרכב במגרש הקרוב, במחירי הפסד, רק להפטר מהגרוטאה הזאת.

הרכב פשוט לא יודע להעריך את מה שהשקעתי בו בחודש מיד אחרי הקניה [והוא אצלי רק חודשיים...]. ראה כאן http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=253117

מי שרוצה לקנות, מוזמן

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לציין שלפני כשבועיים החלפתי חיישן סיבובי מנוע [יושב על הגיר] כי הרכב לא רצה ליסוע.

בתודה מראש

התכתבתי קצת בהודעות פרטיות עם פותח הת'רד, מתברר שחיישן TDC (חיישן קראנק) הוחלף על ידי עובד מ.מ.ס.י בצד הדרך, אני חושב שזה קצה חוט.

שאלה ל"מבינים" בת'רד, יתכן מצב שהחיישן אינו מתאים, והיות זה שהוא מחובר למערכת ההצתה של המנוע, הוא גורם לסוג של עומס על מחשב המנוע ולאחר זמן מה לשריפתו?

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

עדכון, וסליחה על ההקפצה.

הרכב נמכר ב - 2500 ש"ח לסוחר שיש לו גם חנות חלפים מפירוק, הוא החליף בו מחשבים למיניהם, חיישנים למיניהם, יחידת התנעה ועוד ועוד [לא התענינתי בפרטים] - והוא עוד לא נוסע...

בהצלחה לו. אני את הלקח שלי למדתי. אין צרפתיות. אין בעיות חשמל - פתירות או בלתי פתירות.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להלן תמונות:

עדכון: נתתי לשכן חשמלאי בדימוס, והוא הלחים לי חלק דומה [לפי התיאורים שלכם הבנתי שזו דיודא].

כרגע הרכב מניע ונוסע [אם כי ההנעה קצת קשה].

ושוב אשאל: האם יש סיכונים בנסיעה כך ? [שמא הרכב ישרף חלילה?]

מה הסיבה שיכולה לגרום לשריפת החלק הנ"ל?

קודם כל אסור לתקן מחשבי ניהול מנו ובטח מחשבי בטיחות.

יש למצוא מה גרם לשריפתו בטח איזה חיישן או סולנוייד גם יכול להיות לחות מיים.

ולהחליף אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...