Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעית אחיזה לאחר רכישת צמיגים משומשים

MeTaLhAmMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 5543 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום שוטטתי לי ברחבי סגולה וקרית מטלון בפ"ת מטרה למצוא פנצ'ריה שתמכור לי צמיגים טובים לג'יפ שלי שאותו אני רוצה למכור, אמנם קיבלתי כאן המלצה ללכת ל"צמיג ישיר" אבל לא מצאתי אותם והיום זה היום החופשי שלי (רבע יום חופשי יותר נכון) אז אמרתי שאת ההחלפה של הצמיגים יבצע הראשון שנותן לי צמיגים במחיר נורמלי וישמע אמין.

רוב המקומות שהייתי בהם הציעו לי מחירים מטורפים של 600 שקל לפני מע"מ לצמיג ולפני עבודה ולפני הכל לחברות שלא מוכרות ממש (חברות כמו מקסס מה אלה בכלל?) מה שהיה מסתכם בכ-2800 שקל שאין לי (התקציב הראשוני היה 2000 שקל וזה עוד אחרי מתיחות וכיווצים).

בכל אופן הגעתי לצמיגי כחלון מ.ל.כ. בקרית אריה והסברתי לו מה אני רוצה, הבחור שטיפל בי ניראה מאוד אמין ואדיב ואמר לי שהגלגלים הקדמיים שלי בסדר גמור ושחבל להחליף אותם כי אין צורך ואת הגלגלים האחוריים לעומת זאת כן צריך כי "אין בהם בשר" כמו שהוא אמר, אוקיי שאלתי אותו כמה יצא הסיפור הוא אומר לי שהוא יכול להביא לי גלגלים שהיו בשימוש חצי שנה והם נראים ונוסעים כמו חדשים והם יעלו לי 550 שקל לזוג מה גם שבמכירת רכב לא כדאי להשקיע סכום גדול על צמיגים כי במילא לא אקבל את ההשקעה בחזרה, אמרתי וואלה נשמע מצוין ולקחתי אותם.

אני הולך בינתיים להוציא כסף וכשאני חוזר אני מסתכל על הצמיג, ניראה עם הרבה "בשר" ועוד יש טיפה קוצים בצדדים אבל שמתי לב שהוא בכלל מרכיב לי צמיגים מסוג MT! שאלתי אותו אם אלה לא צמיגי שטח? אז הוא אומר שממש לא ועוד ציין בביטחון מלא שאילו הצמיגים היו צמיגי שטח הם היו עם גושים של קוביות בלבד, ובגלל חוסר הביטחון/ידע שלי שתקתי.

טוב נפסיק לחפור, יצאתי ממנו עם הרגשה לא מי יודע מה גם ככה אני מתחיל בנסיעה, פונה שמאלה מהרמזור טיפה מהר בשביל לא לפספס אותו ואני מרגיש שהג'יפ מאבד שליטה ושכל החלק האחורי נזרק לכיוון אחר, ממש Drift! רציתי לחזור אליו שיחליף לי אותם אבל היה כבר מאוחר מידי כי הם סגרו כשיצאתי.

אגב שמתי לב שכל הפנצ'ריות שהייתי אצלהם לא מחזיקים כמעט כלום במלאי למידה שלי, הם מתקשרים לאיזשהו ספק שנמצא בפ"ת ברחוב גיסין כלשהו וכולם שואלים את אותו הבחור אם יש להם שם צמיגים מהסוג שאני שאלתי אותם.

עכשיו מה לעשות? ללכת אליו מחר ולדרוש את הכסף בחזרה? לאמר לי שיחליף לי לצמיגים חדשים אחרים ובתקווה הוא לא יגיד לי:"אין בעיה זה עוד 600 שקל לצמיג" כי לא שאלתי כמה עולה צמיג חדש.

איך אומרים? החיפזון בא מהשטן.

אני לא יודע אם פרסמתי במקום הנכון, אם לא תעבירו בבקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש קשור לפורום השיפורים .

מתלבט בין העברה לפורום הטכני או לפורום השטח .

יאללה , נעביר לשטח...

:wink:

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הרכיבו לך צמיגי MT אז כנראה שהרכיבו לך צמיגי שטח מלא. מה הדגם של הצמיג שהתקינו לך?

אני לא יודע מה מזג האוויר באזור המרכז ביומיים האחרונים, אבל כאן בדרום הרחוק אשכרה ירדו שלוש טיפות של גשם, מה שאומר שכנראה במרכז ירד מבול. צמיגי שטח מלא וכבישים רטובים הם לא מתכון לאחיזת כביש גבוהה וכדאי שתדע את זה אם אתה מתכוון להמשיך להסתובב עם צמיגים כאלו על הרכב.

רוב הפנצ'ריות אכן לא מחזיקות צמיגים במידות האלו מהסיבה הפשוטה שהביקוש להם נמוך. חלק מוכנים להזמין מספק כלשהוא וחלק ירמזו לך בעדינות שכדאי שתיגש למקום אחר. אני די בטוח שכבר כתבו לך שצמיגים לרכב שטח כדאי לרכוש במקום שמתמחה בהם. שם תקבל ייעוץ מקצועי, מחירים סבירים וסחורה טרייה. אבל כנראה שעכשיו כבר מאוחר מדי.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה הם רצו להרכיב לי צמיגים חדשים מסוג AT של חברה שנקראת GT (סיני כלשהו) ואז כשהלכתי להוציא כסף וחזרתי ראיתי שהתחילו להרכיב לי צמיגי MT משומשים שנראים טוב יחסית של מותג טוב יותר (אני מניח) שנקרא Toyo, הדגם של הצמיג נקרא Tranpath.

אגב ההחלקה הייתה לפני שירד גשם, אני עכשיו הולך לשם שיחליף לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה מוחרפת במיוחד בגלל שהצמיגים שונים וצמיגי שטח מורכבים על הציר האחורי,זה מתכון בטוח לזריקת זנב.

דרך אגב מקסיס זה חברה שמתמחה בצמיגי שטח ומייצרת צמיגים לא רעים בכלל . בטוח שעדיף על GT.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור ממה שהבנתי הגלגלים שהוא מכר לי הם בכלל גלגלים שהורדו מהכביש, שופצו בהם הפנצר'ים ובנוסף לכל זה הם גם אכולים ולא שמתי לב לזה בכלל, בכל אופן יצא ששילמתי לו על 2 גלגלים שמיוצרים בUSA של חברה בשם Cyclone שגם אותם אני לא מכיר 1600 שקל! אני את הלקח שלי בחיים למדתי ואני לא מתקרב לשם יותר.

אגב אחר כך בדרך חזרה מהעבודה מצאתי מקום בפ"ת ליד כלי זמר שנקרא צמיגי פתח תקווה והם מתעסקים עם צמיגי Kumho ושאלתי אותם כמה יעלו צמיגים חדשים למידה שלי ואמרו לי שזה 500 שקל לאחד :x

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיפזון מן השטן, ולא ניתן לסכם בצורה יותר טובה.

תמיד תמיד תמיד לבדוק לסקור לברר.

לנסות לחפש את הכי זול אבל שיהיה גם טוב.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסית לעשות סקר טלפוני לצמיגים ?

אני אתן לך בקצרה איך הולכת השיחה:

אני, מחייג לצמיג ישיר פ"ת

"שלום, אני צריך מחיר לצמיגים"

"אני מעבירה לך את גיא"

גיא: "כן בבקשה"

"שלום גיא, יש לי סוזוקי ג'ימני 2008, אני רוצה לדעת האם קיים צמיג (חברה כלשהי) משומש ? אם לא מה המחיר של חדש ?"

גיא: "צריך לבדוק אם יש במלאי משומש, חדש בערך *** ש"ח)

"אתה יכול לבדוק אם יש במלאי ?"

גיא: "תבוא לכאן או תתקשר מאוחר יותר אני אבדוק" (סוג של מנפנף אותך או מושך אותך).

(אגב, השיחה הזו טריה מהיום בבוקר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:lol: כן זה ככה בערך, האנשים האלה לא אוהבים לדבר הרבה בטלפון משום מה.

אוקיי אני רוצה לעדכן מכיוון שהנושא הזה ברח לי מהראש.

הלכתי אליהם ותקעו לי מחיר לגלגלים חדשים של חברה שנקראת Cyclone (גנבו 800 שקל סה"כ לצמיג, לא שמעתי על החברה הזו), הגלגלים מיוצרים בארה"ב אז הנחתי שהם בסדר והם באמת בסדר לפחות ממה שניראה לחוסר הידע, שלי רק שיש בעיה אחת.

בזמן הנסיעה הגלגל האחורי השמאלי החדש שהותקן כל הזמן מרעיש, שומעים כל אבן קטנה שעולים עליה או ריסוק בכביש שנוסעים עליו ואפשר לשמוע מאותו גלגל רעש כאילו שנסעתי על בור באמצע הכביש ממש, אני מאוד חושש שיכול להגרם נזק נזק בלתי הפיך כלשהו למה שמחזיק את הגלגל (סרנים זה נקרא?). יש לציין שמהגלגל הימני האחורי אין שום רעש והוא מתנהג כמו שצריך.

ביקרתי את הפנצ'ריה שוב פעם שיראו למה זה קורה מכיוון שזה אף פעם לא קרה לי, לא עם הצמיגים הישנים שלי וגם לא עם הצמיגים MT המשומשים ששמו לי שאמרו לי שהם חצי חצי "עלק". בדקו לחץ אוויר בגלגל ואמרו שהלחץ תקין ולקחו מברגה וניסו לחזק יותר את הבגרים שמחזיקים את הגלגל מחובר אבל זה לא עזר ואז אמרו לי שיש לי בעיה במשהו שמחזיק את הגלגל (אני לא זוכר את המונח בו הם השתמשו).

השאלה שלי היא איך זה יכול להיות? הרי מעולם לא הייתה לי את הבעיה הזאת עד שהחליפו את הצמיג הזה. כשביקשתי שיורידו את הגלגל ויחברו אותו שוב ניסו למכור לי סט ג'אנטים ואז שכחתי מזה ונסעתי כבר והבעיה עדיין נמשכת :-(

אז איפה הבעיה לדעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ניראה לי הגיוני, הרעשים התחילו רק אחרי ההתקנה של הגלגל ולא היו מעולם לפני כן.

החשד שלי היא התקנה לקויה ואני אסביר למה, במקום עצמו יש 2 אנשים: מנהל מבוגר ועובד צעיר (אין קשר משפחתי) כאשר העובד מתקין צמיגים ועושה את כל העבודה המלוכלכת בעצמו ואילו הבוס נוסע לפירוקיות/ספקים ומביא משם גלגלים משומשים/חדשים או נוסע לרכוש ג'אנטים שלא נמצאים במלאי וכ'ו.

את הגלגל שלא מרעיש (הימני האחורי) התקין העובד ואת הגלגל השני (המרעיש) החליט המבוגר לחבר בעצמו, שמתי לב שהוא נאבק מספר פעמים עם ההכנסה של הגלגל לציר אליו הוא אמור להכנס ולא עשה זאת במקצועיות כמו שהעובד שלו יודע לעשות, לא נתן חיזוק נוסף לברגים עם המברגה ואז הוריד את הרכב מהג'ק.

יש קשר לחשד שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג וקשה לי להבין במה מדובר, אבל יש מצב שהגלגל לא יושב ישר על הרכב/ג'אנט עקום.

רוצה עצה מקצועית לחיים ?

כשמקום דופק אותך, תלמד את זה דרך הכיס ולך למקום אחר, כי הוא ימשיך לדפוק אותך אם לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, חשבת ללכת למוסך שיבדוק לך אם יש בעיה?

אתה מנסה לפתור בעיה שיכולה לגרום לך לתאונה באינטרנט?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני מתערב, וזה קצת אוף-טופיקי, אבל מה לכל הרוחות הקטע עם לקנות צמיגים משומשים?

מילא לרכב שאתם מוכרים מחר בבוקר ולא רוצים להשקיע, אני יכול להבין, אבל לרכב שאתם אשכרה נוסעים בו?

רכב שטח או לא - צמיגים זה הקשר שלכם עם הכביש, והקשר הזה חייב להיות איכותי.

או כמו שאמרו חז"לינו: להרכיב צמיג משומש זה כמו לה**ין עם קונדום משומש :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5543 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...