Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יום במוסך (+שאלה על החלפת נוזל בלמים)

שי
שימו לב! השרשור הזה בן 7874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול הכנסתי את המונדיאו שלי למוסך "מעוז" בת"א בכדי לפתור את בעיית אי יציבות סיבובי הסרק, זו ששייכתי ל-MAF.

מסתבר שצינור T מגומי האחראי על ענייני ואקום התייבש והתכווץ וזה מה שגרם לבעיה. העלות: 40 ש"ח :lol:

כיוון שאני לא רגיל להוציא סכומים נמוכים כ"כ במוסך, הוחלט גם על החלפת שרשורי החשמל של המאווררים (600 ש"ח) והמזרקים (250 ש"ח) שנסדקו לאחר 8 שנים.

בזמן ששהיתי במוסך, הגיעה סובארו אימפרזה כמעט חדשה (המוסך הינו מורשה סובארו ופורד) עם בעיה קשה: עכבר החליט לאכול כמה צינורות מים וחשמל :evil: מסכנים המכונאים שיאלצו לעבור חוט חוט בכדי לגלות מה נפגע ומה לא...

כיוון שכבר הייתי באיזור, נכנסתי לספארקו ורכשתי נוזל בלמים DOT 5.1. מה היא דרך ההחלפה המומלצת במידה ואני רוצה לנקז את כל המערכת? מה"קופסא" אני מתכנן לשאוב עם מזרק, אך האם כדאי לנקז את הצינורות לגמרי ורק אז להכניס נוזל חדש, או למלא נוזל חדש ולנקז עד שצבע הנוזל המנוקז מתחלף מאפור לצהוב?

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שכבר הייתי באיזור, נכנסתי לספארקו ורכשתי נוזל בלמים DOT 5.1. מה היא דרך ההחלפה המומלצת במידה ואני רוצה לנקז את כל המערכת? מה"קופסא" אני מתכנן לשאוב עם מזרק, אך האם כדאי לנקז את הצינורות לגמרי ורק אז להכניס נוזל חדש, או למלא נוזל חדש ולנקז עד שצבע הנוזל המנוקז מתחלף מאפור לצהוב

במקרה שלך הצעתי היא פשוטה:

לנקז את כל המערכת ולמלא מחדש - דהיינו:

1. להסיר את המכסה של ה"קופסא"

2. לפתוח את בורג הניקוז בכל הגלגלים (סה"כ 4 DUHHHHH)

3. להמתין 15-20 עד שהנוזל יתרוקן לבד מהמיכל עצמו ומהצנרת

4. לסגור 3 ברגים ולהתחיל לעבוד על זה הפתוח. ומשם להמשיך הלאה.

שאלה יותר חשובה, יש ABS ברכב ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

וכן, יש ABS.

למיטב ידיעתי, ואימתתי את זה עם המנהל הטכני של יבואן מוטול, אין בעיה להשתמש ב-DOT 5.1 עם ABS והוא עדיף על DOT 4. הבעיה היא בשילוב ABS עם DOT 5.

או שמא אתה שואל זאת מסיבה אחרת?!

שי

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שואל מסיבה אחרת.

הסיבה שאני שואל היא בגלל שעדיף להימנע ממצב בו יכנס אויר למערכת ה ABS.

אי לכך - דבר זה יגרור פעולה יותר ארוכה של ניקוז הנוזל עם מינימום סיכון, דהיינו:

1. שאיבת הנוזל מהקופסא

2. בעזרת עזרה של אדם נוסף או שסתום חד כיווני (ערכה מיוחדת לניקוז נוזל בלמים) לנקוז כל גלגל בתורו מבלי שיכנס אויר למערכת.

לפני מה שקראתי (אין לי רכב עם ABS ולא ניסיתי גם ברכבים שהתעסקתי בהם) - עדיף להימנע כמה שפחות ממצב שבו יכנס אויר ל ABS.

מבחינה הגיונית לא צריכה להיות בעיה מיוחדת גם אם יכנס אויר ל ABS - אך בכל מקרה לא תמיד כדאי לקחת את הסיכון...

מהי כמות נוזל הבלמים הבאת ? (חצי ליטר ?)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רצוי שיכנס אויר?

לפי הידע שלי אסור שיכנס בכלל ואם נכנס יש להוציא בפימפום של הדוושה ופתיחה של איזה שסתום שהאויר יוצא ממנו או משהו כזה אני לא בקיא במיוחד בענין אני רק זוכר שהיתי יושב ומפמפם בדוושה והאויר היה יוצא ומישהו היה סוגר את כל העסק

tAoS FoReVeR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי שני בקבוקים של חצי ליטר מתוצרת מוטול (עבור 43 ש"ח לאחד). לפי בעל המוסך, זה אמור להיות די והותר. בשארית אני אשתמש כואקס לצבע :lol:

שי

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רצוי שיכנס אויר?

לפי הידע שלי אסור שיכנס בכלל ואם נכנס יש להוציא בפימפום של הדוושה ופתיחה של איזה שסתום שהאויר יוצא ממנו או משהו כזה אני לא בקיא במיוחד בענין אני רק זוכר שהיתי יושב ומפמפם בדוושה והאויר היה יוצא ומישהו היה סוגר את כל העסק

מה אתה אומר ?

שים לב, אנחנו מדברים פה על מערכת עם ABS - אם אתה לא יודע לפחות אל תטחן את הנושא לחינם...

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל בלמים בתור ואקס?

אני מפספס פה משהו?

את האמת, התוצאה מתאימה דווקא לפוליש. ועל זה נאמר: "לא לנסות בבית"...

שי

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואנה יש לכם פיתרון ממש לכל שארית

אולי תמצאו שימוש לשמנים משומשים ?

ושי אני חייב ללמוד איך עושים וקס עם הנוזל בלמים זה מגניב סתם בשביל הניסיון

tAoS FoReVeR

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פ-ו-ל-י-ש :!:

לא ווקס :!:

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואנה יש לכם פיתרון ממש לכל שארית

אולי תמצאו שימוש לשמנים משומשים ?

אין לך חוש הומור, הא? :wink:

נוזל בלמים יגרום להורדת הצבע!

שי

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשפוך שאריות על האוטו אם אפשר עוד לשתות מהן?

מה אתם פראיירים?

אני נוזל בלמים שותה עם קצת פטל. זה עוזר לעכב שפיכה (לא שיש לי בעיות כאלו)

מים ירוקים אני תמיד שם מה שנשאר בחוקן - זה מונע קורוזיה במעברים, שווה את הכסף כל 25000 ק"מ או חצי שנה, אחרת בסוף ייפול לכם התחת.

תוספי בנזין זה טוב לשעווה באוזניים.

שמן שרוף שמוציאים בטיפול 10000 תמיד טוב לשמור קצת ליד המיטה לימים יבשים. זה שהוא כבר לא טוב למנוע ב6000 סל"ד לא אומר שזה לא מספיק טוב לקונגו שלך ב60 סל"ד.

ותאמינו לי - הכי חשוב - אף פעם אל תאמינו לעצות באינטרנט אם לא בדקתם אותן עם עוד מישהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7874 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...