Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש יתרון לסדאן שאין בהאצ'בק?

FROGIE
שימו לב! השרשור הזה בן 571 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, שביט כתב:

בארץ זה חד משמעית עניין של תדמית 

ובשאר העולם?

העולם לא מתחיל ומסתיים בארץ.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני שעתיים, m3x7r3m3 כתב:

מושבים אחוריים מתקפלים זה קיר אש?

זה בדיוק למה כתבתי את המודגש:

לפני 3 שעות, RK כתב:

יתרון נוסף (שב-99.99% מהמקרים לא מעניין אף אחד) הוא קשיחות מרכב עדיפה, בסדאנים בהם יש קיר אש נוסף בין תא הנוסעים לתא המטען.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל החיים נסעתי על סדאנים עד שקניתי איביזה, פשוט נוח יותר בכל צורה, גם אם הנפח קטן יותר. 

יכולתי להוריד שם את הכסאות ולקחת 2 שולחנות מתקפלים ו12 כסאות כתר מה שלא מתאפשר בסדאן. 

היום אני עם ארונה וגם כן נהנה מהקונפיגורציה הזאת, אשתדל להתמיד עם רכבים עם דלת חמישית - הצ׳בק,סופר מיני, ג׳יפונים ואולי אפילו סטיישן למרות שאני פחות אוהב את הנראות.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהיו לי יותר סדאן בחיי ולי זה פחות משנה. פרקטית ההבדלים מעולם לא הפריעו לי. לא זוכר שאי פעם עגלה או משהו לא נכנס לרכב כי הוא סדאן או הצ׳בק. 

בסוף התצורה משפיעה אצלי רק בשיקול של אסתטיקה. שאר הפרמטרים של הרכבים תופסים הרבה יותר נפח. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לשכוח שהאירופים נוסעים לנופש במכונית שלהם, לפעמים אלפי ק"מ, עם כל הציוד, ולזה הסטיישן מעולה. אנחנו לא עוברים את ה-100 ק"מ עד נתב"ג, מכסימום מצטופפים שעה וחצי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הישראלי גם לא אוהב שרואים מה יש לו בתא המטען, ושם הסדאן מסתיר בצורה מושלמת.

אחרי שלוש שבועות עם קורולה כרכב חליפי, הבאגאג' של הנירו פתאום קטן, ונגון שיותר נוח להעמיס אבל להכניס את הקניות בקורולה זרם הרבה יותר טוב (-:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל זה יש מדף שמסתיר את תא המטען.

אם אתה חושב שפריצות לרכב יש רק בישראל אז אתה טועה. אף אחד לא רוצה להציג מה שיש בבגאז', כי זה מזמין פריצה, וזה נכון בכל העולם. אפילו בפינלנד.

לגבי נוחות הטענה - זה תלוי בגודל ומבנה פתח ההטענה ובגובה השפה התחתונה. ההבדלים בין דגמים, גם באותה תצורה, גדולים מאוד.

• אהבתי 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שניסינו להכניס אופניים חשמליות מתקפלות באופל אסטרה סדאן, לא משנה איך סיבבנו זה לא נכנס, אחרי זה ניסינו בפולקסוואגן פולו והם נכנסו מהפעם הראשונה.

מניסיוני אני זוכר רק היתרון אחד לסדאן, כשהייתי אצל קרובי משפחה בכפר ברוסיה הייתה להם לאדה סדאן, והם היו נוסעים לשוק ושמים דליים עם דגים וכל מיני דברים מסריחים בבגאז' בלי שהסלון יסריח למוות (למרות שחלק מהריח עדיין הצליח לעבור)

לדעתי ההיתרונות של הסדאן שמורים לשימושים כאלו. בעולם המודרני האצבק שימושי יותר באופן ניכר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון האישי שלי יכול להגיד לך שאם זה פרייבט, אז האצ׳באק. אני אוהב. הרכב מרגיש ״קטן״ יותר כי כאילו אין לרכב תחת, יותר נוחות בהעמסה, אפשר לקפל כיסאות אחוריים ולחבר את הספסל האחורי בעצם עם תא המטען ולקבל יותר נפח אם צריך. בקיצור, כיף. האצ׳באק איז אסם

If you can dream of something, you can achieve it

הייתי עם הגברת, אני חושב שאם הייתי מזכיר את המילים ״רכב״/״פורום״/״ניקוי״ הייתי ישן בספה או בטרקלין ;)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במבחני ריסוק לא בודקים פגיעה מאחור.

דרך אגב, במבחני EuroNCAP נבחנות בדרך כלל גרסאות ההאצ'בק, ולא הסדאן, ככל שהן קיימות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדאן יש חסרון נוסף והוא שהחלון האחורי משופע ונמצא בצמוד לראשי הנוסעים מאחור.

כשהשמש נמצאת מאחורי הרכב, הנוסעים במושב האחורי ניצלים לאיטם בתנור טורבו לוהט ששום מזגן גם עם פתחי מיזוג אחוריים לא עוזר.

נהגים ברכב לא נוהגים לשבת מאחור ולא מודעים בכלל לבעיה הזאת ומי שיושב מאחור שזה גם בדרך כלל ילדים חושבים שככה זה ולא מודעים לכך שזה לא קורה ברכב סטיישן או ג'יפון או האצ'בק ששם החלון האחורי זקוף יותר ורחוק יותר מהמושב האחורי ויש גם ספויילר שבולט אחורה מקו הגג שמצל על החלון האחורי (כאשר הסטיישן הוא היעיל ביותר במניעת התופעה הנ"ל בגלל שהחלון האחורי נמצא רחוק יותר אחורה והחלון האחורי צר יותר בגובה מג'יפון ולכן מחדיר פחות שמש).  

עריכה אחרונה על ידי green
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי עשורים עם סדאן למיניהם, אני מוצא את ה SUV שיש בבית וה C-SUV יותר שימושיים. מעבר לאופנה כמובן. מעבר לכך, מבחינת התנהגות כביש, הרכבים האלה יותר דינמיים בעיקר בסיבובים, כי יחסית אין להם התארכות של התא מטען מאחורי הסרן האחורי. שהגיוני שמהנדס מכאניקה/מכונות יידע להסביר את הפיזיקה שמאחורי האמירה הזו (משהו עם מומנטים, כוח צנטריפטלי וכו').

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 571 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...