Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול לאיטליה למספר ימים עם בת הזוג - המלצות, מה לעשות ואיך?

Doron_Z

פוסטים מומלצים

היי, אני לא זר לטיסות בחו״ל אבל כל חיי הסתמכתי על אחרים בעניין בין אם משפחה או חברים שטסתי איתם או בנות זוג שהיו יותר יוזמות בקטע הזה.

בפעם הראשונה אני זה שיוזם ומתכנן הכל (אמורה להיות הפתעה) ואין לי מושג מאיפה להתחיל. 

מתכנן טיול לאיטליה למספר ימים, כנראה עדיף ללכת על בטוח עם רומא. 

איזה מלונות מומלצים מבחינת תמורה לכסף? איך מוצאים את הדילים הכי שווים מבחינת טיסות?

איך לתכנן את סדר היום מה לעשות שם, אשמח לשמוע המלצות ואטרקציות. 

האם כדאי לשכור רכב לטייל?

בקיצור אני סוג של מתחיל מאפס בעניין ואשמח לכל עזרה בנושא :) 

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ימים יש לך ?

אתה רוצה לעשות עיר בירה או לצאת מחוץ לעיר ?

אם אתה רוצה את רומא, יש שם המון פיאצות ובעיקר מוזיאונים, בכל פיאצה תמצא פסל אחר, מבחינתי כולם נראים אותו דבר בדיוק.

העיר מתאימה להסתובב ולאכול טוב. אני פחות מתחבר לפסלים ומוזיאונים ולכן פחות מצאתי שם עניין, למעט האוכל שהיה שם מעולה וממש מממש נהנו ממנו. אני בהחלט אחזור לשם בעתיד ל-3/4 ימים עם מלון ספא טוב להתפנק על האוכל.

מהצד השני, אני יכול להציע לך טיול נופים שעשיתי ממילאנו, לא הייתי בעיר עצמה אלא נחתתי שם, השכרתי רכב ויצאתי לטיול באגם קומו, ואחר כך באגם גארדה, עשיתי אותו כהפתעה לאשתי בפברואר שעבר והיה פגז. נופים פצצה, היה שלג בפסגות ההרים והאוכל מעולה. לטיול הזה לקחתי 5 או 6 ימים אם אינני טועה.

לשאלתך, מלונות מחפשים ב booking או ב hotels לפי כל הפרמטרים שנוחים לך והמרחק מהמקומות שאתה מתכנן לבקר בהם.

טיסות מחפשים ב kayak או skyscanner, אשתי הזמינה מחברה בשם kiwi שהיו בסדר אבל אני אישית מזמין תמיד מחברות התעופה ישירות.

השכרת רכב תלוי באופי הטיול שלך כמובן.

הגעה מהשדה למלון אם אתה בלי רכב, או uber או מונית של השדה או להצטרף לקבוצות בפייסבוק של מטיילים, יש להם המלצות על נהגים ואתה יכול להזמין הסעה מראש.

עריכה אחרונה על ידי phpclub
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופס... צריך להתחיל לכתוב כאן ספר.

נתחיל בכך שהבחירה שלך באיטליה מצויינת - ארץ עשירה בנופים, אתרים, היסטוריה, תרבות ואתרים. עשירה זו לא מילה. כל עיירה שווה יום טיול, עיר קטנה 3-4 ימים.

פעם שבחרתי ביעד אני מקים חמ"ל שכולל לפחות 2-3 מחשבים. המינימום זה אחד עם גוגל אוחד עם מפות גוגל.

השלב הראשון בתכנון הטיול הוא פתיחת מפת היעד, ובמקביל הרצת המחרוזת .... X days in (ציין את היעד) . בדרך כלל יתקבלו אלפי תוצאות, ביעד כמו רומא עשרות אלפים. אבל לא צריך יותר המדף או שניים הראשונים של החיפוש, כי האתרים החשובים יחזרו על עצמם. אני רושם את שמות האתרים על דף נייר, ואז מתחיל לחקור לגבי כל אחד: שמה זמן נדרש בו, שעות פתיחה, צורך בהזמנת מקומות מראש, מחירים, הזמן הדרוש לסיור. אחרי שאני מסדר לי את כל האתרים המבוקשים אני ניגש למפה ומתחיל לסדר לי מסלול בגלל מגבלות מפות גוגל זה יהיה תמיד מסלול רגלי. כך אני מקבץ את האתרים לפי אזורים ומקבל מושגים לגבי מרחקים ביניהם. בונה לי תוכנית לכל יום כך שיהיה מספיק זמן לביקור באתרים, לתנועה ביניהם, למנוחה ולטעויות ניווט. מידע חשוב מאוד הוא שעות פתיחה ושעות של סחיורים מודרכים באתרים הדורשים זאת.

מקור נוסף לתכנון הוא אותם אתרים שהזכרתי קודם. חלק מהם מציעים מסלולי טיול. מסלולים אלה בדרך כלל אינם מתאימים לדרישות שלי כי הם מדגישים כל מיני דברים שלא מעניינים אותי (לפחות 3 מסעדות ביום), אבל יש בהם מפות שיכולות להיות בסיס לתוכנית.

אם אתה ממש משקיע קנה ספרים של Lonely Planet. הם מפורטים מאוד וגם מציעים מסלולי טיול. הספרים באנגלית לא יקרים, כמה עשרות שקלים בהזמנה מחו"ל (הבעיה היא שהחנות ממנה נהגתי להזמין נסגרה, אז חפש באמאזון). בשנים האחרונות צמצמתי את השימוש במקור זה. הספרים מתורגמים לעברית אבל נדיר למצוא בעברית את המהדורה האחרונה, לכן אני נמנע ממנה.

מלונות - עיסוק לא פשוט. בדרך כלל פותח את Booking.com ובודק את מלונות לפי מחיר ומיקום על המפה. מבחינה זו האתר נוח מאוד - יש להם מפה שעליה יש סיכות עם מקום מחיר מלונות, לחיצה על הסיכה פותחת את דף המלון. החיפוש באתר הזה מצריך לא מעט זמן - כי צריך להכנס לכל מלון, לבדוק את חוות הדעת, לבדוק האם המיקום מתאים (למשל - קרבה לתחב"צ) ואז לעבור על המחירון שיכול להיות די  מורכב, כי יש סוגים שונים של חדרים ולכל סוג חדרים עסקות שונות - בלי או עם אפשרות ביטול, בלי או עם ארוחת בוקר וכו'. בד"כ אני בחר באפשרות עם ביטול ועם ארוחת בוקר. כבר קרה לי לא פעם שהזמנתי מלון וביטלתי אותו כעבור חצי שעה. בנוסף לחוות הדעת של האתר אני בודק חוות דעת ב-Trip Advisor. אלה פחות אמינות כי אפשר לכתוב גם בלי לשהות במלון, אבל, בכל זאת, אפשר להתרשם, בעיקר מחוות הדעת השליליות.

מידע כללי - ואו. אתה לא מבין מה הכל צריך לדעת. הבולט ביותר: תחבורה ציבורית. צריך להבין איזה אמצעים קיימים (אוטובוס, חשמלית, תחתית וכו') וחשוב מאוד - כיצד משלמים. האירופים אוהבים מאוד לגבות מהתיירים קנסות על אי תשלום, וכיוון שלפעמים התשלומים קצת טריקי צריך להבין אותם. באותה הזדמנות לבדוק האם יש כרטיסי תיירים שכוללים כניסות לאתרים (או הנחות וכו') ושימוש בתחב"צ. מה שיכול לשגע הוא שלפעמים באותו מחוז יש שיטות תשלום שונות בערים שונות. עוד מידע כללי חשוב הוא אזורים פחות או יותר בטוחים, זה משפיע גם על בחירת המלון. ככלל אצבע אזורים סמוכים לתחנות רכבת הם לא סימפטיים, אבל, כמובן, כל עיר ומאפייניה. בניס הרגשתי מאוד לא נוח במלון ליד תחנת הרכבת, בבולוניה ככה ככה, בשטוקהולם לגמרי בבית.

כסף - באיטליה כמעט אין צורך במזומן. שכל אחד יחזיק לפחות שני כרטיסי אשראי (אחד ויזה ואחד מאסטרקארד) עם מסגרת מספקת. להסליק אותם בכיס פנימי, יחד עם המזומן והדרכונים (רומא שורצת כייסים וחוטפי תיקים). אם יש לך שעון חכן שלם בו, אם לא - אז בטלפון. לתשלום בארנק גוגל או אפל עוד יתרון - אם נגנב כרטיס אתה מדווח לחברת האשראי (באפליקציה) ותך כמה שניות יש כרטיס פעיל חדש על הטלפון.

ובסיכום - אתה לא יכול ליפול עם טיול באיטליה - האיטלקים מסבירי פנים והארץ עשירה בטירוף. סעו ותהנו.

בינתיים phpclub העלה את הפוסט שלו. אז אני חולק עליו כי יש הרבה מאוד אזהרות ממתווכי הטיסות, שרלוונטיות במיוחד בימים טרופים אלה. טיסות מזמינים ישירות מחברת התעופה נקודה. אם אתה לא מסתדר או חושש - פנה לסוכן נסיעות בשר ודם. ממליץ לך לעבור קצת על קבוצת הפייסבוק "טיסות סודיות" ולמצוא את כל המקרים של אנשים שהפסידו את כספם דרך אתרי התיווך האלה, ו-kiwi מככב בראש. ההמלצה שלי - טוס בחברה ישראלית. אמנם יתכן שיותר יקרה, אבל הסיכוי לביטול הטיסה נמוך, וחוקי הגנת הצרכן וטיבי יחולו עליהן בלי טריקים ושטיקים.

אגב, מבחינת עומס, רומא תמלא לך 4-6 ימים, בתלות בקצב שלך. בקצב שלי לפני 13 שנה מילאתי 4 ימים (ותביא בחשבון שאצלי יום טיול זה 8-10 שעות רצופות עם עצירה לסנדביץ' ושלוק מים מינרליים ,וביקור של חצי שעה בסופרמרקט, שזו אחת ההנאות הגדולות של אשתי). הבן שלי מילא 6 ימים, אבל הקצב היה הרבה יותר איטי.

אגב - מזהיר אותך מראש מהוותיקן - התורים שם בלתי אפשריים, שלם תמורת כרטיסים מהירים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 5
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למידע המצוין שקבלת, חפש קבוצות בפייסבוק שיש שם מידע אקטואלי לגבי כל מה שקשור לתכנון וביצוע של טיול, אם שווה לשכור רכב או לטייל בצורה אחרת, זה גם תלוי מתי בשנה.

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בטיול עירוני, אז נושא הרכב לא רלוונטי.

אם מרחיבים את מרחב הטיול יש שתי אפשרויות:

1. רכבות - יש באיטליה רשת מצויינת, אם כי הרכבות מאוד לא מדוייקות. כפי שכתבתי אתמול לגבי תחב"צ - מצריך קצת שיעורי בית.

2. שכירת רכב - מתאימה לטיולים כפריים. לא להתקרב בנהיגה לרומא (ולערים גדולות אחרות) אלא לשכור ולהחזיר בנמה"ת, וללמוד מראש היטב את הכללים המקומיים. יש לאיטלקים מקורות הכנסה אוטומטיים שחשוב להכיר כדי לא ליפול בפח, וכמובן להכיר היטב את ההבדלים בחוקים בהשוואה למוכר לנו (דוגמה בולטת - רמזורים). סה"כ הנהיגה באיטליה, אם אתה מודע ל"שגעונות", לא קשה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, Doron_Z כתב:

מתכנן טיול לאיטליה למספר ימים, כנראה עדיף ללכת על בטוח עם רומא.

לא בטוח שזה ללכת על בטוח...

למי שלא חובב מוזיאונים ואתרי היסטוריים ומעדיף טבע, רומא לא תדבר אליו.

תחליט קודם איזה סוג טיול מענין לכם, רומא ו/או ערים שונות או משהו כפרי יותר נופים. יש משניהם בשפע באיטליה, רק צריך לבחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך להיות חובב מוזיאונים בשביל להנות מרומא. נכון, זה לא טיול טבע, אבל זה טבעו של טיול עירוני. והצדדים התרבותיים של רומא מדברים גם למי שאינו חובב אמנות מושבע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה זה מספר ימים?

הייתי לפני שנה ברומא, 3 ימים נטו, הרגיש לי מעט מדי.

לדעתי 4-5 ימים ברומא זה מספיק.

בתוך רומא כמו שנאמר אין צורך ברכב, את התחבורה הציבורית אני לא זוכר ממש לטובה, אוטובוסים צפופים ברמה שלא הצלחתי לרדת בתחנה שרציתי, גם מטרו לא ברמה של מדינות אחרות באירופה.

לכן הייתי מציע לחפש מלון שממוקם קרוב לרוב האטרקציות ברומא ורק כשאין ברירה להשתמש בתחבורה ציבורית.

וכמובן יש אטרקציה שווה (לדעתי) ברומא, אם מעניין אותך:

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי - אשתי ואני עשינו את העיקר של רומא בכ-4 ימים, הבן הבכור ב-6, אבל בקצב של אישתו שהיתה בהריון.

אפשר לעשות את רוב העיר על בסיס זוג רגליים צעירות (וגם לא כל כך צעירות), אם כי יש אתרים מרוחקים כגון הקטקומבות. לכן רצוי לבחור במלון מרכזי, שיעלה יותר אבל יחסוך זמן. דרדת 3 הכוכבית תהיה מספקת.

התחבורה הציבורית אכן צפופה ומהווה מרחב מחיה מושלם לכייסים. תחנת המטרו בטרמיני ב-9 בבוקר היתה חוויה חד פעמית (ולא נעימה).

יש לעיר כרטיס תיירים - לבדוק התאמה לצרכיכם. עד כמה שאני זוכר צריך להזמין מראש, אבל אני לא מעודכן.

התורים בחלק מהאתרים, ובראשם הוותיקן, ארוכים כאורך הגלות, לשקול לשלם מראש מחיר מוגדל תמורת עקיפת התור (הרשמית). שוב, לבדוק במרשתת.

לאור הימים הטרופים לעשות את כל ההזמנות עם אפשרות ביטול, גם אם מתייקרות במידת מה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, sperial כתב:

לא צריך להיות חובב מוזיאונים בשביל להנות מרומא

זה אולי נכון, אבל אם נופים יותר מדבר אליהם, למה לא לתכנן את הטיול שיהנו ממנו יותר?

ותתפלא, יש אנשים שבשבילם לעמוד בתור שעתיים כדי להכנס לותיקן ולראות ציורים על קיר זה בזבוז של חופשה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם רומא - מלון רק במרכז. מדרגות ספרדיות, טרווי, כל אלה. 

לא צריך (ואפילו הייתי אומר אסור) לתייר ברומא להשכיר רכב. הכל קרוב, הכל צפוף ואין חנייה.

לגבי השאר ספריאל כבר כתב מדריך אז אין מה להוסיף יותר מדי, תזרום ותהנה.

לפני 16 שעות, sperial כתב:

אגב - מזהיר אותך מראש מהוותיקן - התורים שם בלתי אפשריים, שלם תמורת כרטיסים מהירים.

ברשותך אתקן - לא כרטיס מהיר, רק סיור עם מדריך ישראלי. יש שם המון מידע שבלי סיור לא תבין כלום.

הוא מטפל בהכל מן הסתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומא מהממת, סתם לטייל ברחובות, לספוג את השיק, להריץ כוסות אספרסו, אוכל משגע, יין פשוט מהמם.

4 ימים מלאים ברומא בהחלט מספקים, קח מלון במרכז של המרכז, ואז לא תזדקק בכלל לתחבורה ציבורית.
עשינו מעל ל 35 אלף צעדים ביום ולא היה חור שלא הגענו אליו ברגל.
על הוותיקן ויתרתי, פחות מתחבר, אבל יש הרבה שווקים, ככירות, פארקים, שדרות ורחובות מהממים בעיר הזאת.

image.thumb.png.8143a609a3ad212aebbdb1e7cbac67b4.png

• אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית מסכים לגמרי. מבחינה זו רומא ייחודית, כי אתר כמו הותיקן או הקטקומבות יעניין גם את מי שישתעמם למוות באופיצי. חוץ מזה, לא כל רומא היא מוזיאונים, יש גנים, יש עתיקות, יש שווקים, לא חסר.

טיול טבע זה סיפור שונה לחלוטין, מצריך תכנון שונה והתארגנות שונה. בדרך כלל גם יותר ארוך.

@סולל הדרךהייתי ברומא לפני שהעו מוני צעדים, אבל אני מעריך צעידה 10-15 ק"מ ביום. מזג האוויר החורפי לאההפריע.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיול טבע באיטליה זה גם אפשרי, אבל צפון איטליה יותר מתאימה לזה ולשם כבר עדיף לשכור רכב.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, יובל .מ. כתב:

רק סיור עם מדריך ישראלי

סיור זה אכן מאוד ממולץ, לא רק כדי לקצר את התור, אלא כי הוא נותן נפח להקשר למה שרואים.

לא חייבים ישראלי אם יש אנגלית טובה, ואז גם אפשר להצטרף לקבוצה גדולה וההוצאה קטנה יותר. החסרון הוא שצריך להיות עם קצב הקבוצה שלא תמיד מתאים לכולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...