Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם זו התנהלות תקינה של חברת הביטוח? פליז עזרה!!

פוסטים מומלצים

לפני כחודש יצאתי מחניה, לא הספקתי לבלום בזמן ופגעתי ברכב. השארתי פרטים ובעל הרכב ואני הלכנו למחרת למוסף שלו כדי להעריך את הנזק..

קיבלנו הצעת מחיר של 3,100 ש"ח כולל חלפים וצבע (מכה בכנף בצד ימין).

החלטנו לפנות לביטוח במחשבה שהערכת שמאי לא תהיה יותר מ-1400 ואז בעצם לא תירשם לי תאונה בפוליסה, אבל כשדיברו איתי מהביטוח שלי נאמר לי שהסכום הוא קצת מעל 6,000!!!!!

איך יכול להיות שהמוסך מביא הצעה אחת ואז עושה תיקונים בשווי כזה? הביטוח אומר לי שאין מה לעשות כי התיקונים כבר בוצעו..זה הגיוני?

מה האופציות שלי אם קיימות בכלל?

כל מידע בנושא הזה יעזור, אני ממש אובד עצות 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ממש משנה מה אתה חושב או רוצה.

פגעת ברכב של בן אדם אחר, הוא יכול לקחת את הרכב לכל מוסך ולתקן איך שהוא רוצה.

מה שאתה צריך לעשות זה לשלם את הנזק או לסרב.

אם אתה מסרב אז הנפגע יכול לתבוע אותך באופן פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאין הגיע המספר 1,400 ש״ח? מהדמיון שלך? אם המוסך נקב בסכום 3,100 ש״ח כסכום התחלתי היית צריך להביא בחשבון שעם פירוק החלקים החיצוניים עלול להתגלות נזק נסתר. חוץ מזה, ברגע שמעורב ביטוח דרך התיקון יכולה להשתנות ולייקר אותו.

תוסיף את שכ״ט השמאי, בסביבות 1,000 ש״ח.

מה עלות ֶתיקון הרכב שלך? סכם את כלל עלות התיקון ואז קבל החלטה האם לשלם מכיסך או להפעיל את הפוליסה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, sperial כתב:

מאין הגיע המספר 1,400 ש״ח?

אם הבנתי נכון, הוא העריך שזה יהיה שכר הטרחה המקסימלי של השמאי. יחד עם הצעת המחיר של המוסך זה מגיע לסכום של 4500 ש״ח והוא מתפלא מהיכן צץ ההפרש.

פות״ש, בקש פירוט מה כוללים 6000 השקלים, תשווה מול הצעת המחיר של המוסך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתחילה אני הבנתי שזו הערכת שמאי, לא מחירה. רק בהמשך (אחרי נעילת הפוסט) חשבתי על הפירוש,שלך.אבל הניסוח קצת עמום.

מכל מקום במצב הזה  ההבדל בין 4500 ש"ח ל-6000 ש"ח די קטן, כי אפשרי, ואפילו צפוי, נזק שיתגלה אחרי תחילת העבודה. לפנימ שנים הייתי עד לתהליך לגבי נזק שנגרם לרכה שלי - הפחחים הסתכלו, אמרו 7,000 ש"ח. הסתכלו שוב, אמרו 10,000. בסיום העבודה התיקון עלה 12,000 ש"ח, לא כולל ירידת ערך ושכ"ט שמאי. בתאונהאחרת, לפני הרבה שנים, השמאי נתן הערכה ראשונית 3,500 ש"ח, התיקון הסופי עלה לא פחות מ-10,000. 

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדבר הנכון לעשות במקרה כזה, זה לשלם לנפגע ולהחתים אותו על מסמך שאין לו יותר טענות לפוגע בגין התאונה שקרתה.

ברגע שזה עובר דרך ביטוח, למוסך יש יד חופשית לעשות את התיקון היקר והטוב ביותר שהם יכולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, sperial כתב:

מאין הגיע המספר 1,400 ש״ח? מהדמיון שלך? אם המוסך נקב בסכום 3,100 ש״ח כסכום התחלתי היית צריך להביא בחשבון שעם פירוק החלקים החיצוניים עלול להתגלות נזק נסתר. חוץ מזה, ברגע שמעורב ביטוח דרך התיקון יכולה להשתנות ולייקר אותו.

תוסיף את שכ״ט השמאי, בסביבות 1,000 ש״ח.

מה עלות ֶתיקון הרכב שלך? סכם את כלל עלות התיקון ואז קבל החלטה האם לשלם מכיסך או להפעיל את הפוליסה.

כמו שהגיבו כאן, זו הייתה הערכה מקסימלית כדי "לוודא" שהסכום לא יעבור 5,000. לא לקחתי בחשבון שיכולים להתגלות בעיות אחרות.

לפני 5 שעות, Alf3 כתב:

הדבר הנכון לעשות במקרה כזה, זה לשלם לנפגע ולהחתים אותו על מסמך שאין לו יותר טענות לפוגע בגין התאונה שקרתה.

ברגע שזה עובר דרך ביטוח, למוסך יש יד חופשית לעשות את התיקון היקר והטוב ביותר שהם יכולים.

העניין הוא שזה כבר עבר לחברת הביטוח, הרכב עבר את התיקונים ורק בדיעבד, כשביקשתי, קיבלתי את דוח השמאי. האם הביטוח לא היה אמור לעדכן אותי לפני שהרכב נכנס לתיקון כדי שאשקול מחדש?

לפני 6 שעות, Be roo כתב:

אם הבנתי נכון, הוא העריך שזה יהיה שכר הטרחה המקסימלי של השמאי. יחד עם הצעת המחיר של המוסך זה מגיע לסכום של 4500 ש״ח והוא מתפלא מהיכן צץ ההפרש.

פות״ש, בקש פירוט מה כוללים 6000 השקלים, תשווה מול הצעת המחיר של המוסך.

בדוח השמאי הוסיפו טיפול בפנס ימני למרות שבהצעה של המוסך לא צוין שם כלום לגבי זה. בגדול אני מחפש פרצה אם קיימת כדי שלא תירשם לי תביעה. זה אבוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, Alf3 כתב:

תשקול מחדש מה? 

אם להפעיל את הביטוח או לא? 

אתה עדיין יכול לשלם את כל הנזק בעצמך, או לפעיל את הצד ג׳ שלך.

כן, אם להפעיל ביטוח. יכול להיות שאני תמים, אבל אם חברת הביטוח לא הייתה ראש קטן ואשכרה הייתה מסבירה לי שאם קיבלתי הצעה של 3,000 זה בקלות יכול להגיע ל-5,000 בגלל בעיות שיתגלו בהמשך- הייתיסוגר עם בעל הרכב באותו רגע בלי לערב ביטוח..

מה המשמעות אם אני מפעיל צד ג? אני האשם בתאונה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתם זה כסף קטן, תאונה קטנה.

דבר נוסף, אתה מסבך את זה יותר מדי, וגם התהליך שעשית חסר הגיון.

אם אתה רוצה לסגור את העיניין הזה ביניכם, הייתם סוגרים את העיניין ביניכם.

ברגע שנכנס שמאי וגם הביטוח, זה כבר מאוחר מדי.

תחליט אם להפעיל את הביטוח צד ג׳ שלך ואז תרשם לך תאונה,

או לחלופין תשלם את זה בעצמך.

איך תדע מה יותר משתלם? תנסה לבדוק מה המחיר של ביטוח לרכב שלך עם תאונה ברקורד.

ככה תדע מה עדיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Alf3 כתב:

מבחינתם זה כסף קטן, תאונה קטנה.

דבר נוסף, אתה מסבך את זה יותר מדי, וגם התהליך שעשית חסר הגיון.

אם אתה רוצה לסגור את העיניין הזה ביניכם, הייתם סוגרים את העיניין ביניכם.

ברגע שנכנס שמאי וגם הביטוח, זה כבר מאוחר מדי.

תחליט אם להפעיל את הביטוח צד ג׳ שלך ואז תרשם לך תאונה,

או לחלופין תשלם את זה בעצמך.

איך תדע מה יותר משתלם? תנסה לבדוק מה המחיר של ביטוח לרכב שלך עם תאונה ברקורד.

ככה תדע מה עדיף.

אני מבין 😔

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות”ש, לא ציינת מה הנזק אצלך ברכב. יחד זה כבר יכול לצאת לך משתלם להפעיל את הביטוח.

שאלה למבינים: אם הנזק הוא 6000 שח, יכול פות”ש לבקש מחברת הביטוח שתבטח אותו ב 5000 שח בכדי שלא תירשם לו תביעה ולשלם את ההפרש מכיסו?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, עליך לבחור בין תשלום מכיסך לבין תשלום על ידי חברת הביטוח. אם טרם אישרת לחברת הביטוח לשלם דבר איתה על הבוקר וסגור את התהליך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, tinoki כתב:

פות”ש, לא ציינת מה הנזק אצלך ברכב. יחד זה כבר יכול לצאת לך משתלם להפעיל את הביטוח.

שאלה למבינים: אם הנזק הוא 6000 שח, יכול פות”ש לבקש מחברת הביטוח שתבטח אותו ב 5000 שח בכדי שלא תירשם לו תביעה ולשלם את ההפרש מכיסו?

אצלי היה שפשוף קטן מאחורה, לא דורש תיקון.. כל ה-6000 כולל תיקונים של הרכב הנפגע ושכר טרחה של השמאי

לפני 5 דקות, sperial כתב:

פות"ש, עליך לבחור בין תשלום מכיסך לבין תשלום על ידי חברת הביטוח. אם טרם אישרת לחברת הביטוח לשלם דבר איתה על הבוקר וסגור את התהליך.

כן אין ברירה אני מבין

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...