Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיות עם מס רכוש והפיצוי (עם הוולוו 144 שלי)

amitexc
שימו לב! השרשור הזה בן 5728 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הצטייד בהערכת שמאות, רק מאת יצחק לוי שווה את הכסף הופעה בבית משפט כרוכה בהוצאות נוספות אך עדותו שווה כסף כמו שקראוס הוא האוטוריטה בעניין אספנות כך גם יצחק לוי אל תוותר ,השמאים במקרה זה עובדים בשיטת המצליח

יגאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תוותר, תערער על הסכום שנפסק לך, במקרה הצורך כך לך עו"ד ותעשה איתו הסכם שכר טרחה באחוזים מהסכום שתקבל.

אם ברצונך מידע נוסף ו/או המלצות פנה אלי בפרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

אז היום כמעט שנתיים אחרי הייתה וועדת ערר בעניין פיצוי מס רכוש על הוולוו,

היום נוכחתי לגלות שתדמית "הישראלי המכוער" שאנו הישראלים זכינו לה תופסת גם לגבי משרדי מס הרכוש והמכס(טוב נו,זה היה ידוע אבל היום הבנתי זאת מחדש).

מצד אחד משרד המכס דואג לגבות מס מכובד לכל מי שחפץ לייבא טובין לארץ, הוא דואג לשקלל את ערך הטובין וכמובן את עלות המשלוח וההובלה לארץ.

אבל במצב ההפוך אין שום דאגות, למה שהיו בעצם?! משלם המיסים מעניין אותם רק כאשר הוא משלם,

שצריך לשלם לו, את מי זה בכלל צריך לעניין?!

אז לאחר פורקן קצר נותר לספר:

מנהל מס רכוש מעוניינים לפצות אותי בגין ערך הרכב ע"פ מחירון קראוס בלבד ולא מבינים מדוע צריך לשלם עליו עוד מסים.

חבל שהמנהל לא דואג לעשות שעורי בית ולהבין שמחירון רכב אספנות בחו"ל לא שווה ערך למחירון יצחק לוי בארץ

ההבדל הוא שהרכב נמצא בארה"ב, כאילו דה, להביא אותו לארץ צריך לשלם גם מס(הלו שכחתם?! אם אני קונה רכב חדש בחברה שלמתי עליו מס???)

נוסף לכך כאשר התבצע החישוב לשקלים מבחינתם שער הדולר צריך להיות הוא כפי שהוא היום ולא שער הדולר דאז

(אגב איפה ניתן לברר את שער הדולר ע"פ תאריך בעבר?)

אז למרות העקשנות של המנהל דווקא ה"שופט" (אין לי מושג איך השמות עובדים בזה) הבין את הבעיה ואת הלגטימציה של

מחיר רכב אספנות בארץ= מחירון קראוס + מסים נלווים,

אלא שבעקבות חוסר הבנה בפירוט דוח השמאי נלקח בחשבון ערך המיסים הנלווים בלבד ללא ערך הרכב עצמו,

ומזה קוצצו 20% בשביל הפשרה(כנראה שמס רכוש, חלילה, לא ירגיש פרייאר).

במילים פשוטות יותר:

ערך הרכב שנקבע לרכב ע"פ מחירון קראוס הוא 3850$

150% מסים נלווים(150% בגלל ההתחשבות בהובלה)= 5775$

כלומר הרכב בארץ עולה= 3850$+5775$= 9625$

בגלל שבדו"ח השמאי לא צויין סה"כ ערך הרכב כפי שהוא בארץ.

בסופו של דבר ע"פ חישוב הגיעו לפיצוי של 19 אלף ש"ח וניתן לנו זמן להחליט אם אנו מקבלים את המחיר הזה או לא,

ובמקרה שכן נסכים מס רכוש ידון בעניין ויחליט אם כן לעלות את הפיצוי או לא.

בהתחלה סירבנו ללא ספק לפיצוי אך לאחר מחשבה קצרה הבנו שאם נותנים לנו זמן להחליט כדאי לקחת אותו.

כרגע אין לי ממש מושג מה קורה במידה ואנחנו לא מקבלים את הפשרה, האם השלב הבא הוא בית משפט מחוזי או דיון נוסף?

לסיכום היום התאכזבתי שוב מחדש, וזה קורה לא מעט, לצערי.

נסיתי לחפש באתר המכס את אופן חישוב המיסים בדבר יבוא אישי אך לא מצאתי דבר שמתיחס למס שמחושב ע"פ ערך הרכב+המשלוח, אם הייתי מצליח להציג מסמך שכזה המעיד על צורת החישוב אני מאמין שהסיפור היום היה נסגר אחרת,

יש דרך כלשהי שאוכל להשיג את נוסחאת חישוב המיסים באופן רשמי ממהמכס?

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתוך אתר המכס:

http://www.mof.gov.il/taxes/

מדריכים > יבוא אישי > מדריך ליבוא רכב ע"י ישראלים.

"עלות יבוא"-

המחיר בחשבונית הרכישה בתוספת הובלה, ביטוח, אגרת רישוי והוצאות נוספות, מיסים המוטלים בישראל בניכוי הפחתות לאביזרי בטיחות (כאמור בצו תעריף המכס, בכללים לפרק 87 סעיף 10).

"עלויות נוספות" -

כל ההוצאות הקשורות ליבוא הרכב ממקום הרכישה ועד למקום היבוא, מחושב לפי סעיף 133 לפקודת המכס.

לצורך שחרור הרכב/האופנוע, יש להגיש תעודה מזהה, רשיון נהיגה בתוקף התואם לסוג הרכב המיובא, חשבונית רכישה מקורית או חשבון-מכר הכוללים את פרטי הרכב לרבות תוצר ודגם , שנת ייצור, מס' מנוע, מס' שילדה, נפח מנוע, פירוט של כל התוספות המותקנות ברכב, חשבון הובלה וביטוח, ורשיון תנועה בדרכים מחו"ל, רישיון יבוא, חשבון מטענים, פקודת מסירה של סוכן האונייה/התעופה, וכן כל מסמך אחר שיידרש על ידי המעריך המטפל.

לקבלת מידע בענין יבוא אישי של רכב, הן לפונים מישראל והן לפונים מחו"ל, יש לפנות למח' יבוא אישי בבתי-המכס, כמפורט בזה:

מס' פקס מס' טלפון הכתובת 04-8628469 04-8354863 שער הנמל 3,ת"ד 245,חיפה 31002 03-9421604‎03-9421666רח' ישראל גלילי 3א ת.ד. 4242 ראשל"צ 75142

08-8528856 08-8510501 רח' האורגים 2 (בנין הפורום),אשדוד 77102 02-6545616 02-6545610/11/02/03

רח' כנפי נשרים 66,ת"ד 34014,ירושלים 91340

כמו כן ניתן לפנות בדואר אלקטרוני לכתובת:[email protected]

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסף לכך כאשר התבצע החישוב לשקלים מבחינתם שער הדולר צריך להיות הוא כפי שהוא היום ולא שער הדולר דאז

(אגב איפה ניתן לברר את שער הדולר ע"פ תאריך בעבר?)

שערים יציגים ניתן לברר באתר של בנק ישראל בקישור.

אתה בוחר בצד שמאל "שערים יומיים לתאריכים אחרים", נפתח לך חלון, אתה בוחר חודש ושנה, וכאשר אתה מקיש על התאריך באותו החודש, אתה מקבל במסך הראשי את כל השערים היציגים לאותו היום.

מסופק מאוד אם זה יעזור, אבל "ההרגשה" שלי אומרת שבבימ"ש עם עו"ד טוב תקבל משמעותית יותר כסף, ועל פניו עושה רושם שכדאי לך להגיע לשם, רק לפני כן תתייעץ עם עו"ד שמבין שנושאים הללו.

בהצלחה!!

אלבום השיפוץ של הלמברטה שלי

יש עוד למברטה (עם סירה) העומדת מפורקת לחלוטין.

משפץ גם כרמל דוכס בפיברקלאב... =]

ואפילו יש גם טריומף הראלד המשתפצת לה אט אט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

לדעתי הגש תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות, זה הליך מזורז.

אומנם בבית משפט לתביעות קטנות לא ניתן להיות מיצג בעזרת עו"ד פרט למקרים מיחדים שאתה נמצא בקטגוריה, הנתבעים במקרא שלך יופיעו מטבע הדברים עם עו"ד, ואז אתה תגיש בקשה מיוחדת להיות מיוצג ע"י עו"ד בית המשפט יעתר לבקשתך.

אתה גם יכול ליצג את עצמך ולפעמים זה כדאי כי אתה לא עו"ד ובית המשפט מתחשב בזה.

לדעתי תזכה בקלות יחסית

באים אתה רוצה לדבר איתי 054-200094

בהצלחה חיים ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

לדעתי הגש תביעה בבית המשפט לתביעות קטנות, זה הליך מזורז.

אומנם בבית משפט לתביעות קטנות לא ניתן להיות מיצג בעזרת עו"ד פרט למקרים מיחדים שאתה נמצא בקטגוריה, הנתבעים במקרא שלך יופיעו מטבע הדברים עם עו"ד, ואז אתה תגיש בקשה מיוחדת להיות מיוצג ע"י עו"ד בית המשפט יעתר לבקשתך.

אתה גם יכול ליצג את עצמך ולפעמים זה כדאי כי אתה לא עו"ד ובית המשפט מתחשב בזה.

לדעתי תזכה בקלות יחסית

באים אתה רוצה לדבר איתי 054-200094

בהצלחה חיים ל

אכן זה הליך מזורז, אולם הבעיה היא שסכום התביעה מוגבל לסכום מסויים.

היה עד לאחרונה 17800 ש"ח, ייתכן שהעלו אותו מעט. כך שאינו יכול לפנות אליה עם רצונו בסכום גבוה יותר.

לגבי ייצוג על ידי עו"ד, גם לצד התובע וגם לנתבע אין אפשרות להשתמש בעו"ד.

אולם למונופולים, משרדים גדולים, חברות וכד' יש שיטות לעקוף את זה, על ידי העסקת מישהו שלמד משפטים, אך אין לו תואר של עו"ד.

עדיין, על ידי העסקתו, מצבם טוב יותר ממצב "האזרח הפשוט" שאינו מורגל בבתי משפט ולא בקי ברזי התביעה או ההגנה.

בהצלחה

אבי.

המקום הנכון:

מפגש השרון - מפגש בלתי תלוי לרכבי אספנות - בארומה שפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הבנתי נכון, מציעים לך 19,000 ש"ח עבור וולבו 144 "ישראלית", ולא מיובאת. בפעם האחרונה שהסתכלתי בלוח יד 2 (לפני דקה) מצאתי שני וולבו 144 ב 5000 ש"ח, ואחת ב 6000 ש"ח. וזה המחיר המבוקש ללא כל מיקוח.

אני יודע. שלך היתה מיוחדת, השקעת בה המון, לא התכוונת בכלל למכור, ומה שמציעים ביד 2 זה גרוטאות. עדיין - קצת פרופורציה.

גם מכוניות אספנות מיובאות (שמצבן לרוב טוב פי כמה ממקומיות) לא שוות במכירה את מה שעולה ליבאן. כבעלים של שתי מכוניות מיובאות, אני יודע היטב שאם אחליט למכור, ספק אם אקבל חזרה את מה שכבר שילמתי.

הנסיבות בהן איבדת את מכוניתך, גם הופכות את הענין לקשה יותר. כמי שהעביר את כל מלחמת לבנון השניה בנהריה, אני מכיר היטב את תחושות הזעם, תסכול וחוסר אונים כשקטיושות נופלות לך על הראש. עדיין, מס רכוש יוצא מהכיס הציבורי של כולנו, וצריך לפצות אותך באופן מלא על האבדן - אך לא יותר מזה.

נמרוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אנסה (ואצליח) לרגע לנתק עצמי מהאמפטיה לדרך בה איבדת את רכבך, עמית, אני רוצה לחזק את דבריו של נמרוד.

הוולוו שלך היתה ישראלית מלידה ושוויה זהה לזו המיובאת, על אף שלייבא עולה הרבה יותר.

רוצה לאמר, גם אם לייבא 144 יפה יעלה 30,000 כנראה שהיא לא תימכר בארץ ליד הבאה ביותר ממחצית הסכום...זו המציאות ואלא כוחות השוק והעניין נדון פה בעבר ונטחן עד דק.

מנחם קליין, שאיני מכיר אותו אישית אבל ראיתי את רכבו, מחזיק בוולוו 144 היפה ביותר שראיתי בארץ (זו דעתי), לא משופצת אלא מקורית ושמורה ברמה נדירה.

רכבו היה מפורסם תקופה ארוכה ב-18,000 ש"ח ועדיין לא הועברה בעלות...

הוולוו שלי היתה מקורית ויפה ונמכרה ב-11,000.

רוב ה-144 שהחליפו ידיים בשנים האחרונות (ותאמין לי, עקבתי) עשו זאת בתמורה שבין 200 ל-10,000 ש"ח.

הוולוו שלך היתה י-פ-י-פ-י-ה אבל קח את עצתי - בלע רוק וותר על מאבקים מורטי שיער וסותמי עורקים, קח את הצעתם על 19,000 ושחרר את נשמת הוולוו לדרכה.

העלבון הצורב שאתה חש כרגע יחלוף מהר משאתה חושב ותוכל לנחם עצמך בפרוייקט אחר.

בברכת שבוע טוב ועוד שנים של שקט בצפון,

יניב

השירוקו נמכרה...עצוב, אבל נכון...

הגיע הזמן לעבוד על החיפושית!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אותי לא מעניין מחיר השוק ובכמה המכוניות מחליפות ידיים, אותי מעניין מה אני השקעתי!

ואני השקעתי יותר מ 19 אלף שקל, היות ואני לא רציתי(וגם לא הייתי מוכר) למכור את הרכב זה כלל לא רלוונטי אם היא ישראלית צרקסית או תילאנדית.

תפתח יד שניה ותסתכל בכמה מוצעות למכירה חיפושיות ישראליות למהדרין מן המהדרין אחרי פחחות וצבע.

לך תגיד להם שהחיפושית שלהם ישראלית וששכן שלי קנה לפני כמה שנים ב300 שקל אחת בונבונירה.

אם הפיצוי היה מתקרב להשקעה שלי לא הייתי חושב פעמיים ולוקח את הכסף. אבל היות והוא לא, המצב שונה.

את כל מה שהשקעתי בעבר אני דורש בחזרה, וזה יותר מהסכום שמציעים לי.

כל המנטרה של משלם המיסים מאוד נחמדה, למרות שהיא בכלל לא במקום, גם בשביל לשפץ את הרכב שלי שלמתי לא מעט מיסים הן על מע"מ והן על מכס ביבוא אישי לחלקים שהושמדו אז למה שאני צריך לקבל הכל חזרה אני כן צריך לוותר?!

קצב דורש לשכה שרק האודי A6 שהוא רוצה עולה כ200K + (פי כמה מהפיצוי??) והוא לא שם קצוץ על משלם המיסים אז בוא ותגיד לי למה אני צריך לוותר על כסף שהשקעתי? בשביל הA6?!

[CENTER][B]The only difference between a man and a boy [/B] [B]Is the size of the Ego and the price of The Toy[/B][/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו קצב עמית, בוא נתחיל מא'....

אכן שווה לדעתי לנסות ולמקסם את הפיצוי אליו אפשר להגיע, עו"ד במקרה הזה יחולל פלאים!

חשוב לדעת כי הצלחתו של עמית במאבק זה, לא תהיה רק הצלחתו האישית אלה תקדים שיעזור לכל בעל רכב אספנות!

ולכן הייתי מציע לערב גם את מועדון ה-5 או בעלי עניין אחרים בתחום ה-IVC אולי, בנושא הזה לא רק למען מתן עזרה לידיד אלה על מנת לשמר את האינטרס המשותף של כולם-בהצלחה-רן

פעם האופנועים היו מברזל והרוכבים מפלדה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5728 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...