Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחשב מנוע נשרף ברנו קליאו 96 - מה הסיבות האפשריות?

avargel
שימו לב! השרשור הזה בן 5435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא תוכל לקבל תשובה מפורטת וחד-משמעית לשאלתך מכיוון שלאף אחד אין סכימה חשמלית של המעגל.

הדיודה אינה רכיב שולי וייתכן שהיא מגינה על המחשב מפני שריפת רכיבים שונים.

מה זאת אומרת "לאף אחד אין סכימה חשמלית של המעגל"? אין שום אפשרות לתקן את התקלה? צריך להשבית את הרכב בגלל מחשב שרוף? אני בטוח שחשמלאי טוב אמור לפתור את זה, ואם לא :oops: וחבל על הרגע שקניתי רנו :brickwall:

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 89
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הכוונה היא שסכימות החשמל המפורטות (ברמת רכיב) של הקליאו שלך לא מסתובבות חופשי לכל דורש, אלא נמצאות אצל היצרן ו/או מי שהוא חפץ ביקרו (מוסכים מורשים). גם חשמלאי טוב יתקשה לפתור בעייה כזו ללא תרשימים של מערכת החשמל ברכב. זה כמו שישימו אותך באמצע מכתש רמון ללא מפה או GPS(בהנחה שאתה לא מסתובב שם כל שני וחמישי) ויבקשו ממך לנווט לפיזדלוך.:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין.

טלפון קצר למורשה רנו בי-ם, העלה ש"אנחנו לא מוציאים ספרות מקצועית מהמוסך" ו"תבוא לבדיקה, ללא התחייבות שהתקנה תאותר, בעלות של כ- 1000 ש"ח רק הבדיקה, ללא תיקון".

לא תודה.

ובכל זאת??? מישהו שיודע היכן ניתן למצוא את התרשים המקולל? אני כבר חודש בלי רכב, ולא רואה את הסוף:evil::evil::evil:

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה רצית שיגידו לך אחרי שביקשת ספרות מקצועית בטלפון? תגיד תודה שבכלל הצליחו לקום מהרצפה (אחרי התקפת הצחוק) ולענות לך.

תגיע עם האוטו למוסך (לא משנה כרגע אם מדובר על המוסך בי-ם, או אייל, או למוסך אחר) ודבר איתם על התיקון. לבכות בפורום על התקלה לא יפתור לך שום דבר, גם אם יעברו עוד 3 חודשים, לא אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצורפת סכימת חשמל (לא ברמת רכיב) עבור קליאו קוד מנוע E7J 601 .

במידה ואתה מעוניין בסכימה עבור קוד המנוע שלך אנא ציין את הקוד כפי שרשום ברישיון הרכב.

6666.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה רצית שיגידו לך אחרי שביקשת ספרות מקצועית בטלפון? תגיד תודה שבכלל הצליחו לקום מהרצפה (אחרי התקפת הצחוק) ולענות לך.

תגיע עם האוטו למוסך (לא משנה כרגע אם מדובר על המוסך בי-ם, או אייל, או למוסך אחר) ודבר איתם על התיקון. לבכות בפורום על התקלה לא יפתור לך שום דבר, גם אם יעברו עוד 3 חודשים, לא אחד.

"לבכות" בפורום ייתן לי למשל את התגובה של מרק10, שכנראה תקדם אותי לעבר הפתרון.

לא מצאתי מוסך בי-ם שמוכן להתעסק עם מציאת הסיבה שגרמה לשריפת המחשב, כי זה כמו למצוא מחט בערימת שחת. בפרט ברנו. מה שאני מחפש בפורום זה או חשמלאי בי-ם שמוכן להתמודד עם התקלה, או סכימה של המחשב.

ולמרק: תודה על הקובץ המצורף. המנוע שלי הוא אכן ej7' אך איני יודע מה הקוד, כי הרשיונות לא לפני כרגע. ברגע שיהיו אצלי אעלה לכאן שוב.

בתודה.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"לבכות" בפורום ייתן לי למשל את התגובה של מרק10, שכנראה תקדם אותי לעבר הפתרון.

הכוונה היא שסכימות החשמל המפורטות (ברמת רכיב) של הקליאו שלך לא מסתובבות חופשי לכל דורש

מה שמרק נתן לך היא סכמת חשמל (מאוטודטה במקרה זה, אפשר גם למצוא בהיינס). ספק גדול מאוד מאוד אם תעזור לך, עפ"י התקלה שפירטת. מבלי לפגוע ברצון הטוב של מרק, לא לזה התכוונתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד מעריך את תגובותיך המלומדות, ואני עוקב אחריהן בכל תחום בפורום זה.

ואף על פי כן: מה אתה במקומי היית עושה? הולך למורשה לשלם 1550 ש"ח על בדיקה, וקונה אצלם מחשב [כמה אלפים טובים. מפירוק - 500 ש"ח]. גורר את הרכב לראשון לציון מבלי יכולת להעריך עלויות ובזבוז ימי עבודה?

שם את הרכב בפירוקיה [השקעתי עליו יישור קו מקיף מאוד מאוד].

מבקש עצה בפורום?

מה?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואף על פי כן: מה אתה במקומי היית עושה? הולך למורשה לשלם 1550 ש"ח על בדיקה, וקונה אצלם מחשב

אני לא מכיר מוסך שידרוש מראש, רק על בדיקה - 1550 ש"ח.

טכניקה ידועה של מוכר (כלשהו) אשר רוצה "לנפנף" לקוח היא לדפוק לו מחיר. אני מעריך שכאשר פנית טלפונית והתחלת עם קושיות כלשהן - תקעו לך מחיר היסטרי.

אני במקומך הייתי נוסע למוסך (ולא משנה כרגע אם בי-ם או בחיפה, אם מורשה או לא) בלי מזגן (כתבת שאתה מצליח לנסוע אחרי אילתור), מסביר את הבעייה ומבקש הערכת מחיר.

אני מעריך שאם יראו אותך במקום, יתייחסו אחרת. אם לא יתאים לך, תמיד תוכל לנסוע הבייתה ולהתייעץ שוב, אבל כרגע אתה סתם טוחן מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה בגלל שהשרשור הסתעף למחוזות שלא שייכים אלי ישירות, דברי לעיל לא היו ברורים דיים:

בהתחלה הצלחתי ליסוע עם אלתור [אפי' ירושלים ת"א], ובאמת במצב זה הסתובבתי במוסכים רבים, ואף אחד לא רצה להתחיל להתעסק עם זה [י.ח.ד בירושלים; מומו בירושלים - תלפיות; ג'רי בירושלים; אמנון כנ"ל; דני בץ ירושלים; גילקרוב ירושלים, ועוד. הגעתי בעצמי, בלי מזגן...].

אבל, אחרי כמה הלחמות, כבר אי אפשר ליסוע כלל עם הרכב [לא מניע], ולכן לכל מקום אאלץ להגיע על גרר. לכן אני מעדיף לעשות שיעורי בית ולמצוא את המקום האידיאלי.

לגבי המחיר המופקע של מורשה רנו בי-ם, אתה הרי לא תיפול מהכסא אם אספר לך שהחלפת שמן ופילטר שמן בלבד עולה שם 550 ש"ח לפני מע"מ, נכון? ומראה ימנית חיצונית לא חשמלית עולה 870 לפני מע"מ, וחיישן מד סיבובים עולה 1350 לפני מע"מ [לשם השוואה, בסובארו אימפרזה 99 החיישן עולה 550 כולל עבודה, במורשה באשקלון]. בקיצור המחירים שלהם מטורפים, ואני לא רואה סיבה להגיע אליהם בגרר, ולחזור בפחי נפש, גם כן בגרר.

אגב, מי שהציע לי להתקשר ולבקש את התרשים, הוא חשמלאי רכב אנגלי בדימוס, שהיה בהלם שהם לא נתנו. הוא אמר שיש לו כל חומר שהוא שנוגע לרכבים שהיו לו [פורד קפרי 78; סימקא 1000...].

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין לגמרי את תחושתך שהולכים "לקרוע" אותך, ולא משנה כרגע באיזה מוסך מדובר והיכן.

עם זאת, בוא נעשה רגע חשבון:

היית לפחות ב-6 מוסכים שונים. בזבזת את זמנך, דלק ואולי עשית נזק למע' החשמל של האוטו.

האוטו מושבת כבר בערך חודש, מן הסתם השתמשת גם בתחבורה ציבורית ואולי מוניות. גם זה כסף.

כמה "בזבזת" להערכתך על הסיפור בחודש האחרון?

אם בכוונתך למכור את הרכב לחלקים - ניחא, שכח ממנו וקנה אחר. אבל אם לא - לדעתי (למרות שאני חסיד של לימוד ותיקון עצמי) אתה תקוע עם מעט מאוד אופציות.

שיקול שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק: התרשים בעמוד הרביעי ששלחת לי, מה הוא מתאר? זה לא תואם למחשב המדובר, מה הוא כן משרטט?

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5435 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...